Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ostatnio przy okazji wymiany plastiku raczki drzwi zrobili akcje serwisowa hamulca ręcznego, podobno mógł nie łapać dobrze.. poza tym dowiedziałem się ze ostatnio mieli dwa przypadki "padniętej turbiny" w tsi przy przebiegach ok. 10-11 tysi, praktycznie jedna po drugiej, nie ma znaczenia czy manual czy dsg.. sprawdzili w serwisie i mój silnik jest tej samej serii (są dwa nr silnika ale nie pamietam jakie maja oznaczenia-jak będę następnym razem to zapisze).. aż się boje dojechać do tej "magicznej" granicy kilometrów..

 

Jak Ci wymieniali raczkę to cały boczek demontowali czy tylko ten plastik i guziki? Tez zglosilem bo zaczyna pękać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Ci wymieniali raczkę to cały boczek demontowali czy tylko ten plastik i guziki? Tez zglosilem bo zaczyna pękać

 

Cały boczek demontują. Już mi dwa razy ściągali i bedą dalej się bawić. Liczę teraz ze wymienia cały boczek razem z rączka na nowy. Czekam na decyzje..

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tak z ciekawości, bo też mam 1.8 TSI, '16 rok.. 26k przebiegu... w salonie jak trafie na bardziej kumatą osobę może sprawdzić po silniku czy istnieje zwiększona szansa na awarię :( w piątek jadę na akcje serwisową apropo hamulca postojowego (auto-hold,start-stop).

 

Można po nr silnika sprawdzić czy jest się narażonym na padniecie turbiny.

Jestem po akcji serwisowej hamulca postojowego, szybki temat, kilkanaście minut i nowe oprogramowanie wgrane. Przy okazji zgłosiłem im ze raz nie zadziałało mi radio (tylko radio) to zrobili mi wirtualna aktualizacje (cokolwiek to znaczy), czyli jakby wygrali nowe oprogramowanie wirtualnie. Niektóre funkcje które nie działały (iPhone nie łączył mi się z radiem i nie mogłem w pełni korzystać np z cen paliw na stacjach) to po tej aktualizacji wszystko wrocilo do normy :brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byśmy zrobili jakiś pozew zbiorczy do ASO/Producenta dot . wadliwych chromowanych listew dolnych w highline które jak wiadomo są gówniane i popsute w produkcji !....jak większość naszego samochodu :-(, wszystko co nowe to teraz takie papierowe gówno!

 

Pasta AUTOSOL nie pomogła! wszystko zgniłe jak było!

 

A jak zobaczyłem że mają gotowe TPI na ten szmelc to parsknąłem śmiechem :-) 3-4 godz. w ASO i tylko po to żeby mi pokazać TPI które mieli gotowe odrazu po moim przyjściu...chyba tylko po to żebym nie miał siły kur...

Pracownik ASO na Sąsiedzkiej/Modlińskiej w W-wce powiedział że takich problemów mają tysiące i że te samochody teraz to taki półprodukt i sam jeździ 20 letnią beemką.

HEHEHE no kur... ostatnio rozbawili mnie w ASO :-)

Edytowane przez RogalPraga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za takim pozwem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z listwami, wiec jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu ASO uporało się z okropnym trzeszczeniem przedniego zawieszenia. Jest na to TPI - smarowanie tulei wahaczy przód specjalnym smarem + wymiana jakichś śrub. Efekt natychmiastowy.

Podziękowania dla Szymona (szyltona) za kontakt do pracownika ASO w Warszawie, który wskazał sposób rozwiązania tego problemu.

 

Niestety dalej zmagam się z trzeszczeniem czarnych zewnętrznych listew na drzwiach - zgłoszone do ASO ale naprawa nie pomogła, sposób rozwiązania problemu jest podany na forum:

https://forum.vw-passat.pl/threads/149149-Naprawa-skrzypi%C4%85cych-plastik%C3%B3w-na-s%C5%82upkach-drzwi

I nie wiem czy nie będzie trzeba ostatecznie pojechać z tą instrukcją do ASO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może byśmy zrobili jakiś pozew zbiorczy do ASO/Producenta dot . wadliwych chromowanych listew dolnych w highline które jak wiadomo są gówniane i popsute w produkcji !....jak większość naszego samochodu :-(, wszystko co nowe to teraz takie papierowe gówno!

 

Pasta AUTOSOL nie pomogła! wszystko zgniłe jak było!

 

A jak zobaczyłem że mają gotowe TPI na ten szmelc to parsknąłem śmiechem :-) 3-4 godz. w ASO i tylko po to żeby mi pokazać TPI które mieli gotowe odrazu po moim przyjściu...chyba tylko po to żebym nie miał siły kur...

Pracownik ASO na Sąsiedzkiej/Modlińskiej w W-wce powiedział że takich problemów mają tysiące i że te samochody teraz to taki półprodukt i sam jeździ 20 letnią beemką.

HEHEHE no kur... ostatnio rozbawili mnie w ASO :-)

 

Tez dostalem pewnie taka sama odpowiedz jak TY.

Wg VW te listwy MAJA TAK WYGLADAC i jest to ich 'naturalne' zuzycie.

Dziwne poprzednie auto (fiat bravo) mialem 8 lat i nawet nie zwracalem uwagi, ze mam 'chromy', zona ma fiata 500 ktoremu stuknie 6 lat w tym roku i chromy nie maja zadnego nalotu ani wzerow.

Ciekawe czy beda takiego samego zdania jak za 2 lata bede auto oddawac (easy drive) - na wszelki wypadek wszystkie kwity trzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeszczenie tych czarnych nakładek zrobili, maja na to TPI takie jak u nas na forum, obkejaja tasma drzwi pod nakładką, poł roku sie bawili, nakładki wymieniali, nie chcieli sami obkleic bo producent nie przeidywał takiej naprawy ale juz przewiduje od kilku miesiecy cisza ze słupków drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie jak zdjąć te plastkiki na tylnych drzwiach? na przednich to bez problemu mi zeszły, ale na tylnych to ta listwa chromowana u góry mi przeszkadza i za nic mi nie chcę wyjść.

 

I mam pytanie bo zauważyłem że w drzwiach lekko mi brzęczą listwy ozdobne te z klamkami i zauważyłem że przy klamce kierowcy między tą listwą a klamką poprzedni właściciel dał lekko kleju kropelki i pewnie zobaczą to w serwisie i nie wiem czy jak zobaczą to przy rozbieraniu to czy nie zerwą ze mną gwarancji i czy nie obciążą mnie kosztami demontażu i montażu tych listewek?

 

kriss555? jak z podejściem do klienta w kielcach? nie kombinują żeby wymigać się od gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje i serwisuje u nich samochody od 2002r i nigdy nie miałem żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy auto zastępcze zawsze wiąże się z dodatkowym kosztem? Czy są serwisy które idą na rękę i wypożyczają auto bez dodatkowych opłat?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I odwdzięczę się za namiary na dobrego człowieka w ASO w Łodzi, póki co wszędzie olewka.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Albo w Warszawie - akurat jestem przez kilka godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem telefon z ASO, że zapraszają mnie na akcję serwisową wymiany .... skrzyni biegów zonk. Ktoś ma taki przypadek? Niby moje auto jest z okresu, gdzie te skrzynie mają usterkę smarowania i mogą się szybciej zużywać. Skrzynia już zamówiona... Autko z października 2016 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSG6? Ciekawe jak dużo aut jest tym dotkniętych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam pytanie bo zauważyłem że w drzwiach lekko mi brzęczą listwy ozdobne te z klamkami i zauważyłem że przy klamce kierowcy między tą listwą a klamką poprzedni właściciel dał lekko kleju kropelki i pewnie zobaczą to w serwisie i nie wiem czy jak zobaczą to przy rozbieraniu to czy nie zerwą ze mną gwarancji i czy nie obciążą mnie kosztami demontażu i montażu tych listewek?

 

a zna ktoś odpowiedź na moje pytanie bo nie chcę żeby w aso wyszło że skakują mnie jakąś wielką sumę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mi autko ściąga na prawa stronie chyba lekko kierownica jest tez skoszona. Była robiona geometria - autko dalej ściąga. Objawiło sie to na zmianie kół z zimowych ma letnie. Czy to podlega naprawie gwarancyjnej ? Czy powiedzą ze tak jest i juz? Tzn. Serwis juz powiedział ze drogi Krzywe .

Ps czy moge jechać do innego aso i zmów bedą robić geometrię czy to gdzies jest zapisane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema. Mi autko ściąga na prawa stronie chyba lekko kierownica jest tez skoszona. Była robiona geometria - autko dalej ściąga. Objawiło sie to na zmianie kół z zimowych ma letnie. Czy to podlega naprawie gwarancyjnej ? Czy powiedzą ze tak jest i juz? Tzn. Serwis juz powiedział ze drogi Krzywe .

Ps czy moge jechać do innego aso i zmów bedą robić geometrię czy to gdzies jest zapisane ?

 

Głupie pytanie ale czy wyważyli ci DOBRZE koła? U mnie ściąganie minęło po tym zabiegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo źle założyli koła , np. niezgodnie z kierunkiem obrotu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oki ale czy mają to naprawić czy "Panie to normalnie" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest normalne że samochód ściąga. Zużycie opon to eksploatacja czyli nie podlega pod gwarancję.

Źle wyważone lub źle założone koła to nie jest (chyba) gwarancja na samochód ale gwarancja na usługę wykonaną w ASO.

ASO wyważało i zakładało letnie opony ? Mają wysoki bieżnik, równomierny na całym obwodzie i szerokości koła ?

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wracałem wczoraj z dłuższej trasy i zauważyłem tzn. usłyszałem że jakoś zrobiło się głośno w samochodzie i to bardzo ostatnio ,gorsza nawierzchnia czy słabszej jakości asfalt i odgłosy z kół nie do zniesienia poważnie nic nie przesadzam , letnie opony to Pirelli ,sama żona zauważyła że jest zdecydowanie głośniej niż było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności