Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

kolego przemkowski , ja mam obecnie ponad 18 tyś przejechane wymianę robiłem zaraz po 5tyś , zero ubytku oleju , olej motul X-max 0W40

Dzięki dzięki.

Ja w sobotę odebrałem swojego.

Super autko.

Oby się dobrze sprawował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wracałem z Niemiec do polski po 200 km Passat b81.8tsi dsg zaczął dziwnie chodzić dodam ze to nowiutki Passat z salonu wzięty 3 miesiące temu 14tys przebiegu przy dodawaniu gazu coś bardzo chalasowalo potem wyskoczyła kontrolka oleju kawałek dalej błąd system start stop zjechałem na Cpn sprawdziłem olej wszystko Ok ale nie chciał zapalić kręcił ale nie odpalał przy wciśnięciu gazu wkoncu odpalił dojechałem do Polki prosto na serwis ?Serwisanci drapali się po głowie i mówili ze to nie możliwe na serwis juz go wepchnęli bo nie odpalił ?Jutro będę wiedział diagnozę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi że Cię zawiódł :/ masakra...dla tego miałem złe przeczucie co do DSG i nie wziąłem. Fajna zabawka i wygoda ale może być z tym więcej problemów zwłaszcza po gwarancji. Miejmy nadzieje, że to nic poważnego.

Jednak bardzo bym uważał na te "ZEROWE" przeglądy. Mam wrażenie, że w moim chyba nie wymienili oleju bo korek wlewu jest zakurzony i nie ma śladu w około, że coś było wlewane i ktoś np coś wytarł bo zawsze gdzieś tam coś poleci. Ciekawe jaki olej jest lany do silnika takiego prosto z produkcji. W DSG chyba też wymieniają na zerowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno Ci nie wymienili, bo niby dlaczego? przeglad zerowy to przygotowanie samochodu do wydania klientowi, pozrywanie foli, powyciaganie klinow zabezpieczajacych itd, kto ci powiedzial, ze olej wymieniaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak będę wiedział co jest to dam znać ale jestem w szoku jak nowe auto się rozsypało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% Pani ze sprzedaży :) ale w sumie teraz doczytałem i nie wymieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra z tą awarią. Daj znać co to było.

W sumie nie masz się o co martwić, bo auto na gwarancji.

Dali Ci zastępczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dali zastępczy z wypożyczalni 4 godz na auto czekałem tez z tym były cyrki ogólnie kim w Gorzowie wlkp nie polecam ja i jeszcze straszyli ze to może z mojej winy i ze gwarancja może tego nie objąć masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle , ciekawe jaka przyczyna tej awarii , a teraz z innej beczki - zobaczcie czy w momencie zapalenia świateł stop wszystkie zapalają się wam w tym samym czasie, mi z lekkim opóźnieniem zapala się po lewej stronie na klapie czyli ta wew. dosłownie jakieś 0,5 sekundy ,postaram dzisiaj nagrać filmik i wrzucić na youtuba ,ale ciekawa sprawa ostatnio mam schizę i za każdym B8 sie oglądam i czekam aż zahamuje :)

 

p.s

wersja high-line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też te stopy na klapie zapalają się z mikro-opóźnieniem, ale to nawet mniej niż 0,5s. Powiedziałbym 0,2s.

 

Panowie, jak to jest z tą gwarancją mobilności VW? Gdzieś tu mi mignęło przed oczami na forum, że trzeba telefonicznie lawetę zamawiać, bo jak się samemu do ASO samochodem przyjedzie, to jest problem z dostaniem samochodu zastępczego, czy jakieś inne cyrki...

 

Bo rozumiem, że gwarancja mobilności, to właśnie to, że dają samochód zastępczy, kiedy nasz VW leży i kwiczy w ASO, tak? Co jest ważne, żeby się nie wymigali od tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 100% Pani ze sprzedaży :) ale w sumie teraz doczytałem i nie wymieniają.

 

Oleju się nie wymienia, jedynie jeśli auto stoi dłużej niż pół roku, to wymienia się płyn hamulcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odezwali się z serwisu ?Siadło turbosprężarka a system start stop jest jakoś powiązany z tym ?

Wzamian zaproponowali pierwszy serwis za darmo ?

Chyba ze coś większego się tam stało tylko ukrywają ? Bo auto dopiero na sobotę do odebrania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No możesz mieć grubo bo jeszcze jechałeś po zapaleniu się kontrolki ciśnienia oleju tak?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo po 14kkm ? To jakaś masakra. Po tej wymianie przydałoby się zrobić diagnostykę w jakimś niezależnym warsztacie i ustalić czy wszystko naprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tym prawdy to wiecie....

Chociaz turbo po tak krótkim ptzebiegu - niestety jakość nowych aut. Wszystkie padają , łącznie z klasa premium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat turbina w 1.8 tsi w B8 to standard že pada, urywa się wirnik .

Sporo już tego się powymieniało.

Producent nakazuje dodatkowo wymianę oleju i czyszczenie miski olejowej z osadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No możesz mieć grubo bo jeszcze jechałeś po zapaleniu się kontrolki ciśnienia oleju tak?.

 

Tak ja na tej awari przejechałem jeszcze 300 km zgasiłem go pod serwisem i juz nie odpali mam nadzieje ze teraz będzie wszystko Ok chociaż będę się bal na trasie ze znowu jakaś awaria będzie masakra przed tym autem miałem paska b6 i nie miałem z nim żadnych problemów a tu nowe i się psuje zawiodłem się trochę :cisza

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No możesz mieć grubo bo jeszcze jechałeś po zapaleniu się kontrolki ciśnienia oleju tak?.

 

Jak wyskoczyła kontrolka oleju to dzwoniłem do serwisanta i on kazał jechać dalej wiec wzięli to na siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyskoczyła kontrolka oleju to dzwoniłem do serwisanta i on kazał jechać dalej wiec wzięli to na siebie

A masz na to potwierdzenie? Nazwisko serwisanta lub jakieś potwierdzenie na mailu, że tak powiem po korporacyjnemu :) ? Nie życzę Ci tego ale obserwując serwisy to może się okazać, że usterka jest na gwarancji ale szkody wyrządzone przez te 300 km już nie i teraz szukaj serwisanta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz na to potwierdzenie? Nazwisko serwisanta lub jakieś potwierdzenie na mailu, że tak powiem po korporacyjnemu :) ? Nie życzę Ci tego ale obserwując serwisy to może się okazać, że usterka jest na gwarancji ale szkody wyrządzone przez te 300 km już nie i teraz szukaj serwisanta ...

 

Witam na szczęście rozmawialiśmy z serwisantem przez głośnik w aucie i żona każda rozmowę nagrywała hehe ja nie jestem naiwny wiem ze oni mogli wyro wykorzystać tak ze wszystko Ok a serwisant za każdym razem się przedstawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi też właśnie tak się zaczęło dziać po długiej trasie autostradą, też myślałem że to od brudu, soli itp i dokładnie umyłem auto ale nie pomogło, zobaczymy co na to powiedzą w serwisie

 

 

Dobra, ja już dostałem diagnozę z ASO że jest sterownik EasyOpen do wymiany bo wywala błąd. Wymaga to demontażu zderzaka więc jeszcze tego nie robili, ale zamówili nowy moduł. Dopiero jak zdemontują to będą wiedzieli dlaczego się zepsuł, czy sam z siebie czy woda/sól/mróz pomogły. Tak czy siak, na gwarancji się to załatwia.

 

Oprócz tego zwróciłem uwagę w ASO na zniekształcenia kamery przedniej, tak jakby się rozjeżdżały linie na zewnątrz (foto)

20170210_175527.jpg

Po sprawdzeniu okazuje się, że to nie konfiguracja kamery jest potrzebna. Po prostu mam trochę odprysków, rys od kamyków na soczewce która zniekształca nieco obraz.

Można wymienić kamerę, ale z robocizną to prawie 2000zł brutto wychodzi.

Znalazłem na allegro nową kamerę za 200zł :) więc chyba ją zakupię i skończy się na 1/3 tej sumy.

Oczywiście to w gwarancję się nie wlicza.

 

Zastanawiam się czy są jakieś sposoby na zabezpieczenie tej soczewki (która jest wypukła) przed odpryskami.

Macie koledzy jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności