Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam że duże wow było przy przejściu z Twojego nudnego jak flaki kańciaka b5 na bardzo atrakcyjną b6 bez obrazy oczywiście bo to dobre auto ale czas już go trochę kopnął . Pamiętam jak b6 pokazał się na drogach i ten przód i te fajne okrągłe tylne lampy, ta linia, był kozak. Do tego zupełnie nowa technologia jak wspomaganie elektryczne lekko działające i kupę miejsca, zwrotność . Ponad to wiele gadżetów jak parkowanie, kamery itd. Silniki miały wpadkę ale te 2.0 . Niestety B8 już nie jest przepaścią, a nawet cofnięciem się marki z jakością. Poza tym dużo ludzi pomyli b7(lifting b6) z b8 na pierwszy rzut oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mam passata B5 w totalnej full opcji. To robi roznice, bo czy takie B6 lub B8 ma recaro na wyposazeniu ? Macie otwieranie bramy z pilota w sloneczniu ? (Home link,) Jesli chodzi p stylistyke to przepraszam ale B8 jest ladniejsze od B6...

Kanciakiem jest B6 w szczególności B7,B8 akurat passat B5 to jajko nie ma tam jakiejkolwiek ostrej linii :P

Chyba tylko slepy pomyli B7 z B8. B7 to takie na sile zrobione dziecko w ramach 500 +

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno

Mimo wszystko B5 to auto z innej epoki. 4 gwiazdki NCAP przy testach z mniejszymi prędkościami to troszkę słabo. Sorry trudno powiedzieć pancerny....

Otwieranie bramy przy zmiennym kodzie Ci działa ( ja taka mam) , ciekawe chyba że sterowanie bramy kupiłeś razem z B5:) a czy masz ledowe aktywne światła drogowe i aktywny tempomat z radarem, kamerę cofania, navi z GSM które ciągnie info o korkach, możesz korzystać z pokładowej sieci Wi Fi, a to co masz na ekranie smartfona wyświetla Ci się na ekranie nawigacji? W tej epoce samochody to mają...

Ja jestem fanem Fiata 126P to było zajebiste auto, 100% samochodu w samochodzie ale nie zamienię mojego B8. Z przykrością muszę powiedzieć że na Twojego B5 też nie bardzo, nawet jak masz pilota który do niczego dzisiaj się nie przyda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pilota ktory mi otwiera brame, bo mozna to zmodzic ;) Wystarczy troche myślenia i czlowiek to ogarnie by dzialalo :) Co do testow NCAP nie mam zamiaru tego testowac. Kamery itp... no sorry ale na nauce jazdy tez uczyles sie cofac na kamerach? Osobiscie posiadam prawko C+E i z przyzwyczajenia zerkam tylko w lusterka nie w wyświetlacze :) Jak się mamy przescigac to czy masz w swoim B8 fotele z pelna elektryczna regulacja wraz z wysuwaniem siedziska ?

Grzana tylna kanape, lusterka elektrycznie składane, manualny reczny, ponad 230 km, ktore stary B5 objedzie Twoje B8 jak chce :P

Takze nie ma efektu wow, a kamery cofania mam, siec wifi tez wszystko w przesnosnej nawigacji :)

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Mam pilota ktory mi otwiera brame, bo mozna to zmodzic ;) Wystarczy troche myślenia i czlowiek to ogarnie by dzialalo :) Co do testow NCAP nie mam zamiaru tego testowac. Kamery itp... no sorry ale na nauce jazdy tez uczyles sie cofac na kamerach? Osobiscie posiadam prawko C+E i z przyzwyczajenia zerkam tylko w lusterka nie w wyświetlacze :) Jak się mamy przescigac to czy masz w swoim B8 fotele z pelna elektryczna regulacja wraz z wysuwaniem siedziska ?

Grzana tylna kanape, lusterka elektrycznie składane, manualny reczny, ponad 230 km, ktore stary B5 objedzie Twoje B8 jak chce :P

Takze nie ma efektu wow, a kamery cofania mam, siec wifi tez wszystko w przesnosnej nawigacji :)

 

Zwyczajnie pancerny jesteś jak dobre B5 a lodówkę i rower treningowy to tez mogę sobie dołożyć do moich siedzeń z masażem.

Kwestia epoki i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kultury kolego. Cisniesz mi, bo uznajesz sie za kogos lepszego, bo masz B8. Dziecinada Panie.... Brak Ci argumentow i na sile szukasz co jest lepszego, a prawda jest to, ze konstrukcyjne jak i jakosciowo to gorsze auto. Za 15 lat Twoj bedzie na zlomie, a moj dalej bedzie na chodzie :P

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Kwestia kultury kolego. Cisniesz mi, bo uznajesz sie za kogos lepszego, bo masz B8. Dziecinada Panie.... Brak Ci argumentow i na sile szukasz co jest lepszego, a prawda jest to, ze konstrukcyjne jak i jakosciowo to gorsze auto. Za 15 lat Twoj bedzie na zlomie, a moj dalel bedzie na chodzie :P

 

Testowanie tych gwiazdek najczęściej nie zależy od kierowcy tylko od sytuacji, zdrowia wtedy życzę , ale tak na serio bez podtekstów.

A z tym twoim TDI to niestety do centrów wielu miast nie bardzo wjedziesz :-(

Takie mamy dzisiaj czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testowanie tych gwiazdek najczęściej nie zależy od kierowcy tylko od sytuacji, zdrowia wtedy życzę , ale tak na serio bez podtekstów.

A z tym twoim TDI to niestety do centrów wielu miast nie bardzo wjedziesz :-(

Takie mamy dzisiaj czasy.

 

Wiesz, ze z Twoim za pare lat tez nie wjedziesz ? Przyszlosc to auta elektryczne i takie B9 bedzie juz w pelni autem elektrycznym, ktore osobiscie chetnie kupie :)

Moj czy Twoj to silnik spalionowy, ktory juz teraz jest przestarzaly na tle nowoczesnych(elektrycznych) aut.

Co do mojego auta to i tak jest nie dopuszczone do ruchu(czarne szyby, tablica usa nielegalna, wydech przelotywy). Wiec czy wjade czy nie to mi nie robi roznicy :)

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Wiesz, ze z Twoim za pare lat tez nie wjedziesz ? Przyszlosc to auta elektryczne i takie B9 bedzie juz w pelni autem elektrycznym, ktore osobiscie chetnie kupie :)

Moj czy Twoj to silnik spalionowy, ktory juz teraz jest przestarzaly na tle nowoczesnych(elektrycznych) aut.

 

Ale nowa epoka jest dzisiaj, wróżka z Ciebie ze wiesz co będzie ?

Ja dzisiaj wjadę Ty nie bardzo.

A cisnąć to zacząłeś Ty i nikt nie mówił ze B8 to idealne auto choć u mnie nic się nie dzieje ( pisałem to wcześniej)

Pozdro i dobrej nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyles na zamowienia nowej Tesli 3 ? Swiat zmierza w tym kierunku, czy sie to komus podoba czy nie. Prawda jest, ze wielkie koncerny typu VAG zostana z reka w nocniku, bo noe chca inwestowac w auta elektryczne, a ludzie tego oczekuja, czego przykladem jest Tesla.... Spokojnej nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Patrzyles na zamowienia nowej Tesli 3 ? Swiat zmierza w tym kierunku, czy sie to komus podoba czy nie. Prawda jest, ze wielkie koncerny typu VAG zostana z reka w nocniku, bo noe chca inwestowac w auta elektryczne, a ludzie tego oczekuja, czego przykladem jest Tesla.... Spokojnej nocy :)

 

Według mnie zachowujesz się jak taki Kowalski co pojechał na wakacje na Mazury mimo tego ze jego Halinka chciała jechać do Grecji jak sąsiedzi.

Teraz będziesz siedział w krzesełku cały wyjazd i szukał w prognozach pogody ze w Grecji leje jak z cebra żeby w krzakach na Mazurach było Ci przytulnie.

spokojnej :)

Edytowane przez Inferno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiscie mam passata B5 w totalnej full opcji. To robi roznice, bo czy takie B6 lub B8 ma recaro na wyposazeniu ? Macie otwieranie bramy z pilota w sloneczniu ? (Home link,) Jesli chodzi p stylistyke to przepraszam ale B8 jest ladniejsze od B6...

Kanciakiem jest B6 w szczególności B7,B8 akurat passat B5 to jajko nie ma tam jakiejkolwiek ostrej linii :P

Chyba tylko slepy pomyli B7 z B8. B7 to takie na sile zrobione dziecko w ramach 500 +

 

Fotele Recaro to fotele sportowe. Są niewygodne. Do passata pasują jak pięść pod oko. Do passata w dieslu to już całkowite nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego to chyba ostatnie okazje kupic jeszcze auta spalinowe. Euro 7 juz totalnie zniszczy przyjemności z jazdy. Niestety ale czesto zdarza mi jeździc za takimi b5 to zawsze smrodzą i kopcą i wszystkie mają po minimum 600 tyś nierzadko już drugi silnik. Nie chce wiedzieć ilu kierowców wypierdziało się w to niewątpliwie piękne recaro.Mając b8 wiem co mam od początku pomimo wielu małych wad.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrzyles na zamowienia nowej Tesli 3 ? Swiat zmierza w tym kierunku, czy sie to komus podoba czy nie. Prawda jest, ze wielkie koncerny typu VAG zostana z reka w nocniku, bo noe chca inwestowac w auta elektryczne, a ludzie tego oczekuja, czego przykladem jest Tesla.... Spokojnej nocy :)

 

W Polskich realiach kupno auta na prad ekologicznie nie ma sensu.

To jak cofanie sie o cala epoke i jezdzenie samochodem na wegiel.

 

Zrodla energii elektrycznej w Polsce, dane za rok 2011

Rodzaj paliwa

węgiel kamienny 57,3%

węgiel brunatny 34,8%

biogaz / biomasa 4,6%

gaz 3,4%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mając b8 wiem co mam od początku pomimo wielu małych wad.

auto mam od 2008 roku, a wcześniej ojciec kupił je nowe w salonie. Nie każdy posiadacz B5 ma swoje auto kupione od Niemca z 500 przebiegiem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W Polskich realiach kupno auta na prad ekologicznie nie ma sensu.

To jak cofanie sie o cala epoke i jezdzenie samochodem na wegiel.

to dlaczego coraz więcej aut elektrycznych pojawia się na drogach i buduje się stacje supercharger. Warto trochę zainteresować się tematem, bo sporo się zmienia .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Fotele Recaro to fotele sportowe. Są niewygodne. Do passata pasują jak pięść pod oko. Do passata w dieslu to już całkowite nieporozumienie.

nie wiem z jakimi recaro miałeś do czynienia ale piszesz bzdury. Dedytkowane do B5 nie są sportowe. Widziałeś wgl jak one wyglądają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za dziwne buczenie powyżej 140/h ??? Najlepiej słychać różnice przy 0:40 na słuchawkach. Opony ? łożysko ? Buczy jak jakiś tłumik basowy. Koła zmienione na letnie fabryczne Pirelli 235/45/18

https://www.youtube.com/watch?v=V7OYjzWpKQs&feature=youtu.be

Dziwne jest to, że dopiero zaczęło się po pokonaniu 100km na A4 i potem cały czas nawet jak wracałem z wrocka po kilku godzinach postoju.

Natomiast na drugi dzień już tego nie było ale zrobiłem dystans tylko 60 km. To buczenie jest też na biegu jałowym. Żeby coś udowodnić ASO musiałbym jechać z serwisantem ponad 100 km heh

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale się koledzy kłócicie, co tu porównywać b5 z b8. Szkoda gadać, te dwa samochody to całkiem inne auta z różnych lat to o co tu się sprzeczać. Z lat świetności w b5 bajerem było np. climatronic a dla b8 np. dynamic lights assist to co tu sobie argumentami na zmianę rzucacie. Wiadomo nowe auto zawszę będzie lepsze pod każdym względem technicznym bo wszytsko idzie do przodu, no szkoda że taka b5 miałaby mieć więcej bajerów od b8, żaden samochód nie jest idealny, ani b5, ani b8. Mi osobiście b5 nigdy się nie podobało, pierwszym passatem jaki mi się podoba to b8 i tak i jeden jak i drugi ma dużo wad i częstych usterek to nie ma co gadać który lepszy i tyle w tym temacie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy który pracuje w ASO VW, Audi mówi ze ten silnik 2.0tdi 240kmoni jest tragiczny 80 tys km i pękają głowice i cuda się dzieją z silnikami ponieważ są strasznie wysilone. Jednostki tego silnika sa jedno razówki i nie nadają się do naprawy.

 

Dlatego ten Passat jest na sprzedaż, trzecia wymiana silnika się szykuje ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-4motion-dsg-240km-krajowy-active-info-display-ID6yQBkb.html#c83fba0b16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pewien problem otoz przy troche głosniejszym sluchaniu muzyki, ale dalej rozsądna głośność nie na "fulla" i przy bassach ustawionych na 70% przy niektórych utworach dość mocno słychać jak coś rezonuje i wydaje dźwięk w drzwiach kierowcy a dokładnie gdzieś w okolicach górnej listwy zaraz gdzie kończą się drzwi. (ten koniec dalej od klamki, gdzie kiedyś "cypelki" do ryglowania drzwi występowały).

 

Czy w ASO podczas przeglądu jak się im to zgłosi robi coś z tym w ogole? Czy trzeba działać na własną rękę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem z jakimi recaro miałeś do czynienia ale piszesz bzdury. Dedytkowane do B5 nie są sportowe. Widziałeś wgl jak one wyglądają ?

 

Nie, nie widziałem ani nie siedziałem tych fotelach. Nie widziałem ani nie siedziałem w fotelach Recaro (również w innych autach). Co do jednego masz rację. Nie są sportowe tylko pseudosportowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności