Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie dziwnych świateł to wczoraj widziałem w Niemczech paska b8, który z przodu miał zwykłe halogenowe światła, a z tyłu led ze zmienną grafiką. To ci konfiguracja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te zawiasy do B6/B7 dali z rozpędu wg. projektu zawiasu który zaprojektowali w VW Phaetonie. Był to rzeczywiście "zawias premium" ;)

Teraz w całym VAG pakują ten zwykły uproszczony zawias kątowy.

Faktycznie, biorąc pod uwagę konstrukcję zawiasu / jej skomplikowanie w B6 i B7 to można powiedzieć, że premium. Niestety, z czasem elementy ruchome (beczułki) się zacierały i zawias 'strzelał'.

Powyższe rozwiązanie VW już zastosował w Golfie IV (od 1998 roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam procedura serwisowa (przegląd) przewiduje weryfikacje i smarowanie tych zawiasów co 60.000 km. Jeśli ktoś nie serwisuje w ASO to nikt tam nie zagląda. Zawiasy z nowych Audi (w B8 nie zwróciłem w uwagi jakie są prawdę mówiąc) są tzw "bezobsługowymi" ale w takim C7 czy A5 nie sprawiają problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie dziwnych świateł to wczoraj widziałem w Niemczech paska b8, który z przodu miał zwykłe halogenowe światła, a z tyłu led ze zmienną grafiką. To ci konfiguracja :-)

 

Właśnie o to chodzi, ze poza Polska można sobie dowolnie skonfigurować auto, poczynając od "głupich" świateł jakie się chce mieć w wersji np. Highline. U nas jak zwykle sztywny standard od którego nie ma odejścia. W Niemczech Alltracka robią na Highline u nas na Comfortline. U Nas do R-Line nie możesz zamówić świateł z grafika jak w typowej R, tylko dodatkowo przyciemniane, w Niemieckim konfiguratorze można do B8 dołożyć światła ja w typowej R-ce, pare Euro kosztują ale można..

Ech, dziwny ten nasz kraj..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Niemieckim konfiguratorze można do B8 dołożyć światła ja w typowej R-ce, pare Euro kosztują ale można..

a tak z ciekawości to o jakich światłach mówisz? Myślałem że z tyłu są w B8 tylko 3 opcje, te standardowe LED, TOP-LED (animowane), TOP-LED w stylistyce R-line (przyciemniane - tylko Variant)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak z ciekawości to o jakich światłach mówisz? Myślałem że z tyłu są w B8 tylko 3 opcje, te standardowe LED, TOP-LED (animowane), TOP-LED w stylistyce R-line (przyciemniane - tylko Variant)

 

Takie jak np w golfie R-ce czyli ze ten biały pasek przez całe światło tylne (wersja B8 Highline) jest kierunkowskazem. W zeszłym roku jak patrzyłem w konfiguratorze niemieckim to można było takie lampy tylne dołożyć za chyba 800euro. Może nie tanio ale była możliwość. Pytałem u nas to odpowiedz standardowa: u nas nie przewidziane

Jak znajdę zdjęcie na necie to wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, to poproszę. Bo ja nawet szukałem żeby znaleźć gdzieś na ebay i wymienić, ale nie było nic do Sedana w stylistyce R. (Tylko Variant miał u nas przyciemniane) W ETKA też nie znalazłem innych a trochę szukałem... :|

Bo te z białym paskiem przez całe światło to są od Comfortline, jakby były takie ciemne jak w Golfie R i jeszcze z animacją STOP jak jest w HL...

 

Znalazłem kiedyś takie jak na filmie

 

ale po dłuższej analizie doszedłem że to są normalne lampy z HL tylko jakieś oświetlenie tam mieli takie że wydawały się ciemniejsze...

 

no i w ETKA też nic innego nie ma

http://pl.realoem.me/Volkswagen/RDW/PA/2017/793/R/9/945/945001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłębiłem się w temat tylnych lamp i powiem Wam, że nie ma czegoś takiego jak specjalne przyciemniane lampy tylne dla R-line. Przynajmniej u nas takiej opcji nie ma. VW oferuje tzw "przyciemniane lampy tylne ze zmienną grafiką" w standardzie dla HL i za dopłatą do CL. W kombi wydają się być ciemniejsze niż w sedanie. A sam efekt przyciemnienia nie dają klosze a przetłoczenie wypełnienia chromowanego lampy pod kloszem. Także to przyciemnienie to takie na słowo honoru ;)

A te na filmikach Szymek to rzeczywiście efekt halogenów w hali targów.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Odnośnie dziwnych świateł to wczoraj widziałem w Niemczech paska b8, który z przodu miał zwykłe halogenowe światła, a z tyłu led ze zmienną grafiką. To ci konfiguracja :-)

 

A jaki problem u nas zamówic HL bez dodatków? Masz to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam podobny problem jak na poniższym filmie:

 

Coś rezonuje z prawej strony przy 1750obr/min. Nie trzeba nawet jechać, wystarczy utrzymywać takie obroty na postoju.

Czy ktoś z Was miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zagłębiłem się w temat tylnych lamp i powiem Wam, że nie ma czegoś takiego jak specjalne przyciemniane lampy tylne dla R-line. Przynajmniej u nas takiej opcji nie ma. VW oferuje tzw "przyciemniane lampy tylne ze zmienną grafiką" w standardzie dla HL i za dopłatą do CL. W kombi wydają się być ciemniejsze niż w sedanie. A sam efekt przyciemnienia nie dają klosze a przetłoczenie wypełnienia chromowanego lampy pod kloszem. Także to przyciemnienie to takie na słowo honoru ;)

 

No to dziwne bo ja na swojej specyfikacji jak konfigurowalem auto mam coś takiego:

- Tylne światła w technologi LED, przyciemniane w stylistyce R-Line, dopłata 380zł.

 

Może do "standardowej" wersji bez pakietu r-line nie było takiej możliwości.

 

Co do samochodów z filmików, są one w wersji r-line i na bank maja przyciemnione tylne światła, nie postawili by auta w pełnym pakiecie r-line (zewnetrzny i wewnętrzny) nie montując przyciemnianych lamp skoro w ofercie są dostępne, włożyli do nich wszystko co możliwe w wersji r-line..

 

Ja u siebie mam zewnętrzny r-line i mam przyciemnione tylne światła (za te 380zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to dziwne bo ja na swojej specyfikacji jak konfigurowalem auto mam coś takiego:

- Tylne światła w technologi LED, przyciemniane w stylistyce R-Line, dopłata 380zł.

 

Chętnie zobaczę zatem zestawienie w sedanie (bo oczywiście mówiłem o sedanie). Też mam "te przyciemnione" i jakoś wcale na przyciemnione nie wyglądają. Być może występują tylko dla kombi.

 

b8rueckl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie zobaczę zatem zestawienie w sedanie (bo oczywiście mówiłem o sedanie). Też mam "te przyciemnione" i jakoś wcale na przyciemnione nie wyglądają. Być może występują tylko dla kombi.

 

[ATTACH=CONFIG]154811[/ATTACH]

 

Ja mam kombi, nie wiem jak jest z sedanami..

U mnie są przyciemnione tak jak na zdjęciu które załączyłeś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam podobny problem jak na poniższym filmie:

 

Coś rezonuje z prawej strony przy 1750obr/min. Nie trzeba nawet jechać, wystarczy utrzymywać takie obroty na postoju.

Czy ktoś z Was miał podobny problem?

 

Kolega ja z tym mam problem od 40k km...

W prawym boczku coś jest luźne i wpada w rezonans, pare razy ściągali i zakładali na nowo i jakiś czas był spokój, jak pasażer trzasnął mocniej drzwiami to znowu zaczęło :/

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to dziwne bo ja na swojej specyfikacji jak konfigurowalem auto mam coś takiego:

- Tylne światła w technologi LED, przyciemniane w stylistyce R-Line, dopłata 380zł.

 

Może do "standardowej" wersji bez pakietu r-line nie było takiej możliwości.

 

Co do samochodów z filmików, są one w wersji r-line i na bank maja przyciemnione tylne światła, nie postawili by auta w pełnym pakiecie r-line (zewnetrzny i wewnętrzny) nie montując przyciemnianych lamp skoro w ofercie są dostępne, włożyli do nich wszystko co możliwe w wersji r-line..

 

Ja u siebie mam zewnętrzny r-line i mam przyciemnione tylne światła (za te 380zl)

 

To czym różnią się tylne światła dla wersji HL (bez R-line), które są w standardzie przyciemniane ze zmienna grafiką od tych w wersji R-line? Za co dokładnie dopłaca się 380zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega ja z tym mam problem od 40k km...

W prawym boczku coś jest luźne i wpada w rezonans, pare razy ściągali i zakładali na nowo i jakiś czas był spokój, jak pasażer trzasnął mocniej drzwiami to znowu zaczęło :/

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Moje auto ma dopiero przejechane 10kkm. Dziwne dźwięku pojawiły przy przebiegu 1500km. Wydaje mi się, że dobiegają z słupka w którym zamontowany jest pas bezpieczeństwa, ale w żaden sposób nie udało mi się znaleźć źródła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To czym różnią się tylne światła dla wersji HL (bez R-line), które są w standardzie przyciemniane ze zmienna grafiką od tych w wersji R-line? Za co dokładnie dopłaca się 380zl?

 

Są ciemniejsze klosze jak na zdjęciu które zamieścił kolega R-Line kilka postów wyżej, reszta jest taka sama..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, opcja dostępna tylko dla kombi w HL. Swoją drogą szkoda że pominięto sedana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są ciemniejsze klosze jak na zdjęciu które zamieścił kolega R-Line kilka postów wyżej, reszta jest taka sama..

 

A ma ktoś zdjęcia tych lamp do porównania w wersji HL oraz HL z R-line? Jak bardzo ciemniejsze są te klosze w wersji HL z R-line od i tak ciemnych już w wersji HL? Chyba niepotrzebny wydatek jeśli różnica prawie żadna, no chyba że jest jakiś efekt wow. Bo czy można dokupic same lampy do R-line (czyli za te wspomniane 380zł) czy lampy jakoś inaczej ciemne niz w HL są w pakiecie R-line exterior?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ma ktoś zdjęcia tych lamp do porównania w wersji HL oraz HL z R-line? Jak bardzo ciemniejsze są te klosze w wersji HL z R-line od i tak ciemnych już w wersji HL? Chyba niepotrzebny wydatek jeśli różnica prawie żadna, no chyba że jest jakiś efekt wow. Bo czy można dokupic same lampy do R-line (czyli za te wspomniane 380zł) czy lampy jakoś inaczej ciemne niz w HL są w pakiecie R-line exterior?

 

Zamów te lempy za 380 na bank ktoś się chętnie z tobą zamieni za odpowiednie wynagrodzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności