Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

moge podac ci w niemczech, ale czy tam sa tez polskie samochody, tego nie wiem, ale mozesz sprawdzic:)

 

http://www.volkswagen.de/de/servicezubehoer/VolkswagenService/rechte_marginalspalte/abfrage_feldmassnahmen.html

 

daj znac jaki wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest akcja serwisowa tylko rozwiazanie problemu zgłaszanego przez użytkownika. Musisz zadzwonic do serwisu i zgłosić, wtedy dowiesz sie, czy Twojego samochodu tez jest rozwiazanie w postaci wymiany tulei. W tylnym zawieszeniu jest kilka tulei wiec warto sie zgłosić jesli ktos słyszy hałas z tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest w Wawie ktoś kto bardzo narzeka na te hałasy tylnego zawieszenia i chciałby się ze mną przejechać? Bo mi nic takiego nie doskwiera, ale może głuchy jestem lub nie zwracam na coś uwagi. Zanim pojadę na wymianę to chciałbym wiedzieć czy zasadnie i na co zwrócić dokładnie uwagę ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejedź sie po kostce brukowej z prędkością ok 10km/h jesli Ci stuka to na pewno usłyszysz, u mnie wyglada to tak jakbym miał w bagażniku latające metalowe klucze do kół, które obijają sie o siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na spiacych policjantach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejedź się po kostce brukowej z prędkością ok 10km/h jesli Ci stuka to na pewno usłyszysz, u mnie wygląda to tak jakbym miał w bagażniku latające metalowe klucze do kół, które obijają się o siebie

 

To u mnie są to raczej głuche dźwięki pracy zawieszenia, których według mnie nie powinno być. Do tego mam wrażenie, że one jakoś rezonują, a czasami słychać jakby rodzaj dobijania. Ale jak się wolno przejeżdża przez policjantów to raczej jest cicho. Najwyraźniej je słychać na różnych, następujących po sobie pofałdowaniach asfaltu lub łatach. Ale to może ja jestem na nie wyczulony. Generalnym moim oczekiwaniem jest, że zawieszenia nie powinienem prawie w ogóle słyszeć. Serwis oczywiście twierdzi, że to normalna praca tego zawieszenia, charakterystyka amortyzatorów gazowych etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy jest w Wawie ktoś kto bardzo narzeka na te hałasy tylnego zawieszenia i chciałby się ze mną przejechać? Bo mi nic takiego nie doskwiera, ale może głuchy jestem lub nie zwracam na coś uwagi. Zanim pojadę na wymianę to chciałbym wiedzieć czy zasadnie i na co zwrócić dokładnie uwagę ASO.

 

Ja u siebie nic nie słyszę, ale może mam podobnie jak Ty tzn. nie zwracam uwagi na to.

Czy usterka ta dotyczy aut z DCC czy wszystkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkich, jest zakres nr VIN ale nie znam od jakiej do jakiej wartosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszeliście o aktualizacji oprogramowania silnika w 190? podobno jakaś akcja jest.

Mam też pytanie, jak wam działają czujniki parkowania? czy betonowe kwietniki czy też pachołki wam wykrywa? bo mnie niestety nie :/ i nie wiem czy jechać do serwisu czy olać sparwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest aktualizacja, mnie zrobili przy okazji przeglądu po 30 tys. zł.

Tak, u mnie czujniki wykrywają takie obiekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrywa pachołki pod warunkiem ze nie podjedziesz na tyle blisko ,że słupek wpada akurat miedzy czujniki. Z daleka działa bez problemu, z 10 cm jak słupek jest akurat miedzy czujnikami nieraz go rzeczywiści nie widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujniki czasami reaguja na deszcz ;) stojac np na swiatlach w czasie deszczu potrafi zapiszczyc i pokazac na wyswietlaczu ze jakis obiekt sie pojawil.

Tez tak macie?

 

Send via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wykrywa pachołki pod warunkiem ze nie podjedziesz na tyle blisko ,że słupek wpada akurat miedzy czujniki. Z daleka działa bez problemu, z 10 cm jak słupek jest akurat miedzy czujnikami nieraz go rzeczywiści nie widzi

 

dokładnie tak

 

U mnie czujniki czasami reaguja na deszcz ;) stojac np na swiatlach w czasie deszczu potrafi zapiszczyc i pokazac na wyswietlaczu ze jakis obiekt sie pojawil.

Tez tak macie?

 

 

U mnie też tak się zdarza bardzo sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę jechać do serwisu :) bo kwietnika nie wyczuwa a pachołek piszczy przez ułamek sekundy. Dzięki za info jak u was to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam kolejny problem z tym moim Passatem :(

Może pomożecie? Bo nie daje mi to spokoju a muszę czekać na wizytę w serwisie do 13.06. jeszcze tydzień :(.

Otóż wydobywają się takie dźwięki jak na filmiku od 8s-9s i potem od 34s . Dzieje się to tylko na 2 biegu (DSG) do prędkości 10km/h, teraz pytanie czy to coś z DSG? a może zawieszenie DCC? albo coś z przeniesieniem napędu?

Może już ktoś coś takiego przerabiał.

LINK do źródła.:

https://youtu.be/mVMgDxyBJiI

Dziękuje i pozdrawiam

 

Udało mi się dojechać do ASO na wymiane tych przegubów wewnętrznych wymienili prawy i lewy, a problem dalej jest. Czyli to nie pomogło, co najdziwniejsze MISTRZ powiedział że to jest DSG (jakieś luzy w niej) ale mi tego nie wymieni...

Powiedział że jeszcze załatwi taki sam samochód z tym samym motorem z podobnym przebiegiem aby sprawdzić jak się zachowuję ten inny samochód. I zaś w pon. muszę jechać. Zobaczymy co wtedy wyjdzie.

Teraz pytanie jeśli ten podobny samochód będzie zachowywał się tak samo jak mój to sprawa przegrana bo powiedzą że te auta tak mają, ale jeśli będzie w tamtym aucie cisza?

Z tego co wynikło z gadki to najlepiej już by zostawili to auto w Pi** i nic nie robili...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałem wcześniej - obstawiam podszybie, ale wczoraj zauważyłem (ostukując plastiki pod maską ) że delikatnie rezonują osłony które są przykręcone na 3 wtręty nad lampami. wpadające powietrze może wprawiać je w wibracje - będę coś kombinował - zdemontuje je i wtedy zobaczę - ale to dopiero po weekendzie.

 

Panowie chciałbym publicznie podziękować Piotrusiowi ( Krzemo74) za upór i konsekwencję w dążenie do ustalenia i usunięcia objawów buczenia i rezonansu powyżej prędkości 120 km/h. Powodem tego dźwięku jest pas gumy zamocowany na górnej części chłodnicy. Po wyjęciu tej gumy zapanowała w czasie jazdy błoga cisza. We wtorek będę na przeglądzie 30 tyś/km i zapytam się czy jest jakaś modyfikacja na ten element.Męczyłem się z tym hałasem ponad 5 miesięcy ( w mojej Firmie mamy jeszcze jednego Passata z takim samym objawem). Po usunięciu tej gumy podobnie zapanowała cisza. Jest to kolejny dowód na sens tego forum , gdzie użytkownicy dzieląc się swoimi doświadczeniami doprowadzają do usunięcia mankamentów swoich pojazdów co powinno być w gestii producenta a później serwisu. Kolejnym krokiem będzie wymiana opon Contiecocontact na Dunlop sport Maxx rt aby można było delektować się deklarowanym przez producenta poziomem hałasu powyżej 130 km/h. Dodam tylko,że przed usunięciem tej gumy poziom hałasu powyżej 140 km/h wynosił 86 dB co powodowało zmęczenie już po przejechaniu dystansu 100 km. Piotruś jeszcze raz dziękuję za Twoją dociekliwość mającą na celu usunięcie nieznośnego basowego hałasu.Dodam tylko na koniec,że serwis był bezradny w znalezieniu przyczyny i sposobu rozwiązania problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejedź sie po kostce brukowej z prędkością ok 10km/h jesli Ci stuka to na pewno usłyszysz, u mnie wyglada to tak jakbym miał w bagażniku latające metalowe klucze do kół, które obijają sie o siebie

 

Mam tak samo ;-) Jakież moje zdziwienie bylo wielkie jak wjechałem kilkudniową B8-ką na kostkę!!!! Wczesniej B7 tylko dawał znak szumem kół w tym miscu a teraz to tak jak piszesz... jakby w bagażniku było pełkno niezabezpieczonych przedmiotów. Mam wrażenie że przód też głosniej pracuje. W poniedziałek zajadę do serwisu.

 

Pozdrawiam

R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się dojechać do ASO na wymiane tych przegubów wewnętrznych wymienili prawy i lewy, a problem dalej jest. Czyli to nie pomogło, co najdziwniejsze MISTRZ powiedział że to jest DSG (jakieś luzy w niej) ale mi tego nie wymieni...

Powiedział że jeszcze załatwi taki sam samochód z tym samym motorem z podobnym przebiegiem aby sprawdzić jak się zachowuję ten inny samochód. I zaś w pon. muszę jechać. Zobaczymy co wtedy wyjdzie.

Teraz pytanie jeśli ten podobny samochód będzie zachowywał się tak samo jak mój to sprawa przegrana bo powiedzą że te auta tak mają, ale jeśli będzie w tamtym aucie cisza?

Z tego co wynikło z gadki to najlepiej już by zostawili to auto w Pi** i nic nie robili...;/

 

Kolego mam tak samo - co prawda nie w Passacie, a w Octavii RS 2.0TDI z DSG. Na forum Skody też są osoby, które mają takie objawy.

Co zauważyłem: te odgłosy słychać tylko jak jest zapięty 2 bieg. Zbijesz w trybie manual na 1 - cisza, to samo jakbyś wrzucił tryb Sport i wtedy do tych 25-30 km/h jedzie na 1 biegu i też jest cisza.

Nagrałem filmik, pokazałem w ASO i co? Jak zawsze - TTTM - po prostu. Niby tak musi być, przy 2 biegu sprzęgła mają większy luz czy coś tam (nie znam się na budowie skrzyni).

Przejechałem tak 45tys km. Na razie wszystko ok nie mniej na 60tys km przy wymianie oleju w skrzyni będę zgłaszał ponownie.

Daj znać co Tobie powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u mnie pojawił się wyciek po prawej stronie pod reflektorem :/ Pachnie płynem do spryskiwaczy więc zapewne coś z przewodem od spryskiwaczy reflektorów się stało. Miał ktoś podobny problem?

[ATTACH=CONFIG]145857[/ATTACH]

Prawy spryskiwacz reflektorów do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wężyk. Albo nic. Może po prostu wąż się zsunął. Miałem tak kiedyś z innym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności