Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.11.2018 o 19:14, brono napisał:

Brzęczało mi w lewych drzwiach przednich i tylnich w okolicy aluminiowych listew ozdobnych. Słyszałem tez czasem lekkie stuki z lewego przedniego koła. Oddałem wczoraj do serwisu. Podkleili boczki jakaś taśma filcowa. Stuki dochodziły z przekładni kierowniczej. Zamówili i będą wymieniać na nową.

W jakim serwisie podklejali boczki? Też mam ten problem, serwis szuka i nie może znaleźć przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie co podklejali. Ale dziś zauważyłem na kostce, że z tylu jeszcze lekko brzęczy. 

Edytowane przez brono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa sprawdzanie poziomu płynu do spryskiwaczy? Zwykły pływak czy jakoś eletrycznie?
Opróżniłem zbiorniczek i wlałem full płynu zimowego i auto go "nie widzi", pamiętam, że rok temu miałem podobną sytuację. Płyn firmy PLAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Plakiem  może być problem

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni zacząłem słyszeć dziwne "pyknięcia" z kierownicy po lekkim jej ruchu, głównie w lewa stronę. Delikatne ruszenie kierownicy podczas jazdy i dziwny odgłos, zaczyna to być irytujące. Dzieje się to rownież jak ruszę delikatnie w prawa stronę ale rzadziej. Nie wiecie co to może być? Jadę na serwis we wtorek i z "miszczem" serwisu mam odbyć jazdę aby posłuchał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2018 o 13:53, Jarod84 napisał:

Jak działa sprawdzanie poziomu płynu do spryskiwaczy? Zwykły pływak czy jakoś eletrycznie?
Opróżniłem zbiorniczek i wlałem full płynu zimowego i auto go "nie widzi", pamiętam, że rok temu miałem podobną sytuację. Płyn firmy PLAK

Nie ma plywaka, jest czujnik ktory mierzy oporem elektrycznym. Niektore plyny tak maja, chociaz ka z musu wlalem ostatnio plyn za 7zl i zgasla kontrolka. Dolej koncentratu, moze pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zostawiłem auto w serwisie. Dostałem zastępczego up’a. Zawieszenie dużo bardziej ciche i żadnych trzasków plastików w środku :) jestem zaskoczony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w UP nie ma co trzeszczeć, bo tak tylko kilko plastików w środku się zmieściło :D

Ja jeździłem Skodą Citigo (fakt w wersji 2osobowej z kratą) ale do miasta autko genialne tylko skrzynia mnie trochę drażniła (dość głośna) ale może to kwestia wygłuszenia (a raczej jego braku).

W trasie jednak porównanie nawet do Passata B4 wypada kiepsko ;) Jest głośno i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi właśnie w mieście jest za głośno bo słychać 3 cylindrowy silnik. Tak od 100 km/h silnika już nie słychać a szum wcale nie jest głośny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z popękanymi bębenkami mało słychać :D

Każdy lubi co innego - mi tam ten warkot się nawet podobał, bo w prowadzeniu to jak gokart prawie choć trochę za wysoko się w nim siedzi. Jak dla mnie oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś może coś wie w tym temacie?

Od kilku dni zacząłem słyszeć dziwne "pyknięcia" z kierownicy po lekkim jej ruchu,  nie ma znaczenia czy w lewa czy prawa strona. Delikatne ruszenie kierownicy podczas jazdy i dziwny odgłos, zaczyna to być irytujące. Nie wiecie co to może być? Jadę na serwis we wtorek i z "miszczem" serwisu mam odbyć jazdę aby posłuchał..

dziekuje za wszystkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni formułowicze. Być może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem: Drgania na kierownicy przy prędkości od 70km/h. najbardziej odczywalne przy około 120-130km/h. Nie - to nie kwestia wyważenia kół (17cali).W ASO nie wiedzą jak sobie z tym poradzić, a byłem już kilkarotnie. Czy ktoś miał podobny problem? Jaki może powód?  Może to wina zawieszenia ? ( być może końcówka drążka kierowniczego- nie mam pojęcia).Jak może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Czy test drogowy coś ewentulanie zmieni? Za wszelkie sugestie z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to przy 70 i 120, to sprawdź koła tam gdzie mają o tym pojęcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

jeżeli samochód jest nadal na gwarancji to oddawaj do ASO, niech się z tym męczą. I nie ma, że "nie mogą sobie poradzić" niech wymieniają nawet pół samochodu ale niech to zrobią.

Jeśli drgania masz przy prędkości 70 i 120 to tak jak wspomniał @paolokos wskazuje to jednak na problem z kołami. Koła mogą być wyważone ale jednak może któraś z felg jest delikatnie skrzywiona, a jak felgi ok to to czasami opona jest felerna: trzeba kołem zakręcić na wyważarce i obserwować czy przypadkiem bieżnik nie 'lata' na boki lub góra i doł. Czasami zdarzają się uszkodzenia wewnątrz opony i są zupełnie nie widoczne i niewykrywalne standardowymi metodami (np gdy opona w jednym miejscu jest bardziej miękka i podczas jazdy bardziej ugina się w tym jednym miejscu, w efekcie karoseria drga).

Najlepiej byłoby gdybyś zamienił całe koła i opony na inny zestaw dla testu.  

Jeśli jednak nie koła to z uszkodzeń w samochodzie jaki mogą powodować taki efekt to skrzywienie półośki. 

Ja gdybym miał takie problemy - pojechałbym na wyważanie kół z doważaniem na samochodzie,  (tak to wygląda:  https://www.youtube.com/watch?v=ayK5Si59f3E )
Najpierw panowie wyważają koła tradycyjnie, później zakładają na samochód, pod wahacz koła zakładają czujnik wstrząsów i rozkręcają koło.
Na tej podstawie dostałbyś informację z której strony auta pochodzą wibracje. Może udałoby się je zminimalizować dodatkowymi odważnikami na kole a jak nie to wiedziałbyś, że np półośka lub inna połączona część jest podejrzana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w poprzednim samochodzie. Koła idelanie wyważone (masowo). Zimówki cisza, letnie 'biły'. Winna była jedna letnia opona która była 'trafiona'. 

U mnie zaczynało się od 50km/h do około 120km/h. W pozostałym przedziale - cisza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.11.2018 o 19:14, brono napisał:

Brzęczało mi w lewych drzwiach przednich i tylnich w okolicy aluminiowych listew ozdobnych. Słyszałem tez czasem lekkie stuki z lewego przedniego koła. Oddałem wczoraj do serwisu. Podkleili boczki jakaś taśma filcowa. Stuki dochodziły z przekładni kierowniczej. Zamówili i będą wymieniać na nową.

Wymienili mi przekładnie kierowniczą i stuki ucichły :) W końcu mam spokój :) Wymieniany będzie jeszcze wyświetlacz od radia bo pod szybką widać jakiś pył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Franciszek2013 napisał:

Szanowni formułowicze. Być może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem: Drgania na kierownicy przy prędkości od 70km/h. najbardziej odczywalne przy około 120-130km/h. Nie - to nie kwestia wyważenia kół (17cali).W ASO nie wiedzą jak sobie z tym poradzić, a byłem już kilkarotnie. Czy ktoś miał podobny problem? Jaki może powód?  Może to wina zawieszenia ? ( być może końcówka drążka kierowniczego- nie mam pojęcia).Jak może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Czy test drogowy coś ewentulanie zmieni? Za wszelkie sugestie z góry dzięki.

Drgania cały czas przy danej prędkości? Jaki efekt przy hamowaniu lub przyspieszaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2018 o 07:27, radekrp90 napisał:

Drgania cały czas przy danej prędkości? Jaki efekt przy hamowaniu lub przyspieszaniu?

Wydaje mi sie ,że są jednostajne. Cały czas takie same.....z tym,że  bardziej odczuwalne przy prędkości 80-140, ale zaczynają się juz od 70km/h.

Dnia 25.11.2018 o 13:31, marcin232 napisał:

Miałem to samo w poprzednim samochodzie. Koła idelanie wyważone (masowo). Zimówki cisza, letnie 'biły'. Winna była jedna letnia opona która była 'trafiona'. 

U mnie zaczynało się od 50km/h do około 120km/h. W pozostałym przedziale - cisza. 

U mnie to raczej nie wina opon, ponieważ zarówno na zimowych jak na letnich efekt jest ten sam.

Dnia 25.11.2018 o 13:07, SeBa_ napisał:

Hej, 

jeżeli samochód jest nadal na gwarancji to oddawaj do ASO, niech się z tym męczą. I nie ma, że "nie mogą sobie poradzić" niech wymieniają nawet pół samochodu ale niech to zrobią.

Jeśli drgania masz przy prędkości 70 i 120 to tak jak wspomniał @paolokos wskazuje to jednak na problem z kołami. Koła mogą być wyważone ale jednak może któraś z felg jest delikatnie skrzywiona, a jak felgi ok to to czasami opona jest felerna: trzeba kołem zakręcić na wyważarce i obserwować czy przypadkiem bieżnik nie 'lata' na boki lub góra i doł. Czasami zdarzają się uszkodzenia wewnątrz opony i są zupełnie nie widoczne i niewykrywalne standardowymi metodami (np gdy opona w jednym miejscu jest bardziej miękka i podczas jazdy bardziej ugina się w tym jednym miejscu, w efekcie karoseria drga).

Najlepiej byłoby gdybyś zamienił całe koła i opony na inny zestaw dla testu.  

Jeśli jednak nie koła to z uszkodzeń w samochodzie jaki mogą powodować taki efekt to skrzywienie półośki. 

Ja gdybym miał takie problemy - pojechałbym na wyważanie kół z doważaniem na samochodzie,  (tak to wygląda:  https://www.youtube.com/watch?v=ayK5Si59f3E )
Najpierw panowie wyważają koła tradycyjnie, później zakładają na samochód, pod wahacz koła zakładają czujnik wstrząsów i rozkręcają koło.
Na tej podstawie dostałbyś informację z której strony auta pochodzą wibracje. Może udałoby się je zminimalizować dodatkowymi odważnikami na kole a jak nie to wiedziałbyś, że np półośka lub inna połączona część jest podejrzana.

W ASO wpadli właśnie na taki pomysł- aby wymienić całe koła do testów. Zobaczymy jaki będzie efekt. Myślę ,że to jednak nie wina felg ( chyba ,że były krzywy od nowości). Bardziej poszedłbym w te półośki. To dość cenna dla mnie uwaga- do tej pory nikt żaden z "miszczy" nie wpadł na ten pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się również , czy może to być wina końcówki drążka kieroniczego. Dodoatkowo, zauważyłem ,że podczas jazdy po łuku (skrętu kierownicy) drgania nasilają się ( może to być wina przegubów?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej łożysko albo piasta ale wtedy znów przy hamowaniu był by inny dźwięk.

Półoś to dobry trop ale też nie taki jednoznaczny, bo typowo daje on inne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności