Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że Ci którym się nie psuje to raczej nie piszą, bo o czym ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7.500 tys kilometrów i nic może za wcześnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:DNiezły silnik jak  na  taki  przebieg .

 

Edytowane przez galux20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, shibby napisał:

Ja mam ochronę wartości przez cały rok. Jeżeli przykładowo ostatniego dnia ubezpieczenia ukradną mi auto, to mam wartość odtworzeniową identyczną jak pierwszego dnia.

ochrona zniżek działa jednorazowo. Czyli jak zrobisz szkodę to zniżek nie stracisz, jak zrobisz szkodę drugi raz w ciągu roku to już polecą Ci zniżki. Dodatkowo nawet przy jednej szkodzie nie będziesz mógł kupić ochrony zniżek na kolejny rok.

Tak to niestety działa.

Nie działa to tak w każdej T.U. - ja wykupiłem w zeszłym roku ochronę, miałem szkodę z AC. W tym roku również dodałem... i już wykorzystałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B8 od 10 miesięcy i 18500 km. Do tej pory żadnej usterki (nie licząc tego kosmetycznego przerysowania zderzaka). Nic zupełnie się nie dzieje, wszystko działa jak należy. Jestem zadowolony i może skorzystam z tego:

http://hpfactory.pl 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym Towarzystwie można wykupić ochronę zniżek po szkodzie, w innym trzeba odczekać rok, a w jeszcze innym jest to w standardzie. Ile firm tyle rożnych opcji.. Nie można sugerować się ze jak u jednego jest tak to u innych będzie tak samo.. Warto sprawdzać i mieć zaufanego agenta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, shibby napisał:

ochrona zniżek działa jednorazowo. Czyli jak zrobisz szkodę to zniżek nie stracisz, jak zrobisz szkodę drugi raz w ciągu roku to już polecą Ci zniżki. Dodatkowo nawet przy jednej szkodzie nie będziesz mógł kupić ochrony zniżek na kolejny rok.

Tak to niestety działa.

To działa nawet gorzej. Może cos się zmieniło, ale powiem tak - ja zawsze czytam OWU od deski do deski i wszystkie które widziałem generalnie mówią, że każda wypłacona szkoda trafia do UFG (główna baza z historią). Natomiast jeśli wykupisz ochronę zniżek (bez znaczenia czy od wszystkiego czy tylko na szybę czołową ) to ubezpieczyciel nie weźmie tej szkody pod uwagę przy ciągłości ubezpieczenia. Chcesz zmienić ubezpieczyciela? Zwyżka. Chcesz ubezpieczyć inne auto? Zwyżka. 

11 godzin temu, M77 napisał:

A ja korzystałem aktywnie z AC, ktoś mi wjechał w drzwi a to w zderzak i składając wszystko do wypłat, dostałem zwrot wpłaconych składek za ostatnie 6 lat a szkody za klika stówek ”podpicowałem” i zostawiłem nowemu właścicielowi, stawki wzrastały w granicach 10 % do wcześniejszej, zmieniałem co roku lub 2 lata towarzystwo ale i tak uważam ze po to się płaci żeby korzystać a nie nabijać kasę towarzystwa i nic z tego nie mieć.

Ja 8 lat temu kupiłem swój pierwszy nowy samochód. Po 3 mc pękła mi szyba (ewidentnie od kamienia), chciałem koniecznie naprawić w ASO - 3600 PLN, więc wziąłem z AC, no bo do tego jest. Poł roku później miałem nieszczęście i wjechałem delikatnie w tyłek komuś. Niby nic dużego ale jednak - zderzak, maska, nadkole, reflektor, jakieś kratki i inne pierdoły. Auto to zupełnie nowy model na tamte czasy (ASX), wszystkie części drogie jak cholera, naprawę wycenili na 15 000 w ASO. Co zrobić, wziąłem z AC (w tym samym roku). 

Przez kolejne 8 lat AC już nie miałem. Jak ktoś chce to podrzucę wyceny na przedłużenie AC na tamten samochód - jedna za 16k, druga na 27k. To dopiero deal, można zaoszczędzić 11 000 złociszy wybierając tańszego ubezpieczyciela, okazja!

Dlatego jak ktoś pisze że aktywnie korzysta z AC to ja tam patrze z przymróżeniem oka. Dopóki nie zobaczę wydruku z UFG z tymi wszystkimi szkodami, oraz oferty, nie uwierzę. 

Edytowane przez shoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, entrep napisał:

7.500 tys kilometrów i nic może za wcześnie?

U mnie 11000 i tez jeszcze nic odpukać :)

dsg jeszcze działa , ale i tak się tym nie przejmuje bo jak coś to odstawiam auto na gwarancje i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, shoo napisał:

To działa nawet gorzej. Może cos się zmieniło, ale powiem tak - ja zawsze czytam OWU od deski do deski i wszystkie które widziałem generalnie mówią, że każda wypłacona szkoda trafia do UFG (główna baza z historią). Natomiast jeśli wykupisz ochronę zniżek (bez znaczenia czy od wszystkiego czy tylko na szybę czołową ) to ubezpieczyciel nie weźmie tej szkody pod uwagę przy ciągłości ubezpieczenia. Chcesz zmienić ubezpieczyciela? Zwyżka. Chcesz ubezpieczyć inne auto? Zwyżka. 

Ja 8 lat temu kupiłem swój pierwszy nowy samochód. Po 3 mc pękła mi szyba (ewidentnie od kamienia), chciałem koniecznie naprawić w ASO - 3600 PLN, więc wziąłem z AC, no bo do tego jest. Poł roku później miałem nieszczęście i wjechałem delikatnie w tyłek komuś. Niby nic dużego ale jednak - zderzak, maska, nadkole, reflektor, jakieś kratki i inne pierdoły. Auto to zupełnie nowy model na tamte czasy (ASX), wszystkie części drogie jak cholera, naprawę wycenili na 15 000 w ASO. Co zrobić, wziąłem z AC (w tym samym roku). 

Przez kolejne 8 lat AC już nie miałem. Jak ktoś chce to podrzucę wyceny na przedłużenie AC na tamten samochód - jedna za 16k, druga na 27k. To dopiero deal, można zaoszczędzić 11 000 złociszy wybierając tańszego ubezpieczyciela, okazja!

Dlatego jak ktoś pisze że aktywnie korzysta z AC to ja tam patrze z przymróżeniem oka. Dopóki nie zobaczę wydruku z UFG z tymi wszystkimi szkodami, oraz oferty, nie uwierzę. 

Podpisuje się pod słowami kolegi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, radekrp90 napisał:

Nie działa to tak w każdej T.U. - ja wykupiłem w zeszłym roku ochronę, miałem szkodę z AC. W tym roku również dodałem... i już wykorzystałem.

W moim przypadku tez tak dziala, mialem szkode w zeszlym roku- usunieta z AC- przedluzajac ubezpieczenie nie mialem klopotu z wykupieniem ochrony znizek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Robertsas napisał:

W moim przypadku tez tak dziala, mialem szkode w zeszlym roku- usunieta z AC- przedluzajac ubezpieczenie nie mialem klopotu z wykupieniem ochrony znizek.

Widocznie jesteś ubezpieczony w firmie ubezpieczeniowej która po szkodzie pozwala na wykupienie ochrony zniżek w kolejnym roku. Jedne firmy pozwalają, a w innych trzeba rok bezszkodowo odczekać, a w jeszcze innych jest ochrona zniżek zawsze w pakiecie.. Wszystko zależy od polityki firmy ubezpieczeniowej..

Edytowane przez adam.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić taka usługa to w zasadzie dobra wola ubezpieczyciela. Inna sprawa, że patrząc na to obiektywnie można by rzec, że mimo tych "zniżek" się w nich przepłaca ale chociaż jakość usług jest na dobrym poziomie... choć ostatnio mam swojego ubezpieczyciela dość, bo od dwóch miesięcy nie można dojść z nimi do ładu odnośnie ostatniej szkody, a auto nadal nie naprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich 

przed odstawieniem auta do serwisu chce się z kolegami skonsultować czy ktoś miał podobny przypadek.

przebieg 78 tys, 1.8 dsg 

od jakiegoś czasu przy ruszaniu można wyczuć wibracje 

problem nasila się gdy opór jest większy .. np.powolne ruszanie pod górkę, wsteczny , skręcone koła... samochód wpada w dziwne wibracje... nie idą z kół .. moje podejrzenie to dsg albo poduchy pod silnikiem

miał ktoś coś podobnego???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Padre82 napisał:

witam wszystkich 

przed odstawieniem auta do serwisu chce się z kolegami skonsultować czy ktoś miał podobny przypadek.

przebieg 78 tys, 1.8 dsg 

od jakiegoś czasu przy ruszaniu można wyczuć wibracje 

problem nasila się gdy opór jest większy .. np.powolne ruszanie pod górkę, wsteczny , skręcone koła... samochód wpada w dziwne wibracje... nie idą z kół .. moje podejrzenie to dsg albo poduchy pod silnikiem

miał ktoś coś podobnego???

 

pewnie padło sprzęgło parzystych biegów, zobacz czy jak ruszasz w trybie sport albo manualu dzieje się tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przegląd 30tys.

Tarcze  grube

Serwis twierdzi że są już do wymiany

Przez wzery i korozję.

 Przód u nich to 1600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodziłem w dyskusję z nimi

Ale 30 tyś na tarcze to przesada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey , mam takie pytanie - jak lekko szarpie i ślizga na biegach nieparzystych szczególnie na 3-biegu to czuć , da coś adaptacja skrzyni? skrzynia DSG oczywiście w 1.8TSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jakiś czas poszarpywało, potem przestało ale ślizga się już delikatnie na biegach nieparzystych - więc podczepiam się pod pytanie. 

Przebieg coś około 40kkm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nasz 1.8 TSI z tą skrzynią się produkuje (już ostatnie szt tej wersji). Czytając wasze posty coraz większe wątpliwości mnie ogarniają... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 31kkm i zaczęło poszarpywać od jakiś 2tyś ,kolega proponuje że zrobimy adaptację skrzyni...jestem ciekaw, Waszych opinii czy to coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności