Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, w szczególności Szylton, czy moglibyście podrzucić mi linka do pasty na listwy chromowane . Niestety ale mam z nimi problem. Nie wiem czy się utleniają czy jest jakiś inny powód ale cześć z nich ( kawałek z tylu ) wygadają okropnie . Szylton - wysyalales mi już raz mamie ale gdzieś skasowałem historie . Czy Tobie to pomogło ? Pozdrowienia z momrego Podlasia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, a jak sympatyczny serwis nic nie usłyszy bo jak zawsze dla nich jest wszystko OK ,to jest szansa aby samemu naprawić tę kierownice powietrza ? ja dalej chyba obstawiam głośność opon mimo wszystko , ciekaw jestem jak postrzegacie tą niedogodność z tymi klapami , przypomina choć troszkę hałas opon ?

 

W moim przypadku łatwo było to usłyszeć. Tak jak pisałem wcześniej, przy odpowiedniej prędkości najzwyczajniej dołączał się huk. Był wyraźnie zaznaczony moment od ktorego robilo się zdecydowanie głośniej. Obniżenie prędkość wyciszało. Czasmi to było w okolicach 140 km/h a czasami 120 km/h. Zawsze było latwo wyczuć granicę i zawsze było słychać. Opony raczej szumią inaczej...chyba że typowe do off-roadu ;-)

 

Udanego weekendu.. bez awarii i przykrych niespodzianek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, a jak sympatyczny serwis nic nie usłyszy bo jak zawsze dla nich jest wszystko OK ,to jest szansa aby samemu naprawić tę kierownice powietrza ? ja dalej chyba obstawiam głośność opon mimo wszystko , ciekaw jestem jak postrzegacie tą niedogodność z tymi klapami , przypomina choć troszkę hałas opon ?

 

ja stawiałem na łożysko w przednim kole;)

serwis nie sprawdzał - tylko wymienił*części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :)

Czy przy skręcie w lewo macie wrażenie, że "coś" z układu napędowego wam buczy? Dźwięk jest słyszalny jak mam zamknięte okna i wyłączone radio, także nie jest to głośne, niemniej odczuwalne..

Tak! Czy coś na to zaradziłeś? Nie ważne jaka prędkość, czy leciutko w lewo czy mocno, ale tylko podcza jazdy buczy coś ewidentnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem polega na tym że auto na zimnym silniku podczas ruszania do przodu lub do tyłu gaśnie. spotkał się ktoś z czymś podobnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mój problem polega na tym że auto na zimnym silniku podczas ruszania do przodu lub do tyłu gaśnie. spotkał się ktoś z czymś podobnym?

 

Witam

Ja tak miałem parę razy ale nie tylko na zimnym silniku, dwa razy zdarzyło mi się na rozgrzanym.

Najwięcej razy występuje to u mnie na wstecznym jak wyjeżdżam z garażu (nachylenie podjazdu łagodne ).

Zgłaszałem problem ale serwis jak to serwis że pewnie nie wyłączyłem S&S ( ale S&S jest zawsze wyłączany)

Po drugie sprawdzili błędy - nic nie było. Więc stara śpiewka mam im to udowodnić lub pokazać u nich na miejscu ( co jest nie realne bo sytuacja występuje w najmniej odpowiednim momencie. )

A problem dalej nie rozwiązany.. aczkolwiek odpukać od jakiś 3 miesięcy nic mi się nie przytrafiło.

Jak znajdziesz rozwiązanie daj znać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś w serwisie wymienili mi na gwarancji siedzisko (nappa) fotela kierowcy. Trochę to trwało, ale da się.

 

Przy okazji zrobili mi akcję serwisową 64E4, która dotyczy sterownika drzwi, a dokładniej chodzi o sterowanie podnoszeniem szyb - w starych sterownikach istniało ryzyko, że siłownik za późno wykryje opór przeszkody przy podnoszeniu szyby.

 

Witam

Ja tak miałem parę razy ale nie tylko na zimnym silniku, dwa razy zdarzyło mi się na rozgrzanym.

Najwięcej razy występuje to u mnie na wstecznym jak wyjeżdżam z garażu (nachylenie podjazdu łagodne ).

Zgłaszałem problem ale serwis jak to serwis że pewnie nie wyłączyłem S&S ( ale S&S jest zawsze wyłączany)

Po drugie sprawdzili błędy - nic nie było. Więc stara śpiewka mam im to udowodnić lub pokazać u nich na miejscu ( co jest nie realne bo sytuacja występuje w najmniej odpowiednim momencie. )

A problem dalej nie rozwiązany.. aczkolwiek odpukać od jakiś 3 miesięcy nic mi się nie przytrafiło.

Jak znajdziesz rozwiązanie daj znać. :)

 

W poniedziałek za tydzień jestem umówiony na pierwszą wymianę oleju po 15 000. Zgłosiłem to telefonicznie, zobaczymy co mają do powiedzenia na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi Ryży /Kuba / z Krakowa dzisiaj rano koło dwu-masowe prawie się wyprowadziło z pojazdu.Stoi w ASO w ramach gwarancji a kolega sam opisze problem.

Silnik to 2.0 BiTdi przebieg 73600.

Proponowali mu auto zastępcze UWAGA Craftera lub T6 furgon :haha:haha

Ostatecznie dostał Golfa 1.2 Tsi :wmorde:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odebrałem auto z ASO, z nadzieją, że zlokalizują przyczynę sciągania auta na prawą stronę, skończyło się na jezdzie testowej, w której nie stwierdzili w/w usterki, profilaktycznie wykonali geometrię oraz zbieżność, zrobili drobną korektę i po wyjechaniu z ASO jak ściągało tak dalej ściąga.

 

Z tego co czytam, to charakterystyczne, jest ściąganie jedynie w prawą stronę. Zastanawiam się na ile jest to związane z samym układem kierowniczym, ponieważ mam wrażenie, że wieniec kierownicy jest delikatnie o 1% przekręcony prawo przy pozycji neutralnej, dodatkowo u mnie odczuwalne zbaczanie jest dopiero przy prędkościach powyżej 100km/h.

 

Podsumowując podjadę jeszcze na wyważanie kół, jeżeli to nie pomoże to wyślę zapytanie do Poznania. I mam pytanie do Wagena, czy przypadkiem nie ma opcji kalibracji kierownicy z poziomu elektroniki, skoro kierownica, może być całkowicie pod kontrolą park asisst, line asisst to czy przypadkiem tam nie leży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem z otwieraniem okien komfort mam ustawione wszystkie okna a otwiera sie tylko okno kierowcy pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam taki problem z otwieraniem okien komfort mam ustawione wszystkie okna a otwiera sie tylko okno kierowcy pomocy

 

W pierwszej kolejności sprawdź, czy masz ustawione pozycje krańcowe okien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj odebrałem auto z ASO, z nadzieją, że zlokalizują przyczynę sciągania auta na prawą stronę, skończyło się na jezdzie testowej, w której nie stwierdzili w/w usterki, profilaktycznie wykonali geometrię oraz zbieżność, zrobili drobną korektę i po wyjechaniu z ASO jak ściągało tak dalej ściąga.

 

Z tego co czytam, to charakterystyczne, jest ściąganie jedynie w prawą stronę. Zastanawiam się na ile jest to związane z samym układem kierowniczym, ponieważ mam wrażenie, że wieniec kierownicy jest delikatnie o 1% przekręcony prawo przy pozycji neutralnej, dodatkowo u mnie odczuwalne zbaczanie jest dopiero przy prędkościach powyżej 100km/h.

 

Podsumowując podjadę jeszcze na wyważanie kół, jeżeli to nie pomoże to wyślę zapytanie do Poznania. I mam pytanie do Wagena, czy przypadkiem nie ma opcji kalibracji kierownicy z poziomu elektroniki, skoro kierownica, może być całkowicie pod kontrolą park asisst, line asisst to czy przypadkiem tam nie leży problem.

Sciaga przy przyspieszaniu tylko czy przy jednolitej jezdzie tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jednostajnym ruchu również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto dostał wezwanie w sprawie akcji serwisowej 46g7na Auto hold ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z Was przypadek pekniętej tylnej szyby. Zgłosiłem jako gwarancja, nie widzę żadnych oznak uderzenia na niej ale jestem ciekawy jak reagują serwisy w takich sprawach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto dostał wezwanie w sprawie akcji serwisowej 46g7na Auto hold ?

też mam wszystko opisano ładnie w wezwaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś z Was przypadek pekniętej tylnej szyby. Zgłosiłem jako gwarancja, nie widzę żadnych oznak uderzenia na niej ale jestem ciekawy jak reagują serwisy w takich sprawach?

 

Miałem taki przypadek z przednią szybą w B6 na gwarancji. Niestety VW nie chcę rozstrzygać takich tematów na korzyść klienta, ale może coś się w tej materii zmieniło i Cię pozytywnie zaskoczą... Oby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś z Was przypadek pekniętej tylnej szyby. Zgłosiłem jako gwarancja, nie widzę żadnych oznak uderzenia na niej ale jestem ciekawy jak reagują serwisy w takich sprawach?

Zanim oddasz do serwisu koniecznie sfotografuj całe pękniecie bardzo dokładnie - czy przypadkiem nie ma w tej rysie jakichś sladów uderzenia kamyka. jeśli jest - serwis nie uzna. jesli nie ma sladu mechanicznego uszkodzenia (i masz fotki aby udowodnic potem gdyby coś) - to masz szanse na uznanie gwarancyjne

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

po gwałtownym przyspieszeniu (redukcja biegów np z 5 do 3) i odpuszczeniu gazu (powrót na 5 bieg) w momencie powrotu - bardzo wyraźny hałas (zgrzyt). Sytuacja sie powtarza. Po jazdach z mechanikiem i diagnostyce -> problem ze sprzęgłami i najpewniej konieczność wymiany całej skrzyni biegów DSG. Czekam na potwierdzenie i zgodę producenta. Auto ma niecały rok i 16 000 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności