Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Przy hamowaniu nie czuje żadnych niedogodnośći. Jeśli nie półoś to już nie wiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sprawdzają - po coś są Ci mechanicy w końcu :D

Jak dla mnie jednak półosie (a raczej jej awarie) zawsze dawały oznaki przy zmianie obciążenia (po dodaniu/puszczeniu gazu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, radekrp90 napisał:

Niech sprawdzają - po coś są Ci mechanicy w końcu :D

Jak dla mnie jednak półosie (a raczej jej awarie) zawsze dawały oznaki przy zmianie obciążenia (po dodaniu/puszczeniu gazu).

Pożyjemy, zobaczymy. Poinformuję. Dla mnie najważniejsze żeby w końcu to zdiagnozowali i wyeliminowali w ramch gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, od 70-80 km/h  przy przyspieszaniu kierownica delikatnie wpadała w drgania, wymienili przeguby wewnętrzne i jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Franciszek2013 napisał:

Przy hamowaniu nie czuje żadnych niedogodnośći. Jeśli nie półoś to już nie wiem co.

W innym samochodzie miałem coś podobnego i miałem skrzywioną piastę. Nie wiem jakim cudem, felgi całe, dużych dziur nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, dziki_pl napisał:

W innym samochodzie miałem coś podobnego i miałem skrzywioną piastę. Nie wiem jakim cudem, felgi całe, dużych dziur nie było.

Jak to odkryłeś? Nigdy bym na to nawet nie próbował wpaść .

22 godziny temu, alvaritoo87 napisał:

Miałem podobnie, od 70-80 km/h  przy przyspieszaniu kierownica delikatnie wpadała w drgania, wymienili przeguby wewnętrzne i jest spokój.

U mnie przy przyspiesznaaniu drgania nikną- przynajmniej takie mam odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Franciszek2013 napisał:

Jak to odkryłeś? Nigdy bym na to nawet nie próbował wpaść .

 

Zdejmujesz koło, kręcisz tarczą i widać czy klocek się przesuwa w zacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy Wy też macie tak krzywo tą listwę, dzisiaj postanowiłem odkurzyć Passata i okazało się, że od nowości mam taką bułę, ble.

 

 

Złomsat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zadaniem jest wadliwa (zniekształcona) lub w fabryce ktoś źle zamontował. Możesz śmiało reklamować i poprosić o wymianę. Montaż tego jest dość prosty (na wciski) tylko trzeba dobrze trafić wszystkimi klipami w otwory.

W ostateczności jak nie będą chcieli wymienić (bo np.masz auto już po gwarancji), a bardzo Cię to denerwuje, to wyjmij ją, obejrzyj i popraw, a jak będzie krzywa po wyjęciu można zamówić na allegro (według nr części, bo są różne) i podmienić, ale to już niestety na własny koszt (choć niedrogi) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. A wypina sie w gore czy w bok? Z tego co widzialem to tam są jeszcze wkręty pod siedzeniem pasazera wiec trzeba wypiac siedzenie? Auto.mam.3.miesiace ale.boje sie juz dawac do Aso ostatnio ubrudzili mi tapicerke ...a nie wiem.czy nie lepiej samemu kupic.nowa listwe i wymienic.

Edytowane przez kamskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg nie całe 62000 km

Jestem wrażliwy na wszystkie nowe dźwięki, dlatego zwróciłem ostatnio uwagę na bardzo głośny dźwięk (pojawił się tylko 2 razy) wydobywający się tylko przy uruchamianiu silnika po dłuższym postoju (24-48 h) Dźwięk ten rozlega się tuż po uruchomieniu silnika i trwa jakieś 0,5 sekundy max, dochodzi on z okolic skrzyni DSG, lub koła dwu-masowego, odgłos przypominający zgrzytanie metalowych zębatek. Auto uruchamiane było w garażu,, gdzie temperatura  była w przedziale 7-12 stopni na plusie. Czyżby już dawało o sobie znać koło dwu-masowe? Za kilkanaście dni będę miał trasę 3 tys km do pokonania.

Czy mam się z tego względu bać? Co robić ?

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to koło dwumasowe, to ono nie pada z dnia na dzień, tylko bardzo powoli, także spokojnie pewnie zrobisz nastepne 50 tys. km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kamskam napisał:

Dziekuje za odpowiedz. A wypina sie w gore czy w bok? Z tego co widzialem to tam są jeszcze wkręty pod siedzeniem pasazera wiec trzeba wypiac siedzenie? Auto.mam.3.miesiace ale.boje sie juz dawac do Aso ostatnio ubrudzili mi tapicerke ...a nie wiem.czy nie lepiej samemu kupic.nowa listwe i wymienic.

Wiesz co, lepiej mimo wszystko jechać do nich i zareklamować. Oni zamówią część i później wymienią na poczekaniu. I będzie spokój. 

Jak bardzo chcesz samemu to zrobić, to na pewno trzeba wypiąć element do góry, ale musiałbyś faktycznie sprawdzić czy nie ma tam jakiś dodatkowych wkrętów mocujących. Nie sądzę, aby trzeba było do tego wyjmować fotel. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2018 o 18:35, Franciszek2013 napisał:

Pożyjemy, zobaczymy. Poinformuję. Dla mnie najważniejsze żeby w końcu to zdiagnozowali i wyeliminowali w ramch gwarancji.

No i sprawdzili. Byłem w dwóch ASO. W każdym wyważali mi koła- efekt: bez większych zmian. W jednym usłyszałem :ten typ tak ma. Brak słów. Rozmiwałem z innymi użytkownikami B8 i wiem ,że część osób wyważa koła dynamicznie. To ponoć pomaga. Tylko to pozostaje. Dziękuję wszytskim za  podpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik 1.8 tsi Passat z 2016 roku. w okresie jesienno zimowym jak temp. na zewnątrz spadnie do około 6-7 stopni po odpaleniu auta i spadnięciu obrotów pojawia się dźwięk tarcia,szurania z okolic silnika ( od strony paska ) ale najbardziej jest słyszalny od spodu auta.po minucie do dwóch minut przestaje być słyszalny.auto dzisiaj zostawione w serwisie.

na nagraniu jest słyszalne od 18 sekundy.ktoś miał coś podobnego ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.12.2018 o 06:42, [email protected] napisał:

Moim zadaniem jest wadliwa (zniekształcona) lub w fabryce ktoś źle zamontował. Możesz śmiało reklamować i poprosić o wymianę. Montaż tego jest dość prosty (na wciski) tylko trzeba dobrze trafić wszystkimi klipami w otwory.

W ostateczności jak nie będą chcieli wymienić (bo np.masz auto już po gwarancji), a bardzo Cię to denerwuje, to wyjmij ją, obejrzyj i popraw, a jak będzie krzywa po wyjęciu można zamówić na allegro (według nr części, bo są różne) i podmienić, ale to już niestety na własny koszt (choć niedrogi) ?

Listwa była źle zamontowana, jeden pin nie był włożony w otwór tylko przeszedł bokiem, listwa się odkształciła na stałe, ale minimalnie dlatego zostawiam to po poprawnym wpięciu na miejsce. Wypina się w górę zaczynając od przodu listwy.

 

Zdjęcia dla innych:

 

obraz.thumb.png.34ad2b1866118fe7fedee7f0c3dc93b5.png

obraz.thumb.png.e31d30217cc3ff5c5a8b0d8645d14fa2.png

Edytowane przez kamskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kamskam napisał:

Listwa była źle zamontowana, jeden pin nie był włożony w otwór tylko przeszedł bokiem, listwa się odkształciła na stałe, ale minimalnie dlatego zostawiam to po poprawnym wpięciu na miejsce. Wypina się w górę zaczynając od przodu listwy.

Brawo! I po kłopocie. :brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.12.2018 o 10:18, dandi76 napisał:

silnik 1.8 tsi Passat z 2016 roku. w okresie jesienno zimowym jak temp. na zewnątrz spadnie do około 6-7 stopni po odpaleniu auta i spadnięciu obrotów pojawia się dźwięk tarcia,szurania z okolic silnika ( od strony paska ) ale najbardziej jest słyszalny od spodu auta.po minucie do dwóch minut przestaje być słyszalny.auto dzisiaj zostawione w serwisie.

na nagraniu jest słyszalne od 18 sekundy.ktoś miał coś podobnego ?

 

udało się ustalić w czym problem? mam podobnie u siebie w 2.0 tdi:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, PiotrS napisał:

udało się ustalić w czym problem? mam podobnie u siebie w 2.0 tdi:(

według fachowców z VW wyszła awaria pompy olejowej.odbiór auta dopiero w poniedziałek ponieważ nie było wszystkich części w Polsce i czekali na dostawę od naszych sąsiadów z zachodniej granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie buczenie przy hamowaniu przy dużych prędkościach? Nalatane 9000km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności