Jump to content
Ziewal

Transport paliwa w Niemczech

Recommended Posts

Wiem że w kanistrze można przewozić max 20 litrów paliwa czy ktoś się oriętuje czy są jakieś kary i jakie i ewentualnie jak wygląda taka kontrola z wykryciem nadmiarowego paliwka u szkopów ?

Jechałem busem do Francji z trzema kanistrami oleju napędowego bez jakichkolwiek wpadek:D

Uważałem tylko,żeby wlewając paliwo do zbiornika nikt tego nie widział:)

ok wielu jeździ ale mnie interesuje czy są kary za nadmiar i jak jest podczas kontroli

Jeśli masz kwitek ze kupowałeś w tym kraju co sie aktualnie znajdujesz to nie . Do 20 litrów możesz mieć w atestowanej bańce .

Na te 20 litrów też musze mieć kwit z kraju w którym jestem czy dopiero powyżej 20 ?

No i o to mi chodziło a nie wiesz co grozi za nadmiar ?

Kiedyś miałem 2x25 litrów w bagażniku pytali tylko co mam w bańkach i puścili dalej.Teraz biorę ze sobą 25 litrów i też nie ma problemu nigdy.

A jest sens brać paliwo z PL? W Niemczech tankowałem ostatnio po 1,05 euro na shellu (diesel)

Chyba jest sens bo u nas tankuje Pb za 4,59 a w szkopach 1,45 euro czyli jakieś 6,2 ale jeżeli jest limit a za nadmiar mogą mi dowalić karę to będę brał jedynie to co można czyli 20 9 litrów

To już inaczej sprawa wygląda. Przy Pb jest spora różnica, diesel wychodził taniej w DE niż w PL niedaleko granicy, a już w porównaniu z UK to różnica bardzo duża ;)

mnie np nie puszcza przez granice do UK jezeli mam JAKIE KOLWIEK PALIWO w bańce . . . :)

mnie np nie puszcza przez granice do UK jezeli mam JAKIE KOLWIEK PALIWO w bańce . . .

bzdury gadasz kolego !!

często śmigam uk-Nurynbergia-uk zawasze tankuje w Luxemburgu

do pełna + 2 kanistry po 20L

nigdy ich nie wlewam do zbiornika przed granicą tylko z pełnymi przekraczam granice na tunelu freight

nie raz nie dwa mi otwierali pake i z psami sprawdzali nikt nawet nie zapytal czy puste czy pełne...

Po niemczech też śmigam z dwoma bańkami 20L dopiero w Nurynberdze wlewam do zbiornika a czasami w drodze powrotnej na parkingu zaraz za Nurynberą i nieraz mnie policajki widziały jak wlewam i nic nie pytali potem w Luxemburgu znowu dolewam do pełna i tak przekraczam granice

Edited by matho78

No widzisz kolego ... a ja na zestawie mialem raz bańke z paliwem i powiedzieli ze nie przejade z tym na druga strone. Takze prosze bez "gadania bzdur"

pech lub dyskryminacja ze względu na polskie tablice ;)

po co Ty wozisz paliwo w bańce wogóle ?

Ja nie robiłem tego raz czy dwa ale przez ostatnie pare lat...

pech lub dyskryminacja ze względu na polskie tablice ;)

po co Ty wozisz paliwo w bańce wogóle ?

Ja nie robiłem tego raz czy dwa ale przez ostatnie pare lat...

zdarzylo sie raz, a paliwo ostalo mi sie przypadkiem bo kiedys nie dolalem wszystkiego jak mi zabraklo i o..

Domyślam się że miałeś w plastikowej bańce i to mogła być przyczyna ja mam dwa metalowe kanistry i nigdy problemu nie miałem.