Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że się klimatyzacja zagrzybiła już po roku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzekłbym - jak dbasz tak masz. Wystarczy, że jeździ się sporo w wilgotnym środowisku, na krótki trasach i nie pozwala się osuszyć parownikowi, i problem gotowy. To lato sprzyjało takim akcjom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update: u mnie szyba idzie z trudem ale się zamyka za to olej kapie już na podłogę garażu. i teraz uwaga: nowość od 2018 gwarancja mobilności przysługuje na 3 dni a nie jak było na 5 dni!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2018 o 11:27, radekrp90 napisał:

No w Passacie B6 to jest na 100%, bo sam to robiłem w swoim za każdym razem po odłączeniu akumulatora

Mam b6 i odłączałem kilka razy akum ale nigdy nie musiałem robić czegoś takiego chyba że może tego się nie zauważa.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak przynajmniej raz ale wtedy akumulator był odłączony kilka godzin. W instrukcji serwisowej napisano, że należy to wykonać (zapamiętanie krańcowych pozycji silników szyb) za każdym razem gdy odłączy się zasilanie gdyż może nie działać zabezpieczenie przeciw przycięciu ciała. Tzn tak mi się wydaje ale jeśli ktoś chce to mogę tego poszukać i będzie 100% pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2018 o 11:38, LukEEE napisał:

Tak, dokladnie te czarne nakladki.

Zglos do serwisu, jest na to tpi, oklejaja te nakladki od wewnatrz taka tasma jak szmaciana do wiazek i jest cisza. Jak mialem b8 to chyba jako jeden z pierwszych zrobilem z tym rozpierduche bo mnie szlag trafial, wymieniali ze dwa razy te nakladki, w koncu znalazlem na niemieckim forum zeby okleic zwykla tasma do wiazek za 5 zl drzwi pod ta nakladka, serwis nie chcial bo to nie bylo rozwiazanie producenta ale wymusilem to na nich i cisza nastala.

potem drzwonia z miesiac pozniej i sie smieja ze producent wprowadzil tpi na to i jak klient zglasza to oklejaja taka sama tasma tylko przycieta na wymiar

zglos, niech znajda w systemie i zrobia, max godzina roboty ze wszystkimi slupkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo to będą auta do samodzielnego montażu . Ja np. musiałem poprawiać we własnym zakresie położenie maski i błotnika bo ktoś schrzanił ale  przeszło kontrole jakości. Niestety w salonie nie zauważy się takich rzeczy przy odbiorze ale to zaraz zauważył znajomy jak zobaczył mojej auto na drugi dzień. W serwisie nie chciałem tego robić bo niechluje by uszkodzili lakier na śrubach z resztą tak mi powiedzieli, że robię to na własne ryzyko, a tak to sam swoimi sposobami bo mam doświadczenie, zrobiłem tak, że nic nie widać i szczeliny się zgadzają. Dodatkowo musiałem korygować położenie reflektorów bo przy przesunięciu błotnika wszystko się rozjechało.Szczeliny muszą być takie same po obu stronach tam gdzie schodzą sie reflektory z grillem. Widziałem kilka tak źle spasowanych passatów w tym z 2017r. Na koniec najlepsze, pan kierownik z ASO powiedział, że auto ma za dużo ostrych kantów i tak się wydaje, że są złe szczeliny i on by tego nie ruszał. Tylko, że oglądając w salonie paski, wszystkie były dużo lepiej spasowane. 

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 7000km zgłoszone:

 - hałas z tylnych hamulców przy hamowaniu z wyższych prędkości

- wymiana listwy ozdobnej na dole drzwi - łuszczy się lakier

- skrzypienie uszczelki drzwi kierowcy podczas jazdy (tylko tych jednych drzwi) - smarowanie magiczny smarem VW pomaga na tydzień.

 

Dwie ostatnie rzeczy to pierdoły ale z hamulcami to dość zaskakujące w nowym aucie.

Edytowane przez _PiTi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Auto- pacjent z 2017 roku, przebieg około 12800 km- czyli niezbyt wiele. A tu dzisiaj znalazłem taki kłopot. A dziecko od paru dni twierdziło że coś stuka w drzwiach. Przypomne że samochód za ponad 100 tyś. złoty.

BBF18CB7-E71D-49F9-BED6-85A6B35F20FD.jpeg

F8428B25-1076-480D-B13E-A29D6E2E5392.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne prawe drzwi. Auto użytkowane od 11.05.2018r. z aktualnym przebiegiem bagatela 4300km. Brak słów...

82F55356-C99F-41A4-B625-EC276C8B44F0.jpeg

6B48CE8A-12C3-4F03-AC9C-FAB12A677DF6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2018 o 21:13, kriss555 napisał:

Z tym skrzypieniem listwy tej deski malo co da sie zrobic. Serwis nie zrobi nic. Jeden kolega to kiedys wyjal i podklejal kazde pojedyncze laczenie.  Dluga listwa zrobiona z roxnych materialow, jak sie zmienia temp to roznie zmieniaja sprezystosc i ksztalt i trzeszczy. Zle zaprojektowane. W arteonie tez trzeszczy przez chwile jak jest bardzo goraco, jak klima ochlodzi lustwe to przestaje. Jsk rano jest zimna to tez cisza

image.thumb.png.6b92931b4c70129381a83ba42dd4f415.png

 

A Kolega co poprawiał tą listwę to ją wyciągał? Góra ładnie odchodzi ale dół mocno siedzi i sam nie wiem bo nie chce połamać tych zaczepów na siłę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co zrobi z tym ASO czy wymieni na nowe czy użyją kleju :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rivam napisał:

Tylne prawe drzwi. Auto użytkowane od 11.05.2018r. z aktualnym przebiegiem bagatela 4300km. Brak słów...

82F55356-C99F-41A4-B625-EC276C8B44F0.jpeg

6B48CE8A-12C3-4F03-AC9C-FAB12A677DF6.jpeg

To jakiś dramat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kubek197878 napisał:

ciekawe co zrobi z tym ASO czy wymieni na nowe czy użyją kleju :P

Chyba nie trzeba zgadywać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta listwa jest na wcisk. Docisnąłem i jakoś na razie się trzyma. Ciekawe czy jakiegoś kleju nie trzeba jeszcze oprócz tego. Zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta listwa odgięła się przy 100 km/h na autostradzie. Auto 10000km przebiegu.

Serwis wymienił na nową. Zdziwieni nie byli, bo to nie pierwszy u nich taki przypadek. Najbardziej rozbawiło mnie stwierdzenie serwisu: "Dobrze, że Pan jej nie zgubił, bo trudno byłoby udowodnić usterkę gwarantowi" :).

 

Pozdrawiam,

20180904_142358.jpg

Edytowane przez la.bouche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie padła pompa wody przez którą się lał płyn chłodniczy. cóż...

szyba też się nie zamyka tylko bardzo ciężko - jutro diagnoza. 

zamiast paska dostałem superba. i tak: 

1. jakość plastików nieporównywalnie lepsza w pasku, dużo więcej chromu, materiały miększe , delikatniejsze, przyjemniejsze (co prawda nie wiem jaką wersję skody miałem, pasek highline)

2. silnik tdi 150 km vs tsi 180 km - wydaje się nawet na biegach od 1-3 że ciągnie lepiej. ale to tylko złudzenie. faktycznie pierwsze wrażenie jest wow ale jak jechałem 80 i dałem gazu to czuć że powoli brakuje mocy . sam odgłos i włączanie oczywiście gorsze niz benzyna ale dla mnie do przeżycia. oczywiście wole dużo cichsza benzynkę:P

3. oświetlenie - lampy ksenony nie wiem czy nie świecą ciut dalej ale sam kolor świecenia dramat. w porównaniu do ledów - dno. środek podświetlony standardowymi żarówkami - też słabo. na plus oświetlenie na nogi z tyłu. ładniejsze lampy przód z świetnymi liniami wewnątrz reflektora. piękny kierunkowskaz w momencie jak się pali to gasił dziennego leda - wygoda to mega. 

4. nagłośnienie - dużo lepsze niż w pasku (tu canton). więcej basu, przestrzeni. 

5. fotele - gorsze, brak regulacji zagłówka w poziomie, skoda miała pełne sterowania elektrycznie z pamięcia. świetne rozwiązanie. ale fotele gorsze. 

6.  standardowy wyświetlacz vs Aid - dla mnie wybór jeden AID. możliwość personalizacji i dużo lepsza grafika. auto wygląda na dużo młodsze. 

7. zawieszenie - wydaje mi się miększe w skodzie. chyba ciut lepiej wybiera nierówności. jest CICHO. nie ma problemów jak w pasku. 

8 bagażnik skody superb kombii miażdzy. w stosunku do paska sedena heh bardzo komfortowy...

9. wygląd - gdyby skoda była w lepsazej wersji, dostała aid, ledy...hmm byłaby na pewno mega konkurencyjna. wyglądem chyba mnie nawet bardziej przekonuje;-) 

 

 

Edytowane przez skoczek1213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie z Czeską S klasą. Jak to potocznie nazywają. 

Akurat jestem na etapie podjęcia decyzji czy brać Paska Rlaina od znajomego ,bo na wiosnę będzie sprzedawał ,czy S klasę z Czech. 

Znajomy sprzedaje ,bo jak to określił po przesiadce z Superba na nowego R dwa lata temu . Ze swoim wspólnikiem mieli wrażenie że przesiedli się na jakiegoś Golfa . Małe ,twarde i trzepie po dziurach ich słowa. 

Wygląd ,zawieszenie , miejsce , stanowczo Skoda . Środek ,fotele i coś co się liczy dla mojej rodziny ,dla mnie praktycznie bez znaczenia znaczek VW ,a nie jakaś kura zielona na znaczku.

Czytam tematy na obu forach i wyciągam wnioski z awarii i usterek obu aut.  Ale bardziej mnie ciągnie do tej zielonej kury niż Paska .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2018 o 02:44, SeBa_ napisał:

Bierz za każdym razem potwierdzenie zgłaszanego problemu na papierze oraz opis co zostało naprawione (i jak) lub dlaczego coś nie zostało naprawione.

Jeśli odstawiasz samochód do serwisu to dbaj aby w zgłoszeniu nie było lakoniczne: "problem ze skrzynią" lecz pełny opis: "zgrzyty że skrzyni przy zmianie biegu z x na y. Praca lewarka z wyraźnym oporem."

Żeby potem nie było problemu jak serwisem Hondy: 

 

Życzę szybkiego rozwiązania problemu.

Seba ja miałem wcześniej Hondę. Z chłopakami z serwisu przeszedłem na Ty ale w momencie kiedy śmialiśmy się że trzeba wyskoczyć na piwo doszedłem do wniosku że civic który miałem 1,5 roku czas pożegnać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, ktry napisał:

Fajne porównanie z Czeską S klasą. Jak to potocznie nazywają. 

Akurat jestem na etapie podjęcia decyzji czy brać Paska Rlaina od znajomego ,bo na wiosnę będzie sprzedawał ,czy S klasę z Czech. 

 Znajomy sprzedaje ,bo jak to określił po przesiadce z Superba na nowego R dwa lata temu . Ze swoim wspólnikiem mieli wrażenie że przesiedli się na jakiegoś Golfa . Małe ,twarde i trzepie po dziurach ich słowa. 

Wygląd ,zawieszenie , miejsce , stanowczo Skoda . Środek ,fotele i coś co się liczy dla mojej rodziny ,dla mnie praktycznie bez znaczenia znaczek VW ,a nie jakaś kura zielona na znaczku.

Czytam tematy na obu forach i wyciągam wnioski z awarii i usterek obu aut.  Ale bardziej mnie ciągnie do tej zielonej kury niż Paska .

stety niestety może poza wyglądem skoda jest starsza modelowo i to czuć...

jakościowo te.z raczej gorzej..aczkolwiek zawieszenie raczej lepsze....przede wszystkim ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności