Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Nie warto tego zgłaszać na AC - nowa kratka zapewne jest tańsza niż potencjalny wzrost składki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na Allegro orginal za 80’zl. Wiec tak jak mówicie Panowie nie będę tego zgłaszał na ac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić to jedno ale wymienić ją żeby nic nie połamać do drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjade do kumpla który ma warsztat samochodowy to pewnie ogarnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do rysującej szyby przedniej, nie ma mowy o reklamacji. ASO uznaje, że to normalne, od piasku itd. .VW sobie robi jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jakiś czas temu ktoś mi na parkingu zarysował nieco zderzak (jak widać na zdjeciu), nie wiem dokładnie kiedy i gdzie to się stało, bo zauważyłem to dopiero po umyciu auta. 

Oczywiście to się nie nadaje na naprawę gwarancyjną no a jakbym chciał auto zwrócić po zakończeniu kredytu to oczywiście zostanę obciążony kosztami naprawy. 

Moje pytanie - ile to może kosztować w Dziale Likwidacji Szkód w VW?? Bo wolę to usunąć wcześniej. 

20180418_172249.jpg

Edytowane przez biokd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie maja obciazyc to bedzie to kwota taka jak sam zaplacisz w ASO za taka usługe a jak nawet zrobisz w innym to i tak ślad w systemie zostanie, mam podobna sytuacje i wole za 500 zł zrobic to w innym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

po przejechaniu niespełna 5000 kilometrów straciłem zaślepkę spryskiwacza reflektora. Niestety po wizycie w ASO otrzymałem odmowę naprawy gwarancyjnej, chyba że dostarczę zaślepkę, która odpadła, co oczywiście jest niemożliwe. Z tego co wyczytałem na forum problem jest znany i naprawa dokonywana była w ramach gwarancji - czy możecie podać ASO w których udało Wam się usunąć tą usterkę w ramach gwarancji?

Dodatkowo mam też wątpliwość odnośnie skuteczności proponowanej przez ASO naprawy na mój koszt - z tego co wyczytałem problemem może być odklejający się spryskiwacz, a ASO proponuje mi wyłącznie montaż brakującej zaślepki, co jak rozumiem może nie usunąć przyczyny problemu.

Edytowane przez takitam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.05.2018 o 15:39, M77 napisał:

Jak Cie maja obciazyc to bedzie to kwota taka jak sam zaplacisz w ASO za taka usługe a jak nawet zrobisz w innym to i tak ślad w systemie zostanie, mam podobna sytuacje i wole za 500 zł zrobic to w innym miejscu

Więc dział likwidacji szkód w VW wycenil mi to zadrapanie na zderzaku na 1200zl 

Pytałem w Allianz jak to wygląda u nich  i oni nawet nie są w stanie wyliczyć hipotetycznej składki przy zgłoszeniu szkody bo zaciągaja dane z systemu USG, wiec dopiero jak szkoda tam jest to wyliczą. Ale babka mi powiedziała że jesli mam 70% znizki to przy szkodzie spada mi to do 58% i to nawet przez 4 lata. Więc AC dobrze mieć ale lepiej z niego nie korzystać bo się traci na lata. 

Załatwię więc to bezpośrednio w VW płacąc z własnej kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga opcja to czekac i wyczekac odpowiedni moment na najechanie tyłu..... w KR ostatnio duzo takich "nerwowych" kierowcow mam z tyłu.... :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, biokd napisał:

z systemu USG...

Z tego systemu korzystają lekarze ?, ubezpieczyciele korzystają z systemu UFG (ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny)

Nikt na dzień dzisiejszy nie jest w stanie powiedzieć Ci ile będzie kosztowało ubezpieczenie samochodu w kolejnym roku. Jak ubezpieczasz w salonie to tam stawki zmieniają się co miesiąc wiec to jest jak wróżenie z fusów..

Jak wspomniał jeden z kolegów robiłbym to poza ASO za te 500zł niż wywalać 1200zł w ASO. Zrobisz w ASO, odnotują lakierowany zderzak i mniejsza policzą wartość samochodu, wiec jesteś stratny podwójnie. Jak zrobisz poza ASO to nie dość ze taniej to nikt nie będzie wiedział. Przecież nie bedą Ci mierzyć powłoki lakierniczej zderzaka bo na plastiku i tak im nic nie pokarze.. Poczekałbym z tym do końca jak będziesz oddawał auto, może w międzyczasie (jak wspominał jeden z kolegow) trafi się jakiś szybki i nerwowy..

pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No UFG  (słownik w tel). To może faktycznie poczekam bo to drobne zarysowanie, co prawda trochę w oczy razi. A może i ktoś się trafi na krakowskich ulicach;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, biokd napisał:

Więc dział likwidacji szkód w VW wycenil mi to zadrapanie na zderzaku na 1200zl 

Pytałem w Allianz jak to wygląda u nich  i oni nawet nie są w stanie wyliczyć hipotetycznej składki przy zgłoszeniu szkody bo zaciągaja dane z systemu USG, wiec dopiero jak szkoda tam jest to wyliczą. Ale babka mi powiedziała że jesli mam 70% znizki to przy szkodzie spada mi to do 58% i to nawet przez 4 lata. Więc AC dobrze mieć ale lepiej z niego nie korzystać bo się traci na lata. 

Załatwię więc to bezpośrednio w VW płacąc z własnej kieszeni.

z AC korzysta się przy sporych uszkodzeniach, kradzieży itd. Nie warto naprawiać drobnych uszkodzeń. Ja nieświadom tego raz w życiu skorzystałem z AC by naprawić szkodę parkingową (zarysowanie tylnego zderzaka). Wycena ~1200pln. Wtedy jeszcze za Golfa 6 OC+AC kosztowało mnie 1500pln. Bilans wydawał się rozsądny. Po roku już AC do Golfa nie kupowałem. Po 2 latach zmieniłem auto na Passata B8 i stwierdziłem, że do tej klasy auta jednak warto już to AC mieć. Najtańszy ubezpieczycie za samo AC zawołał 4500pln, najdroższy przeszło 12tyś. Wszystko dlatego, że na koncie miałem szkodę wypłaconą z AC Golfa. To taka nauczka dla mnie. Na szczęście do 2ch lat bezszkodowej jazdy na potrzeby AC brakowało mi raptem 2mc. Odczekałem więc i cena za AC spadła do 2800 co już było dla mnie do zaakceptowania.

Cała ta historia nauczyła mnie, że AC kupuje się by spać bezpieczniej a nie po to by z niego korzystać, bo strata zniżek to jedno, ale zwyżka za utratę ciągłości bezszkodowej jazdy utrzymuje się od 2ch do nawet 5ciu lat.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, shibby napisał:

 

Cała ta historia nauczyła mnie, że AC kupuje się by spać bezpieczniej a nie po to by z niego korzystać, bo strata zniżek to jedno, ale zwyżka za utratę ciągłości bezszkodowej jazdy utrzymuje się od 2ch do nawet 5ciu lat.

Nawet do 9 lat podobno! Dlatego nie będę zgłaszał. Na razie wycenili mi składkę OC+AC+NW+Assistance plus na 3500zl na kolejny rok (przy spadku wartości auta po roku o jakieś 30tys zl!)

Można oczywiście zwiększyć wartość auta ale wtedy składka będzie wyższa. Myślę że nie ma to sensu jeśli jeszcze przez 2 lata mam RTI, wiec w przypadku kradzieży czy szkody całkowitej mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja do pakietu ubezpieczenia dodalem/ wykupilem ochrone znizek przy jakiejkolwiek szkodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, biokd napisał:

(przy spadku wartości auta po roku o jakieś 30tys zl!)

Można oczywiście zwiększyć wartość auta ale wtedy składka będzie wyższa.

Ja mam ochronę wartości przez cały rok. Jeżeli przykładowo ostatniego dnia ubezpieczenia ukradną mi auto, to mam wartość odtworzeniową identyczną jak pierwszego dnia.

1 minutę temu, Robertsas napisał:

Ja do pakietu ubezpieczenia dodalem/ wykupilem ochrone znizek przy jakiejkolwiek szkodzie.

ochrona zniżek działa jednorazowo. Czyli jak zrobisz szkodę to zniżek nie stracisz, jak zrobisz szkodę drugi raz w ciągu roku to już polecą Ci zniżki. Dodatkowo nawet przy jednej szkodzie nie będziesz mógł kupić ochrony zniżek na kolejny rok.

Tak to niestety działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja korzystałem aktywnie z AC, ktoś mi wjechał w drzwi a to w zderzak i składając wszystko do wypłat, dostałem zwrot wpłaconych składek za ostatnie 6 lat a szkody za klika stówek ”podpicowałem” i zostawiłem nowemu właścicielowi, stawki wzrastały w granicach 10 % do wcześniejszej, zmieniałem co roku lub 2 lata towarzystwo ale i tak uważam ze po to się płaci żeby korzystać a nie nabijać kasę towarzystwa i nic z tego nie mieć.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, biokd napisał:

Nawet do 9 lat podobno! Dlatego nie będę zgłaszał. Na razie wycenili mi składkę OC+AC+NW+Assistance plus na 3500zl na kolejny rok (przy spadku wartości auta po roku o jakieś 30tys zl!)

Można oczywiście zwiększyć wartość auta ale wtedy składka będzie wyższa. Myślę że nie ma to sensu jeśli jeszcze przez 2 lata mam RTI, wiec w przypadku kradzieży czy szkody całkowitej mam spokój.

ty chcesz to malować ?? ja bym to olał i dał tylko do np. detailingu do przepolerowania. Nie raz jeszcze przytrzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekuje na moje B8, MY 2018.

Ilość potencjalnych awarii mnie przeraża i zastanawiam się czy mam zrobić listę i zacząć wykreślać /kolekcjonować awarie czy cieszyć się jazdą ? ..wybieram to drugie. 

Przeglądając forum nie zauważyłem zasady* więc chciałem was dopytać czy widzicie jakaś tendencję zmniejszania się ilości występujących usterek/awarii wraz z nowszym rocznikiem?

*Nie widziałem nikogo z rocznika '18. a) nikt już nie kupuje ? b) wszyscy zadowoleni, c) pogodzeni z losem ?

Co myślicie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek. Akurat czekam na wariację Passata o nazwie Arteon.. :) I widać tendencję taką, że od końca 2016 jest tylko lepiej i VW znajduje rozwiązania na bolączki jakie tu są podawane. Miałem do środy przedstawiciela myśli japońskiej i to co tam serwisowo wyrabia wobec klientów to tu jest bułka z masłem bo przynajmniej producent coś robi i zmienia a nie wstawia kolejne takie samo gówno. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności