Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałem sie zapytać posiadaczy silników 1,8TSI czy te silniki juz nie biorą oleju jak poprzednie wersie?

 

Podobno się wycofali z przyczyny czyli za cienkich pierścieni. Za głośno było z tym problemem by nic nie robić, u mnie w B6 robili wymianę tłoków z pierścieniami po której problem ustąpił, ale na gwarancji i na bank trochę to ich kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja mam pytanie odnośnie skrzyni DSG 7-biegowej (silnik 1.8 TSI)

Czasami dziwnie szarpie, zazwyczaj na biegu drugim. Jest też dziwne bujanie samochodem jak jadę wolno hamując silnikiem. Czuć to najbardziej przy 2 i 3 biegu. Wskazówka obrotów też wtedy lekko faluje.

Gwarancję mam do kwietnia 2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, przepraszam, że tak późno się z tym odzywam.

TPI dotyczące skrzypiącego zawieszenia to 2040288/4 (a przynajmniej takie mam wpisane w moim zleceniu).

Polega ono głównie na wyjęciu tulei wahaczy, wymianie śrub i przesmarowaniu tulei specjalnym smarem.

 

Wielkie dzięki, rzutem na taśmę bo jutro oddaję auto na przegląd i zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich chciałem sie zapytać posiadaczy silników 1,8TSI czy te silniki juz nie biorą oleju jak poprzednie wersie?

Cześć,

Na oleju Millers lub Motul ( bo takich używam, obecnie Motul) nie odnotowałem zużycia oleju. Być może Bagnet nie jest najbardziej miarodajnym narzędziem ale w okresie między wymianami mam zawsze poziom między stanami. Olej wymieniałem po 3tys. po 15 tys. i po 30 tys. kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

Na oleju Millers lub Motul ( bo takich używam, obecnie Motul) nie odnotowałem zużycia oleju. Być może Bagnet nie jest najbardziej miarodajnym narzędziem ale w okresie między wymianami mam zawsze poziom między stanami. Olej wymieniałem po 3tys. po 15 tys. i po 30 tys. kilometrów.

 

Czy stosowanie oleju Motul zamiast np. Castrol / Mobile 1 ma wpływ na mniejsze zużycie oleju ?

Offtopic - czy info na tym zdjęciu IMAG0762.jpg jest standardem w Passacie B8 czy to masz po tuningu?

Piękny Passat ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Ogólnie przepaści między CL, a HL nie ma...

akurat się nie zgodzę bo przechodzimy przez to samo.

W CL nie weźmiesz skóry na fotelach ani nie wybierzesz elektrycznej regulacji fotelu pasażera.

Dodtakowo nie ma benzynowuch silników z napędem na 4 koła. W konfiguratorze internetowym dla HL nie ma diesla 150 KM z napędem na 4 ale u deleara go zamówisz w ich konfiguratorze.

Więc może dla CL też dało by radę dołożyć u delear napęd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zawitałem do serwisu z następującym problemem: na postoju (włączony silnik) w momencie włączenia klimatyzacji zaczynają być odczuwalne delikatne drgania (głównie na kierownicy ale na fotelu też). Silnik 1.8 TSI

 

Panowie sprawdzili podobno w kilku egzemplarzach i jest tak samo, wniosek - nie ma problemu. Wytłumaczenie - silnik mały dlatego przy dodatkowym obciążeniu jest to odczuwalne (serio??).

 

Czy ktoś z forumowiczów posiadających ten silnik zauważył u siebie takie zjawisko??

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękny Passat !

hahah jak może być passat piękny. To auto które kosztuje często 160 tyś , a jakoś nie obracam się za nim jak wchodzę do domu pomimo że ma ledy, felgi 18 itd. Co więcej idę do garażu i patrzę godzinami na mojego youngtimera sprzed ćwierć wieku i zapominam o passacie. Passat to typowy nudny samochód rodzinny i gdyby nie możliwość leasingowania to nigdy bym nie dał za niego nawet 90 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś leasingować każde auto... nawet Porsche... Ferrari...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hahah jak może być passat piękny. To auto które kosztuje często 160 tyś , a jakoś nie obracam się za nim jak wchodzę do domu pomimo że ma ledy, felgi 18 itd. Co więcej idę do garażu i patrzę godzinami na mojego youngtimera sprzed ćwierć wieku i zapominam o passacie. Passat to typowy nudny samochód rodzinny i gdyby nie możliwość leasingowania to nigdy bym nie dał za niego nawet 90 tyś.

 

Przyjemniej jest wydać pieniądze na samochód który jest dobry i który podoba się niż wydać pieniądze na leasing nudnego i kiepskiego Passata B8 2,0 TDI 150KM ;)

Mogłeś wyleasingować samochód który by się Tobie podobał.

Wybrałeś jednak to co masz i teraz masz przykrość jeżdżąc nudnym rodzinnym Passatem który dla Ciebie nie jest wart nawet 90 tys. pln.

A to pech :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hahah jak może być passat piękny. ... a jakoś nie obracam się za nim jak wchodzę do domu pomimo że ma ledy, felgi 18 itd.

 

Generalnie o gustach się nie dyskutuje. Jednemu się podoba jedno, drugiemu inne. Jeden lubi dziewczyny ubrane w falbany, drugi w prostą małą czarną. Wyjeżdżasz z youngtaimerem prawie tak jak byś powiedział, że Ci się podoba lodówka samsung. Co ma jedno do drugiego????

A kończąc to chyba można Ci jedynie współczuć, że kupujesz to co Ci się nie podoba, albo jest ci obojętne. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - czy to normalne zjawisko, że po przebiegu od nowości 16 kkm pojawiło się info o zbyt niskim poziomie płynu chłodzącego w moim b8 bitdi 240. Czy ktoś kolegów już się z tym spotkał ?

 

Dolewalem przy 16 tys km. Okolo 1 roku eksploatacji. Dolewasz koncentrat. Druga dolewke mialem przy 25 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dolali w ASO, nawet nie wiem czy nie po wymianie po pierwszych 2 tys. km, a na pewno nie później niż przy 15 tys. km i od tego czasu ani kropli nie dolewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez kubek197878 Zobacz posta

hahah jak może być passat piękny. ... a jakoś nie obracam się za nim jak wchodzę do domu pomimo że ma ledy, felgi 18 itd.

Generalnie o gustach się nie dyskutuje. Jednemu się podoba jedno, drugiemu inne. Jeden lubi dziewczyny ubrane w falbany, drugi w prostą małą czarną. Wyjeżdżasz z youngtaimerem prawie tak jak byś powiedział, że Ci się podoba lodówka samsung. Co ma jedno do drugiego????

A kończąc to chyba można Ci jedynie współczuć, że kupujesz to co Ci się nie podoba, albo jest ci obojętne. Pozdrawiam.

 

po prostu jestem mocno rozczarowany tym autem, jakością na poziomie niegdyś polskiego daewoo i już z niecierpliwością odliczam kiedy mi się skończy leasing. A to czemu wziąłem passata ? to to, że nie było nic lepszego w tej cenie i klasie bo takie dzisiaj auta robią.

Nie tylko ja zauważam kiepską jakość ale wszyscy co oglądali to auto. Drzwi zamykają się jak w aucie powypadkowym, złe spasowanie maski i błotników, kolega lakiernik był w szoku, że tak auta składają, on po konkretnym dzwonie i naprawie by lepiej to zrobił. Oczywiście nie chcę jeździć na poprawki bo nie po to chciałem nowe auto żeby były jakieś ślady na śrubach. Być może ja mam jakiś bubel przed lub po weekendowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po prostu jestem mocno rozczarowany tym autem, jakością na poziomie niegdyś polskiego daewoo i już z niecierpliwością odliczam kiedy mi się skończy leasing. A to czemu wziąłem passata ? to to, że nie było nic lepszego w tej cenie i klasie bo takie dzisiaj auta robią.

Nie tylko ja zauważam kiepską jakość ale wszyscy co oglądali to auto. Drzwi zamykają się jak w aucie powypadkowym, złe spasowanie maski i błotników, kolega lakiernik był w szoku, że tak auta składają, on po konkretnym dzwonie i naprawie by lepiej to zrobił. Oczywiście nie chcę jeździć na poprawki bo nie po to chciałem nowe auto żeby były jakieś ślady na śrubach. Być może ja mam jakiś bubel przed lub po weekendowy.

Ale pieprzysz za przeproszeniem. I to porównanie do daewoo. Dlaczego odebrałeś tak fatalnie spasowane auto? Czy może elementy karoserii poprzesuwaly się w trakcie użytkowania? Niestety ale Twojej opinii o tym aucie nie można uznać za obiektywną nawet w najmniejszym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to czemu wziąłem passata ? to to, że nie było nic lepszego w tej cenie i klasie bo takie dzisiaj auta robią.

 

Czyli passat to bubel i beznadzieja, ale i tak najlepszy za tą cenę? Ciekawe jak bardzo byś narzekał na inne, albo proponuję przejażdżkę toyotą aygo czy cuś. Wtedy docenisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malkontentów nie brakuje. Ja tam jestem bardzo zadowolony z Paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytać test porównawczy z obecnego wydania Motoru. W teście są porównywane: nowa Insignia, Mazda 6, Peugeot 508, Mondeo, Talisman, Superb i Kia. Pasek w CL, 2.0 TDI, 150KM DSG. I co? Wygrała Skoda, ale pomijając cenę zakupu (B8 jest drogi) czyli skupiając się na wnętrzu, zawieszeniu, napędzie itd. - B8 bije nawet młodszą konkurencję na głowę (Insignia, Talisman).

Mój brat rok temu wybierał nowe auto. Był wielkim krytykiem passata: 'co wy widzicie w tym aucie????'. Szukał, testował, czytał, porównywał i finalnie kupił nowe B8:-) Auto, jako całokształt, jest naprawdę dobre. A, że nie porywające w designie? Za 5 lat nadal będzie ładnie się prezentował.

Co do wad - każde auto je ma. Miałem okazję jeździć nowym Mercedesem C-klasą, BMW 3 (2017), Volvo XC60 (ale nie to najnowsze) - wpadek jakościowych znalazłem całe mnóstwo i to zaledwie po kilku minutach. Nowe A4 B9 190KM które ujeżdżam (służbowo) - to samo, w ciągu roku byłem 5 razy w serwisie...

Wybór auta to nic innego jak jeden wielki kompromis. Moim zdaniem naprawdę trudno znaleźć coś lepszego za te pieniądze. I błagam, proszę nie kontrować mojej wypowiedzi porównując B8 do oferty aut z Korei. Jeździłem tymi autami i wiem co mówię.

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zawitałem do serwisu z następującym problemem: na postoju (włączony silnik) w momencie włączenia klimatyzacji zaczynają być odczuwalne delikatne drgania (głównie na kierownicy ale na fotelu też). Silnik 1.8 TSI

 

Panowie sprawdzili podobno w kilku egzemplarzach i jest tak samo, wniosek - nie ma problemu. Wytłumaczenie - silnik mały dlatego przy dodatkowym obciążeniu jest to odczuwalne (serio??).

 

Czy ktoś z forumowiczów posiadających ten silnik zauważył u siebie takie zjawisko??

 

pzdr

 

Ktoś? Coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy stosowanie oleju Motul zamiast np. Castrol / Mobile 1 ma wpływ na mniejsze zużycie oleju ?

Offtopic - czy info na tym zdjęciu [ATTACH=CONFIG]154423[/ATTACH] jest standardem w Passacie B8 czy to masz po tuningu?

Piękny Passat ! :)

 

Ja nie wymienialem/dolewalem oleju od nowosci. Auto ma przejechane 27k km i stan MAX oleju na bagnecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności