Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Moje auto po limitach (12k km i 8 miechów) wymieniony komplet tył

 

Interweniowałem również u Zachara jakieś 10 dni temu i ruszył problem :) 

Xgfvjc.jpg

Edytowane przez LukEEE
dodanie maila od zachara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie w okolicach Katowic można naprawić przytarta felge aluminiową. Niestety bliskie spotkanie z krawężnikiem i moja 19 trochę się porysowala☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś rzucił temat skręconego tylnego pasa w kombi i teraz ja to zauważyłem, a raczej moje dziecko które ciągle ma ten pas jakoś powykręcany. Z prawej strony jest dobrze ale z lewej jakoś źle zamontowany czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kubek197878 napisał:

Kiedyś ktoś rzucił temat skręconego tylnego pasa w kombi i teraz ja to zauważyłem, a raczej moje dziecko które ciągle ma ten pas jakoś powykręcany. Z prawej strony jest dobrze ale z lewej jakoś źle zamontowany czy coś.

W moim poprzednim był źle zamontowany pas z tylu z jednej strony. Poprawili w serwisie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pas jest w porządku, wystarczy przewinąć i schować.  jest tylko źle skręcony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, PatrikS napisał:

pas jest w porządku, wystarczy przewinąć i schować.  jest tylko źle skręcony

U mnie był źle zamontowany od nowości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem: odznaczam opcj automatycznego blokowania  drzwi a auto mi sie i tak zamyka - jak dobrze teraz kojarze to w menu ustawienia sa otwieranie i zamykanie i tam jest ta opcja - razem z opcja komfortowego zamykania okien i w tej chwili obie te rzeczy u mnie nie dzialaj. Drzwi po ich nieotwarciu zamykaja sie po okolo minucie bez roznicy czy mam ta opcje zaznaczona czy tez nie. I teraz pytanie czy zle zaznaczam czy cos jeet nie tak - zamykanie okien przez 1 nacisniecie nie  dziala mi od kiedy go kupilem. Nie bylo zadnych bledow wczesniej a dzis nie dam rady sprawdzic bo siedze w pracy.

 

I teraz sie zastanawiam czy to blokowanie drzwi jest zwiazane z zamkniecie drzwi przy predkosci >15km/h czy juz teraz wszystko mi sie pomylilo. Jak tak to gdzie jest opcja aby nie zamykal auta po 45sec od nacisniecia przycisku na pilocie bo zawsze myslalem ze to to - czy tez zmienilem w obd11 i zapomnialem a teraz zrobil sie jakis reset.

Wracajac do okien - czy jest mozliwe aby moja wersja nie miala zamykania/otwierania okien jednym kliknieciem.

Czy w obd11 da sie zresetowac modul do ustawien domyslnych. I ktory modul odpowiada za drzwi/okna - domyslam sie ze modul komfortu ale jakie ma oznaczenie?

Oraz reset radia u mnie chyba tez przestal dzialac bo trzemam power przez kilkanascie sekund radio sie uruchamia ponownie ale nie ma tego sygnalu dzwiekowego potwierdzajacego reset.

 

Wszystko zaczelo sie(poza szybami) po dluzszym postoju na parkingu pod lotniskiem - okolo 8 dni. Potem mialem trase ok 200km i nie wiem czy przyczyna tego moze byc slabe naladowanie akumulatora - system SS mam wylaczony(tzn. w tej chwili wylaczam go sam po wejsciu do auta).

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś dokonać podstawowych ustawień okna? otwórz i przytrzymaj przycisk.  zamknij i przytrzymaj przycisk około 5 sekund w dół iw górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PatrikS napisał:

Czy próbowałeś dokonać podstawowych ustawień okna? otwórz i przytrzymaj przycisk.  zamknij i przytrzymaj przycisk około 5 sekund w dół iw górę

Tak.jakis czas temu i raz zareagowało a potem już nie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znakomita większość błędów w elektronice to słabo naładowany akumulator. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec automatyczne blokowanie dotyczy blokowania drzwi po ruszeniu.

I teraz nie bylo mnie tydzien w aucie i juz sie zakrecilem - czy da sie w B8 wylaczyc zablokowanie drzwi po tych 45sekundach od nacisniecia przycisku na pilocie czy cos mi sie sni - jak sie nie sni to jak to ogarnac.

 

Mozesz miec racje ale sprawdzalem SOC to jest 80% - chyba ze to w ogole nie ma znaczenia i glupoty pokazuje. Jak rowniez pisalem kiedys na temat szyb to inaczej jest w oryginale ustawianie automatycznych szyb stad tez moje pytanie czy kazdy passat to ma(pomijajac ze auta nizszej klasy sprzed 10lat to maja;). Podlacze na dniach odb i zobacze co w trawie piszczy ale bledow nie bylo.

 

UPDATE

Bledow zwiazanych z drzwiami brak. Ale ciekawa rzecz - jak wejde w ten modul to mam ilosc drzwi 2, kierownica LHD(a mieszkam w Irlandii) oraz switch(juz nie pamietam dokladnie) na nie zainstalowany w dlugim kodowaniu i to mnie zastanawia - w ogole cos malo tam opcji w porownaniu do lewych drzwi. Proba zmiany kazdem z tych 3 opcji konczy sie niepowodzeniem.

 

Czy ktos wie co to za blad P26F800 - coolant pump 3 - ktora to jest pompa wody - ta co wymienie sie z rozrzadem bo mialem taki blad - w nieaktywnych.

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakas wada, wcześniej już było pisane o tym, że w niektórych samochodach coś tam pęka. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już wymieniali 2 razy bez mrugnięcia okiem. Czyli problem znają. Jak masz gwarancję to zgłaszaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu mi wymieniali. Bez mrugnięcia okiem. Za to z przygodami - źle zamontowali boczki. Przynajmniej Arteona dostałem na testy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2019 o 08:34, Łukasz b8 napisał:

Ja też będę dzisiaj dzwonił tam gdzie kupowałem 

Nie ukrywajmy że jest to ewidentna wina materiału a nie wina stylu jazdy lub złegu użytkowania. Gwarancja jest na 2 lub 4 lata. Więc nie wiem skąd informacja że do 10 tys km . Rozumiem jakbym przyjechał i powiedział że w 15 tys km opony z przodu są łyse i niemaja bieżnika - ale co innego sprawa tych klocków i co innego że nie jest to pojedynczy przypadek

Dam znac jak bede po rozmowie z salonem w którym kupowałem auto.

WItajcie ponownie,

mam troche wiecej informacji na temat wymiany klocków i tarcz:

- serwis Zasada - wymieniali niby do 10 tys km

- serwis Krotoski Łódź ( tam gdzie kupiłem) bez problemu na 90% 

- serwis Krotoski Nadarzyn - zacytuje "w zeszłym tygodniu przyszedł mail że już nie mogą wymieniać"

- serwis Krotoski Radzymińska - wymienił - przebieg 16 tys km 

Czyli co kraj to obyczaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Łukasz b8 napisał:

WItajcie ponownie,

mam troche wiecej informacji na temat wymiany klocków i tarcz:

- serwis Zasada - wymieniali niby do 10 tys km

- serwis Krotoski Łódź ( tam gdzie kupiłem) bez problemu na 90% 

- serwis Krotoski Nadarzyn - zacytuje "w zeszłym tygodniu przyszedł mail że już nie mogą wymieniać"

- serwis Krotoski Radzymińska - wymienił - przebieg 16 tys km 

Czyli co kraj to obyczaj :)

Porsche Kraków - ewentualne czyszczenie hamulców - 340 zł/r-h

Auto Special Modlinczkak/ Krakowa - wymiana przy 12 tysiącach bez niczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 55 tyś klocki z tylu po 3-4 mm okładziny, tarcze też są nierównomiernie zużyte i jakieś kreski dookoła ale hamulec jest OK i nic nie piszczy ani nic nie dzieje się dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2019 o 19:03, SeBa_ napisał:

Miesiąc temu mi wymieniali. Bez mrugnięcia okiem. Za to z przygodami - źle zamontowali boczki. Przynajmniej Arteona dostałem na testy :) 

gdzie to zgłaszałeś-robiłeś ??? Porsche ??? bo też tam zareklamowałem i ciekawe jak to zrobią czy coś nie połamią itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, 

- klocki, tarcze tył - przebieg 41000 - konieczna wymiana na nowe - koszt 1700 pln,

- otarcia lakieru we wnękach drzwiowych tył - wizyta w Aso umówiona na 08.05 - naprawa ma  być bezpłatnia

- dziwna praca zimnego silnika - info z Aso że wadliwa rolka napinacza paska - wizyta w Aso 08.05 - wymiana ma być bezpłatna.

Problemy z radarem i czujnikami parkowania - na noc zostawiony otwarty bagażnik (lampka się świeciła) - prawdopodobna przyczyna błędów to rozładowany aku. Auto normalnie odpaliło i po przejechaniu ok 100km z przerwami wszystko powróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, kubek197878 said:

gdzie to zgłaszałeś-robiłeś ??? Porsche ??? bo też tam zareklamowałem i ciekawe jak to zrobią czy coś nie połamią itd.

Hej,

tak - "Salon i serwis Volkswagen - Porsche Sosnowiec". 
Bardzo lubię tą firmę za normalne podejście ludzi w serwisie/recepcji/salonie ale... no.... poszło im przeciętnie.... no co Ci będę opisywał i denerwował Cię...
Przy odbiorze samochodu sprawdź sobie czy masz boczki prawidłowo zamontowane, czy czy nic się nie rusza... nic nie jest uszczerbane.... czy wszysto świeci.
Mi tylko źle założyli boczki ale innemu koledze narobili więcej ambarasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności