Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, kubek197878 napisał:

Niestety nie zgodzę sie z tobą...bo szkło hartowane uratowało mi kilka razy ekran na wakacjacjach w moim s8 a z ceramiki na lakierze łatwiej schdzą zabrudzenia i kupy i nie robią sie wżery czy rysy .Woskowanie też dobre ale trzeba porządny twardy wosk i raz na miesiąc to robić czy politurę jednak ceramiki nie przebije bo raz na 2-3 lata starczy , a teraz są słabe lakiery wodne na autach.

Co do ceramiki nie będę się kłócił bo są różne zdania na ten temat. Przed delikatnymi rysami pewnie uchroni, ale szału niema. tak jak piszesz twardy wosk wystarczy. Jasne trzeba go częściej nałożyć, ale raczej nie raz na miesiąc ;) Natomiast jeśli chodzi o telefon to masz na myśli to, że szybka pękła, a ta od telefonu nie, no nie?:) Tak działa ten mechanizm. Ludziom wydaje się, że tak samo pękła by ta główna. Podobnie jak w przypadku ceramiki. Przed drobnymi pęknięciami uchroni, ale jak przyjdzie co do czego to zapomnij. Lepiej działa dobry pokrowiec który dystansuje szybę od podłoża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby w telefonie to się nie zgodzę - używałem przez długi czas szyb jednej marki (nie będę robił reklamy) i nigdy nic się nie wydarzyło nawet po upadku na płasko na asfalt. Postanowiłem jednak poeksperymentować i kupić coś innego, nieco tańszego. Efekt wysunięcia się telefonu na asfalt z ręki z wysokości może 30-40 cm jest taki, że mam ekran za ponad 400 PLN do wymiany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, radekrp90 napisał:

Co do szyby w telefonie to się nie zgodzę - używałem przez długi czas szyb jednej marki (nie będę robił reklamy) i nigdy nic się nie wydarzyło nawet po upadku na płasko na asfalt. Postanowiłem jednak poeksperymentować i kupić coś innego, nieco tańszego. Efekt wysunięcia się telefonu na asfalt z ręki z wysokości może 30-40 cm jest taki, że mam ekran za ponad 400 PLN do wymiany :D

O widzisz. ja zawsze brałem do 20zł. Jakiej marki była ta dobra szyba? Nie podrywała się jak inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dobra to Nillkin. Ale odchodzimy od tematu.

Prawda jest taka, że zawsze warto zabezpieczać - szybki w ekranach czy lakiery w autach. Pytanie tylko jakie pieniądze są tego warte i jaką uwagę faktycznie do tego przykładamy. Według mnie efekt po ceramice jest bardzo ciekawy ale wart grzechu tylko do aut nowych lub ewentualnie drogich/unikatowych. Inaczej to kompletnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio wpadłem do mazdy. z ciekawości patrzę nowa 6. i tak - wygląd z zewnątrz neiporównywalny do paska - oczywiście kwestia gustu. środek - bajka. konsola, liczniki, wykończenie wnętrza lepszą skórą, biała nitka. pozycja za kierownicą mega + fajnie opatula tunel środkowy. z wad na szybko - oświetlenie zwykłe żarówki plus słąa regulacja podłokietnika. reszta in plus. nawet fajnie zaokrąglone kształty deski przed pasażerem. tył mnie zmiażdzył. podłokietnik - wejście usb, popielniczkowate, i regulacja w każdym fotelu wentylacji. bagażnik w mega roletą. widzą wady mojego paska - cały czas coś skrzypi + głośne zawieszenie+bardzo głośne (rzadko) zawieszenie przy zjeździe do garażu podziemnego sprawiają że kolejne autko to raczej nie pasek:-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Mazdy 6 - słyszałem, że z jej wygłuszeniem też nie jest za różowo. Oczywiście porównując do Passata może i jest lepiej ale niby wygłuszyć auto lepiej jak B8 to nie jakaś szczególna sztuka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam 196 odcinek programu Motojazda na kanale Motowizja gdzie prowadzący Marek Wieruszewski testował właśnie nowa Mazdę 6 po liftingu. Auto wypadło bardzo kiepsko łącznie ze słabymi właściwościami i odczuciami podczas prowadzenia... Wiem, że jego opinia to nie wyrocznia, ale żeby dobrze porównać auta (np. Passata z Mazdą) i wydać jakiś sensowny osąd, to trzeba trochę bardziej wgryźć się w temat i lepiej poznać ten drugi produkt, poobcować z nim... Chyba, że porównujemy tylko wygląd, to myślę, że tutaj duża liczba osób się zgodzi z tym, że Mazda 6 jest bardzo pięknym autem. Najlepiej poczytać opinie na forum Mazdy 6, które też są bardzo "różne" , tak jak na naszym forum Passata...

Tak myślę i uważam.?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, [email protected] napisał:

Polecam 196 odcinek programu Motojazda na kanale Motowizja gdzie prowadzący Marek Wieruszewski testował właśnie nowa Mazdę 6 po liftingu. Auto wypadło bardzo kiepsko łącznie ze słabymi właściwościami i odczuciami podczas prowadzenia... Wiem, że jego opinia to nie wyrocznia, ale żeby dobrze porównać auta (np. Passata z Mazdą) i wydać jakiś sensowny osąd, to trzeba trochę bardziej wgryźć się w temat i lepiej poznać ten drugi produkt, poobcować z nim... Chyba, że porównujemy tylko wygląd, to myślę, że tutaj duża liczba osób się zgodzi z tym, że Mazda 6 jest bardzo pięknym autem. Najlepiej poczytać opinie na forum Mazdy 6, które też są bardzo "różne" , tak jak na naszym forum Passata...

Tak myślę i uważam.?

w pełni się zgadzam. ja tylko napisałem, że na dziś auto w środku i na zewnątrz mi się bardziej podoba. 

a znając wady paska, których nie było w innych autach np. kiepskie zawieszenie + skrzypiące zawieszenie jestem bliższy ku zmianie i szukaniu. zawsze japońce kojarzyły mi się z plastikiem a Mazda środkiem mnie urzekłą:-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazdy z Japonia maja juz od dawna malo wspolnego(moze produkowane tam sa ale to juz nie ta Mazda co kiedys;) - majac bardzo duzo wspolnego z Mondeo i chyba Volvo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Passat w wersji Arteon :) i 3 letni użytkownik Mazdy 6 z roku 2015 co nieco mogę powiedzieć i porównać. Od Mazdy spie...lać jak najdalej. Ten kto ma B8 przerazi się wieloma rzeczami:

- hałasem

- tandetą wykonania

- dynamiką 

- hamulcami

- silnik 2.5 bierze olej w strasznych ilościach. 2-3l na 10 kkm. Sprawdzone na kilku egzemplarzach.

- sypiącymi się pierdołami - od latających ram foteli zaczynając, przez padające akumulatory, na wiecznie rozpierdalających się napędach lusterek. 

Mazda ma swój jedyny w swoim rodzaju PR. Zrobić wielkie ładnie opakowane gówno a następnie kolejne 10 lat je poprawiać. Ja miałem mieć 25% ciszej. Koń by się uśmiał. Teraz słyszę że mają poziom Lexusa. Zawsze jakąś ściemę sprzedadzą. 

Ale żeby nie było tak źle to Mazda 6 ma 3 plusy:

- skrzynia AT, klasyczna ale mega szybka. Zero lagu jak w DSG.

- prowadzenie, jeśli wpada w poślizg to bokiem. Mój Arteon trochę wyjeżdża dupą.. :)

- światła LED. Ma wiązki a nie przysłony jak VW. Wolniejsze ale bardziej praktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyk na monitorze mi nie działa

Mogę tylko słuchać zetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galux20 napisał:

Dotyk na monitorze mi nie działa

Mogę tylko słuchać zetki

Na kierownicy z prawej strony jest przcisk 'przewijania' i można stacje przestawiać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie masz na kierownicy takich przyciskow?

CC88AD44-134E-4EE6-B1C2-08D23DCCB8BB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, galux20 napisał:

Tu też nie

A reset'a próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakiś dziwnie pękł plastik w drzwiach. Ewidentnie jakaś wada bo w drugim miejscu już również jest odkształcony i pewnie lada moment pęknie. Niestety 2 miesiące po gwarancji. Więcej VW raczej nie będzie.

IMG_20181010_074959-816x460.jpg

IMG_20181010_074937-816x460.jpg

IMG_20181010_074951-460x816.jpg

IMG_20181010_074949-460x816.jpg

IMG_20181010_074926-460x816.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczne pęknięcie mi naprawiali 2 tygodnie temu, dokładnie tak samo i w tym samym miejscu się to rozwarstwiło, ceny nie znam bo robione na przedłużonej gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności