Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tego się boje, że może być gorzej niż było, bo u mnie są małe te uszczerbienia i co ciekawe identyczne po obu stronach. Jak powiedziałem o tym koledze to szukał i szukał i nie mógł zajarzyć o co chodzi ale mnie to osobiście denerwuje bo auto za tyle kasy, a tutaj takie farfocle. Tak zgadza się w Sosnowcu jest OK, ale ten doradca Przemo jest lepszy, bo tego niskiego nie dzierżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bartek%79 napisał:

Witam forumowiczów, 

- klocki, tarcze tył - przebieg 41000 - konieczna wymiana na nowe - koszt 1700 pln,

- otarcia lakieru we wnękach drzwiowych tył - wizyta w Aso umówiona na 08.05 - naprawa ma  być bezpłatnia

 

Strasznie szybko te tarcze i klocki. Ja byłem na przeglądzie 45k i nic nie wykryli. Aprobował otarć lakieru- tez to mam. Myślicie ze zgłaszać czy olewacie? Czyś to zagraża czy kwestia wizualna? 

Poza tym tez miałem uszczerbione boczki - co się okazało naprawili to ale teraz drzwi skrzypia :/ ja bym tego nie robił. Sań serwisant powiedział ze już tak nie zrobią jak fabryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Zachara kilka osób pisało w sprawie tarcz więc taka uzyskał odpowiedź 

Screenshot_20190507-164245_Samsung Internet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2019 o 09:34, mbkm napisał:

Chciałbym poruszyć temat pękających boczków drzwi. Posiadam auto 2016 przebieg 89800 i uchwyty wyglądają trochę słabo jak na ten przebieg, wiek i "klasę" auta. Czy to jest wada fabryczna czy powiedzą, że źle zamykałem/trzymałem drzwi (nie chce mi się jeździć 40km do serwisu by to usłyszeć). Na drzwiach kierowcy dopiero pęka gładki plastik i wychodzi tapicerka na łączeniu, po stronie pasażera pękł (prawie nikt tam nie siedzi). Wcześniej tego nie zauważyłem, dopiero przy myciu auta jak mi kawałek został w ręce.

20190422_150620.jpg

20190422_150622.jpg

20190422_150630.jpg

20190422_150635.jpg

20190422_150638.jpg

Jakby komuś wyskoczył taki problem , a auto miałby już po gwarancji to mam takie uchwyty i mogę niedrogo oddać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Klocki i tarcze wymienione w ASO za free ! No i zrobiło się od razu cicho podczas hamowania z dużych prędkości !

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, monszel napisał:

Witam ! Klocki i tarcze wymienione w ASO za free ! No i zrobiło się od razu cicho podczas hamowania z dużych prędkości !

A który to serwis zapewnia tyle dobroci i przy jakim przebiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, danieljakimowicz1978 napisał:

A który to serwis zapewnia tyle dobroci i przy jakim przebiegu?

Ja swój temat ogarnąłem tak samo za Free w autospecial w Modlniczce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna znana usterka do kolekcji po 13k km i 10msc skrzypi tylne zawieszenie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto Centrum Poznań przebieg 11 tyś.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to u mnie zostało jeszcze: uszkodzenie poduszki skrzyni i pęknięty uchwyt, moze za mały przebieg ale już odliczam kilometry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszka skrzyni raczej Cię nie dotyczy bo zdarza się to w dieslach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przypomnę jak kiedyś reklamowałem bardzo głośne opony Pirelli . Pan z serwisu stwierdził, że rzeczywiście coś huczy przy ponad 130/h ale lepiej dać se z tym spokój bo to za dużo zachodu z reklamacjami opon i po prostu przemęczyć te w moim przypadku 40 tyś na tych oponach, a potem kupić innej marki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kubek197878 napisał:

Może przypomnę jak kiedyś reklamowałem bardzo głośne opony Pirelli . Pan z serwisu stwierdził, że rzeczywiście coś huczy przy ponad 130/h ale lepiej dać se z tym spokój bo to za dużo zachodu z reklamacjami opon i po prostu przemęczyć te w moim przypadku 40 tyś na tych oponach, a potem kupić innej marki :) 

pirelli p6000?

Pytam gdyż w 1999 miałem Focusa z tymi właśnie i wierz mi to było wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do listy wymienionych na gwarancji tylnych tarcz i klocków w B8 (przebieg: 14260, niecałe 6 m-cy, ASO VW Wrocław Centrum gdzie kupowałem auto).

 

Pojechałem po pracy (po 19:00), bo w kolejnym dniu mijało mi 6 miesięcy.

Wymienili mi tarcze z klockami od ręki, tyle że musiałem chwilę poczekać - najpierw na doradcę, a potem na potwierdzenie problemu.

Wyjechałem po 21:30 z serwisu.

 

Doradca polecił też obserwować nowe tarcze/klocki i w razie powtórzenia problemu ponownie przyjechać - byle przed 30tys. przebiegu, bo po jego przekroczeniu ponoć VW nie chce już wymieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem sobie na erwin (jest to serwis grupy VW dla każdego z informacjami technicznymi), wpisałem swój VIN (skoda Superb), ściągnąłem takie coś odnośnie tarcz i klocków. Jak dla mnie - katastrofa. 

https://mega.nz/#!Ep82HSrQ!4eqmqU8Aro8BbzyAjKt1GUSqKhhkzURNAj6sF50rrpg
https://mega.nz/#!xwt2FSQb!RP5KsEoHoAo5NM3P5l6qKJgh8Iwm5MwxCPovZqA48fg

W tygodniu zobaczę co tam Passata boli.

Obowiązuje opłata 8,61 EUR/godz, więc muszę znaleźć chwilę spokoju aby to ogarnąć.

Nie mniej jednak - dokument daje pojęcie jak producent podchodzi do problemu, którego jeszcze nie rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, enriquez napisał:

Wszedłem sobie na erwin (jest to serwis grupy VW dla każdego z informacjami technicznymi), wpisałem swój VIN (skoda Superb), ściągnąłem takie coś odnośnie tarcz i klocków. Jak dla mnie - katastrofa. 

https://mega.nz/#!Ep82HSrQ!4eqmqU8Aro8BbzyAjKt1GUSqKhhkzURNAj6sF50rrpg
https://mega.nz/#!xwt2FSQb!RP5KsEoHoAo5NM3P5l6qKJgh8Iwm5MwxCPovZqA48fg

W tygodniu zobaczę co tam Passata boli.

Obowiązuje opłata 8,61 EUR/godz, więc muszę znaleźć chwilę spokoju aby to ogarnąć.

Nie mniej jednak - dokument daje pojęcie jak producent podchodzi do problemu, którego jeszcze nie rozwiązał.

Dobra inicjatywa,

Dzięki enriquez. Czekamy na raport dot. B8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raport od kolegi powyżej nie jest konieczny:

Dotyczy VIN 3CZKE000001 - 052346

Nowe tylne klocki od VIN: 3C Z K E 052347
 

Naprawa

Wymienić tylne klocki hamulcowe oraz (jeśli potrzeba) tarcze hamulcowe

Adnotacja:

"do przebiegu 30k km"

 

To powinno skończyć temat!

Edytowane przez Nol
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek  odebrałem Passata wyprodukowanego 17 kwietnia. Ciekawe, czy mistrzowie założyli już "zmodyfikowane klocki"... :)

Co prawda mój VIN ma końcówkę bliską 097000 ..., ale czy to możliwe, że już od dawna stosują ulepszone klocki?

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podane zakresy VIN.

ASO nie wymieniają cześci jeśli nie jest to konieczne. Maksymalny przebieg do wymiany w ramach gwarancji to 30k km. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności