Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Akronaut napisał:

tak to u mnie działa

z tyłu jest nadmuch tylko przy włączonym nawiewie na głowę

trzeba się  z tym pogodzić podobnie jak z REST ;)

czyli w sumie co Tobie poprawili jak nadal wieje chłodem na Auto trzecia strefa dla temp. powiedzmy 22st, jak nieraz się zapomnę to z tyłu jest krioterapia dla malucha....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, dzidekbeskid napisał:

i się zaczęło - DSG zaczyna padać ...na trzecim biegu szarpie i obrotomierz skacze nawet o 400 obrotów/min w górę :( 30tys kilometrów zrobione i padło co za badziew ta sucha DSG , cieszcie się Ci co macie manual !!

Ogólnie zaczęła szarpać ale co ciekawe jak sie zagrzeje to jak by mniej...znacie jakie będą następne objawy tego dziadostwa ?

Pojedz, zrobia tzw adaptacje czyli ustawia sprzegla bizej zeby objawy zlikwidowac chyba ze to co innego.  Jak nie padnie do konca gwarancji to padnie po...taki urok suchej dsg. Koledze padlo przy 80tys , przy 50 robili wlasnie ta kalibracje i bylo przez pewien czas lepiej. Dlatego vw wycofuje sie z tej skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galux20 napisał:

 

No i importer jakby bardziej szedł w zaparte

Niestety mój przykład pokazuje że VW lepszy nie jest, jego zaklinanie faktów jest niewyobrażalne. Mi tłumaczą że webasto nie używa się w zimę bo wtedy akumulator jest słaby i nie odpalę samochodu.

Dlatego też to że samochód po użyciu webasto jest rozładowany jest w porządku. Nawet mimo tego że dzień wcześniej zrobił kilkaset kilometrów. W praktyce wychodzi też że sam kontakt z VW jest bardzo trudny, telefonów brak a na maile nie odpowiadają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z passata jestem zadowolony

Są pierdoly

W sumie drobnostka

Jestem cichym  wielbicielem mazdy  6  

Z powodu ich prostych silników w bezynie

No ale na ich forum jak czytam

OI ich klopotach to uważam Że passat może nie budzi  takich emocji  Ale przynajmniej nie dokucza właścicielom powtarzajacymi się usterkami

W MaWMazdach po 3- 5 latach wychodzi oszczędzanie na materiałach

No i importer jakby bardziej szedł w zaparte

Masz rację 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo Passatem się zimą nie jeździ.

On ma jak klasyk pod kocem stać w garażu do wiosny. 

Funkcja REST po 3 latach nie doczekała się 'łatki systemu' - Wagen potrafi dokodować Lane Assist 'w garażu' a VW nie potrafi poprawić softu?

Lampy parują - odp. serwisu 'bo zimno i różnica temperatur'

Pseudo chromy śniedzieją - odp. serwisu 'bo sól na drogi sypią' - normalnie kabaret

DSC06275.thumb.JPG.0b028bdad9dd16353dbdd990af8ea3cb.JPG

DSC06274.thumb.JPG.dd98e57f72ed3229582ff13d1b88a938.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie listew to mi wmawiali, że myję auto jakimiś zasadowymi środkami i żebym je zmienił :crazy:

27786188_1746426892068926_1569831188_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po myciu listwy mocniej przecieram ręcznikiem i wyglądają jak nowe :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetarlem palcem, wszystko ładnie schodzi, ale do tego trzeba się schylic, a jak się komuś nie chce to do kogo pretensje? 

IMG_20180206_153951.jpg

IMG_20180206_154029.jpg

IMG_20180206_154126.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie też łatwo. Przelecieć listwy w koło auta szmatką to 5 minut. 

Edytowane przez brono
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, galux20 napisał:

Ja z passata jestem zadowolony

Są pierdoly

W sumie drobnostka

Jestem cichym  wielbicielem mazdy  6  

Z powodu ich prostych silników w bezynie

No ale na ich forum jak czytam

OI ich klopotach to uważam Że passat może nie budzi  takich emocji  Ale przynajmniej nie dokucza właścicielom powtarzajacymi się usterkami

W MaWMazdach po 3- 5 latach wychodzi oszczędzanie na materiałach

No i importer jakby bardziej szedł w zaparte

Mazda 6 to ciekawe auto. Jednak wyciszenie, koszty eksploatacji pozostawiają wiele do życzenia. Kasowanie inspekcji olejowej to jakiś śmiech na sali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie macie juz inne listwy. Te co ma Jarod84 i ja to tylko pasta lekko scierna 'ruszy'. Szmatką to sobie można trzeć do woli. 

Tydzień temu wypolerowałem wszystkie 'pseudochromy' aż się błyszczały. Na listwie na lewych tylnych drzwiach to już za dużo mięsa nie zostało bo nie ma już z czego polerować. Dzisiaj wróciłem z Zakopanego gdzie auto było eksponowane na sól drogową i co znowu badziew. Miałem juz kilka nowych samochodów w życiu i nigdy nie miałem żadnego problemu z 'chromami' po prostu były i miały się świecić. A tu nagle VW w oficjalnym piśmie mnie poinformował, ze jest to 'NATURALNE' dla chromów bo są eksponowane na sól drogową!!! No bez przesady nie będę chyba codziennie po każdej jeździe mył auta i latał ze szmatkami. 

Wygląd chromów po tygodniu i 2000km jeżdzenia zimą:

IMG_0443.thumb.JPG.07b8d4a8a9f2219f6b3831ad38f41bab.JPGIMG_0442.thumb.JPG.a3e62e102ee8aa29fcdeb6da19cf34d1.JPG

7 lat temu kupiłem żonie fiata 500 (nowego). Auto stoi w tym samym garażu co passat, jeździ po tych samych drogach (eksponowane na tą samą sól :) ), myte jest w taki sam sposób. Do dziś przejechało >50k km i NIGDY nie dotykałem chromów. Normalne mycie, i ściągnięcie wody gumową ściągaczką (żadnych szmatek, past itp.) I po 7 latach i 8 zimach chromy wyglądają tak: (tego z tyłu specjalnie nie przecierałem, jest po prostu brudny):

IMG_0450.thumb.JPG.7b27cade4020f891196abcd01c90dd73.JPGIMG_0449.thumb.JPG.121be068875c84ada737be6582461b94.JPGIMG_0446.thumb.JPG.0be0a56a9ab89a1b507ae290a56545b5.JPG

I co? przez 7 lat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat ale jak się Wam sprawdza Fiat 500? Żona ma w tej chwili DS4 ale chcemy zmienić w tym roku na coś mniejszego i przeszło mi to auto przez myśl ?

Edytowane przez marcin_pesel
Nie cytujemy posta bezpośrednio pod nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie bez zarzutów. Na nic nie narzekamy i w serwisie jesteśmy anonimowi (bo w VW znają nas już bo tyle razy już tam byliśmy). 

Silnik 2 cylindrowy 85KM z automatem w zupełności do miasta wystarcza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Twin-Air to jednak nie jest jakiś szczególnie polecany silnik. Sama 500-ka to Fiat Panda w innym opakowaniu więc nie jest to nic skomplikowanego - dobre i trwałe auto. Trzeba tylko wybrać dobry motor ;)

Ale to drobne OT w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, dziki_pl napisał:

po użyciu webasto jest rozładowany 

Ja codziennie używam webaso 30min przed i po pracy i jeszcze mi nigdy akumulator nie padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mówią monteży Webasto - ile grzejesz tyle jedź i nie będziesz miał problemów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Rkarcz napisał:

Ja to mówią monteży Webasto - ile grzejesz tyle jedź i nie będziesz miał problemów. :)

Może i tak ... :) Grzeję 30min rano i jadę 40 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, farules napisał:

Ja codziennie używam webaso 30min przed i po pracy i jeszcze mi nigdy akumulator nie padł.

Bo masz dwa, ja mam webasto domontowane w ASO, zestaw fabryczny wszystko miało działać idealnie jak fabryczne.

Ale w takim zestawie nie ma drugiego akumulatora a elektronika takiego doposażenia nie działa właściwie, efektem jest np rozładowywanie akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dziki_pl napisał:

Bo masz dwa

Raczej nie mam dwóch. Mam tylko jeden akumulator w bagażniku. W komorze silnika nie ma akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności