Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

dziwne bo przecież zawias jest ten sam, te same wahacze itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nastawy są inne i waga pojazdów również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waga nie różni się znacząco ale może w amorkach tkwi przyczyna bo na pewno są inne i inną mają charakterystykę. Mnie drażni w B8 to jak rzuca go na boki gdy np. przejeżdżamy przez np. przejazd nie prostopadle . Mój sportowy wózek nie jest tak niekomfortowy w takich sytuacjach, a potęgują to jeszcze 18"felgi. Nie raz to mnie tak wytrzęsie że mnie brzuch boli . Np. B6 jest o wiele bardziej komfortowa bo mam porównanie z tych samych tras i wertepów.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, kubek197878 napisał:

waga nie różni się znacząco ale może w amorkach tkwi przyczyna bo na pewno są inne i inną mają charakterystykę. Mnie drażni w B8 to jak rzuca go na boki gdy np. przejeżdżamy przez np. przejazd nie prostopadle . Mój sportowy wózek nie jest tak niekomfortowy w takich sytuacjach, a potęgują to jeszcze 18"felgi. Nie raz to mnie tak wytrzęsie że mnie brzuch boli . Np. B6 jest o wiele bardziej komfortowa bo mam porównanie z tych samych tras i wertepów.

Faktycznie wkurzające to bujanie na boki. W mojej Octavii 2fl nie było takiego efektu. Za to lepiej się trzyma drogi. Zwłaszcza na autostradzie. Ja też mam 18tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na diagnozie w ASO.

Pęknięty plastik rączki kierowcy - do wymiany

Ślizgające się sprzęgło po rozgrzaniu auta, przy wrzucaniu 3 5 7 - do wymiany "moduł sprzęgieł"

Resetujące się wskazania od tankowania - do wymiany całe DM ?!!!! - myślałem, że to można jakąś aktualizacją softu zrobić

Dobrze, że mam przedłużoną gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pęknięty plastik rączki kierowcy - do wymiany" płacisz czy gwarancja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jarod84 napisał:

Pęknięty plastik rączki kierowcy - do wymiany

Ślizgające się sprzęgło po rozgrzaniu auta, przy wrzucaniu 3 5 7 - do wymiany "moduł sprzęgieł"

Resetujące się wskazania od tankowania - do wymiany całe DM ?!!!! - myślałem, że to można jakąś aktualizacją softu zrobić

 

Uchwyt drzwi miałem już wymieniany 2 razy - na gwarancji.

Jaki jest objaw ślizgającego sprzęgła? Jest wyraźny i łatwo zauważalny? U mnie szarpie na 4.

Resetowanie występuje też na DP. Wymieniony mam:

dwukrotnie moduł Infotainment (w schowku przed pasażerem).

zestaw wskaźników AID

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Akronaut napisał:

Jaki jest objaw ślizgającego sprzęgła? Jest wyraźny i łatwo zauważalny? U mnie szarpie na 4.

Tak mi się wydaje, że to ślizgające się sprzegło - podczas wrzucania nieparzystych biegów słychać było pisk, tym dłuższy im bardziej deptałem gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy 

chcialem podpytać użytkowników kombi z elektryczna klapa, czy u Was przy otwieraniu/zamykaniu się klapy bagażnika słychać głośne działanie teleskopów, czy raczej cicho chodzą? U mnie dosyć głośno i tak jakby "terkotały".

Nie wiem czy TTTM czy mam jechać i zgłaszać ze coś nie tak, auto oczywiście na gwarancji

dzieki za info zwrotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też cicho. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie głośno. I wiem o co ci chodzi. Nic z tym nie robiłem. Działają, wiec olewam. Ale może zgłoszę w ASO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jarod84 napisał:

Gwarancja

hmm resetujący się wskaźnik tankowania - też zgłaszałem - zrobili update. też świdnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2018 o 22:09, Robertsas napisał:

Tak to wygląda, nie wiem czy przycinali czy były gotowe elementy.

6E1A95CD-8892-4E4B-BB07-988C3B6C5CCA.jpeg

E5FDDD34-FE3F-4C81-9CCB-26B62FEE1A2E.jpeg

Mam ten sam problem obustronnie. Pomysl aso ma taki by te miejsca przeszlifowac i dopiero kleic folię... Sam nie wiem co o tym myslec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak drzwi ci się zamykają ? tzn. lekko czy musisz mocno je pchnąć żeby zamek złapał ?

 

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drzwi zamykają się bez problemu. Drobne ryski z obu stron zauważylem przypadkiem.nie wiem co ma dać oddanie auta do lakierni? Będą to szlifować?lakierować? Dopytam dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robota zakończona - poszła pompa wody plus naprawa prowadnic szyby tylnej. Dodam ze jakiś na 5 mm w płynie chłodniczym pływa syf... heh ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItajcie, moglibyście zerknąć na Wasze kierownice? Niedawno odebrałem Passata i widzę, że mam nadlewkę skóry na niej trochę mnie to denerwuje. Czy u Was też tak jest czy jak zwykle mam pecha (bo to, że jakość tego auta jak za ponad 100 000 zł jest słaba to już nie mówię, gdyby inne auta miały regulowane podłokietniki kupiłbym Mazdę 6 albo coś w podobie)?

 

obraz.png

Edytowane przez kamskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, kamskam napisał:

WItajcie, moglibyście zerknąć na Wasze kierownice? Niedawno odebrałem Passata i widzę, że mam nadlewkę skóry na niej trochę mnie to denerwuje. Czy u Was też tak jest czy jak zwykle mam pecha (bo to, że jakość tego auta jak za ponad 100 000 zł jest słaba to już nie mówię, gdyby inne auta miały regulowane podłokietniki kupiłbym Mazdę 6 albo coś w podobie)?

 

obraz.png

Ale Ty to tak na poważnie masz zastrzeżenia do takiego małego pypcia? Bo ja na tym zdjęciu to tylko jakąś kropeczkę widzę.

Kolejna sprawa, jakie masz wymagania dotyczące jakości wykończena od auta klasy średniej, które kosztuje nowe ok 100tyś zł i wozi znaczek "auta dla ludu"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności