Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

W Mazdzie 6 pewnie miałbyś odkształcenia po łokciu, po ci te nieprzespane noce?, a tak w passacie pokrecisz w lewo, trochę w prawo i się wytrze i śladu nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Maździe właśnie nie miałbym odkształceń, bo tam nie ma gdzie położyć łokci ;) ani z lewej ani z prawej dlatego ją odrzuciłem.

Wymagałbym chociaż, aby był dobrze spasowany zderzak, a nie jak w aucie po wypadku foto poniżej (może w następnym zakupie trzeba pomyśleć nad autem klasy wyższej ;) tylko gorzej jak w aucie za 200 000 będą niedoróbki)

Z kierownicą mówię na poważnie bo mnie to denerwuje pod palcem. Dlatego Was pytam bo jak to częsta przypadłość to może jakoś zeszlifuje, tyle, że to nowe auto.

obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cię to denerwuje to poprostu zgłoś to dealerowi i niech wymienia, zderzak też niech poprawia. Jeżeli nie będzie pasował to żądaj wymiany. Masz prawo być niezadowolony, bądź upierdliwy, jedyny sposób na ich inne poglądy od twoich..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zderzak ok

Kierownica to juz dyskusyjny temat

Ja bym to olał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kamskam napisał:

WItajcie, moglibyście zerknąć na Wasze kierownice? Niedawno odebrałem Passata i widzę, że mam nadlewkę skóry na niej trochę mnie to denerwuje. Czy u Was też tak jest czy jak zwykle mam pecha (bo to, że jakość tego auta jak za ponad 100 000 zł jest słaba to już nie mówię, gdyby inne auta miały regulowane podłokietniki kupiłbym Mazdę 6 albo coś w podobie)?

 

obraz.png

You made my day:) naprawdę taka pierdola Cię denerwuje? W zasadzie to jest jakiś sposób aby wyciągnąć z gwarancji jak najwięcej, wszystko z lupa oglądać, i spisywać tak jak upierdliwi turyści biur podróży którym przeszkadza np. za słona woda w morzu ;)

sorry za heheszki ale mi takie coś nawet w aucie za pół banki by nie przeszkadzało. Zderzak - rozumiem ale na takie coś szkoda nerwów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kamskam napisał:

WItajcie, moglibyście zerknąć na Wasze kierownice? Niedawno odebrałem Passata i widzę, że mam nadlewkę skóry na niej trochę mnie to denerwuje. Czy u Was też tak jest czy jak zwykle mam pecha (bo to, że jakość tego auta jak za ponad 100 000 zł jest słaba to już nie mówię, gdyby inne auta miały regulowane podłokietniki kupiłbym Mazdę 6 albo coś w podobie)?

 

obraz.png

Ja mam na samym dole kierownicy delikatne zagięcie skóry i jakoś mnie to nie denerwuje. Miałem mały ślad po kleju i to mnie denerwowało, ale już po ok. 500km się wytarł :)

Skóra to naturalny produkt, jakieś mankamenty mogą się zdarzyć. Jak Cię bardzo denerwuje to podjedź do zakładu, który regeneruje kierownice i Ci delikatnie zeszlifują.

Tylko nie jedź z tym przypadkiem do ASO, chyba, że wydrzesz od nich kasę na tą usługę, ale szczerze wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że ta kierownica jest obszyta naturalną skórą? szczerze wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, entrep napisał:

A kto powiedział że ta kierownica jest obszyta naturalną skórą? szczerze wątpię.

Jeżeli jest napisane, że skóra (skórzana) to musi być naturalna. Inaczej byłaby możliwa akcja podobna do Diesel Gate :)

Tak samo jak z miodem. Miód to miód nie trzeba dodawać, że naturalny. Jak jest sztuczny to właśnie takie określenie musi znaleźć na produkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wygląda jak jakaś prowokacja... przecież to trzeba być na prawdę upierdliwym aby to zauważyć. Przypuszczam, że nawet Rolls Royce albo inny Bentley by się nie nadawał do choćby zabrania miejsca wewnątrz jeśli mielibyśmy szukać takich "wad" fabrycznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szanowni Państwo napiszę tak, posiadam passata 1.8 tsi 180km highline przebieg ok. 16000 km i nawet kropki na kierownicy nie mam, tylko jeżdzę i leję paliwo i takich samochodów wszystkim użytkownikom życzę. Każda marka ma swoje wpadki ale bądźmy wyrozumiali i nie przesadzajmy, w serwisach też pracują tylko ludzie i z byle pierdołą nie warto jeździć i głowę im zawracać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast sam zrobiłem sobie rysę na skórze, przez dwa dni mnie to irytowało, później nie zwracałem na to uwagi, a gdy już sobie o tym przypomniałem okazało się, że wszystko się ładnie "zalało". Po co się więc irytować takimi kropeczkami :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas jest inny, jednemu bardziej przeszkadza kropka na kierownicy innemu trzeszczące plastiki. Nie ma co polemizować czy w Bentleyu są takie kropki i czy serwis ma klienta z "taka pierdoła" zbyć czy stawać na uszach aby naprawić. Samochód jest towarem jak każdy inny przedmiot, za który ktoś zapłacił jakieś pieniądze. Jeżeli komuś kropka przeszkadza i razi go estetycznie to ma prawo to reklamować. Inna kwestia jak podejdzie do tego sprzedawca..

Kazdy z Nas kupujących oczekuje towaru najlepszej jakości, wiec nie dajmy się robić opowiadaniami ze TTTM albo ze takie rzeczy są dopuszczalne. Skoro nie występują kropki na kierownicy w innych egzemplarzach to w tym też jej nie powinno być!

Jak wspomniałem jednemu przeszkadza kropka, drugiemu trzeszczące plastiki, a trzeciemu chromy które po każdej zimie nadają się do wymiany. A jeszcze inny wogóle nie zwróci na to wszystko uwagi i zapewne nie ma go na tym forum, tylko jeździ samochodem i niczym się nie przejmuje. 

Ja wychodzę z założenia ze jeżeli coś mi przeszkadza to chce to zmienić/zareklamować, wydałem na dany przedmiot jakieś pieniądze i chce aby spełniał moje oczekiwania..

Na dniach mam zamiar pojechać z "terkoczacym" teleskopem od elektrycznej klapy, a ze codziennie otwieram bagażnik to mi to przeszkadza, innemu może nie robić różnicy ale mnie to nie pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, adam.s napisał:

Kazdy z Nas kupujących oczekuje towaru najlepszej jakości

(...)

wydałem na dany przedmiot jakieś pieniądze i chce aby spełniał moje oczekiwania..

Wg mnie powinieneś napisać, że należy oczekiwać najlepszej jakości towaru proporcjonalnie do ilości zapłaconych za niego pieniędzy.

Powtórzę, co napisałem wcześniej, to jest auto klasy średniej, a nie premium i pewne niedoskonałości w postaci np. 1mm pypcia na kierownicy mogą się zdarzyć.

Myślę, że gdybyśmy tutaj pisali o nowym fabrycznie egzemplarzu Phaetona, to mniej byłoby takich niedoskonałości, ale zejdźcie na ziemię.

Nie wymagajcie Mercedesa w cenie Malucha.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idac tym tokiem myślenia to kupując każdy przedmiot ktory nie będzie "premium" to mamy się przygotować na niedoskonałości?

Jezeli nie kupię np lodówki firmy Liebheer tylko Amice to znaczy ze mogę mieć szklane półki z nieoszlifowanym rantami bo to nie produkt "premium", tak? Jak kupię pralkę dla "ludu" to mogę mieć nieoszlifowany bęben bo to tylko tani produkt dla "ludu"?

Troche kiepska ta Twoja argumentacja..

Jedni kupują Vw bo są fanami marki i lubią te auta, a inni kupują Mercedesy, BMW i inne samochody

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, adam.s napisał:

Idac tym tokiem myślenia to kupując każdy przedmiot ktory nie będzie "premium" to mamy się przygotować na niedoskonałości?

Jezeli nie kupię np lodówki firmy Liebheer tylko Amice to znaczy ze mogę mieć szklane półki z nieoszlifowanym rantami bo to nie produkt "premium", tak? Jak kupię pralkę dla "ludu" to mogę mieć nieoszlifowany bęben bo to tylko tani produkt dla "ludu"?

Troche kiepska ta Twoja argumentacja..

Jedni kupują Vw bo są fanami marki i lubią te auta, a inni kupują Mercedesy, BMW i inne samochody

 

Nie. Należy oczekiwać towaru o jakości wykonania proporcjonalnej do zapłaconych pieniędzy-napisałem to już wyżej.

Nie możesz oczekiwać, że Kruger&Matz będzie brzmieć, jak Marantz i musisz być przygotowany na jakość budżetową. Ale możesz oczekiwać, że Marantz będzie brzmieć lepiej niż Kruger&Matz. To tylko prosty przykład.

Nie interesuje mnie, kto jest fanem jakiej marki. Jak widzisz, sam jeżdżę Passatem, ale nie oczekuję od niego kosmosów, czy bycia ideałem. To jest zwykły dupowóz, zwykły samochód do przemieszczania się z punktu A do punktu B. I w tym segmencie, przy tej wielkości auta, przy tej wartości nowego auta w salonie jest wystarczająco wykonany.

Rozumiem kwestię paskudnego spasowania zderzaka na zdjęciu kilka postow wcześniej, bo nawet Panda jest lepiej poskładana. Ale pypeć śr mniej niż 1mm na kierownicy to już przesada-nie można popadać w skrajności.

Zejdźcie w koncu na ziemię. Pomimo wszelkiej sympatii do tej marki, to jest tylko VW i tylko Passat.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że Passat najlepszy ;) a użytkownicy wymyślają. Zderzaki sam sobie już spasowałem opis w temacie "Na co zwrócić uwagę" a kropeczka przeszkadza bo czuć pod palcem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje mi podejscie krawcola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się z tym nie zgodzić - niestety w pojęciu większości naszych Rodaków VW, Passat i wszystko inne co niemieckie to synonim "zajebistości" pod każdym względem (przepraszam za wyrażenie ;) ).

Prawda jest jednak taka, że VW to klasa średnia i nawet Phaeton tego nie zmienił. Oczywiście tak jak piszecie można wybrzydzać ze wszystkim - trzeszczenie, terkotanie, złe spasowanie to oczywiste powody do reklamacji, ale już taka wada na kierownicy do której trzeba robić zdjęcia w trybie makro... na Panowie, w naturalnej skórze też może się trafić jakaś wada w impregnacji i myślicie, że ktoś będzie wymieniał Wam cały fotel, bo jest kropka? To tak jak z ekranami LCD - dopuszcza się pewną ilość wadliwych pikseli i trzeba z tym żyć czy to się podoba czy nie. Można oczywiście szukać ekranu idealnego... tylko po co ;) Szkoda na to wszystko nerwów.

Gdybym chciał mieć perfekcyjną jakość wykonania to raczej szukał bym po pierwsze w innej marce, po drugie raczej chyba bym to zlecił do wykonania jakiemuś rzemieślnikowi, bo ten raczej na pewno wykonałby to z materiałów lepszej jakości niż te dostarczane przez wielkie koncerny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skóra na kierownicy to na 100% naturalna skóra nappa ale na siedzeniach to już sztuczna skóra nazywana w reklamówkach przez VW "skórą vienna" ale to po prostu skaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dopłaciłeś (jak dobrze pamietam 1600zł) do pełnej skóry to masz nappe, jak nie to masz vienne z alcantara

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności