Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie lewa szyba w tylnych drzwiach zniekształca obraz i widać to bardziej pod kątem, natomiast prawa jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, tjord napisał:

chyba delikatnie nie zrozumiales zjawiska ktore jest normalne. i widac je np latwiej w okularach przyciemnianych z filrem polaryzacyjnym

W żadnym z poprzednich samochodów, między innymi B7 sedan,  nie było to widoczne. Zresztą przy poprzedniej szybie również :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, kubek197878 said:

u mnie lewa szyba w tylnych drzwiach zniekształca obraz i widać to bardziej pod kątem, natomiast prawa jest w porządku.

normalne zjawisko optyczne, jak wlozysz okulary pod innym katem to tez inaczej widac. to nie jest zadna wada szyby. wloz sobie okulary z filtrem polaryzacyjnym i popatrz przez lusterko do tylu, to zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz jak jakiś kierownik serwisu który próbuje zbyć klienta. Postaram się zrobić fote, szyba jest ewidentnie bublem bo inne nie mają tego problemu. Nigdy z takim czymś się nie spotkałem, a szyby miałem nawet obklejane folią i były idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kubek197878 napisał:

piszesz jak jakiś kierownik serwisu który próbuje zbyć klienta. Postaram się zrobić fote, szyba jest ewidentnie bublem bo inne nie mają tego problemu. Nigdy z takim czymś się nie spotkałem, a szyby miałem nawet obklejane folią i były idealne.

To u niego normalne. Wystarczy poczytać inne wpisy kolegi. Jeśli cokolwiek budzi Twoje wątpliwości, jedź na serwis i rozmawiaj z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaryzacja powoduje że refleks odbijanego światła nie odbija się (nie widzimy go). Nie wiem co ma polaryzacja do szyby. Co do kolegi "tjord" to j.w :crazy:

 

Zapytam raz jeszcze o same węże o mniejszy stan płynu chłodniczego. Przy serwisie na 30k miałem uzupełniony, zwróciłem uwagę na to serwismanowi- jakąś historie mi sprzedał z otwartym obiegiem i że to normalne. Dzwoniłem w ubiegłym tygodniu do innego serwisu i tam już historia była inna: "niech Pan doleje płyn G13, sprawdza stan przez jakiś czas i notuje w jakim szybkim tempie płyn ucieka i jakie są to ilości. Ponadto zweryfikować czy pod autem nie ma wycieków. " Ile ludzi tyle opinii. Miesiąc temu dolewany był płyn. Od tego czasu zrobiłem około 1,5-2k, w tej chwili płyn jest poniżej minimum. Za chwile postaram się zrobić zdjęcie. Ktoś z Was zauważył podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ubytek na początku, ale dolałem raz mieszanki z G13 i spokój od tego czasu. Oczywiście warto badać poziom płynu po dłuższym postoju. Bo zwykle po nocy jak wszystko pospływa to płynu w zbiorniczku przybywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym można powiedzieć. Płyn i sam zbiornik jest bardzo długo ciepły po zgaszeniu silnika. Widać że są "opary" w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://oknotest.pl/szyby-i-szklo/dziwne-zjawiska-na-szybach

cyt: "Przyczyną są niepożądane zjawiska, których przyczynę trudno zdiagnozować. Pojawianie się tęczy, barwnych wzorów, tajemnych kręgów, kolorów, plam albo zaciemnień we wnętrzu pakietu lub na szybach zazwyczaj nie oznacza jeszcze wystąpienia istotnej wady szkła, czy oddziaływania zabrudzeń. Często są to efekty optyczne wywołane przez fale światła interferujące pomiędzy sobą, przechodzące poprzez szybę lub od niej odbijane. Postęp w produkcji szkła stworzył problemy, których wcześniej nie było."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po aktualizacji softu na AID wyświetlają się Wam znaki ograniczenia? Na nawigacji widzę a na AID nie. Gdzieś się to ustawiła? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyświetlają się. Musisz gdzieś w opcjach poszukać, niestety nie pamiętam w którym to jest miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, mi się wydawało że zawsze standardowo się wyświetlają na górnym pasku AID, oczywiście możesz wejść osobno w komputer pokładowy, który wyświetla cyfrowo wskazania średniego spalania, prędkości itp i tam jedna z zakładek pokazuje też znaki (na całym ekranie AID).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos ma podobną sytuację - tryb Eco samoczynie sie deaktywuje po wyłaczeniu auta. i pomimo iz jest wybrany (kontrolka) i na panelu,
auto zachowuje sie jak w trybie Normal, nie dziala tryb żeglowania, biegi mają nazwę Dx zamiast Ex. Po manualnym właczeniu eco dziala do nastepnego wyłaczenia auta.

Czy ktos ma podobnie w MY2018 1.8 tsi dsg? i czy jest jakis update softu zaplanowany w serwisie - ktos wie?

pzodr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest normalne, tryb ustawień samochodu (DCC, ACC, światła itp) są w trybie w jakim je zostawiłeś. Ale tryb skrzyni biegów po ponownym uruchomieniu samochodu zawsze przechodzi w tryb normal (D). Niezależnie czy wcześniej był na Sporcie (S) czy na Eco(E).

W przypadku Sport łatwo to szybko zmienić, bo wystarczy pociąnąć dźwignię DSG i wchodzisz od razu w Sport, natomiast w przypadku Eco, zawsze musisz przeklikać się przez Tryby żeby żeglowanie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zeby odjechać VW będzie potrzebna lista kontrolna jak przy lotach  w kosmos. 

Wyłącz to, włacz tamto. A po powrocie ze sklepu znowu to samo. 

Bzdura jakaś. Dla mnie jako użytkownika najważniejsze jest zeby wszystko było zawsze tak samo jak przy wyjściu z samochodu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy ktoś jeździ na eco. Ja nie korzystam wiec nie przeszkadza mi to. Ale jak widać nie wszystkim dogodzisz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09/29/2017 o 08:59, szylton napisał:

to jest normalne, tryb ustawień samochodu (DCC, ACC, światła itp) są w trybie w jakim je zostawiłeś. Ale tryb skrzyni biegów po ponownym uruchomieniu samochodu zawsze przechodzi w tryb normal (D). Niezależnie czy wcześniej był na Sporcie (S) czy na Eco(E).

W przypadku Sport łatwo to szybko zmienić, bo wystarczy pociąnąć dźwignię DSG i wchodzisz od razu w Sport, natomiast w przypadku Eco, zawsze musisz przeklikać się przez Tryby żeby żeglowanie działało.

Eeee chyba nie. Często jeżdżę na Eco i nie zauważyłem aby sam tryb się zmieniał. Po uruchomieniu mam zawsze Eco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szyb to u mnie zauważyłem dużo rys od wycieraczek na przedniej. Jedna jest dosyć głęboka (przebieg 17 tyś). Czy mogę taką szybę zareklamować ? bo podejrzewam że jest jakaś wadliwa-za miękka.Widać też pod słońce takie małe kropeczki jak piasek czyli malutkie odpryski których jest mnóstwo, a staram się jeździć z dużymi odstępami z resztą rzadko śmigam na autobanach. Mam w octavii Nordglassa 2 lata temu wymienianą i nie ma najmniejszej ryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, Dolek said:

Eeee chyba nie. Często jeżdżę na Eco i nie zauważyłem aby sam tryb się zmieniał. Po uruchomieniu mam zawsze Eco.

to ze kontrola Eco sie swieci kolo dzwigni biegów, nie znaczy ze tryb eco dziala. Bo widac to po nazwie biegu - ktory na Eco nazywa sie E1-E7, a przy odpaleniu ponownym dziwnym trafem zmienia sie na znowu na D1-D7
i ewidentnie auto nie chodzi tak jak na Eco - nie ma trybu żeglowania. Dopiero manualne wybranie Eco trybu go ponownie aktywuje. no dla mnie to jest wtopa i bug a nie feature, nie sądze zeby tak mialo być

Edytowane przez tjord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wprowadziłem w błąd bo nie jeździłem na ECO. Dzisiaj za to dałem sie namówić w związku z tym że poruszyłeś ten temat i mam inaczej niż Ty. Mianowicie wszystkie ustawienia są takie jakie zostawiłem przed zgaszeniem silnika. Po tym jak auto ustawiłem na tryb Eco i po powrocie miałem tryb skrzyni oraz pozostałe ustawienia na tym samym poziomie -TAK, było E1-E6. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności