Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem czy można to jakoś reklamować, tą złą jakość szyb. Tak poza tym szybko się rysują te czarne plastikowe wykończenia słupków i z tyłu na klapie. 

btw... wczoraj przejechałem przypadkiem na sucho wycieraczkami i już kolejne rysy....które pod słońce widać, a mam je dodatkowo centralnie na polu widzenia.... masakra.

 

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie auto to była Honda Civic. Sprzedawałem jak miała 10 miesięcy i szyba tez była porysowana od wycieraczek. Takie chyba teraz są szyby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy są jakieś powłoki na szyby ale w detailingu zaoferowali mi tylko tą niewidzialną wycieraczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kubek197878 napisał:

ciekawe czy są jakieś powłoki na szyby ale w detailingu zaoferowali mi tylko tą niewidzialną wycieraczkę.

jest cos takiego jak oklejanie szyby czołowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ciekawostka. przy niskiem przebiegu (ok5k) oczywiście zapadł się spryskiwacz lampy. NAprawione oczywiście, później zauważyłem że cos źle poskładali i duża częśc plynu idzie na maskę i auto całe w płynie, w środę dałem im auto aby wuregulowali spryskiwacze lamp i telefon do mnie " Dzień dobry, czy ma Pan zimowy płyn do spryskiwaczy bo nie działają i myslimy że zamarzły". Oczywiście dwa dni wczesniej wszystko działalo tylko chlapało na maskę z tego spryskiwacza co robili. Jako że mogłem sobie na to pozwolic to auto do soboty stało w serwisie i odebrałem z diagnozą że uszkodzony sterownik spryskiwaczy lamp i że we wtorek będą go mieli. Ciekawe czy będzie działać jak wymienią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, M77 napisał:
16 godzin temu, kubek197878 napisał:

ciekawe czy są jakieś powłoki na szyby ale w detailingu zaoferowali mi tylko tą niewidzialną wycieraczkę.

jest cos takiego jak oklejanie szyby czołowej

znalazłem w ofercie detailingowców powłokę ceramiczną nano ale nie każdy to oferuje. Reasumując b6/b7 miał dużo lepsze szyby, z resztą Pilkingtona. Nawet nie wiem czy Nordglass są mniej podatne na zarysowania bo mam nową od 2 lat w starej octavii i nic nie ma na niej ,a też przejachałem na sucho pare razy.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle zauważyłem, że wycieraczki potrafią się odpalić zanim poleci płyn od spryskiwacza i to chyba spowodowało u mnie większość tych rys czyli wycieraczki przejechały bo brudnej zakurzonej szybie na sucho.

Strasznie spóźniony zapłon ma spryskiwacz w Passacie, naciskam manetke to mija dobre 2-3 sekundy zanim poleci płyn nie mówiać o tym ze słychać ten dźwiek silniczków od podawania spryskiwacza jak w starym 20 letnim aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, garbeniek napisał:

Ja w ogóle zauważyłem, że wycieraczki potrafią się odpalić zanim poleci płyn od spryskiwacza i to chyba spowodowało u mnie większość tych rys czyli wycieraczki przejechały bo brudnej zakurzonej szybie na sucho.

Strasznie spóźniony zapłon ma spryskiwacz w Passacie, naciskam manetke to mija dobre 2-3 sekundy zanim poleci płyn nie mówiać o tym ze słychać ten dźwiek silniczków od podawania spryskiwacza jak w starym 20 letnim aucie.

to samo zauwazyłem niestety....

P.S. Udało sie kodowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, M77 napisał:

to samo zauwazyłem niestety....

P.S. Udało sie kodowanie :)

Jakie kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylnia szyba jest chyba trwalsza bo jak miałem włączony automat żeby przy wstecznym włączała to dużo razy poszła na sucho albo b.brudnej szybie, jednak rys niema żadnych .Poza tym tam zawsze dużo piasku się zbiera i brudu.  Wyłączyłem jednak ten automat bo w zimie nie ma sensu i można zniszczyć pióro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, garbeniek napisał:

Ja w ogóle zauważyłem, że wycieraczki potrafią się odpalić zanim poleci płyn od spryskiwacza i to chyba spowodowało u mnie większość tych rys czyli wycieraczki przejechały bo brudnej zakurzonej szybie na sucho.

Strasznie spóźniony zapłon ma spryskiwacz w Passacie, naciskam manetke to mija dobre 2-3 sekundy zanim poleci płyn nie mówiać o tym ze słychać ten dźwiek silniczków od podawania spryskiwacza jak w starym 20 letnim aucie.

Właśnie sprawdziłem u mnie. Najpierw zawsze leci płyn a dopiero po chwili odpalają wycieraczki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak już temat wycieraczek to ja mam problem od nowości z tylną, bo mi przeskakuje i skrzypi, muszę porządnie spryskać to przestaje . Gdzieś czytałem że może być ustawiony zły kąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kubek197878 napisał:

a jak już temat wycieraczek to ja mam problem od nowości z tylną, bo mi przeskakuje i skrzypi, muszę porządnie spryskać to przestaje . Gdzieś czytałem że może być ustawiony zły kąt.

Tez mi skrzypi jak jasna cholera, chociaż zanim wydam osąd o złym kącie to spróbuje wymienić na nową. Ale fakt faktem tak jak ktoś wcześniej wspomniał tylna szyba sporo razy miała tą niemiłą przyjemność zostać przeciorana na sucho przez wycieraczke i 0 rys a przód gorzej jak w 20 letnim aucie

Edytowane przez garbeniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

w sprawie porysowanej przedniej szyby - spróbujcie tych powłok które oferują firmy detailingowe (oczywiście zanim szyba będzie porysowana ;) )

Niedawno kupiłem dwu letniego passata z przebiegiem 40kkm i od razu zwróciłem uwagę na to, że szyba jest w idealnej kondycji (nie, nie była wymieniana).

Pierwsza moja myśl, to: "przynajmniej VW umie zrobić porządne szyby które się nie rysują łatwo jak w każdym moim poprzednim samochodzie"

Jak się okazuje - to nie to, bo dużo użytkowników narzeka na podatność na zarysowania. 

Teraz tak sobie myślę, że to musi być zasługa powłoki ceramicznej którą położył pierwszy właściciel zaraz po odbiorze samochodu z salonu (tj na karoseri jest ceramika, na szybach... też jakaś powłoka).

Na tak zabezpieczonej szybie dużo wolniej osiada brud - uwierzcie mi, mam porównanie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pomimo mojej wizyty w ASO i wgrania nowego softu (system discover media), dalej występuje problem samoczynnego kasowania kilometrów. Czy ktoś może sprawdzić czy moje oprogramowanie jest najbardziej aktualne?

zazap.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, integrale napisał:

Niestety pomimo mojej wizyty w ASO i wgrania nowego softu (system discover media), dalej występuje problem samoczynnego kasowania kilometrów. Czy ktoś może sprawdzić czy moje oprogramowanie jest najbardziej aktualne?

zazap.jpg

Ja robilem aktualizacje 13 marca softu w moim DM ja mam taka wersje wgrana

32039E05-EA29-44FD-B717-9DF3CA46D703.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.03.2018 o 23:03, SeBa_ napisał:

Teraz tak sobie myślę, że to musi być zasługa powłoki ceramicznej którą położył pierwszy właściciel zaraz po odbiorze samochodu z salonu (tj na karoseri jest ceramika, na szybach... też jakaś powłoka).

Na tak zabezpieczonej szybie dużo wolniej osiada brud - uwierzcie mi, mam porównanie

ja też mam tą powłokę i nic to nie dało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Robertsas napisał:

Ja robilem aktualizacje 13 marca softu w moim DM ja mam taka wersje wgrana

32039E05-EA29-44FD-B717-9DF3CA46D703.jpeg

Też byłem w marcu, po odbiorze samochodu miałem wątpliwości ponieważ zauważyłem, że wszystkie dane (nr ulubionych kontaktów, zapisane stacje radiowe itd) miałem nadal w systemie... Teraz już wiem,  że nic nie zostało wgrane, auto stało cały dzień w ASO, ręce opadają...

 

Edytowane przez integrale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wiem od czego to zależy. Widocznie miałem szczęście.

Inna sprawa.
Jakiś czas temu zauważyłem, że zwykle przy użyciu spryskiwaczy najpierw startuje płyn a po chwili wycieraczki (czyli jak najbardziej ok) - natomiast u mnie nie zawsza tak jest. 
Nie raz najpierw idą wycieraczki - na sucho i po zabrudzoenej szybie (końcu po to używam spryskiwaczy aby ją umyć...). Dopiero po chwili płyn.
Zgłosiłem do serwisu - odpowiedzili, że w przypadku VW tylko przy pierwszym użyciu  najpierw startuje spryskiwacz. Przy kolejnych już tak nie jest.
Miałem służbowe Punto, tam zawsze najpierw startował płyn. Działało to idealnie.

Jak to jest u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej wizycie w serwisie (podczas której aktualizowano między innymi Discovery Pro) zauważyłem, że nad radiem pojawiła się ponad milimetrowa szpara. Orientujecie się, czy do tej aktualizacji serwis demontuje radio?

Mam wrażenie, że ozdobna listwa nad radiem, jest jakby powyginana.

 

 

20180317_200603.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności