Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

To normalnie wiekszosc producentow tnie koszta jesli chodzi o jakosc skory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z DLA (dynamic light assist) otóż ostatnio co 3 kierowca (można tak powiedzieć świeci mi długimi ) że ich oślepiam. Wcześniej takiego czegoś nie miałem jak zdarzyło się raz na tydzień że ktoś strzelił długimi to było ok. A teraz tragedia co chwile ktoś.

Dziś zrobiłem mały test na dwa auta jednym ja drugim brat. Na filmiku widać jak Passat wyłącza długie światło dosłownie 10-15 metrów od pojazdu jadącego z naprzeciwka.

Jadąc passatem widząc auto z naprzeciwka DLA wycina środek jezdni, potem zostaje mu wycinka lewego boku ale u mnie to ostatnio bardzo długo trwa i chyba stąd te ostrzeżenia od innych kierowców. ? W sumie jak siedziałem w tym pojeździe z naprzeciwka to passat trochę oślepia...

Jak u Was sprawa wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tego filmu niewiele widać. To że wyłącza blisko nie oznacza, że nie wycina wcześniej pojazdu z przeciwka. Wyłącza tylko wtedy, gdy nie jest w stanie dalej wyciąć. Co do błyskania przez innych to zależy od wielu uwarunkowań, w tym Januszy co jak widzą jaśniejsze światła od "zniczy" to już im się wydaje, że ktoś na długich jedzie. A im dłużej się przyglądają (wpatrują) czy to długie tym bardziej ich oślepia. Może zmieniły ci się ustawienia przełączania (szybciej, później).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam mały problem z DLA (dynamic light assist) otóż ostatnio co 3 kierowca (można tak powiedzieć świeci mi długimi ) że ich oślepiam. Wcześniej takiego czegoś nie miałem jak zdarzyło się raz na tydzień że ktoś strzelił długimi to było ok. A teraz tragedia co chwile ktoś.

Dziś zrobiłem mały test na dwa auta jednym ja drugim brat. Na filmiku widać jak Passat wyłącza długie światło dosłownie 10-15 metrów od pojazdu jadącego z naprzeciwka.

Jadąc passatem widząc auto z naprzeciwka DLA wycina środek jezdni, potem zostaje mu wycinka lewego boku ale u mnie to ostatnio bardzo długo trwa i chyba stąd te ostrzeżenia od innych kierowców. ? W sumie jak siedziałem w tym pojeździe z naprzeciwka to passat trochę oślepia...

Jak u Was sprawa wygląda?

 

 

Włącz sobie tryb sportowy dla DLA jest coś takiego w ustawieniach indywidualnych profilu jazdy, jeżeli nie masz błędu świateł kierowanych to niestety takie coś będzie ciężko udowodnić. W serwisie możesz zapytać czy nie maja nowszego sterownika do tego modułu.

 

 

Pozdrawiam

 

AreK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie z tego filmu niewiele widać. To że wyłącza blisko nie oznacza, że nie wycina wcześniej pojazdu z przeciwka. Wyłącza tylko wtedy, gdy nie jest w stanie dalej wyciąć. .

 

Wycina na początku środek jezdni potem powinien wycinać delikatnie bok a on raz to zrobi raz nie. (ostatnio jechałem w mgle i było to widać bardzo dobrze jak wycinał diode po diodzie)

Dlatego też zrobiłem mały test aby sprawdzić to na własne oczy. Na filmie tego może nie widać ale ogólnie to passat mnie oślepiał jak jechałem w aucie z naprzeciwka za długo trzymał ten jeden bok.

Zastanawia mnie jeszcze jedno ostatnio wymieniali mi radar od (asystenta martwego pola bo świrował) i w zasadzie od tamtej pory mam problem z DLA. Teraz pytanie czy podczas kalibracji radaru coś nie poszło jak powinno, czy wgl jedno z drugim nie ma żadnego znaczenia i po prostu zbieg okoliczności.

Wszystkie ustawienia świateł kierowanych są na działanie szybkie.

 

No nic umówię się jutro na serwis zobaczymy co powiedzą może wykonają kalibracje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę przy okazji to moje odczucia odnośnie DLA są takie, że się nadaje chyba tylko na nieoświetlone drogi krajowe, czy wojewódzkie. Na drogach powiatowych czy gminnych są często dość ostre zakręty, po długich prostych, z którymi DLA średnio sobie radzi. Mi ostatnio gość wyjechał właśnie zza takiego zakrętu, a DLA dokładnie w tym momencie postanowiło oświetlić wszystko na full i dopiero po około 2 sek się zorientowało, że pasowało by gościa wyciąć (DLA mam ustawione w tryb sport, więc teoretycznie powinno reagować szybko...). Podejrzewam, że nieźle mnie zwyklinał.

Edytowane przez googie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo z DLA. Może nie co 3 kierowca mignie mi długimi ale dość często. Długie lewe światło wyłącza bardzo późno, jakby tuż przed nadjeżdżającym samochodem. Wydaje mi się że powinien wyłączać jak tylko samochód pojawi się w zasięgu wzroku. Na różnych trybach jest tak samo. Jest jakaś kalibracja tego albo aktualizacja sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest to samo z DLA. Może nie co 3 kierowca mignie mi długimi ale dość często. Długie lewe światło wyłącza bardzo późno, jakby tuż przed nadjeżdżającym samochodem. Wydaje mi się że powinien wyłączać jak tylko samochód pojawi się w zasięgu wzroku. Na różnych trybach jest tak samo. Jest jakaś kalibracja tego albo aktualizacja sterownika?

 

Ja miałem pierwszą akcję serwisową z kalibracją jeszcze w 2015 roku, od tego czasu wszystko działa genialne - reakcja kierowców z przeciwka są bardzo rzadkie i wydaje mi się, że wynikają bardziej z faktu, czy zmienię światła w porę, niż z oślepiania - tak wnioskuję z odległości z jakiej blendują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś zauważył coś podobnego siebie? w sumie taka drobnostka ale od kierowcy i pasażera pękł mi róg plastiku w środku. Nie wiem czy wada materiałowa czy za mocno trzaskam drzwiami.

 

20161115_101945.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki IQM1, trzeba będzie podjechać do serwisu choć pewnie nie słyszeli o kalibracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Taki odebralem i nie chcialo mi sie tego zglaszac. Wada produkcyjna jak dla mnie. Moze zglosze przy najblizszym serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy ktoś zauważył coś podobnego siebie? w sumie taka drobnostka ale od kierowcy i pasażera pękł mi róg plastiku w środku. Nie wiem czy wada materiałowa czy za mocno trzaskam drzwiami.

 

[ATTACH=CONFIG]149528[/ATTACH]

 

 

też to mam tylko od strony kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko panowie jak zachowuje sie wam tylna elektrycznie otwierana roleta przestrzeni bagażowej? Otwiera Wam sie za każdym razem jak otwieracie bagażnik? Bo u mnie to jak jej czapka stanie raz sie otworzy raz nie. Serwis tyle razy cos tam robił i dalej działa jak działa czyli gow***no ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko panowie jak zachowuje sie wam tylna elektrycznie otwierana roleta przestrzeni bagażowej? Otwiera Wam sie za każdym razem jak otwieracie bagażnik? Bo u mnie to jak jej czapka stanie raz sie otworzy raz nie. Serwis tyle razy cos tam robił i dalej działa jak działa czyli gow***no ;)

 

chodzi ci o roletę która zwija sie mechanicznie do polowy po otwarciu tylnej klapy?

Jesli tak - to w początku produkcji działało jak piszesz, tj w kratkę. W moim Variancie 2016 działa w 100% przypadków

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi ci o roletę która zwija sie mechanicznie do polowy po otwarciu tylnej klapy?

Jesli tak - to w początku produkcji działało jak piszesz, tj w kratkę. W moim Variancie 2016 działa w 100% przypadków

 

Dokładnie oto mi chodzi, u mnie nie działa jak powinna a serwis jakoś nie może sobie z tym poradzić.

Edytowane przez rainman777
Poprawiony cytat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie oto mi chodzi, u mnie nie działa jak powinna a serwis jakoś nie może sobie z tym poradzić.

 

testowałem w kilku początkowych variantach z 2014 - niestety z jakiegoś powodu raz działało, raz nie. Widać w późniejszych modelach w pełni to naprawili na etapie produkcji, a te początkowe tak mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 tdi 190hp 57k przebiegu

Zapaliła się kontrolka w manualu opisana jako usterka mająca wpływ na spaliny.

Zalecane działanie to sprawdzenie układu klimatyzacji.

Ktoś przerabiał?

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
testowałem w kilku początkowych variantach z 2014 - niestety z jakiegoś powodu raz działało, raz nie. Widać w późniejszych modelach w pełni to naprawili na etapie produkcji, a te początkowe tak mają

 

Jeszcze przed kupnem swojego samochodu czytałem o tym problemie na niemieckim forum motor-talk.de. Producent naprawił mechanizm i nowsze samochody nie są tym dotknięcie, ale opracowano tez technologie naprawy, która u niemieckich użytkowników definitywnie wyeliminowała ten problem. Możesz przejrzeć to forum w poszukiwaniu szczegółów, albo nacisnąć serwis na nawiązanie kontaktu z centrala. VAG wie jak to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy ktoś zauważył coś podobnego siebie? w sumie taka drobnostka ale od kierowcy i pasażera pękł mi róg plastiku w środku. Nie wiem czy wada materiałowa czy za mocno trzaskam drzwiami.

 

[ATTACH=CONFIG]149528[/ATTACH]

 

Ja swojego odbieram za kilka dni i dzisiaj jak byłem przy okazji podrzucenia zimowek to spojrzałem i też mam ulamany napewno od strony kierowcy, od pasażera nie mogłem zobaczyć bo stał przy płocie i nie było jak drzwi otworzyć. Już zapowiedziałem im ze przy odbiorze maja to wpisać. Dla mnie wada fabryczna.

 

Dzięki chłopaki :respect za pisanie o takich sprawach i robienie zdjeć, przynajmniej wiem na co mam zwrócić uwagę jak będę go odbierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, te "dziwne odgłosy" z head-up display co niektórzy mieli, to chodziło o takie brzęczenie przy danych prędkościach (jakieś luzy i wpada w rezonans)? Jak to wyglądało u Was, ci którzy mieli z HUDem problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności