Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, ze moze dac. Dzwonilem do warsztatu skrzyn biegow (niezaleznego) z pytaniem ile kosztuje wymiana sprzegiel to mowil zeby najpierw podjechac na adaptacje bo od tego sie zaczyna. Az sie zdziwilem, ze nie chcieli od razu na naprawe naciagac. 

A kiedys sie wszyscy smiali, ze samochody na 'F' już w katalogach rdzewieją......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś zapytać czy każda adaptacja jest taka sama tzn procedury itp?  kolega podejrzewam ma zwykły vcds +ST600 czy jakos tak i czy da radę :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcin232 napisał:

Podejrzewam, ze moze dac. Dzwonilem do warsztatu skrzyn biegow (niezaleznego) z pytaniem ile kosztuje wymiana sprzegiel to mowil zeby najpierw podjechac na adaptacje bo od tego sie zaczyna. Az sie zdziwilem, ze nie chcieli od razu na naprawe naciagac. 

A kiedys sie wszyscy smiali, ze samochody na 'F' już w katalogach rdzewieją......

W katalogach to Polonezy i Alfy Alfasud rdzewiały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 12500 km przejechane i jak narazie skrzynia Ok, jak coś się będzie działo to odrazu na gwarancje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maciej86 napisał:

Ja mam 12500 km przejechane i jak narazie skrzynia Ok, jak coś się będzie działo to odrazu na gwarancje. 

W moim ex nie było tak różowo. Serwis stwierdził usterkę, wysłał pomiary do VW, oni potwierdzili że sprzęgła do wymiany i.... długo zwlekali ze zgodą na naprawę gwarancyjną.

Co ciekawe odpowiedzieli że samochód jest sprawny do jazdy, jednak jak go odbiorę to stracę gwarancję na skrzynię :D

Czy w końcu zgodę wydali nie wiem bo zostawiłem samochód w serwisie i go odkupili, ale przez dwa tygodnie zgody nie było. Oczywiście gwarancja mobilności działa przez określony czas (chyba pięć dni) teoretycznie, jej działanie bardzo się zmieniło. W 2011r VW płacił ponad miesiąc za samochód z wypożyczalni bo tyle szły części do samochodu uszkodzone z mojej winy (miska) a teraz w przypadku awarii skrzyni nie potrafili odnaleźć mojego samochodu w systemie i nie wydali zastępczego, serwis na swój koszt wydał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam auto raptem półtorej roku a klimatyzacja ledwo daje rade chłodzić samochód w trybie auto 21-22 stopnie przy obecnych temperaturach, które jeszcze nie są apogeum tego co nas czeka za miesiąc-dwa.

Już teraz jak auto postoi chwile na słońcu i jest nagrzane to dmuchawa wali pełną moca i tak praktycznie cały czas, że az ciężko się rozmawia taki huk. Powietrze z nawiewów leci owszem chłodne lecz nie w takim stopniu, żeby schłodzić auto i potem zejśc na niższy bieg.

Czy gwarancja obejmuje dobicie klimy? Niestety Passat b8 już jest na nowym czynniku gdzie zwykłe serwisy sa podpięcie maszyny już sobie życzą 150-200zł a jak brakuje czynnika to i na 1000zł można skonczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udowodniono że ten czynnik jest wybuchowy przy np. mocnym wypadku i baardzo toksyczny... Coś tam robi z kośćmi jak ktoś wdycha opary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, garbeniek napisał:

Witajcie mam auto raptem półtorej roku a klimatyzacja ledwo daje rade chłodzić samochód w trybie auto 21-22 stopnie przy obecnych temperaturach, które jeszcze nie są apogeum tego co nas czeka za miesiąc-dwa.

Już teraz jak auto postoi chwile na słońcu i jest nagrzane to dmuchawa wali pełną moca i tak praktycznie cały czas, że az ciężko się rozmawia taki huk. Powietrze z nawiewów leci owszem chłodne lecz nie w takim stopniu, żeby schłodzić auto i potem zejśc na niższy bieg.

Czy gwarancja obejmuje dobicie klimy? Niestety Passat b8 już jest na nowym czynniku gdzie zwykłe serwisy sa podpięcie maszyny już sobie życzą 150-200zł a jak brakuje czynnika to i na 1000zł można skonczyć.

Sprawdź szczelność, nigdy mi się nie zdarzyło by klimatyzacja straciła tyle gazu by jej wydajność znacząco spadła. To nie jest normalne, szczególnie w nowym samochodzie.

Nowy samochód powinien spokojnie pięć lat dać radę bez uzupełniania.

Na pocieszenie dodam że nie tylko nowy syf zdrożał, stary ma już zbliżoną cenę. Ale nie w każdym kraju są takie podwyżki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny czynników to temat na oddzielną rozmowę - wszystko dzięki wspaniałomyślnej Unii Europejskiej.

Jeśli masz możliwość na początek sprawdź same ciśnienia w układzie, może to wcale nie ubytek ciśnienia, a np.: problem z czujnikiem ciśnienia. Jeśli auto na gwarancji nie wahałbym się z podjechaniem na diagnostykę - raz do roku i tak warto podjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, Od jakiegoś czasu zauważyłem, że co jakiś czas resetuje się w moim Passacie B8 przebieg od czasu ostatniego tankowania.

Byłem z tym problemem w serwisie, który poinformował mnie, że komputer który podłączyli do samochodu nie wykazał żadnych błędów.

Czy ktoś z Was borykał się z takim problemem ? Z góry dziękuje za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2018 o 19:21, dziki_pl napisał:

pewnie padło sprzęgło parzystych biegów, zobacz czy jak ruszasz w trybie sport albo manualu dzieje się tak samo

Faktycznie wibracje wzmagają się przy zmianie z 1 na 2 i z każdego nieparzystego na parzysty, do tego wsteczny.

Jadę dzisiaj na diagnostykę do ASO. zobaczymy co powiedzą mądrego. przebieg co prawda 80 tysięcy ale to i tak za mało na awarie skrzyni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Michał0303 napisał:

Drodzy forumowicze, Od jakiegoś czasu zauważyłem, że co jakiś czas resetuje się w moim Passacie B8 przebieg od czasu ostatniego tankowania.

Byłem z tym problemem w serwisie, który poinformował mnie, że komputer który podłączyli do samochodu nie wykazał żadnych błędów.

Czy ktoś z Was borykał się z takim problemem ? Z góry dziękuje za odpowiedź. 

Błędów to pewnie nie ma, potrzeba wgrać inne oprogramowanie i problem powinien ustąpić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

zauwazylem ze po odpaleniu auta na zimno, jak jeszcze chodzi na ssaniu , trzęsie się lekko auto , takjakby drga ;) 

   Nie wiem jak to opisać , takie dziwne uczucie. To jakby ruch przód -tył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, paolokos napisał:

Błędów to pewnie nie ma, potrzeba wgrać inne oprogramowanie i problem powinien ustąpić. 

u mnie walczą już rok, aktualizowali oprogramowanie, wymieniali moduł ze schowka (ten z CD i kartami SD) chyba 2 razy

dodatkowo nie działa automatycznie otwieranie/zamykanie szyb z przodu - trzeba cały czas trzymać przycisk

serwis jest bezradny, w przyszłym tygodniu kolejna wizyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przekopałem forum odnośnie problemów z manualną skrzynią biegów w B8 ale nie znalazłem mojej przypadłości. Otóż co jakiś czas mam tak że jak podjeżdzam do miejsca parkingowego czasami na jedynce a czasami na dwójce i wrzucam wsteczny to później ciężko go wyjąć. Przypadłość powtarza się dosyć często a czasami dotyczy również jedynki. Przebieg samochodu to zawrotne 24k. Czy ktoś się z tym spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz linkę od sprzęgła, a tak naprawdę osłonkę tej linki, są dwie obok siebie, jedna do biegów, druga do luzu. Mogła pęknąć oslonka linki i dostaje się bród, wtedy ciężko zapina się pierwsze biegi i wsteczny. Miałem taki przypadek w poprzednim B6. Do wymiany jest wtedy cała linka, nawet dwie bo to zespolony element. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka sprzęgła w B8?

Sprzęgło hydrauliczne jest stosowane już od czasów B3/B4, a może i B2. Zapewne chodzi Ci o linki drążka zmiany biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście linka drążka zmiany biegów. Dzięki za sprostowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacz  wymieniony w ramach gwarancji 

No iwyciszyli buczenie

Teraz to jak na wieś wyjeżdżam to się  czuje jak w dużym fiacie prawdziwa klasa Premium 

p

 

Edytowane przez galux20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem swojego Passata z serwisu Krotoski-Cichy w Szczecinie na ul. Struga. Zgłaszałem 4 usterki:

- buczenie przy większych prędkościach (wymienili uszczelkę gdzieś w okolicy chłodnicy na "nowszy" model, teraz jest cisza i nic nie buczy.

- skrzypienie tapicerki drzwi kierowcy (wykonane, jest cicho)

- skrzypienie w w miejscu łączenia konsoli środkowej z tunelem (naprawa nic nie dała, skrzypi dalej)

- wycieranie tylnych wnęk przez uszczelkę drzwi w sedanie (nie mają pomysłu, lakier wyciera się dalej)

i teraz pytanie:

Czy ktoś wie jak zdemontować tunel? chyba zrobię to sam, naklejając materiałową taśmę na styku plastików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności