Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie mogę założyć osobnego tematu bo mam kilka fotek i opisałbym naprawę.

Jeszcze 5 postów w działach technicznych ;)

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/69689-KR%C3%93TKO-Regulamin-dla-nowych-u%C5%BCytkownik%C3%B3w!

 

3. Po napisaniu 15 wypowiedzi w tematach technicznych oraz 15 dniach od rejestracji na forum, uzyskasz prawo do zakładania nowych tematów.

W trosce o jakość materiału, który publikowany jest na forum, wprowadzone zostały zasady ograniczające możliwość zakładania nowych tematów przez użytkowników, którym nie chce się szukać i oczekują rozwiązania podanego na przysłowiowej tacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Chciałem sie pochwalić, ze dzisiaj uporałem się ze skrzypiącymi czarnymi plastikami od zewnętrznej strony drzwi. ;):D

2 godzinki pracy, koszt naprawy 3 zł :D

Ale totalna cisza, można naciskać uginać i nic nie skrzypi :)

Szkoda, że nie mogę założyć osobnego tematu bo mam kilka fotek i opisałbym naprawę.

Myślę, że mogłoby się komuś przydać

 

podeslij opis i fotki na maila, to zrobie temat i napisze że to ty opisałeś :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra, załatwili mi sprawę z szyberdachem, przetestowałem i nic nie skrzypi na nierównościach :)

Niestety jak odbierałem auto to już nie było tego machera co to naprawiał, więc nie wiem co dokładnie zrobił, ale w poniedziałek się postaram dowiedzieć i napiszę :)

 

Szymon, gdzie w Warszawie oddawałeś auto? Też mi skrzypi dach i chcę to zgłosić jak będę na przeglądzie przy 30tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem osobny temat aby uporządkować wiedze co nawala - jak naprawiono. Szymon opisz ten dach w temacie Porady napraw gwarancyjnych prosze, OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u Zasady. Pan Paweł z blacharni. Opiszę w poniedziałek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety admin usunął mi temat ktory miał porządkować wiedzę o usterkach i naprawach. W takim razie piszcie proszę tu na ile to.mozliwe wg takiego schematu

 

1. Opis usterki auta nowego ( np. Skrzypiace plastiki na slupkach, halasujaca podsufitka po prawej od szyberdachu itp.)

2. Gdzie skutecznie ci naprawili ( ASO, samodzielnie)

3. Co zrobili/zrobiłeś (np. Wymienili cześć taką i taką, ...)

 

Cel. Cześć ASO mówi że czegoś się nie da a część to naprawia. Wymieniajmy się informacjami, to pomozemy ASO.

 

W tym watku trudno znalesc info jaki problem ma juz swoje rozwiazanie, moze takie oznaczenie punktami 1-2-3 pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robiłem u Zasady. Pan Paweł z blacharni. Opiszę w poniedziałek

 

Dzięki za namiary. Pewnie na początku października będę na przeglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w ostatnim tygodniu zauważyłem w mojej B8 problem z ogrzewaniem tylnej szyby, mianowicie włączając ogrzewanie szyby tylnej zaczynają się zakłócenia i trzaski w radiu. zameldowałem się po kilka dniach w Aso w Poznaniu z reklamacją i otrzymałem info że usterkę stwierdzono ale żeby ją usunąć trzeba rozebrać całą podsufitkę i słupki i mam się zastanowić czy mają robić czy nie.

Z uwagi że mam służbową Skodę i miałem już w niej rozbieraną podsufitkę w salonie ASO z uwagi na naprawę lakierniczą nauczony jestem doświadczeniem że niestety ta podsufitka w Skodzie nie została założona idealnie gdyż po montażu jej zdarzają się trzeszczenia i inne rezonanse plastików z okolic słupków itp.

Byłem 2 razy to poprawiać ale i tak ciągle nie jest idealnie i pewnie nie będzie, co fabryka to fabryka.

W związku z tym mam duże obawy co do zdejmowania podsufitki w passacie który jest praktycznie nowy ma kilka miesięcy i niestety mocno będę poirytowany jeśli po tej usłudze zaczną się w nim analogiczne objawy które mam w Skodzie.

Co myślicie zdecydować się ? Czy jeździć i w momencie ogrzewania tylnej szyby włączać muzykę z CD lub wyłączać radio :).

Dodam że po wyłączeniu ogrzewania tylnej szyby radio wraca do normalnego czystego odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi grzebali w podsufitce już nie raz i efekty były tylko lepsze :)

Ja bym się nie godził na takie rozwiązanie. Jeśli coś sknocą to mają to później poprawić do skutku. Jak pokazują nasze przypadki i fabryka czasem montuje nieodpowiednio. Jak kolega "Jot" często opisuje tu na forum, są sposoby na odpowiedni montaż i poprawianie ASO/fabryki tylko musi się tym zająć fachowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalozylem osobny temat aby uporządkować wiedze co nawala - jak naprawiono. Szymon opisz ten dach w temacie Porady napraw gwarancyjnych prosze, OK?

 

OK, juz opisałem w dziale WARSZTAT B8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jeśli osoba siedząca na tylnym rzędzie siedzeń, zapnie pasy.. i wierci się na siedzeniu :P tak, że pas wyciąga pod kątem z tego gniazda w oparciu - np pochyla się żeby zobaczyć coś z przodu - dochodzi do was dźwięk ocierania pasa bezpieczeństwa o coś ostrego - plastikowa osłona otworu w oparciu. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi :) Jak zapinam dziecko w foteliku (nie jest to oryginalny fotelik vw). Na pasie nie widać jednak otarć czy czegoś podobnego - sprawdzałem kiedyś.

 

U mnie ostatnio znów nowości, przy ostrym hamowaniu słuchać metaliczne stuknięcie (tylko jedno) z prawego przedniego zawieszenia. Dodam, że klocki wymienione przy 30 tys. km. Po wizycie w serwisie - na szybko dokręcili wszystkie śruby i każą obserwować - sprężyna jest cała, stabilizator i łączniki, sworzen ok. Jak tak dalej pójdzie, to przy 100 tys. km trzeba będzie na złom oddać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli jest to specyfika, a nie pojedynczy przypadek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie:

mam B8 1.8 DSG, przebieg tylko 1500 km. już kilka razy zauważyłem a raczej poczułem smród spalenizny.sytuacja pojawia się jak jadąc około 40-50 km/h gwałtownie wciskam gaz do oporu żeby auto sprawnie rozpędzić i po chwili czuć ten zapach.ustawienia w trybie normal, skrzynia nie jest w trybie sport.czy coś zaczyna się psuć przy tak niskim przebiegu, czy raczej jeszcze się wszystko dociera i tak śmierdzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi nowością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmierdzi nowością :)

 

nowością to zapodaje cały czas ale chodzi mi o ten smród spalenizny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1500 km przebiegu i nie jecjales zadna dluzsza trasa szybciej to moze sie jeszcze cos uklada. Ja jak przejechalem autostrada pierwszy raz jsk bylo ok 1000 km przebiegu to smierdzialo jakby sie samoxhod palil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz 1500 km przebiegu i nie jecjales zadna dluzsza trasa szybciej to moze sie jeszcze cos uklada. Ja jak przejechalem autostrada pierwszy raz jsk bylo ok 1000 km przebiegu to smierdzialo jakby sie samoxhod palil

 

Ja gdy samochod mial 6k km pojechalem do chorwacji. w samochodzie 2+2 + okolo 150kg bagazu. W drodze 'tam' zrobilismy maly objazd i przejechalismy przez https://www.grossglockner.at/gg/en/index

tam to dopiero samochod 'smierdzial' nowoscia.

po prostu turbina, kolektor wydechowy kiedys musi sie 'wypalic'. u mnie byl to wtedy ten moment :).

przy podjazdach olej zagrzal sie do 120st (wg komputera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności