Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, od dawna wiemy, że zawieszenie w Passacie nie jest jego mocną stroną. Niby coś z tym robią by było lepiej. Pytanie tylko co. Miesiąc temu byłem w serwisie, by w końcu coś z tym zrobili, a nie tylko smarowali. Miesiąc czekania i na początku tygodnia w końcu przyszły zamówione przez nich części. Zrobili co mieli zrobić, niby nie skrzypi. Ale pytanie brzmi na jak długo. Przy okazji rozwalili mi zbieżność, nie korygując tego. Dziś tę zbieżność ustawiałem w innym serwisie i po zajrzeniu pod spód samochodu moim oczom ukazało się coś takiego...

 IMG_0120.thumb.JPG.0e8ab6554a1264da137d659d0faa2c8e.JPG 

Nie wiem jak to skomentować. Ja wiem, że przypadkowy mechanik mógłby zrobić coś podobnego, ale ASO?? VW Zasada w Warszawie?? Come on!

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

massakra jednym słowem, ja smarowałem tuleje ale poliuretanowe w sportowym aucie bo skrzypiały, ale w nowym aucie ?widocznie poszli na koszty i  robią z taniej gumy albo poliuretanu.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów ma passata na 18" kołach i mógłby sprawdzić, czy podczas ruszania przy maksymalnie skręconych kołach wydobywa się dziwny dźwięk, jakby opona ocierała o coś?

Dodam, że owe zjawisko występuje wyłącznie jak jest mokro, na suchym cisza...

Edytowane przez integrale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, integrale napisał:

Czy któryś z kolegów ma passata na 18" kołach i mógłby sprawdzić, czy podczas ruszania przy maksymalnie skręconych kołach wydobywa się dziwny dźwięk, jakby opona ocierała o coś?

Dodam, że owe zjawisko występuje wyłącznie jak jest mokro, na suchym cisza...

Czas wymienić opony. Miałem to samo przy 19" jak guma była już stara. Przy nowych oponach cichutko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, integrale napisał:

Czy któryś z kolegów ma passata na 18" kołach i mógłby sprawdzić, czy podczas ruszania przy maksymalnie skręconych kołach wydobywa się dziwny dźwięk, jakby opona ocierała o coś?

Dodam, że owe zjawisko występuje wyłącznie jak jest mokro, na suchym cisza...

U mnie występuje takie zjawisko a samochód odebrałem 20.10.2017. Nowe opony zimowe (na których występuję takie zachowanie) założyłem 30.10.2017, więc o nie ma mowy o zużytych oponach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dean napisał:

Czas wymienić opony. Miałem to samo przy 19" jak guma była już stara. Przy nowych oponach cichutko. 

Opony nowe, rok produkcji 2017- Dunlop Wintersport 5D 235/45/18

Tak jak pisałem, jak jest sucho cisza jak makiem zasiał, jak jest mokro słychać jakby ocieranie z przednich kół, przy maksymalnie skręconych...

Chyba czas zareklamować, oczywiście jak będzie mokro...

2 minuty temu, multisync napisał:

U mnie występuje takie zjawisko a samochód odebrałem 20.10.2017. Nowe opony zimowe (na których występuję takie zachowanie) założyłem 30.10.2017, więc o nie ma mowy o zużytych oponach.

Czyli jednak nie jestem sam z tym problemem. Jaki masz rozmiar opon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

245/45/R18

Edytowane przez multisync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, multisync napisał:

245/45/R18

Czyli szerokość opony inna, a problem ten sam..

Rozumiem, że obaj mamy rocznik modelowy 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, integrale napisał:

Rozumiem, że obaj mamy rocznik modelowy 2018

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, integrale napisał:

Chyba czas zareklamować, oczywiście jak będzie mokro...

Jakiś czas temu kolega Marcin (mimo28) napisał, że był m.in. z tym w serwisie i odpowiedź była taka: "a o tarciu doradca serwisowy ostatecznie powiedział, że sprawa jest znana i dotyczy gumowej osłony przegubu. I tu uwaga - jak stwierdził - producent nie zalecił aby cokolwiek z tym robić, bo niczym to nie skutkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, multisync napisał:

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym doradcą, nigdy nie miałem tego w żadnym innym moim samochodzie (to jest mój 15 samochód w życiu), owe zjawisko nie występowało od nowości, pojawiło niedawno, tydzień temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don't blame me, I'm just the messenger ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, multisync napisał:

U mnie występuje takie zjawisko a samochód odebrałem 20.10.2017. Nowe opony zimowe (na których występuję takie zachowanie) założyłem 30.10.2017, więc o nie ma mowy o zużytych oponach.

Witam

Czy problem dotyczy B8 z kołami o wymiarze 18 cali?

Czy ktoś, kto jeździ na innym rozmiarze, ma podobne spostrzeżenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2017 o 14:41, Dean napisał:

Koledzy, od dawna wiemy, że zawieszenie w Passacie nie jest jego mocną stroną. Niby coś z tym robią by było lepiej. Pytanie tylko co. Miesiąc temu byłem w serwisie, by w końcu coś z tym zrobili, a nie tylko smarowali. Miesiąc czekania i na początku tygodnia w końcu przyszły zamówione przez nich części. Zrobili co mieli zrobić, niby nie skrzypi. Ale pytanie brzmi na jak długo. Przy okazji rozwalili mi zbieżność, nie korygując tego. Dziś tę zbieżność ustawiałem w innym serwisie i po zajrzeniu pod spód samochodu moim oczom ukazało się coś takiego...

 IMG_0120.thumb.JPG.0e8ab6554a1264da137d659d0faa2c8e.JPG 

Nie wiem jak to skomentować. Ja wiem, że przypadkowy mechanik mógłby zrobić coś podobnego, ale ASO?? VW Zasada w Warszawie?? Come on!

Już nie będę pisał oczywistych rzeczy, ale w jaki sposób udało się załatwić temat, tak że zamówili części do poprawy zawieszenia, czy mamy jakieś konkretne informacje, co tak naprawdę zamówili i co powoduje te stuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, multisync napisał:

Nie chciałem pisać żeby Was nie zanudzać, ale ciąg dalszy z tarciem przy skręcie w lewo trwa.

Powyższa diagnoza, którą zacytował kolega, została wykonana w ASO w Pile. Postanowiłem zmienić serwis na ASO Koszalin. Przy okazji przeglądu zgłosiłem usterkę. Niestety przy wydawaniu pojazdu (już po przeglądzie) zostałem poinformowany, że usterka nie występuje (doradca jechał samochodem i nic nie słyszał). Nie maiłem czasu dyskutować, zapytałem tylko dlaczego nie poproszono mnie, abym pojechał i wskazał kiedy tarcie występuje, otrzymałem odpowiedź, że jak wystąpi nawet po gwarancji to nie ma się czym martwić, bo przecież naprawy można dokonać w ramach dobrej woli producenta. Poddałem się tamtego dnia ale stwierdziłem, że jeszcze wrócę.

Czas mijał. Zmieniłem opony z letnich 17 na zimowe 16, ale tarcie nie ustało. Umówiłem się na wizytę w ASO Koszalin. Tym razem nie odpuściłem, pojechałem z doradcą i o dziwo usłyszał, że rzeczywiście przy skręcie w lewo coś trze. Samochód pojechał na serwis. Po mniej więcej godzinie zostałem poinformowany, że wszystko zostało sprawdzone i nie znaleźli przyczyny - "brak usterek mechanicznych, łożysko ok, zawieszenie ok, nie ma się do czego przyczepić". Na pytanie co dalej: "lać paliwo, przyzwyczaić się i jeździć". Szczerze powiem, że nie wiem co mam zrobić - przykuć się łańcuchem do podnośnika? iść do telewizji? Tak na serio to po prostu nie mam czasu na szarpanie się. Spróbuję jeszcze napisać do centrali VW, ale znając życie to tam jest kopiuj-wklej i otrzymuje się pismo o treści: uprzejmie informujemy, że staramy się... ble-ble-ble mamy cię w d... ble-ble-ble wyciągniemy wnioski... (byle się odczepił). Może Wy macie jakiś pomysł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Pastuch ma 2 lata i 33 tys km. Na gwarancji wymieniona sprężarka klimatyzacji. Nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. Chodzi jak burza, ale...następne auto to już nie będzie VW :-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może jak świecą światła tylne przeciwmgłowe z tyłu, tzn. czy są na obu lampach z tyłu czy na jednej, bo mam lekko pęknięty klosz i paruje mi lampa na klapie a nie mam jak teraz tego sprawdzić bo jestem w Polsce a samochód mam w Irlandii. Jak coś to mam standardowe lampy comfortline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności