Skocz do zawartości
POPEK

[Instrukcja] Naprawa mechanizmu wycieraczek szyby przedniej

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc kiedyś w nocy chciałem przetrzeć sobie szyby, co się okazało wycieraczki odmówiły posłuszeństwa jak na filmiku.

 

FILMIK

 

Dzięki pomocy użytkownika cubus00 dowiedziałem się, że może to być zacierający się mechanizm i tak było.

 

Zrobiłem małą fotorelacje/poradnik dla kogoś kto by miał taki przypadek.

 

Więc, będzie nam potrzebny:

1. Płaski śrubokręt

2. Klucz 10

3. Klucz 13

4. Torx T25

5. Ściągacz

6. WD-40

7. Papier ścierny

8. Smar

 

No więc zabieramy się do pracy.

 

Pierwsze musimy zdjąć 2 zaślepki (zdj 1 kolor czerwony), odkręcamy śrubki kluczem nr 13 najlepiej nasadowym.

 

2015-08-17 12.54.40.jpg

 

Później za pomocą ściągacza (zdj 2) demontujemy ramiona wycieraczek.

 

2015-08-17 12.57.35.jpg

 

Następnym krokiem będzie ściągnięcie gumy pomiędzy podszybiem a komorą silnika (zdj 1 kolor fioletowy), później wyciągnięcie 2 zacisków (zdj 1 kolor żółty). Demontujemy podszybie (zdj 1 kolor błękitny), ciężko wychodzi ale da się :D

 

 

Gdy już mamy wszystko na widoku zabieramy się za odkręcanie dwóch śrubek torx 25 i jedną nakrętkę klucz 10 (zdj 3 kolor czerwony), pozostało nam jeszcze rozpiąć wtyczkę i kabel zaczepiony (zdj 3 kolor zielony).

 

2015-08-17 13.09.24.jpg

 

Tak wygląda nasz mechanizm wycieraczek. "Regeneracji" będziemy dokonywać dwóch części zaznaczonych na foto czerwonym kolorem

 

2015-08-17 13.29.23.jpg

 

Ściągamy plastikowe zabezpieczenie, później małą wsuwkę zabezpieczającą, podkładkę i gumowy oring. Należy je najlepiej spryskać WD-40 i próbować je "rozdzielić-wybić". Po "rozdzieleniu" trzeba je wyczyścić papierem ściernym i nasmarować smarem lub białym smarem.

 

2015-08-17 14.17.56.jpg

2015-08-17 14.18.07.jpg

 

Po złożeniu z powrotem powinno wszystko działać :hyhy

Edytowane przez POPEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności