Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

1400 km przebiegu...kontrolka check engine:annoyed:. Po wizycie i diagnozie w ASO pokazuje błąd systemu ad blue. Zawór, który dozuje płyn nie daje zadanej ilości płynu. Zamiast 160 dozuje 154 mg - nie jestem pewien jednostki. Napisali do producenta i czekam co się okażę po Nowym Roku. Albo zmiana oprogramowania, albo nowy wtrysk ad blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kemmot napisał:

1400 km przebiegu...kontrolka check engine:annoyed:. Po wizycie i diagnozie w ASO pokazuje błąd systemu ad blue. Zawór, który dozuje płyn nie daje zadanej ilości płynu. Zamiast 160 dozuje 154 mg - nie jestem pewien jednostki. Napisali do producenta i czekam co się okażę po Nowym Roku. Albo zmiana oprogramowania, albo nowy wtrysk ad blue.

Nie zazdroszczę zwłaszcza ze teraz koniec roku i wszystko pozamykane, dobrze z wziąłem TSI?

Wszystkiego najlepszego w 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochodem wróciłem tego samego dnia. Serwisant powiedział, że można jeździć bez obaw.

Wzajemnie. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z Was wiedzę na temat aut zastępczych na czas napraw gwarancyjnych? Mam oczywiście B8 ale zastanawiam się czy czasami nie wpadną na pomysł żeby dać np. Up'a :D Czy jest to jakoś unormowane, że auto musi być podobnej wielkości/klasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Thomsoon napisał:

Czy ma ktoś z Was wiedzę na temat aut zastępczych na czas napraw gwarancyjnych? Mam oczywiście B8 ale zastanawiam się czy czasami nie wpadną na pomysł żeby dać np. Up'a :D Czy jest to jakoś unormowane, że auto musi być podobnej wielkości/klasy?

W ramach "gwarancji mobilności" dostałem Toyotę Avensis z wypożyczalni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mnie zaczyna denerwowac samochód, dwa razy zbieznosc na roznych oponach i nadal kicha, "rozprogramowany" tempomat a wczoraj w drodze powrotnej z Kołobrzegu przestała dzialac aplikacja odpowiedzialna za klimatyzacje, przycisk nie reaguje a z menu radia brak opcji...... kolejny raz serwis!

A najlepsze jest to ze serwis chce zeby klient im nagrywał filmy lub robił zdjecia jesli sa takie przypadki..... uławia to i przyspiesza ich reakcje, jak porównam serwis Skody ( ostatnie 8 lat jezdzilem O2FL) do VW to powiem jedno....... chyba tam kogos juz ostro pojQało

Dziś okazalo sie ze po kilku probach zaczeło dzialac oczywiscie w momencie rozmowy z Panem z serwisu kiedy chcialem umowic sie na naprawe, dowiedziałem sie przy okazji ze 15.12.2017 wskoczyła aktualizacja dla DM 8", jesli ktos posiada wersje systemu 0449 to moze sie umowic na aktualizacje ( znika problem czarnego ekranu i tej przypadłosci o ktorej tu pisze )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko to dzieje się dla tego że podzespoły są z całej europy i chin. Potem to jest składane do kupy i wychodzi jak wychodzi bo nie jest to testowane długimi miesiącami jak kiedyś były auta. Tak dla ciekawskich to kilka komponentów elektrycznych pochodzi z polski np. moduł USB w schowku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.01.2018 o 18:36, Thomsoon napisał:

Czy ma ktoś z Was wiedzę na temat aut zastępczych na czas napraw gwarancyjnych? Mam oczywiście B8 ale zastanawiam się czy czasami nie wpadną na pomysł żeby dać np. Up'a :D Czy jest to jakoś unormowane, że auto musi być podobnej wielkości/klasy?

Auto zastępcze za darmo należy się wtedy gdy usterka spowodowała odholowanie samochodu do serwisu. Jeżeli auto "jest na chodzie", mimo gwarancji trzeba zapłacić za zastępcze. Tak więc ten Up nie jest takim złym rozwiązaniem, oczywiście możesz sobie pożyczyć A6 jak nie masz co z kasą robić 9_9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy tak podchodzą do tematu jak piszesz ale ja jestem umówiony na serwis gwarancyjny. Mam na ten czas auto zastępcze (rezerwacja jest do dwóch tygodni). Auto jest nieodpłatnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Thomsoon napisał:

Nie wiem czy wszyscy tak podchodzą do tematu jak piszesz ale ja jestem umówiony na serwis gwarancyjny. Mam na ten czas auto zastępcze (rezerwacja jest do dwóch tygodni). Auto jest nieodpłatnie 

Być może każdy serwis ma swoją politykę. Jak kupowałam u Zasady i tam jest jak powyżej. Raz się na nich wqr... i dostałam wtedy A4 za free. Zresztą tak mi spodobało że to będzie mój następny samochód :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przy umawianiu się powiedzieć, że chce się auto zastępcze to nie będzie zaskoczenia i ew. ustawią taki termin żeby było jakieś dostępne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) 

bedac dziś w serwisie na małej naprawie gwarancyjnej Pan poinformował mnie ze moje auto jest akcja serwisowa wymiany tylnich łożysk i zwrotnic. Wiecie coś o tym ??ktos z Was miał coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodawalem tu liste aut ktore maja ten problem, info jest na stronie UOKiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, M77 napisał:

dodawalem tu liste aut ktore maja ten problem, info jest na stronie UOKiK

Znalazłem , dziękuje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.01.2018 o 18:36, Thomsoon napisał:

Czy ma ktoś z Was wiedzę na temat aut zastępczych na czas napraw gwarancyjnych? Mam oczywiście B8 ale zastanawiam się czy czasami nie wpadną na pomysł żeby dać np. Up'a :D Czy jest to jakoś unormowane, że auto musi być podobnej wielkości/klasy?

Najlepsze jest to że nie zawsze się taki dostaje. Samochód zastępczy organizuje firma starter24 z którą ma umowę VW, a ta korzysta z systemu VW który zaciąga informacje o samochodach z bazy i ich uprawnieniach, albo nie zaciąga, jak w moim przypadku. Jak nie ma w bazie to nie ma żadnego wsparcia, lawety, zastępczego itd. Serwis nic nie może bo nawala system VW a firma od assistance się wypina. Ja tak właśnie mam, a że mój B8 potrzebował w ciągu miesiąca lawety tylko trzy razy to by się przydało. Zastępczy skombinował serwis na swój koszt. VW ma wszystko w poważaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2017 o 17:50, Robertsas napisał:

Nie zazdroszczę zwłaszcza ze teraz koniec roku i wszystko pozamykane, dobrze z wziąłem TSI?

 

32 minuty temu, dziki_pl napisał:

Ja tak właśnie mam, a że mój B8 potrzebował w ciągu miesiąca lawety tylko trzy razy to by się przydało. Zastępczy skombinował serwis na swój koszt. 

To tak w temacie jałowych dyskusji TDI/TSI  ;-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jak dyskusja 

Ja przejechałem na comrailach ponad milion km i nigdy  lawety nie potrzebowałem

Żaden wtrysk żadna turbina do wymiany

Ok 2 razy wymiana Eger

Diesel jak diesel 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nawiew ciepłego powietrza na tył z konsoli środkowej też Wam słabo działa? Ruch powietrza nie jest wyczuwalny przy wentylatorze na max. Sprawdzałem drożność kanałów ustawiając MAX A/C i wtedy podmuch jest mocny. Do sprawdzenia namówiły mnie dzieci twierdząc, że z tyłu jest zimno nawet przy ustawieniu na 25 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki poziom nawiewu masz ustawiony w menu bo sa 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności