Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przyciemniane fabrycznie szyby i zauważyłem ostatnio, że od lewych tylnych drzwi ma jakieś wady . Od wewnątrz widać takie mocne zniekształcenia jakby fale. Widać to zwłaszcza pod odpowiednim kątem. Szyba po drugiej stronie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów. Mam pytanie dotyczące "wyświetlania" funkcji CAR. Otóż są tam między innymi 3 zakładki: Długookresowo, od tankowania, od uruchomienia. Dwie skrajne są ok, natomiast zginęły mi gdzieś kilometry z karty od tankowania. Zatankowałem w czwartek i zrobiłem 150 km. W piątek przejechałem 120 km, w sobotę 120 km, a w poniedziałek kolejne 150 km. Pokazał: przejechane km-540, spalanie itd. Do przejechania (tankowania) 530 km. Ok., odpalam we wtorek, a na wyświetlaczu: do tankowania 530 km PRZEJECHANE km- 146.

Pytam więc, gdzie w nocy wcięło mi pozostałe przejechane kilometry (380). Wszystkie pozostałe dane są ok. Instrukcja mówi, że te dane kasują się samoczynnie po zatankowaniu. Podpowiecie o co chodzi:sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na pewno spojrzałeś na zakładkę "od tankowania" a nie "od uruchomienia" ?

 

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam z tym problem, znika tylko z zakładki od tankowania, raz już coś zmieniali (chyba ten box z CD i kartami SD w schowku, przy okazji uszkodzili schowek i skasowali konto CAR-NET)

po urlopie kolejna próba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na pewno spojrzałeś na zakładkę "od tankowania" a nie "od uruchomienia" ?

 

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

 

Tak. Spojrzałem dobrze. Przejechałem 6tyś km i zdarzyło się to pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 raz chyba w ciągu tygodnia odpowiadam na to ehh.

Na kasujące się wskazania jest aktualizacja softu w VW. Mi to zrobili, ale i tak już 2 razy wskazanie od tankowania się zrestartowało(ale rzadziej się to dzieje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nawet bez tego ograniczenia masz co najmniej 50 koni za mało na osiągnięcie tej prędkości ... 3.0 TDI zbliża się do 265 km/h licznikowego - 255 km/h z GPS, a ma 272 KM, czyli jakieś 80 KM więcej ...

Nie wiem co odpowiedzieć. Tak - było licznikowe 263km/h. Skoro fabrycznie ma podane 240km/h, a 250 uzyskuję bez większego problemu, to przy dobrych warunkach (m.in. temp. powietrza) i te 263 udało się osiągnąć.

Dla potwierdzenia - fotka.

image1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 raz chyba w ciągu tygodnia odpowiadam na to ehh.

Na kasujące się wskazania jest aktualizacja softu w VW. Mi to zrobili, ale i tak już 2 razy wskazanie od tankowania się zrestartowało(ale rzadziej się to dzieje)

 

dokładnie , jest aktualizacja na tę dolegliwość tzn aktualizacja radia , także miałem tę przypadłość. Dwa lata już dzięki bogu spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co odpowiedzieć. Tak - było licznikowe 263km/h. Skoro fabrycznie ma podane 240km/h, a 250 uzyskuję bez większego problemu, to przy dobrych warunkach (m.in. temp. powietrza) i te 263 udało się osiągnąć.

Dla potwierdzenia - fotka.

[ATTACH=CONFIG]154464[/ATTACH]

 

Ale z tego że liczniki przekłamują do prawej zdajesz sobie sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak - było licznikowe 263km/h.

 

Opony zgodne z homologacją ;-) ? Przekłamuje Ci licznik ... o jakieś 10% ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam przyciemniane fabrycznie szyby i zauważyłem ostatnio, że od lewych tylnych drzwi ma jakieś wady . Od wewnątrz widać takie mocne zniekształcenia jakby fale. Widać to zwłaszcza pod odpowiednim kątem. Szyba po drugiej stronie jest OK.

 

 

A ściągnąłeś okulary przeciwsłoneczne? Czy widać to gołym okiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ściągnąłeś okulary przeciwsłoneczne? Czy widać to gołym okiem?

 

dokladnie, to jets kwestia filtrow UV, tez mam prązki na tylnije szybie w B6 w okularach przeciwslonecznych. i jest to normalne zjawisko optyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

 

Mam chyba problem z funkcją sync w klimatyzacji. Otóż gdy ją włączam jest ona aktywna przez określony czas przy następnych rozruchach samochodu. Czasami jednak funkcja ta potrafi się nie włączyć przy następnym rozruchu tzn. włączam sync jadę do sklepu i po powrocie do auta sync już nie jest aktywny. Jak to w końcu powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest włączona prawie cały czas. Jedyne co może ja wyłączyć to zmiana temperatury w strefie pasażera. Jak ci się wyłączy sync to sprawdź w menu klimy czy wszystkie temperatury są identyczne. Może jakiś przycisk/pokrętło samo reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) u mnie ciąg dalszy awarii. Hihi. Otóż w aucie coś stuka jak jadę 5-10 km/h..otwieram szybę i przy przejeżdżaniu przez koty i zmienię biegów na 1,2,3 słychać takie stuk leciutko metaliczne. Jak myślicie jeździć dalej i jak sie skrzynia posypie to przynajmniej dadzą zastępczy czy pojechać do Aso? Chociaz z tym to pewnie powiedzą żeby jeździć az całkiem nie padnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - czy to normalne zjawisko, że po przebiegu od nowości 16 kkm pojawiło się info o zbyt niskim poziomie płynu chłodzącego w moim b8 bitdi 240. Czy ktoś kolegów już się z tym spotkał ?

 

U mnie komunikat wyskoczył po kilkuset kilometrach, jak układ się odpowietrzył, dolałem do stanu i cały czas trzyma - przebieg dochodzi do 50k.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam więc, gdzie w nocy wcięło mi pozostałe przejechane kilometry (380). Wszystkie pozostałe dane są ok. Instrukcja mówi, że te dane kasują się samoczynnie po zatankowaniu. Podpowiecie o co chodzi:sciana

 

Mam to samo mimo że mam dopiero 1300 km przebiegu, ale jest jeszcze wskazanie długookresowe które zresetowałem przy tankowaniu i mi wystarczy.

 

A i carnet mi się wiesza i połączenie netu z nim to masakra. Trzeba resetować (w sensie wylogować się zupełnie i ponownie zalogować z tym kodem ze strony). Minusem jest że nie wskazuje na bieżąco korków, ale jak się przekonałem i tak skuteczność pokazywania jest mizerna - nie wiem z czego on pobiera te dane bo jeśli wyłącznie od innych VW z carnetem to musi być porządna kicha na drodze żeby pokazał.

 

Z takimi duperelami jechał do aso nie będę ale każdemu wedle potrzeb :)

Edytowane przez Tomo80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane o korkach są z TomTom'a i są całkiem niezłe. Pokazuje je na mapie tylko na głównych drogach (chyba krajówki, ekspresówki i autostrady) ale dane są do większości odcinków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal uważam ze najlepsza mapa jest od Google. Bo nawet przy car necie ta od VW nie jest dokładna i nie pokazuje tak bieżących sytuacji na drodze (każdej drodze i ulicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo mimo że mam dopiero 1300 km przebiegu, ale jest jeszcze wskazanie długookresowe które zresetowałem przy tankowaniu i mi wystarczy.

 

A i carnet mi się wiesza i połączenie netu z nim to masakra. Trzeba resetować (w sensie wylogować się zupełnie i ponownie zalogować z tym kodem ze strony). Minusem jest że nie wskazuje na bieżąco korków, ale jak się przekonałem i tak skuteczność pokazywania jest mizerna - nie wiem z czego on pobiera te dane bo jeśli wyłącznie od innych VW z carnetem to musi być porządna kicha na drodze żeby pokazał.

 

Z takimi duperelami jechał do aso nie będę ale każdemu wedle potrzeb :)

 

Spróbuj zresetować do ustaień fabrycznych. Też coś mi nie łapało na początku, a po resecie działa bez zarzutu. Nie musiałem już wklepywać.

Co do korków to dla mnie działają ok, przynajmniej w Krakowie i okolicach. Aczkolwiek śmiesznie to wygląda kiedy w okolicach godziny 16.00 są, aż 130 zatory :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności