Skocz do zawartości
Tomek77

B8 Sedan - tylny zderzak z 2.0 TSI i TDI 240 km

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z kolegów byłby w stanie podać nr części które pozwalały by wymienić tylny zderzak w 1.8 TSI na ten bajerancki z najmocniejszych wersji?

Chodzi o listę podobną jak w temacie Rline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któryś z kolegów byłby w stanie podać nr części które pozwalały by wymienić tylny zderzak w 1.8 TSI na ten bajerancki z najmocniejszych wersji?

Chodzi o listę podobną jak w temacie Rline.

 

Nie znam szczerze mówiąc numerów ETKI do wersji bez spojlerów R-Line, ale mogę śmiało potwierdzić, że można rozszerzyć wątek zarówno dla wersji Sedan i Variant, gdyż ten dolny spojler tylnego zderzaka jest taki sam w obydwu rodzajach nadwozia.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany wymianą warto poprosić serwis o wycenę tego spojlera i zapewne podadzą ceny razem z nazwami części, numerami ETKI i ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się nad tym zastanawiam ale tu problemem jest jeszcze tłumik.... bo co obcinać rury..? a drugi pusty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież jest temat r line wykaz części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież jest temat r line wykaz części

 

Jest długa lista części dotycząca przodu, tyłu i pewnie boków auta. Nie potrafię wybrać tych potrzebnych tylko do tyłu.

A ja bym chciał sobie wycenić koszt konkretnej przeróbki w przypadku takim jaki napisana jest w tytule.

 

Poza tym dobrze mieć listę dla partaczy z mojego serwisu. 2 dni przynajmniej zaoszczędzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś tak będzie

 

23. 3G0 807 521 M GRU spojler tył z otworami na rury wydechowe lewo prawo - 231,64 pln. otwór na hak w razie potrzeby dopracować.

24. 3G0 807 823 041 spojler tył dół czarny - 202,62 pln.

25. 3G0 807 125 uchwyt zderzaka tył dół lewy - 11,22 pln.

26. 3G0 807 126 uchwyt zderzaka tył dół prawy - 11,22 pln.

do kombi

27. 3G0 805 945 A 041 spojler czarny lewa- klapa bagażnika - 242,69 pln.

28. 3G0 805 946 A 041 spojler czarny prawa -klapa bagażnika - 242,69 pln.

29. 3G0 827 952 041 spojler czarny środek - klapa bagażnika - 427,76 pln.

30. 3G0 827 954 041 spojler czarny środek osłona - klapa bagażnika - 427,76 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakoś tak będzie

 

23. 3G0 807 521 M GRU spojler tył z otworami na rury wydechowe lewo prawo - 231,64 pln. otwór na hak w razie potrzeby dopracować.

24. 3G0 807 823 041 spojler tył dół czarny - 202,62 pln.

25. 3G0 807 125 uchwyt zderzaka tył dół lewy - 11,22 pln.

26. 3G0 807 126 uchwyt zderzaka tył dół prawy - 11,22 pln.

do kombi

27. 3G0 805 945 A 041 spojler czarny lewa- klapa bagażnika - 242,69 pln.

28. 3G0 805 946 A 041 spojler czarny prawa -klapa bagażnika - 242,69 pln.

29. 3G0 827 952 041 spojler czarny środek - klapa bagażnika - 427,76 pln.

30. 3G0 827 954 041 spojler czarny środek osłona - klapa bagażnika - 427,76 pln.

 

Czyli wychodzi jakieś 1800 zł. Dosyć kosztowna zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli żeby zmienić sam dolny element i mieć atrapy rur należy tylko:

 

 

23. 3G0 807 521 M GRU spojler tył z otworami na rury wydechowe lewo prawo - 231,64 pln.

24. 3G0 807 823 041 spojler tył dół czarny - 202,62 pln.

 

+ zaślepki?

 

standardowy zderzak pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli żeby zmienić sam dolny element i mieć atrapy rur należy tylko:

 

 

23. 3G0 807 521 M GRU spojler tył z otworami na rury wydechowe lewo prawo - 231,64 pln.

24. 3G0 807 823 041 spojler tył dół czarny - 202,62 pln.

 

+ zaślepki?

 

standardowy zderzak pasuje?

 

też chciałbym wiedzieć to wyjdzie w "praniu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli żeby zmienić sam dolny element i mieć atrapy rur należy tylko:

 

 

23. 3G0 807 521 M GRU spojler tył z otworami na rury wydechowe lewo prawo - 231,64 pln.

24. 3G0 807 823 041 spojler tył dół czarny - 202,62 pln.

 

+ zaślepki?

 

standardowy zderzak pasuje?

 

Niestety nie!!!

 

Tzn. zderzak z tego co się orientuję pasuje, ale jest inny problem.

Wykaz części, o których mowa w całym wątku pasuje tylko i wyłącznie do samochodów z rurami wydechowymi zagiętymi do dołu.

Co oznacza, że TSI 180 i TDI 190 nie łapią się na taką operację ponieważ mają rury wydechowe proste.

Bez wymiany tłumika ( nie wiem na jaki) lub ucięcia końcówek tłumika w celu dospawania zagiętych się nie obejdzie!!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez skrendi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na temat tłumika zadałem kilka postów temu.... Ale ponieważ rury w moim aucie wystają poza dolny obrys dolnej części zderzaka- konieczna jest przeróbka tłumika.

 

Zima sie zbliża i ja "odkryłem" gorszy problem - z pogranicza dobrego gustu.. tz. Dym z tłumika bedzie sie wydobywał spod tylnego zderzaka - jesli to diesel i ma zagięte tłumiki w dół + zderzak bez zaślepek imitujących wydech to oczywiscie tego problemu nie ma - ale jak do takiego zestawienia dodać zaślepki imitujące wydech tłumików i dym wydobywający sie spod zderzaka to zakrawa o lekko rzecz ujmując obciach.

 

Chyba ze to kwestia gustu... A o gustach sie nie dyskutuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie!!!

 

Tzn. zderzak z tego co się orientuję pasuje, ale jest inny problem.

Wykaz części, o których mowa w całym wątku pasuje tylko i wyłącznie do samochodów z rurami wydechowymi zagiętymi do dołu.

Co oznacza, że TSI 180 i TDI 190 nie łapią się na taką operację ponieważ mają rury wydechowe proste.

Bez wymiany tłumika ( nie wiem na jaki) lub ucięcia końcówek tłumika w celu dospawania zagiętych się nie obejdzie!!

 

Pozdrawiam

 

czyli 2.0 tdi 150km powinno dać się przerobić?

 

ja mam wersję CL sedan nie wiem czy 3G0 807 521 M GRU spojler tył z otworami na rury wydechowe lewo prawo da się zamocować do zderzak CL czy musi być od HL?

 

a może CL i HL mają taką samą "górę " zderzaka |?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję 190KM i proste rury wydechu. Też chciałem dokonać przeróbki na ładniejszy zderzak i niestety wydech stanowi problem...

Zastanawiam się czy gra warta świeczki...przerabiać wydech, wymienić...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciecie a raczej przyciecie samych koncowek wydechu to zadna ingerencja. Ja bede wymienial u siebie w 2.0 TSI koncowki na przelotowe od wersji 280 km i tez bede musial przyciac zagiete rury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zamontuje po prostu dwie grubsze koncówki na wydech - będzie wyglądało rasowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba zamontuje po prostu dwie grubsze koncówki na wydech - będzie wyglądało rasowo...

 

Mam takie same przemyślenia.

Kombinowałem i kombinowałem (choć mój samochód dopiero się wyprodukuje) i wychodzi na to, że dwie końcówki w chromie będą najlepszą opcją.

Jest jedna interesująca rzecz...... samochody z prostymi końcówkami tłumika (1.8 TSI i TDI 190 PS) przy zakupie pakietu R-line nie mają dwóch atrap wydechów z tyłu tylko podwójną chromowaną końcówkę z lewej strony (tak mówi konfigurator!!!!!!).

I zastanawia mnie jak te końcówki wyglądają.

Przemek, jeśli mógłbyś to przy najbliższej wizycie w serwisie dowiedz się proszę czegoś w tym temacie.

Mi powiedzieli, że muszę mieć VIN - wtedy możemy działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie same przemyślenia.

Kombinowałem i kombinowałem (choć mój samochód dopiero się wyprodukuje) i wychodzi na to, że dwie końcówki w chromie będą najlepszą opcją.

Jest jedna interesująca rzecz...... samochody z prostymi końcówkami tłumika (1.8 TSI i TDI 190 PS) przy zakupie pakietu R-line nie mają dwóch atrap wydechów z tyłu tylko podwójną chromowaną końcówkę z lewej strony (tak mówi konfigurator!!!!!!).

I zastanawia mnie jak te końcówki wyglądają.

Przemek, jeśli mógłbyś to przy najbliższej wizycie w serwisie dowiedz się proszę czegoś w tym temacie.

Mi powiedzieli, że muszę mieć VIN - wtedy możemy działać.

 

Ok. Dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba zamontuje po prostu dwie grubsze koncówki na wydech - będzie wyglądało rasowo...

Podeślij mi później proszę, jakie końcówki rozważasz ... z miłą chęcią również pochyle się nad tym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wychodzi jakieś 1800 zł. Dosyć kosztowna zabawa.

 

Za 5 lat będzie kosztować 2x tyle ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podeślij mi później proszę, jakie końcówki rozważasz ... z miłą chęcią również pochyle się nad tym tematem.

 

no właśnie cały czas o tym zapominam... ;/ jak coś wymyślę to dam znać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności