Skocz do zawartości
gruberek11

1.8t Awt napinacz łańcuszka - wymiana oleju?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam swojego passata 2002 rok 1.8t 150 km. Z rana po dodaniu gazu coś jakby brzęczało wraz z obrotami, później bardzo efekt maleje. Żadnych innych objawów - jeździ idealnie, 0 check blędów itd. Moc idealna. Podobny objaw jest gdy jadę wolno i wrzucę dwójkę (obciążenie). Może to napinacz łańcuszka? Czy przy jego wymianie trzeba wymieniac łańcuch?

Edytowane przez gruberek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wymienić olej na inną markę. Ja wymieniałem łańcuch na nowy tzn.cały komplet i dalej z rana brzęczał. Wymiana pomogła i tak jeżdżę już dwa lata. (Wymieniłem na shela). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś jakby brzęczało
Można silnik osłuchać stetoskopem a w ostateczności kawałkiem pręta, który przykładamy do interesujących nas miejsc silnika jednym końcem a drugim w okolice ucha (dźwięk przenosi się po kościach). Słychać fajne odgłosy :telefon

Jest jeszcze metoda aby zdejmować paski napędu osprzętu i tym sposobem eliminować potencjalne źródła odgłosów :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sam wymienię ten napinacz, warto sam napinacz czy z lancuszkiem? Może ktoś zna ogarniętego mechanika nie kombinatora z 3miasta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a przyszło mi do głowy taka rzecz. Jeżdzę na 5w30 syntetyk Gm. Może wymienić olej na jakiś z górnej półki ale jaki? Może ktoś podpowie jaka klasa lepkości była by najlepsza i jaki olej?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jakiej firmy kupic ten napinacz? na allegro znalazłem oryginaly zestawy po ok 700zl i tez automotive wymienial ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w tym silniku nie warto oszczędzać na oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o napinaczach, podróbach,i problemach z nim istnieje,wystarczy tylko troche poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności