Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawi mnie czy na np. polski rynek pchają na pierwszy montaż takie kiepskie tarcze i klocki,a na niemiecki lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2019 o 22:03, Tysonq napisał:

Czy problem występuje tylko w autach z 2018r?

No właśnie czy każdy kto ma problem z hamulcami ma auto z 2018? Ja mam z 2017, już 40kkm przejechane i kurde nic nie słyszę, może się nie wsluchuje odpowiednio w każdy pierdolowaty dźwięk w aucie. Generalnie, nic z autem po 20 miesiącach użytkowania się póki co nie dzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, biokd napisał:

No właśnie czy każdy kto ma problem z hamulcami ma auto z 2018? Ja mam z 2017, już 40kkm przejechane i kurde nic nie słyszę, może się nie wsluchuje odpowiednio w każdy pierdolowaty dźwięk w aucie. Generalnie, nic z autem po 20 miesiącach użytkowania się póki co nie dzieje. 

ja mam z 2015 i też miałem ten problem 2 lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów 

Pytanie do Kolegów o skrzynie DSG w 1.8 

W maju stuknie mi 4 latka z B8 i pojawił się pierwszy problem. Przy 85 tys zaczęło delikatnie szarpać autkiem. Problem pojawia się przy ruszaniu pod górke, przy przyspieszaniu na 2 przełożeniu albo przy skręconych kołach. 

w ASO za drugim podejściem zdiagnozowali zużycie sprzęgieł w DSG. Zrobili nastawy i na chwilę problem zniknął. Teraz przy 91 tys wracają te same objawy.

Czy ktoś z kolegów miał podobne przypadki? Zastałem poinformowany ze gwarancja tego nie obejmuje (za duży przebieg). Może ktoś wymieniał już w ASO sprzegła w DSG 1.8? 

mniej więcej jaki to jest koszt ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz pakiet gwarancyjny? Już nieaktualny, bo przekroczyłeś limit km, czy to widzimisie majstra, że gwarancja nie obejmuje sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem wykupioną gwarancję na dodatkowe 2 lata 120 tys, kończy się 1 maja 2019 

Jeżeli samochód nie wywali błędu DSG nie zrobią na gwarancji  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to trochę podejrzanie, moim zdaniem próbują się wymigać od naprawy, bo padające sprzęgła w DQ200 to normalka. Poproś ich o warunki gwarancji i dokładny zapis, który wyklucza tego rodzaju naprawy z gwarancji. Kilka osób na forum również pisało o tym, że prośba o oficjalne stanowisko na piśmie oraz zwrócenie się z reklamacją do centrali również pomaga. 

Możesz też zacytować ich własne materiały: 

→ Gwarantowane przez producenta przedłużenie ochrony
samochodu po upływie dwuletniej Gwarancji Volkswagena
w dobrej cenie.

Pełen zakres świadczeń, bez wyjątków

Źródło: https://www.volkswagen.pl/content/dam/vw-ngw/vw_pkw/importers/pl/pdfy/Ulotka__informacyjna.pdf/_jcr_content/renditions/original./Ulotka__informacyjna.pdf

Powodzenia i daj znać potomnym czy się uda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejście VW do napraw się zmieniło, ogólnie jak byłem z VW od 2010 to całe podejście do klienta spadło dramatycznie.

Mi sprzęgła w DSG padły gdzieś przy 65kk, ponad rok temu. Wtedy właśnie VW się wycofał z ich napraw. Mój samochód serwis przyjął, od razu stwierdził padnięte sprzęgło parzystych biegów. Akurat wtedy odkupowali ode mnie samochód.

Oczywiście byli przekonani że sprzęgła zostaną naprawione przez VW, jak się później dowiedziałem odmówił naprawy gwarancyjnej. Do tej pory nie było problemów.

A jak się podejście VW zmieniło to może opiszę podejście do samochodu zastępczego.

W 2011 roku rozwaliłem miskę, samochód wjechał do ASO na lawecie i mimo że płaciłem za naprawę to samochód się należał. Chyba na trzy dni, ale ponieważ nie mogli sprowadzić części to zastępczy samochód miałem przez miesiąc.

W 2018 roku jak moje B8 wymagało kolejnego lawetowania z powodu awarii to odmówili zastępczego nawet na dzień, bo samochód źle w systemie przez ASO zgłoszony i inne pierdoły. Obecny standard importera jest żałosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś wymieniał już amortyzatory z przodu w zwykłym zawieszeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was wygląda stan chromowanych listew na progach i zderzakach (highline r-line) po zimie? Odebrałem auto 1 października i pojawia mi sie rdzawy nalot na tych elementach. Da się to spolerowac, ale kiepsko się to zapowiada, jeśli tak to wygląda po pierwszym sezonie zimowym. Listwy przy szybach i relingi dachowe są OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dolnych listew chromowanych był tu już omawiany, temat nalotu na nich jest powszechnie znany ale dziwi mnie że vw nic z tym dalej nie zrobił- piszesz że masz auto z 2018, ja mam z 2015 i co roku po zimie czyszcze to pastą autosol. Nalot schodzi ale za jakiś czas powraca. Podobno niektórzy dilerzy wymieniali te listwy w ramach gwarancji ale tylko w tzw geście dobrej woli, nie była to powszechna akcja. Zastanawiam się czy dodatkowo nie zabezpieczyć tych listewek jakimś woskiem czy czymś takim...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, zobaczymy co powie dealer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do poprzednich wątków... po przeczytaniu kilku Waszych postów zwróciłem na to uwagę  - głośne buczenie ( z tylu glośniej z przodu mniej słyszalne)podczas hamowania np. na autostradzie z prędkości np 150-160  Do 90-100. Auto co prawda nie jeździ w trasie codziennie ale po przejechaniu prawie 2000 km w ciągu 4 dni ( 90% eska albo autostrada) występuje dalej.Ogólny przelot auta to koło 12 tysięcy. 

Byłem póki co  w jednym ASO w Krakowie ale Pan zrobił oczy jak 5 zeta i powiedział że za jedyne 350 zł mogą spróbować czyścić tarcze na co powiedziałem że skoro auto w ostatnich dniach jest dużo jeżdżne toco on chce czyścić...? Odp " to musi Pan poobserwować, być może tak ma być..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym ASO byłeś? 

Ja wczoraj byłem w nowym Porsche przy Aleji Pokoju - jeden serwisant to dramat, mam zamiar napisać skargę. Natomiast potem obsługiwała mnie Pani, która była dość miła i odkupiła kolegę :) Robiłem przegląd w ramach pakietu po dwóch latach. Tylne klocki częściowo zużyte, reszta OK. Zgłosiłem skrzypienie przy otwieraniu tylnych drzwi. Zamówili coś tam do wymiany na gwarancji bez marudzenia i mają dzwonić jak przyjedzie. Wspominam, bo wydaje mi się, że ktoś się skarżył na podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem też na Al . Pokoju...

Tak wyglądają tarcze po niecałych 12 tysiącach...wg mnie tak chyba nie powinno być ??

Jakaś podpowiedź ?

20190405_134850.jpg

20190405_134833.jpg

20190405_135012(0).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wymiana gwarancyjna klocków i tarcz. Do 30 tyś wymieniają na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, namx napisał:

Zdecydowanie wymiana gwarancyjna klocków i tarcz. Do 30 tyś wymieniają na gwarancji.

Ciekawe tylko jak podejdą do tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez przesady ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja nie wiem, albo mam jakiś wadliwy egzemplarz bo nic mi się nie psuje;) A może mam po prostu szczęście do samochodów bo zawsze bez problemów, albo nie zwracam uwagi na takie pierdoly...A może powinienem? To na zdj waszym zdaniem jest wada? bo ja żadnego dyskomfortu nie odczuwam przy hamowaniu :/

 

20190408_093321.jpg

20190408_093259.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności