Skocz do zawartości
Ziewal

Transport paliwa w Niemczech

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że w kanistrze można przewozić max 20 litrów paliwa czy ktoś się oriętuje czy są jakieś kary i jakie i ewentualnie jak wygląda taka kontrola z wykryciem nadmiarowego paliwka u szkopów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem busem do Francji z trzema kanistrami oleju napędowego bez jakichkolwiek wpadek:D

Uważałem tylko,żeby wlewając paliwo do zbiornika nikt tego nie widział:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wielu jeździ ale mnie interesuje czy są kary za nadmiar i jak jest podczas kontroli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kwitek ze kupowałeś w tym kraju co sie aktualnie znajdujesz to nie . Do 20 litrów możesz mieć w atestowanej bańce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te 20 litrów też musze mieć kwit z kraju w którym jestem czy dopiero powyżej 20 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie musisz dopiero powyżej tych 20 l .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodziło a nie wiesz co grozi za nadmiar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem 2x25 litrów w bagażniku pytali tylko co mam w bańkach i puścili dalej.Teraz biorę ze sobą 25 litrów i też nie ma problemu nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest sens brać paliwo z PL? W Niemczech tankowałem ostatnio po 1,05 euro na shellu (diesel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest sens bo u nas tankuje Pb za 4,59 a w szkopach 1,45 euro czyli jakieś 6,2 ale jeżeli jest limit a za nadmiar mogą mi dowalić karę to będę brał jedynie to co można czyli 20 9 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już inaczej sprawa wygląda. Przy Pb jest spora różnica, diesel wychodził taniej w DE niż w PL niedaleko granicy, a już w porównaniu z UK to różnica bardzo duża ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przy ropie nie zakładałbym tematu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie np nie puszcza przez granice do UK jezeli mam JAKIE KOLWIEK PALIWO w bańce . . . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie np nie puszcza przez granice do UK jezeli mam JAKIE KOLWIEK PALIWO w bańce . . .

 

bzdury gadasz kolego !!

 

często śmigam uk-Nurynbergia-uk zawasze tankuje w Luxemburgu

do pełna + 2 kanistry po 20L

nigdy ich nie wlewam do zbiornika przed granicą tylko z pełnymi przekraczam granice na tunelu freight

nie raz nie dwa mi otwierali pake i z psami sprawdzali nikt nawet nie zapytal czy puste czy pełne...

 

Po niemczech też śmigam z dwoma bańkami 20L dopiero w Nurynberdze wlewam do zbiornika a czasami w drodze powrotnej na parkingu zaraz za Nurynberą i nieraz mnie policajki widziały jak wlewam i nic nie pytali potem w Luxemburgu znowu dolewam do pełna i tak przekraczam granice

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz kolego ... a ja na zestawie mialem raz bańke z paliwem i powiedzieli ze nie przejade z tym na druga strone. Takze prosze bez "gadania bzdur"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pech lub dyskryminacja ze względu na polskie tablice ;)

po co Ty wozisz paliwo w bańce wogóle ?

 

Ja nie robiłem tego raz czy dwa ale przez ostatnie pare lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pech lub dyskryminacja ze względu na polskie tablice ;)

po co Ty wozisz paliwo w bańce wogóle ?

 

Ja nie robiłem tego raz czy dwa ale przez ostatnie pare lat...

 

zdarzylo sie raz, a paliwo ostalo mi sie przypadkiem bo kiedys nie dolalem wszystkiego jak mi zabraklo i o..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że miałeś w plastikowej bańce i to mogła być przyczyna ja mam dwa metalowe kanistry i nigdy problemu nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności