Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

galux20 tylko że ja znam jedną osobę która kupiła Mazdę 6 2012+ gdy posiadała poprzednio taką Mazdę 6 2012+.

I zapewne tylko dlatego że miał 6kę 3 miesiące i ją ukradli, więc idąc na oparach fanatyzmu kupił ponownie.  :D

Reszta przesiada się do A5, Q50, 3ek, Superbów, czy tak jak ja ze wspólnikiem do Arteonów.

No sorry, ale nie bez powodu tak się dzieje. To że silniki czy skrzynie AT się nie rozpadają to nie wszystko czego większość oczekuje.

Ile rozpadło się silników 2.0 TSI z DSG 380? No ile przeglądając fora różnych marek VAG? 1, 2? 

No i poza tym o jakiej serii produkcyjnej mówimy? Ile się produkuje i sprzedaje Mazd a ile VAGów?

10:1? 8:1? I z tej masy wyprodukowanych aut zawsze znajdzie się 1% takich którym coś się psuje.

Abstrahując od tego czy użytkownicy są mniej czy bardziej upierdliwi.

A w Maździe jak wszyscy mają problem z heblami to mają, jak padają lusterka to padają wszystkim.

Naprawdę to co czytam tu przy ilości sprzedanych w PL B8 względem Mazdy 6 to jest nic. Zero problemów.

Mazda ma 2 rzeczy - silnik nie do zarżnięcia i skrzynię AT, która z całym szacunkiem ale kładzie DSG przy ruszaniu, czy podjeżdżaniu i starcie z podporządkowanej.

Jest mega szybka mimo że klasyczna. I szkoda że taki VW nie może takiej skrzyni stosować.

Ale co z tego, jak jest bieda z wyciszeniem, heble spowalniają, a silnik 2.5 ostro goniony pali 18-20/100?

Dopiero jazda 100 km/h daje spalanie 5.8-6. Tylko kto jeździ 100? Nawet na krajówce? Im szybciej tym różnice się zacierają na korzyść 2.0 TSI VAGa.

Porównałem spalanie z kompa Arteon 280 KM v. Mazda 6 2.5 - opony także 245 żeby nie było. Spalanie po odcinku miasto Gdańsk, trochę obwodnicy, jazda blisko siebie.

Arteon 14.5, Mazda 16.8. No sorry nie mam pytań. Nie oczekuję aby samochód palił 10, niech pali 12-14, ale niech jedzie. 

A tu spalanie będzie wyższe a odejścia ni ma.. :) Już nie mówię nawet że po 70 kkm zaczyna palić olej jak stare dobre TSI.

Olej zmieniany co 10 kkm. I co? I jedna wielka kupa. Kupa łajna. No sorry, ale nie... 

Edytowane przez Rkarcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wszyscy się pukali w głowę jak brałem kolejne mondeo td ci

A ostatnie ma już300 tyś 

I zero problemów tylko dwunasta i Eger

No ale m400 mm i Cały czas sprawie radosc

Ja passata ze względów podatkowych i tak puchnie przy przebiegu 70 tyś km

Sprzedam w 2019

Aerton ma wyraźnie lepsze zawieszenie i układ kierowniczy niż passat?

Edytowane przez galux20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni jazd testówkami i właśnie nie wiem o jakim tylnym zawieszeniu piszecie. Cisza. Felgi 19,  dcc na sport i garby w mieście i dalej cisza. :) Nie mówię że dealer nie tuninguje demówek. Ale jedną miałem 23 kkm i była naprawdę cisza. 

Edytowane przez Rkarcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie każdy egzemplarz 'to' ma. W moim np. 'gniją' chromy (a kiedyś się wszyscy śmiali, ze fiaty gniją już w katalogu) ale z zawieszeniem mam spokój. A niektórym zawieszenie skrzypi jak w wozie drabiniastym ale maja spokój z chromami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu gdzieś wątek o planach z wyborem następcy  passata¿

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 dni miałem 2 egzemplarze. Jeden 240 KM 23 kkm i 280 KM i 4 kkm. Na chromach też nic nie wiedziałem. Okaże się jak odbiorę.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcin232 napisał:

Bo nie każdy egzemplarz 'to' ma. W moim np. 'gniją' chromy (a kiedyś się wszyscy śmiali, ze fiaty gniją już w katalogu) ale z zawieszeniem mam spokój. A niektórym zawieszenie skrzypi jak w wozie drabiniastym ale maja spokój z chromami. 

Koledzy

piszecie o zawieszeniu tylnym, a czy ktoś miał problem z przednim?

mnie jakieś 2 tys km temu zaczęło stukać przy przejeżdżaniu przez garby lub po nierównościach. Wydaje mi się ze to lewe koło ale pewności nie mam. Dzisiaj jeździłem b7 z przebiegiem prawie 150tysi i nic nie stuka, a mój ma zaledwie 20tysi i coś tam słyszę.

moze ktoś przerabiał temat przednich stuków, co to może być? W piątek zabiorę szefa serwisu na przejażdżkę ale jak kilka tygodni temu im o tym mówiłem to powiedzieli ze za "świerze" auto aby coś pukało w przednim zawieszeniu. Sugerowali ze może jakieś kamienie się dostały (nie bardzo wiem gdzie mogłyby się dostać)

odglos stuków pojawia się przy trochę moceniejszej pracy góra/dół przedniego zawieszenia (garby, większe nierówności na drodze)

moze jakieś pomysły?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie !

mi dzisiaj nie chciały wyłączyć się światła. 

Zawsze jezdze w pozycji automatycznych świateł. Dziś ku mojemu zdziwieniu gdy zgasiłem auto na desce był komunikat ze światła są włączone. Po zamknięciu auta nadal były włączone. Dopiero po ponownym odpaleniu i zgaszeniu silnika swiatla się wyłączyły tak jak powinny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto to dziś jeden wielki komputer, więc nie ma się co dziwić, że zachowuje się jak komputer. Naprawianie przez restartowanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze w passacie czymś można 

Włączyć światła na dojście do drzwi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, galux20 napisał:

Moze w passacie czymś można 

Włączyć światła na dojście do drzwi?

 

Ja mam funkcje leaving coming home- czy oto ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testując samochód do zakupu (B8 240 KM) pojawiła się ciekawa usterka, włożyłem płytę CD (audio) do odtwarzacza w schowku i ... pozbyłem się płyty ;)

System multimedialny nie chce (lub nie potrafi) jej odtworzyć, ale również nie chce jej "oddać". Przy próbie wyjęcia płyty pisze że wysuwa płytę, a płyta bez żadnej reakcji zostaje w odtwarzaczu.

(płyta oryginalna audio "LP")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2018 o 23:14, adam.s napisał:

Koledzy

piszecie o zawieszeniu tylnym, a czy ktoś miał problem z przednim?

mnie jakieś 2 tys km temu zaczęło stukać przy przejeżdżaniu przez garby lub po nierównościach. Wydaje mi się ze to lewe koło ale pewności nie mam. Dzisiaj jeździłem b7 z przebiegiem prawie 150tysi i nic nie stuka, a mój ma zaledwie 20tysi i coś tam słyszę.

moze ktoś przerabiał temat przednich stuków, co to może być? W piątek zabiorę szefa serwisu na przejażdżkę ale jak kilka tygodni temu im o tym mówiłem to powiedzieli ze za "świerze" auto aby coś pukało w przednim zawieszeniu. Sugerowali ze może jakieś kamienie się dostały (nie bardzo wiem gdzie mogłyby się dostać)

odglos stuków pojawia się przy trochę moceniejszej pracy góra/dół przedniego zawieszenia (garby, większe nierówności na drodze)

moze jakieś pomysły?

 

Ja tak miałem u siebie w B8 z DCC i teraz również zauważyłem dolegliwość w Arteonie z DCC. Problem stanowią wszelkiego rodzaju przeguby i tuleje z przodu. Po pewnym czasie zaczynają skrzypieć/stukać, co właśnie najlepiej słychać przy przejeżdżaniu większych poprzecznych nierówności. U mnie po kilku wizytach i jazdach z Mistrzem i kierownikiem udało się zdiagnozować i doraźnie usunąć problem. Najpierw wymienili czujniki położenia nadwozia (te odpowiedzialne za poziomowanie świateł). Jednak skrzypienie powraca i stuki dalej występują. Generalnie smarują wszystko co się rusza z przodu - przeguby, tuleje i właśnie te czujniki, które są mocowane do zawieszenia. Serwis używa smaru Wurth HHS5000. Po 10k km problem wróci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy serwisy uporały się już z problemem niewykrywania znaków drogowych w Passatach B8 z 2017 z Active info display? Na rozpisce konfiguracji posiadam taką opcje, lecz fizycznie nie działa w aucie, kiedyś w serwisie mówiono, że czekaja na jakąś oficjalna "poprawkę" z centrali.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno coś jest już poprawione. Znajdziesz na ten temat osobny temat na forum

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wycieraczki polecacie? Kupiłem ostatnio na allegro z Bosha AreoTwiny i nie wiem czy trafiłem na felerny egzemplarz czy podróbę, ale już od samego początku wycieraczki na swoich skrajnych końcach strasznie mażą, nie potrafia dobrze zebrać wody, płynu co finalnie powoduje, że szyba jest cała brudna, tak jakby w tych miejscach na końcach nie dociskały dobrze do szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie same wycieraczki i jak dla mnie nie ma lepszych, zrobiłem z nimi już  ponad 30 tys. km, głównie w deszczu, bo mieszkam w Irlandii i leje u mnie prawie codziennie i nadal super zbierają i cicho pracują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, równo miesiąc po odbiorze auta, pierwsza "przygoda" z Discover Media - system rozłączył się z telefonem (bluetooth), nie był w stanie znaleźć routera WIFI, a potem w ogóle brak reakcji na dotyk...

Już zacząłem szukać jakichś magicznych sposobów na twardy reset (na postoju, po wyłączeniu silnika), a potem... po włączeniu zapłonu oczywiście wszystko działa bez zarzutu, połączył się z telefonem "w sekundę", WIFI znalezione po krótkiej chwili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nowy soft od 15 grudnia 2017 ktory eliminuje te wszystkie niedogodnosci, polecam wizyte w ASO bo u mnie tez tak bylo i pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek będą mi "montować" App Connect, przy okazji zapytam, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności