Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś miał komunikat "usterka: Światła kierunkowe (AFS)" ?

o jakiś czas mi się pojawia i nie wiem czy mam zawracać głowę w serwisie czy "ten typ tak ma" (występowało zwłaszcza przy większych mrozach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 000 do wymiany oleju ( zadnej dolewki).

 

Czyli rozumiem zrobione ok. 10ooo km?

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja. Iakem to samo ze start stop. Serwis to olał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem zrobione ok. 10ooo km?

Dzięki za info.

 

przejechałem 20 000 km i pojechałem na wymianę oleju. Samochód nie zgłosił wcześniej informacji zeby go miał za mało :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak będzie traktowane auto w pierwszych tysiącach km. Ja tam wolę zgodnie z instrukcją, a nawet dłużej układać/docierać silnik. Wszystkie auta tak traktowałem i po 200 tyś żaden nie brał oleju. Znam ludzi co odbierają auto z salonu i od razu but.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam po internecie ale nigdzie czarno na białym nie znalazłem odpowiedzi, zatem zadaję to pytanie tutaj. Czy problem z nadmiernym zużywaniem oleju w silnikach 1.8 tsi został definitywnie rozwiązany? Z tego co się orientuję modyfikacja wadliwych pierścieni nastąpiła w 2011 roku. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może ten fakt potwierdzić?

Zwracam się z prośbą do użytkowników tego silnika w B8, aby napisali, czy auta nie biorą im oleju.

 

Ja przejechałem już 45 tys km, wymieniałem olej 3 razy, najdłuższy interwał między wymianami to jakieś 16 tys km. Ani razu nic nie dolewałem oleju, na bagnecie nie byłem w stanie zaobserwować jakiegokolwiek ubytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za info.

Ja się zdecydowałem i odbieram swojego w sobotę.

Po jakim przebiegu pierwszy raz zmieniałeś olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super, dzięki za info.

Ja się zdecydowałem i odbieram swojego w sobotę.

Po jakim przebiegu pierwszy raz zmieniałeś olej?

 

No to gratulacje i witaj w klubie :) A co do oleju to ilu forumowiczów tyle opinii :) ja myślałem o tym aby wymienić po 3 tys. czyli tym mitycznym dotarciu ale stwierdziłem, że to nie ma sensu. Rocznie robię 10-12 tys. km głównie miejskie i lokalne drogi, nie katuję silnika, więc do pierwszego przeglądu po 2 latach nie będę zmieniał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło się już komuś z Was mieć problemy z otwieraniem bagażnika poprzez tzw machnięcie stopą (easy open) Do tej pory działało to u mnie rewelacyjnie, nawet zdarzyło się, że kot ogonem potrafił otworzyć bagażnik jak stałem przy aucie :) a teraz przestało reagować na wszelkie ruchy pod zderzakiem, więc spróbowałem wyłączyć w menu easy open i włączyłem spowrotem i zaczęło znowu działać ale po jakimś czasie znowu to samo, raz działa raz nie... Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zdarzyło się już komuś z Was mieć problemy z otwieraniem bagażnika poprzez tzw machnięcie stopą (easy open) Do tej pory działało to u mnie rewelacyjnie, nawet zdarzyło się, że kot ogonem potrafił otworzyć bagażnik jak stałem przy aucie :) a teraz przestało reagować na wszelkie ruchy pod zderzakiem, więc spróbowałem wyłączyć w menu easy open i włączyłem spowrotem i zaczęło znowu działać ale po jakimś czasie znowu to samo, raz działa raz nie... Dziwne...

 

Ja po prawie roku doszedłem do perfekcji i już nie macham prawo lewo, jak mnie w salonie uczyli tylko z tak zwanego "kopa" i otwiera za każdym razem :) jak machałem prawo lewo to miałem tak jak Ty, raz działało, a raz nie :( "kop" musi być centralnie pod znaczkiem i delikatny, bez dotykania zderzaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zima i czujnik easy open to wg mnie rzeczy, które niekoniecznie się lubią - jak auto jest mocno ubrudzone (oblepione błotem posniegowym lub całe w soli) to zdarza się, że ciężej/nie da się otworzyć machnięciem. Inne pory roku działa jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od miesiąca nie da się nogą otworzyć - chyba, że zaraz po myciu... za chwilę tona soli ląduje na podwoziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, umówiłem się już do aso na przyszłą środę, bo przestało mi działać otwieranie klapy kopnięciem i to tak nagle.

Rano się pakowałem i wszystko super, przejechałem 400KM autostradą w dość mroźny dzień i przy wypakowywaniu już kopnięcie nie działa :(

Niby próbowałem go tam pod zderzakiem umyć, ale nic nie pomogło.

W ubiegłym roku nie miałem takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w ubiegłym roku śniegu nie było i tego całego syfu który teraz po drogach jest roznoszony. Moje auto od 1,5 miesiąca się kąpie codziennie w świeżej soli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh, umówiłem się już do aso na przyszłą środę, bo przestało mi działać otwieranie klapy kopnięciem i to tak nagle.

Rano się pakowałem i wszystko super, przejechałem 400KM autostradą w dość mroźny dzień i przy wypakowywaniu już kopnięcie nie działa :(

Niby próbowałem go tam pod zderzakiem umyć, ale nic nie pomogło.

W ubiegłym roku nie miałem takiego problemu.

Mi też właśnie tak się zaczęło dziać po długiej trasie autostradą, też myślałem że to od brudu, soli itp i dokładnie umyłem auto ale nie pomogło, zobaczymy co na to powiedzą w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rocznie robię 10-12 tys. km głównie miejskie i lokalne drogi, nie katuję silnika, więc do pierwszego przeglądu po 2 latach nie będę zmieniał

 

a nie jest tak że powinno się zmienić olej raz w roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak prawdziwy syntetyk to przeżyje i 2 lata. Mnie zastanawia czemu vw nie leje 0w40 jako seria. W Skodzie 1.9tdi 17 lat temu taki właśnie lali mi od nowości i auto dojechało bez problemu z fabryczną turbiną do 380 tyś potem zostało sprzedane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie jest tak że powinno się zmienić olej raz w roku?

 

Teraz to taka technologia, że to auto Ci pokazuje za ile km trzeba zmienić olej :)

A tak na poważnie to tak jak pisałem, jeżdżę spokojnie, bez żyłowania a do tego mało (10-12 tys km rocznie) więc pewnie pierwsza wymiana zbiegnie mi się z przeglądem :) Jak się nie zbiegnie wymienię tak jak auto każe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego przemkowski , ja mam obecnie ponad 18 tyś przejechane wymianę robiłem zaraz po 5tyś , zero ubytku oleju , olej motul X-max 0W40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz to taka technologia, że to auto Ci pokazuje za ile km trzeba zmienić olej

 

moje by chciało co 15 tys, jednak wymieniam co 10 tys, niech ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności