Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.03.2018 o 17:13, SeBa_ napisał:

Miałem służbowe Punto, tam zawsze najpierw startował płyn. Działało to idealnie.

Jak to jest u was?

U mnie nie zauważyłem żeby najpierw startowały wycieraczki bez płynu ale irytuje mnie to że nie mogę sobie zaaplikować sprysku na reflektory kiedy mam na to ochotę.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2018 o 10:17, krzylos napisał:

Witam

Mi także nie dział (lub działa bardzo sporadycznie)  otwieranie za pomocą nogi. Byłem w ASO (19.02) i przy mnie pokazał mi konsultant w systemie VW jest informacja, że problem jest znany pracują nad rozwiązaniem na razie go brak. i także informacja, że jakiekolwiek wymiany i próby naprawy przez serwis  nie będą rozliczane w ramach gwarancji.

Także zgłosiłem usterkę i czekam

 

 

 

Temat przerabiałem.

Usterka pierwszy raz zgłoszona rok temu w marcu - usunięta w styczniu tego roku (w międzyczasie auto 4 razy w serwisie z uwagi na tą awarię). Wymieniano czujnik, sterowniki, zespół napędowy klapy, wiązka elektryczna i kilka innych pierdół.

Przy pierwszym zgłoszeniu informowałem również, że ciężko chodzą i skrzypią teleskopy podnoszenia klapy, później powtarzałem przy każdej następnej wizycie w serwisie.

Finalnie wymieniono teleskopy podnoszenia klapy i problem zniknął.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piątek pierwszy raz tej zimy odśnieżałem auto bo w końcu śnieg u nas spadł. Jadąc do domu używałem tylnej wycieraczki i raz, że jakoś głośno chodzi - może to właśnie te skrzypienie. Dwa, że mam wrażenie, że jakoś wolniej działa. Odpalałem bez płynu tylko wilgoć po odśnieżeniu i deszcz potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni mam oddać auto na wymianę zderzaka tylnego, przy okazji serwis ma dokonać aktualizacji systemu, ma to coś wspólnego z oknami w drzwiach. Ktoś coś słyszał o takiej akcji serwisowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, była akcja dotycząca zabezpieczenia (siły docisku) na wypadek wyczucia przeszkody przy zamykaniu okna, np. przygniecenia ręki.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2018 o 20:11, farules napisał:

Po ostatniej wizycie w serwisie (podczas której aktualizowano między innymi Discovery Pro) zauważyłem, że nad radiem pojawiła się ponad milimetrowa szpara. Orientujecie się, czy do tej aktualizacji serwis demontuje radio?

Mam wrażenie, że ozdobna listwa nad radiem, jest jakby powyginana.

Nie demontuje sie nic do aktualizacji urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przestało mi działać area view.

W trakcie jazdy wyświetlił się jakiś komunikat, że wyświetlanie obrazu nie jest możliwe. Od tego momentu wyświetla się tylko animacja z czujników parkowania (działają).

Kamery czyste, nieuszkodzone. Przebieg samochodu 23 tys. km

Co mogło się stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie padl sterownik. W passacie ktorego sprzedalem stalo sie dokladnie to samo. Przebieg byl 21 tys. Wymiana sterownika plus kalibracja systemu. Dobrze ze masz samochod na gwarancji bo tanio by nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z pytaniem odnośnie usunięcia trzeszczenia plastików w ramach gwarancji.

- Środkowy tunel skrzypi przy jeździe po pofalowanej drodze (jakby coś o coś ocierało)

- Skrzypiała aluminiowa listwa nad lewym nawiewem kierowcy, przestała po puknięciu palcem

- Skrzypi podczas jazdy po nierównościach tapicerka lewy drzwi kierowcy

Czy ktoś zgłaszał problemy z trzaskami plastików? z jakim skutkiem?

Byłem w jednym z serwisów w Lubuskim i zostałem spławiony stwierdzeniem, że gwarancja na takie tematy wynosi rok - Auto z 2016 (wrzesień) roku, kupione prywatnie. Rękojmia za wady ukryte dla Konsumenta wynosi 2 lata (jeśli dobrze interpretuję).

Muszę odświeżyć temat w stosowny sposób, bo niebawem skończy się okres rękojmi, i przejdę w rozszerzoną gwarancję (VW Safe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłaszałem. Wszelkie dźwięki, które byłem w stanie zaprezentować technikowi podczas jazdy testowej przed zostawieniem samochodu w ASO. Póki co męczę się jeszcze z 2 dźwiękami, które oczywiście się nie pojawiają kiedy chcę je zaprezentować... Generalnie ASO całkiem spoko podchodzi do tematu (AutoSpecial w Krk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz nagrac ten dzwiek lub nakrec film bo Auto Special lubi takie dowody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast borykam się z problemem ściągania samochodu w prawą stronę. Licząc od stycznia 2018 auto było w serwisie... UWAGA: 79 dni i... Serwis twierdzi, ze jest dobrze :(

Kupiłem Passata z zaufaniem do marki, niestety z dnia na dzień coraz mniej tego zaufania we mnie zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakładam że poruszam temat nie w tym miejscu, ale mam mało czasu. 

 

Zamierzam kupić B8 w 2.0 150 KM TDI z 6 biegowym manualem. I mam problem, ponieważ krąży sporo opinii również pośród mechaników o awaryjności tego silnika a szczególnie uciążliwą kwestią jest spalanie oleju silnikowego. Wiadomo, że każdy nowy Diesel pali olej na około 20k. kilometrów z jakieś 2 do 3 setek. Ale w świecie krążą opinie, że 2.0. TDI potrafi wrypać 1l. oleju na nawet 5000 tys. kilometrów. 

 

Stąd pytanie, na ile wadliwa jest 2.0TDI 150KM i czy polecacie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanikow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 30 tyś nalatane ale nie zauważyłem zużycia oleju. Pewnie jest tam jakieś ale to śladowe ilości. Nawet na dotarciu nic nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 70 tys. i zero dolewek między wymianami oleju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Armand napisał:

Witam, zakładam że poruszam temat nie w tym miejscu, ale mam mało czasu. 

 

Zamierzam kupić B8 w 2.0 150 KM TDI z 6 biegowym manualem. I mam problem, ponieważ krąży sporo opinii również pośród mechaników o awaryjności tego silnika a szczególnie uciążliwą kwestią jest spalanie oleju silnikowego. Wiadomo, że każdy nowy Diesel pali olej na około 20k. kilometrów z jakieś 2 do 3 setek. Ale w świecie krążą opinie, że 2.0. TDI potrafi wrypać 1l. oleju na nawet 5000 tys. kilometrów. 

 

Stąd pytanie, na ile wadliwa jest 2.0TDI 150KM i czy polecacie.  

nie wiem skąd przekonanie że wiadomo że każdy diesel pali olej. Ja mam 110 tys przebiegu, mam chipa i zero problemów z dolewaniem oleju od wymiany do wymiany, a te opinie do 2.0 to chyba masz mechaników starej daty skoro mają takie mniemanie o nowych 2.0 :-) dodam jeszcze że poprzednio miałem fiata croma 2.0 multijet 150km i też nie dolewałem nigdy oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem takie zdarzenie ...

jakis kawałek ziemi bądź gliny wyleciał z kol wywrotki jadącej z przeciwka. 

Szkoda ze nie mam kamery bo nic nie udowodnie kierowcy wywrotki. I tak myśle czy robić roma ac czy Poprostu zapłacić za kratkę...

CA8D85DE-FE73-49FE-A27A-F3AF8CF11874.jpeg

Edytowane przez Maciej86
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej kupić kratkę nową lub używkę na "alledrogo" niż przy kolejnym ubezpieczeniu do agenta wyszeptać alledrogo w tym roku!

..chyba ze to bezkosztowa firmowka to wtedy zmienia postać rzeczy ?

Edytowane przez adam.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie :-) auto prywatne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności