Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Wydech końcowy made in poland i airbag też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak lecimy, to jeszcze z Polski jest zwijana siatka pionowa w bagażniku Varianta i niektóre felgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na serwisie dziś i Panowie są bardzo zaniepokojeni ilością błedów CAN, które narastają w ogromnym tempie.... Mam kolejny termin na elektryka, który ma obejrzeć całość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak powrócić do tematu awarii?

U mnie jest decyzja centrali- wymiana skrzyni biegów na nową.

Do skrzyni DQ500 jest aktualizacja sterownika. Po aktualizacji skrzynia przestała szarpać jednak powikłania w postaci słyszalnych "pyknięć" nasiliły się. Decyzja centrali była w przeciągu kilku godzin po przesłaniu całej dokumentacji diagnostycznej.

Mistrz stwierdził, że niestety nieprawidłowa praca skrzyni biegów poprzez błędy sterownika spowodowały mechaniczne jej uszkodzenie. Nie ma możliwości naprawy tego, a raczej jest to nieopłacalne. Wymiana na początku sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz najechane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może by tak powrócić do tematu awarii?

U mnie jest decyzja centrali- wymiana skrzyni biegów na nową.

Do skrzyni DQ500 jest aktualizacja sterownika. Po aktualizacji skrzynia przestała szarpać jednak powikłania w postaci słyszalnych "pyknięć" nasiliły się. Decyzja centrali była w przeciągu kilku godzin po przesłaniu całej dokumentacji diagnostycznej.

Mistrz stwierdził, że niestety nieprawidłowa praca skrzyni biegów poprzez błędy sterownika spowodowały mechaniczne jej uszkodzenie. Nie ma możliwości naprawy tego, a raczej jest to nieopłacalne. Wymiana na początku sierpnia.

 

Chyba się wybiorę kolego do tego samego ASO co Ty serwisujesz, można wiedzieć gdzie to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile masz najechane?

15 tysięcy.

Co do aktualizacji zaznaczam, że tyczy się to skrzyni DQ500, która jest (jeśli chodzi o Passata) tylko w biTDI. Jak sytuacja wyglada w przypadku innych skrzyń warto dowiedzieć się w serwisie. Czy to coś pomoże? U mnie pomogło i nie szarpie jednak jest już zbyt późno i skrzynia ma uszkodzenia mechaniczne.

Moja awaria była juz na tyle poważna, że głośne szarpania i trzaski uniemożliwiały mi normalne poruszanie się :/

Możecie próbować w Bydgoszczy jednak procedura jest zawsze taka sama i to Poznań na podstawie przesłanych wyników badań diagnostycznych podejmuje decyzję co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DQ500 jest też w Alltracu np. 2.0Tsi , u mnie 4 kkm, na razie pracuje idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu ktoś, kto miał większe , bądź mniejsze problemy z "suchą"DSG7 ? Nie doszukałem się poważniejszych awarii, stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest tu ktoś, kto miał większe , bądź mniejsze problemy z "suchą"DSG7 ? Nie doszukałem się poważniejszych awarii, stąd moje pytanie.

 

Miałem w golfie przez kilka lat, zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, ja dopiero po 8 miesiącach odkryłem, że oba pasy z tyłu są skręcone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ha, ja dopiero po 8 miesiącach odkryłem, że oba pasy z tyłu są skręcone...

 

U mnie w poprzednim też były skręcone z jednej strony z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie dopadło zerowanie danych przebiegu itp. Czy jest już na to skuteczna poprawka? Zastanawiam się czy jest sens jechać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i mnie dopadło zerowanie danych przebiegu itp. Czy jest już na to skuteczna poprawka? Zastanawiam się czy jest sens jechać :)

Jest z tym problem?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest z tym problem?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

No jest. Dziś mi wyzerowało wszystkie dane bez powodu i zbaraniałem :) To już drugi raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem w Chorwacji. Moj pasat jest jeszcze na gwarancji.

Po nocy mam problem z temp. Silnika tzn. Jak wyruszam to temp po paru min jest 130 st. Musze wylaczyc silnik zapala sie info o zbyt wysokiej temp. Odczekam parę minut ruszam i znow to samo . Tak z 2 do 3 razy i pozniej jest ok . Czy naprawagwarancyjna tylko w Polsce czy tez w Chorwacji

Ewentualnie auto zastepcze bo za 3 dni jade do polski ale co wtedy z moin autem ?

 

już wiem w HR - jak do serwisu to tylko z książką serwisową bo to jest tam podstawa uznania gwarancji - info z vw polska po wymianie maili

niestety ja baran zabrałem do HR wszystko oprócz tej pie....nej książki :)

wróciłem do PL

na mieście wezwałem assistance z VW zabrali auto dostałem corollę - to dopiero bieda

 

będzie u mnie pompa wody do wymiany info z serwisu czas 2-3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest tu ktoś, kto miał większe , bądź mniejsze problemy z "suchą"DSG7 ? Nie doszukałem się poważniejszych awarii, stąd moje pytanie.

Golf mk6. Padła mechatronika po 30 tysiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mk6 miał 1szą wersję tej skrzyni w której był zły olej powodujący korozję w mechatronice i dość częste jej awarie. Tak mówią Internety... Była na to akcja serwisowa chyba kolo 2012 roku (a może później). W nowych skrzyniach jest już oczywiście odpowiedni olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy u Was też tak trzeszczą boczki na drzwiach z tyłu? a jak się już włączy muzykę i jak jest bas to trzeszczy niemiłosiernie... w b6 nie miałem tego problemu...

 

mój Passat jedzie w czwartek do serwisu bo coś złego dzieje się z szybą z przodu od pasażera. Coś jakby ja blokowało bo strasznie wolno chodzi i na dziurach coś bije w prawych drzwiach. Miał ktoś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności