Skocz do zawartości
Guteq

Problem z odpaleniem - kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent - Passat B6 kombi rok 2005 1.9 tdi bez dpf 105KM silnik BKC

 

Panowie może ktoś miał taki problem który się pojawił u mnie.

 

Problem występuje zawsze po awarii tempomatu. Jadąc w trasie wszystkie funkcje tempomatu działają (zwiększanie co 10km, zmniejszanie co 10km, oczywiście co kilometr nie mogę zwiększyć z racji nie włączonego tempomatu) ale nie mogę go załączyć żeby móc jechać na tempomacie. Po czasie zadziała potem znowu nie działa i na drugi dzień mam problem z odpaleniem silnika. Wygląda to tak, jak by był walnięty akumulator w zimę (sprawny podaje 14). Po czym zapala mi się kontrolka oleju, daje sygnał dźwiękowy i pojawia się komunikat STOP

 

Nie mam pojęcia co to może być. poniżej jest załączony filmik na YT z próbą odpalenia auta.

 

Dodam, że jak podłączę pod kompa nie wyskakują żadne błędy anie zaraz po anie na 2 dzień jak się wszystko naprawi. Dlatego nie mam pojęcia z czego to się wzięło

 

Zdarzyło mi się to już z 6 raz, o ile teraz dobrze pamiętam problem występuje na 2 dzień jak silnik wystygnie.

 

Link do filmiku ->

Edytowane przez Guteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia walu. Jak nie pali rano podłącz kompa i sprawdź w blokach czujnik wału i wała. Przerabiałem to nie raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem pod kompem i wyświetlił mi się taki błąd w sekcji immobilizer

 

 

1. 02823

(Kody błędów)

Warunki blokowania elektrycznej blokady kolumny kierownicy niespełnione. (to wyczytałem z internetu)

 

 

Address 25: Immobilizer Labels: 3C0-959-433-25.clb Part No SW: 3C0 959 433 M HW: 3C0 959 433 M Component: IMMO 042 0383 Revision: 00042000 Serial number: VWZCZ000000000 Shop #: WSC 42391 123 74064 VCID: 346318E32CFB Part No: 3C0 905 861 G Component: ELV 027 0380 3C0905861G ELV 027 0380 1 Fault Found:02823 - Requirements for Locking the Steering Column Lock not met 000 - - - Intermittent Freeze Frame: Fault Status: 00100000 Fault Priority: 7 Fault Frequency: 1 Reset counter: 157 Mileage: 285259 km Time Indication: 0 Date: 2000.00.00 Time: 07:49:33

 

 

Niby błąd kolumny kierowniczej, ale dla czego przez to wyświetla się kontrolka oleju i napis STOP?

Edytowane przez Guteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności