Skocz do zawartości
bASo

Nie jeździ na benzynie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeszukałem całe forum+ google ale mojego problemu nie znalazłem wieć zwracam sie do was, mam mega problem z moim passkiem 2.8 v6 chodzi o benzynke, mianowicie auto na gazie chodzi idealnie a jak przelaczam na bene to gasnie, nie rowno chodzi, jak wciskam pedal gazu powoli to obroty ida do gory w miare rowno a jak wcisne szybko pedal gazu to odrazu spadaja prawie do zera i auto albo zgasnie albo go zdlawi, i smierdzi z wydechu taka jak by hmm (trudno to okreslic) nie dopalona benzyna, czy czyms podobnym wymienilem juz pompe paliwa, filtry paliwa dzis wymienilem cala listwe wtryskow z regulatorem i dalej to samo sie dzieje podlaczajac pod kompa 0 bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może posypala się mapa benzyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz vaga to skasuj błędy nie zależnie czy są czy ich nie ma, jak nie masz vaga to odepnij akumulator na jakieś 20 minut i złącz klemy razem, potem odpal nie włączając lpg. jak wszystko będzie ok to znaczy że mapa się posypała i wycieczka do gazownika cię nie ominie w celu ponownej regulacji bądź usunięcia usterki w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz vaga to skasuj błędy nie zależnie czy są czy ich nie ma, jak nie masz vaga to odepnij akumulator na jakieś 20 minut i złącz klemy razem, potem odpal nie włączając lpg. jak wszystko będzie ok to znaczy że mapa się posypała i wycieczka do gazownika cię nie ominie w celu ponownej regulacji bądź usunięcia usterki w instalacji.

 

o mapie że mi sie posypała powiedział mi jeden mechanik, a reszta że wtryski więc zaczołem od rzeczy fizycznych mam vaga podpinałem dziś i nić nie było żadnych błędów w silniku jedynie w skrzyni biegów jeden błąd ale to mam od początku, spróbuje z akumulatorem odłącze go na jakiś czas i zobaczymy co będzie, jeśli mapa sie posypie od gazu to ja sobie ustawie bo ustawiałem obecną sam, gorzej z mapą od benzyny bo nie wiem jak to ugryźć

 

EDIT:

 

jeszcze raz błędy sprawdziłem i są takie:

 

1088 Dopasowanie mieszanki 2

przekroczona wartość adaptacji - dodawanie - BŁĄD SPORADYCZNY

17967 Regulator wolnych obrotów - ustawienia pierwotne

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

17973 Regulator przepustnicy - dolna granica nie osiągnięta

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

 

Błędy skasowane, brak poprawy, odpinam akumulator

Edytowane przez bASo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapy benzyny się nie ustawia ona jest tam fabrycznie wgrana a po skasowaniu vagiem błędów sama powróci do ustawień pierwotnych, co do samodzielnego ustawiania mapy lpg to właśnie jej nieprawidłowe ustawienie skutkuje rozjechaniem mapy benzyny.

 

mogłeś też sprawdzić korekty z sond one ci też pokażą w którą stronę się sypneła mapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc sprawa wygląda tak: błędy skasowane, akumulator odpięty na ponad 20min + złączenie klem, uruchomienie silnika sprawdzenie błędów, brak błędów i nadal to samo bez zmian objawy na benzynie takie jak przedtem, LPG działa normalnie.. czyli wniosek jaki? mapa dobra? szukamy dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refresh ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę, Wymieniłem Pompę (3 pompy), wtryski, regulator ciśnienia, przepustnice + adaptacja. Na LPG troche szarpie mi na niskich obrotach ale wiem ze to wina wtryskiwacza, przy podłączeniu profesjonalnego VAGA mechanik nie był wstanie mi powiedzieć co to jest.. podpowiedział tylko że (może) przepływomierz bo jak go odłączył to żadnej reakcji nie było, ale czy to ma wpływ na LPG? bo dobrze działą (w miare) :P HELP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności