Skocz do zawartości
michael230

Alternator czy kompresor klimy, 1.9 TDI BLS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z alternatorem lub kompresorem klimy. Po uruchomieniu silnika coś chwilowo cyka w tych okolicach. Cykanie również słychać przy obciążeniu paska. Słychać to na filmiku.

- cykanie słychać chwilowo po uruchomieniu przy klimie off,

- cykanie słychać przy włączonym na max nawiewie z temperaturą high,

- cykanie ustaje po włączeniu przycisku economy,

- cykanie słychać przy wyłączonej klimie, ale przy włączonych wszystkich odbiornikach elektrycznych.

Na filmie:

- 0:28 włączyłem przycisk economy,

- 0:59 wyłączyłem przycisk economy,

- 2:45 wyłączone economy, włączone wszystkie odbiorniki elektryczne.

Czy ktoś miał podobny przypadek?

Edytowane przez michael230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napinacz paska do wymiany. Zalecam wymienić też pasek i dokładnie wyczyścić rowki wszystkich kół. Sprawdzić koło pasowe czy gumowe sprzęgło się nie rozleciało. Jak motor jest odpalony załóż klucz na napinacz i go lekko dociągnij, cykanie powinno ustać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu wymieniałem w 1.4 TDi sprzęgło alternatora, cykało identycznie ale tylko pod obciążeniem, czyli klima lub inne odbiorniki prądu. Po ściągnięciu paska kółko na alternatorze można było zakręcić w lewo i kręciło się kilka sekund przy stojącym wirniku. W prawo oczywiście jeszcze chwytało tylko co któryś raz puszczało. Po wymianie cisza. Sprawdź to kółko pod obciążeniem, lub kiedy ostatnio wymieniałeś je?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem jeszcze. Może poprzedni właściciel, bo są jakieś białe kreski na alternatorze.

 

Update 22.08.2015 19:24

Umówiłem się z mechanikiem na naprawę we wtorek. Dam znać co to było.

Edytowane przez michael230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na kompresorze klimy któryś z elementów na kole pasowym powinien się zatrzymywać po wyłączeniu klimy lub włączeniu economy? Bo u mnie obraca się wszystko cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione sprzęgło alternatora i nastała cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy na kompresorze klimy któryś z elementów na kole pasowym powinien się zatrzymywać po wyłączeniu klimy lub włączeniu economy? Bo u mnie obraca się wszystko cały czas.

 

Wątek "Klimatyzacja b6" post 429. Wkleiłem tam swego czasu linki do filmików jak działają stare i nowe sprężarki.

 

Tak myślałem że będzie to sprzęgło alternatora. Choć dzisiaj wymieniałem w scenicu 1 w benzynie napinacz paska wielorowkowego i podobnie cykał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie powstał problem jak na filmie. Wymienione sprzęgło, pasek, rolka napinacza. Z podejrzanych pozostaje alternator i sam napinacz. Pytanie, czy sprężyna napinacza lub łożyska alternatora mogą tak cykać? Przykladam kijek drewniany na odsłuch i cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności