Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w tym samym miejscu ale tak "ładnie"pękło że nie odstaje i nie rzuca się tak w oczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jarod84 napisał:

Identyczne pęknięcie mi naprawiali 2 tygodnie temu, dokładnie tak samo i w tym samym miejscu się to rozwarstwiło, ceny nie znam bo robione na przedłużonej gwarancji

Chyba jakaś częsta przypadłość, bo jak pojechałem do serwisu i na telefonie machnąłem tylko zdjęcie to już wiedzieli o co chodzi. Żenujące, w samochodzie za 180 tyś. zł badziewny plastik.

Orientuje się ktoś czy łatwa będzie samodzielna wymiana ?? Bo sam plastik to bym jeszcze kupił - cena ok. 90 zł. Ale za robociznę krzyknęli 300 zł. No sorki, jak mam zapłacić 400 zł to zrobię to na kropelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Dolek napisał:

U mnie jakiś dziwnie pękł plastik w drzwiach. Ewidentnie jakaś wada bo w drugim miejscu już również jest odkształcony i pewnie lada moment pęknie. Niestety 2 miesiące po gwarancji. Więcej VW raczej nie będzie.

IMG_20181010_074959-816x460.jpg

IMG_20181010_074937-816x460.jpg

IMG_20181010_074951-460x816.jpg

IMG_20181010_074949-460x816.jpg

IMG_20181010_074926-460x816.jpg

Było o tym juz ze sto razy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dolek napisał:

Chyba jakaś częsta przypadłość, bo jak pojechałem do serwisu i na telefonie machnąłem tylko zdjęcie to już wiedzieli o co chodzi. Żenujące, w samochodzie za 180 tyś. zł badziewny plastik.

Orientuje się ktoś czy łatwa będzie samodzielna wymiana ?? Bo sam plastik to bym jeszcze kupił - cena ok. 90 zł. Ale za robociznę krzyknęli 300 zł. No sorki, jak mam zapłacić 400 zł to zrobię to na kropelkę.

Miałem podobnie tylko w mniejszym stopniu. Wymieniali dwa razy aż za trzecim dostałem informacje ze są przeprojektowane raczki i już nie powinno pękać, jak na razie od ponad roku cisza, wiec nowy model jest lepszy. 

Stary jak mi wymienili na identyczny to nie zdarzylem do domu dojechać jak znowu pękł samoistnie.

ja bym starał się reklamować jako wada fabryczna o której wszyscy wiedza i pytanie jest tylko kiedy komu pęknie.

niech wykażą się dobra wolą, zawsze możesz zadzwonić/napisać do Vw Polska, nic cię to nie kosztuje..

z tego co widzę to auto masz z 17 roku wiec chyba cały czas na gwarancji (2 lata fabryka), czy jest inaczej?

Edytowane przez adam.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie ale tylko od góry w lewych i prawych boczkach . Myśle , że można ten sam plastik dokupić i samemu sobie to wymienić, powinno być niedrogie skoro to taki przypadek i wymieniają ale najlepiej kupić z modelu >2018 . Ostatnio byłem w salonie i oglądałem paska kombi z 2018 to już np. drzwi inaczej się zamykają, dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, adam.s napisał:

Miałem podobnie tylko w mniejszym stopniu. Wymieniali dwa razy aż za trzecim dostałem informacje ze są przeprojektowane raczki i już nie powinno pękać, jak na razie od ponad roku cisza, wiec nowy model jest lepszy. 

Stary jak mi wymienili na identyczny to nie zdarzylem do domu dojechać jak znowu pękł samoistnie.

ja bym starał się reklamować jako wada fabryczna o której wszyscy wiedza i pytanie jest tylko kiedy komu pęknie.

niech wykażą się dobra wolą, zawsze możesz zadzwonić/napisać do Vw Polska, nic cię to nie kosztuje..

z tego co widzę to auto masz z 17 roku wiec chyba cały czas na gwarancji (2 lata fabryka), czy jest inaczej?

2016 rok, w czerwcu skończyła się gwarancja.

14 godzin temu, Ikar napisał:

Było o tym juz ze sto razy....

A można poprosić o jakies bliższe nakierowanie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co to - nadaje się to na naprawę gwarancyjna? 

lakier sam sobie schodzi - brak rys itp widać że sam z siebie się wykruszył

sorki za lampę i naczej nie chciało się zrobić.

 

 

IMG_0747.JPG

IMG_0749.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usunięte.

 

Edytowane przez szybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja yeti. Jak to widzę to się płakać chce ...te auta po 5 latach nie będą zdatne do jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Troche off top, potrzebuje płynu chłodzącego do b8, co polecicie aby spełniało normy VW i mogło być mieszalne z oryginałem?

Nie za bardzo mi po drodze do ASO aby tam to kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiś różowy płyn do układu chłodzenia dobrej firmy (nie marketowy) i uzupełnij stan. Na pewno się wymiesza i nic złego się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Robertsas napisał:

Witam

Troche off top, potrzebuje płynu chłodzącego do b8, co polecicie aby spełniało normy VW i mogło być mieszalne z oryginałem?

Nie za bardzo mi po drodze do ASO aby tam to kupić...

Woda destylowana w markecie do uzupełnienia i wymieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak oglądałem będąc w Niemczech prezentację B8.Mówili że to już klasa premium będzie.Po pewnym czasie użytkowania mogę śmiało powiedzieć że do premium to jeszcze daleko oj daleko.Wcześniej miałem b6 lift i owszem różnice są na plus ale np zawieszenie albo raczej jego dudnienie to jeden duży minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zawieszenie sprawia gorsze wrażenie niż w Golfie czy Polówce (duża szkoda) oraz fabryczne nagłośnienie (bez dynaudio) o wiele słabsze niż chociażby w nowym Caddy...

Po za tym reszta jest już w miarę ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo b8 to zlepek części z całego świata, np. boczki drzwi robione są w chinach . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania sporo jeździłem audi a 4 B8 i oczywiście Passat dużo większy i wygodniejszy ale zawieszenie i wyciszenie zdecydowanie na korzyść Audi.Ogólnie Passat jest ok ale....no właśnie tych drobnych "ale" jednak jest troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to musi tak rdzewieć. Mam B7 rdzewieje klapa i poszycie drzwi, kupiony w salonie, nie bity. A już miałem kupować B8. Bedzie Giulia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzęczało mi w lewych drzwiach przednich i tylnich w okolicy aluminiowych listew ozdobnych. Słyszałem tez czasem lekkie stuki z lewego przedniego koła. Oddałem wczoraj do serwisu. Podkleili boczki jakaś taśma filcowa. Stuki dochodziły z przekładni kierowniczej. Zamówili i będą wymieniać na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.09.2018 o 15:13, adam.s napisał:

Koledzy 

chcialem podpytać użytkowników kombi z elektryczna klapa, czy u Was przy otwieraniu/zamykaniu się klapy bagażnika słychać głośne działanie teleskopów, czy raczej cicho chodzą? U mnie dosyć głośno i tak jakby "terkotały".

Nie wiem czy TTTM czy mam jechać i zgłaszać ze coś nie tak, auto oczywiście na gwarancji

dzieki za info zwrotne

Też tak miałem, ale się uparłem. Byłem spławiony raz, później drugi za trzecim razem przyjechałem z wydrukiem z jakiegoś niemieckiego forum i od samego początku poprosiłem o rozmowę z mistrzem serwisu. Wydruku nie zrozumiał, ale zgodził się udać ze mną na dział z nowymi samochodami, porównanie pracy siłowników nowych i używanych, ale jeszcze na gwarancji.

Dodatkowo pokazałem mu rączkę dwukrotnie wymienioną i ponownie pękającą i dodałem, że w drugich drzwiach tą samą usterkę usunięto za trzecim razem.

Po 15 minutach decyzja o wymianie siłowników i obu rączek bo podobno jest inny dostawca, dodatkowo wymiana  przegubu napędu na 4 bo mieli kilka przypadków i mój wygląda podejrzanie.

Serwis KC Szczecin

 

Tomek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności