Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Prześledziłem cały wątek, jako nowy użytkownik na forum i niestety, łącznie z własnymi doświadczeniami (auto ma 42 tys. przebiegu) ten samochód ma sporo niedoróbek. Zacznę od spasowania maski i zderzaka. W filmikach pokazowych widać idealne szczeliny, w rzeczywistości różnie, u mnie jest średnio, będąc ostatnio w serwisie, oglądałem auto stojące w salonie- masakra (jakby było po mocnym strzale z przodu). Panowie z serwisu mają problem z poprawkami, nierzadko wychodzi gorzej.

 

Ważny temat - skrzypienie i dziwne dźwięki - u mnie podczas jazdy po nierównościach odzywają się drzwi od strony kierowcy oraz dziwne "świergotanie" w lewym środkowym słupku - podobno mam się cieszyć, inni mają gorzej. W Lagunie III z 2008 roku było cicho przy przebiegu 140 tys. Dziwne...przecież to francuz... Acha fotel kierowcy też zaskrzypi czasem znienacka.

 

Skrzynia DSG7 - wielka zagadka - 50/50 - czasem nie da się wyczuć, że zmienia biegi - widzę tylko po obrotomierzu, ale czasem szarpie, że można głową w deskę uderzyć :-) , zero błędów w sterowniku, tak ma być...

 

Discovery Media - czasem zawiśnie jak Windows - tak jakby przechodziła w efekt freeze, nie działa żaden przycisk oraz dotyk, po włączeniu i wyłączeniu jest ok. Telefon (Galaxy S6 edge) lubi zgubić...

 

Zawieszenie DCC - w trybie komfort - jak taczka (w Lagunie nie czułem, że są nierówności na drodze), w tyle wali jak w wozie drabiniastym, przejazd przez muldy - Boże ratuj! Na równych drogach fakt, trzyma się drogi (ale myślę, że to zasługa 4motion);

Punto 2012 z 2013 roku (auto mojej żony) - zawieszenie bardziej komfortowe a kosztowało 38 tys.

 

Silnik - tu ogólnie brak uwag, troszkę płynu chłodzącego ubyło, ale może tak musi być. Czuć moc, kultura pracy ok, spalanie wg mnie bardzo niskie, Warszawa - Piotrków Trybunalski (170-180km/h) - 7.0 l.

 

Wymienione: Przetwornica lampy TOP LED prawej, układ spryskiwaczy zderzaka, opony przy 36 tys. km hehe, ustawienie geometrii.

 

Pomijam tematy drobne typu mało kompatybilne USB (nie widzi połowy pen-drive), wycieraczki słabo reagują na drobny deszcz, częste wypalania filtra cząstek stałych.

 

A to wszystko w aucie za duże pieniądze.

 

Nie wiem jak jest w nowych autach u konkurencji, ale Laguna III z 2008 roku miała mniej usterek do przebiegu 140 tys. km, moje pytanie czy przypadkiem B8 przy przebiegu 100 tys. km nie stanie się "królewiczem lawet"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zawieszenie DCC - w trybie komfort - jak taczka (w Lagunie nie czułem, że są nierówności na drodze), w tyle wali jak w wozie drabiniastym, przejazd przez muldy - Boże ratuj! Na równych drogach fakt, trzyma się drogi (ale myślę, że to zasługa 4motion);

"

 

:-)))

1. założyłeś 21 calowe felgi?

 

2. sprzedaj go!

( i kup Punto :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja lista wygląda dramatycznie... ;-(

 

U mnie 8000 przebiegu.

- zawieszenie totalnie rozsypane. Odgłosy to jedno a drugie to zbyt nadwrażliwe wybieranie nierówności.

- skrzypienie w obudowach głosniczków w tylnych drzwiach w obu

- rezonujące drzwi - lewy przód

- od około 140km/h â€włącza się jednostajny, monotonny huk - strasznie przeszkadza

- utleniające się chromowane ramki

- app conect działa jak chce a często mu się nie chce. Jak już zacznie działac streaming np. Pidcastów to w trakcie audycji rozłacza się, resetuje i na szczęście sam się łączy

- za każdym razem muszę lączyc WLAN z telefonem. Jak wsiadam do samochodu z włączonym hotspotem to go nie znajdze. Musze go zgasic, kliknąc szukaj w DP. DP go oczywiście nie może znaleźć i nie znajduje, następnie włączyć Hotspot i znowu szukaj. Tak przeprowadzona procedura jest gwarancja połączenia. Sprawdzane na dwóch rósnych telefonach.

 

Więcej wad nie pamiętam.... ;-)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Brytyjskie forum vw passata.

"I am the owner of a Passat b7 and I was totally shocked at the difference between this and Toyota which I changed from.QUALITY.....there is none in the vw.... I was shocked that a modern car that's said to be good can be so rattle and rough..having owned the car now for a year and a half and having scrutinised it from top to bottom I have come to the frightening conclusion ,a vw Passat is comprised of cheap parts made in the poorer parts of the world with the very odd made in Germany part ...very odd part that is.vw don't do quality they only do cheap....."

 

Konkluzja.

Słaba jakość - wynikiem tanich części z ktorych VW zaczął składać Passata - oszczędność ;-(

Hmm...?

Nie chce mi się wierzyć że nastąpiła taka zmiana względem jakości części z B7.

A może to początek zmian jakie przyniesie DieselGate?

Edytowane przez rdob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna lista - czemu nie reklamujesz?

 

co do App Conect, to wyglada na rozłlaczanie USB ? sprawdzałeś z innym?

 

WLAN powinno parować automatycznie, DP pamieta ostatnia sieć - jak masz inaczej, jedz do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade na wakacje i zostawiam na tydzien samochod do serwisu.

Licze ze po urlopie bede mial passata wolnego od wad... ;-)

Dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętne czy to budżet rodziny z dochodem 5tys ,czy budżet koncernu z dochodem liczonym w miliardach EUR, zasada jest taka sama,jak nagle okazuję się,że z tego dochodu duża część musi pójść na sytuacje nieprzewidziane.Po prostu i w jednym i drugim przypadku ,trzeba wprowadzić drakońskie oszczędności ,na wszystkim.Ludziom wypłat nie utną ,bo zrobią strajk,managerowie też sobie nie odejmą.Oszczędzają więc gdzie się da.I potrwa to kilka lat.Wiedzą,że trochę mogą pojechać na opinii wśród chłopków ,że VAG jest super ,a aut na F itd się nie kupuje.Potrwa kilka lat zanim wyjdzie ,że robili złom,potem roztrąbią o nowej polityce jakości ,zrobią Passata B9 ,następce Tiguana itp już dobrze,będą fajne materiały ,prasa napisze "nowa jakość VW -klasa premium" i tym podobne głupoty i wszystko będzie ok.Tylko posiadacze Passatów ,Tiguanów itp po 200tys będą klnąć na czym świat stoi ,ale nie oni pierwsi nie ostatni.Potem usłyszą o nowej jakości i szybko zmnienią swoje b8 na b9 ,Tiguana 2 na Tiguana 3 i wszyscy będą szczęśliwi

Czasem jak czytam wypowiedzi niektórych ,to nie wiem na jakim świecie oni żyją.

Nie ma szans ,trzeba będzie sobie odpuścić bitdi ,obojętne czy w Tiguanie ,czy Passacie ,bo to będzie jakościowy dramat.Zobaczycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
już wiem w HR - jak do serwisu to tylko z książką serwisową bo to jest tam podstawa uznania gwarancji - info z vw polska po wymianie maili

niestety ja baran zabrałem do HR wszystko oprócz tej pie....nej książki :)

wróciłem do PL

na mieście wezwałem assistance z VW zabrali auto dostałem corollę -

Nie pojechales z laweta, do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz,

Rozmawiajmy o faktach. Nie masz poparcia ani dowodów na swoje słowa.

Skąd wiesz że spółki nie przeznaczają częśći dochodu na takie sytuacje, skąd wiesz czy nie są od tego ubezpieczeni?

Mocno upraszczasz sprawę porównująć coś co jest tylko w teorii porównywalne.

Nie mówię że tak nie moźe być. Wszystko jest możliwe.

Chcę tylko powiedziec wprowadzasz zamęt na forum teorią, co może się wydarzyć i bazujesz na nie popartej dowodami tezie.

Ryzykowne....

Edytowane przez rdob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans ,trzeba będzie sobie odpuścić bitdi ,obojętne czy w Tiguanie ,czy Passacie.... szkoda, ze tak dlugo do tego dochodziles, mam nadzieje, ze nie bedziesz tak samo nawiedzony jak inny Tomasz, ktory odwiedza forum passata po zakupie innego samochodu:)

 

PS

jedynie pochwal sie co kupiles, bedziemy Ci we wlasnym gronie tego zazdroscic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem...odebrałem auto 2 miesiące temu. Przedwczoraj zacząłęm czuć zapach stęchlizny przy uruchomieniu auta z klimy. Po 2-3 minutach zapach znika. To możliwe przy aucie z przebiegiem 5000? Nie wierze że filtr kabinowy tak szybko padł...auto w garażu stoi 90% czasu.

 

ASO coś z tym zrobi w ramach gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po prawie roku i 17kkm absolutnie żadnych zapachów. Klimę używam zawsze kiedy trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dziwny problem...odebrałem auto 2 miesiące temu. Przedwczoraj zacząłęm czuć zapach stęchlizny przy uruchomieniu auta z klimy. Po 2-3 minutach zapach znika. To możliwe przy aucie z przebiegiem 5000? Nie wierze że filtr kabinowy tak szybko padł...auto w garażu stoi 90% czasu.

 

ASO coś z tym zrobi w ramach gwarancji?

Mozliwe jak najbardziej, zalezy gdzie trzymasz samochod , od wilgotności i wielu innych rzeczy, w poprzednim samochodzie też tak miałem po 5 miesiacach. Odkad w garazu podziemnym załozyli wiatraki i wilgotnośc znacznie spadał problemu juz nie ma.

ASO nic z tym nie zrobi w ramach gwarancji, co innego jak by to było tydzień po odbiorze.

Trzeba odgrzybic i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dziwny problem...odebrałem auto 2 miesiące temu. Przedwczoraj zacząłęm czuć zapach stęchlizny przy uruchomieniu auta z klimy. Po 2-3 minutach zapach znika. To możliwe przy aucie z przebiegiem 5000? Nie wierze że filtr kabinowy tak szybko padł...auto w garażu stoi 90% czasu.

 

Mam to samo. Auto stoi w relatywnie dobrze wentylowanym garażu. U mnie pojawiło się to po roku i 15000km. Byłem Ostatnio w serwisie na akcji serwisowej i spytałem o tą kwestię. Należy odgrzybić klimatyzację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapisane ustawienie fotela w pamięci i mam też aktywną opcję odjeżdżania fotela przy wsiadaniu/wysiadaniu. Po kilku, może kilkunastu wsiadach/wysiadach fotel dojeżdża coraz mniej do kierownicy, tj za każdym razem jestem kilka mm dalej od kierownicy, co przy wielu powtórzeniach się kumuluje i muszę od nowa się dosuwać i zapamiętywać ustawienie.

 

Ktoś tak też ma/miał? Usuną to na poczekaniu (godzina lub dwie) w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja klimy wcale nie wyłączam bo po co

 

i nic nie "capi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja klimy wcale nie wyłączam bo po co

 

i nic nie "capi"

 

użyteczna i konstruktywna uwaga, w zasadzie trudno było żyć bez niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mozna klimy nie wylaczac?:) u mnie jak zgasze silnik klima sie wylacza niestety:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zapisane ustawienie fotela w pamięci i mam też aktywną opcję odjeżdżania fotela przy wsiadaniu/wysiadaniu. Po kilku, może kilkunastu wsiadach/wysiadach fotel dojeżdża coraz mniej do kierownicy, tj za każdym razem jestem kilka mm dalej od kierownicy, co przy wielu powtórzeniach się kumuluje i muszę od nowa się dosuwać i zapamiętywać ustawienie.

 

Ktoś tak też ma/miał? Usuną to na poczekaniu (godzina lub dwie) w ASO?

 

Sporo osób się na to skarżyło na forum niemieckim.

 

W MY17 w ogóle tej opcji nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MY17 w ogóle tej opcji nie ma...

 

Chcesz powiedziec że w MY17 fotele nie odjeżdzają mając pamięć ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam MY17 ale jeszcze nie próbowałem tego włączać. Wydawało mi się jednak, że w instrukcji coś o tym było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności