Skocz do zawartości
Krycho

Passat B8 vs Nowy Superb

Rekomendowane odpowiedzi

To jest jednak wielka zaleta kompaktów. Sam bym kupił Golfa VI, ale trochę zależało mi na tym silniku 2.0 CR 170KM, którego w Golfie kombi nie dawali. Passat (jak i Superb) jest już trochę rozlazły, a B8 tym bardziej. W środku jest przyjemnie dużo miejsca, ale będąc w ciasnym zakręcie z innym autem z naprzeciwka już tak fajnie nie jest.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zawsze passat, ale to uwzględniając drogie wersje. W tańszych jest większa konkurencja i zupełnie inny rynek moim zdaniem.

 

Jeśli weźmiesz pod uwagę niższą cenę i o wiele korzystniejszą politykę rabatową w skodzie to jest to na pewno spory plus.

silnikową i totalny brak wyposażenia, jeśli tak mi się podoba, albo na odwrót.

 

Zgadam się z tobą, tylko jak się bierze pod uwagę cenę w ocenie auta to powinno się wziąć coś również pod uwagę coś co z ceną jest wprost związane czyli prestiż, wizerunek auta czy jakby tego inaczej nie nazwać. Coś co powoduje, że w passacie będziesz się czuł zawsze lepiej wśród aut i kierowców na drodze niż w skodzie, a w audi czy BMW lepiej niż w passacie itd. I nie chodzi o kogoś osobiste odczucia tylko o postrzeganie marki i to nie przez jakiś hejterów których nigdy na dany samochód nie będzie stać, tylko o badania rynkowe, zachowania ludzi lub firm.

Pewnie wielu z forum wie, że mogą w korporacji kupić passata tylko dlatego, że polityka wizerunkowa firmy to nakazuje, bo ktoś prowadził badania, jak klienci postrzegają pracownika/menedżera w danej marce. I że w pasku jest bardziej wiarygodny, profesjonalne itd niż w każdej skodzie czy fordzie etc. Bez tego to rzucenie ceną i kosztami serwisowania to zwykłe zakłamanie wyników. Zresztą wystarczy poczytać ten wątek - tu się udowadnia że superb jest równie dobry jak passat a nie odwrotnie, bo nikt wyjściowo nawet nie przyjmuje że jest inaczej.

Jak kupujesz skodę to głównie dlatego, że jest tańsza a to oznacza, ze po prostu na passka ciebie nie stać i nie ma co szukać dalszych usprawiedliwień. Pisząc nie stać, to jak już kiedyś pisałem, rozumiem, że dla ciebie bez sensu jest wydawać na paska więcej i jego utrzymanie niż na skodę skoro technicznie jest podobny. No właśnie płacisz za to co nie techniczne a co daje ci lepsze samopoczucie.

Podobnie z markami premium - jak masz na nie kasę, ale szkoda ci wydać, bo możesz mieć tańszego passsta to dla mnie też oznacza, że ciebie w szerokim tego słowa znaczeniu na to nie stać. Ja też rozważałem markę premium, akurat audi, ale stwierdziłem, że mnie na nią nie stać aktualnie. I raz jeszcze podkreślam, nie chodzi o to że nie masz kasy, chodzi o to, że mentalnie ciebie na to nie stać. A jak patrzysz racjonalnie i mentalnie to kupujesz skodę czy forda, bo to auta dla tego profilu nabywcy. Pisząc ciebie nie mam na myśli personalnie ciebie tylko przysłowiowego X-ńskiego.

A zgadzam się z tobą, ze zaletą premium jest możliwość konfiguracji od podstaw auta, choć i ona oczywiście jest tylko pozorna, bo w szczegółach zaraz się pojawia, że jak to to i to, a jak tego nie to i tego nie. Poza tym musisz zabulić nawet za przysłowiowy podłokietnik.

Ale się rozpisałem :-)

 

A co do wrażeń kolegi o DSG to ja niestety miałem podobne, choć to dziwne, bo w audi Q5 quattro mnie rozczarowała, a w passacie B7 oska chodził bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o wiele korzystniejszą politykę rabatową w skodzie

Tak z ciekawości jakie udało Wam się dostać rabaty w Skodzie a jakie w VW? Z moich doświadczeń wynika, że polityka rabatowania tych marek jest bardzo zbliżona. Mi udało się przy zakupie flotowym uzyskać 13% na Passata i 12% na Superba. Fakt niepodważalny, że w grupie VAG za te same wspólne podzespoły wyposażenia płaci się wykładniczo więcej. Tak np. (przykładowe ceny wyssane z palca) za felgi 19" w Skodzie jest dopłata 1500zł w VW 5000zł w Audi 8000zł, albo przyciemniane szyby 500zł/1500zł/3000zł. Dlatego Skoda zawsze wyjdzie korzystniej cenowo, aczkolwiek może nie mieć wszystkich nowinek technologicznych dostępnych w VAG.

Z drugiej strony w BMW mamy rabat nawet do 22%, więc można pomyśleć, że świetna polityka rabatowa, ale ceny zaczynają się od zupełnie innych pułapów

PS.(nie ciągnijmy proszę tematu BMW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi udało się przy zakupie flotowym uzyskać 13% na Passata i 12% na Superba.

Coś słaba ta flota po prostu ;)

 

Tak np. (przykładowe ceny wyssane z palca) za felgi 19" w Skodzie jest dopłata 1500zł w VW 5000zł w Audi 8000zł

Wszystko zależy co to za felgi i na jakich gumach stoją. Nie wchodziłem w ten temat głębiej, jednak po części masz rację z tymi szybami. Tak już jest, jak chcesz navi do auta premium to musisz 10 tysi wyrzucić i to boli. Chociaż w sumie w passacie dużo taniej nie jest.

 

Z drugiej strony w BMW[...] ale ceny zaczynają się od zupełnie innych pułapów

Czy ja wiem... ;)

 

PS.(nie ciągnijmy proszę tematu BMW

Ano, to Polska, tu niestety auto służbowe wybierasz pod kątem wożenia dzieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o wysokość maksymalnych rabatów jakie udało wam się uzyskać na Skodę :)

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tytuł Passat B8 vs Superb :) i tego się tu trzymamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie o wysokość maksymalnych rabatów jakie udało wam się uzyskać na Skodę :)

 

@ szylton

 

Vw rabat ~6%

Skoda rabat ~5 tys zł, nie zależnie od wartości auta. Mi dorzucili jeszcze taniej pakiet pogwarancyjny za to,że już mam Skodę.

 

Zakup prywatny, salony w Wwa.

 

Vw:

Dealer raz dał 6% a raz 8%, więc pewnie takie są widełki.

Nie zaprzeczył ani nie potwierdził większych rabatów na koniec roku, ale to raczej na auta z placu.

 

Skoda:

Ostatnio dostałem 3 tys w tym samym salonie, a dziś u innej osoby już 5 tys. Komuś bardziej zależało na prowizji ;)

Za to każda z tych osób potwierdziła,że żadnych większych rabatów na koniec roku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie o wysokość maksymalnych rabatów jakie udało wam się uzyskać na Skodę :)

 

Jakieś 11% z małym hakiem, ze 185k pln na 164k pln.

Myślę że przy składaniu zamówienia jeszcze ze 2% sie utarguje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie prawie kupiłem Passata, prawie bo znowu terminy wskoczyły na marzec przyszłego roku.

Z tego powodu zainteresowałem sie superbem i niespodziewanie mnie do siebie przekonał. Miałem passata b8 na weekend, wersja comfortline 2.0 tdi 150KM dsg. Wnętrze bardzo dobre z wyłaczeniem srebrnego plastiku po środku, leci tandetą. Silnik niestety rozczarował bardzo, przyspieszenie fatalne, w porównaniu do mojego 1.8tsi dramat, na końcu wkleję filmy. Spalanie w trafie litr mniej od tsi przy 100km im szybciej tym różnica mniejsza przy 180 identyczne. Dużo głośniejszy, przy 140 najgorzej.

 

W superbie zaskakuje że nie jest to już na siłę degradowany brat passata jak to było czuć przy B6/b7 vs S2. Wnętrze porównywalne, miejscami lepiej w passacie, miejscami w superbie. Wygląd zewnętrzny to oczywiście sprawa gustu, ale tył passata nie urzeka, skody podoba mi się dużo bardziej. No i ceny, w skodzie taniej i wyższe wersje są tańsze. Wacham się pomiędzy rozsądkiem (1.8 DSG) i sercem (2.0 TSI 280 4x4), w skodzie dopłata 26tys w vw 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#szylton

Co do rabatów to proponuje zrobić sobie ofertę w konfiguratorze i PDFa rozesłać zapytanie o max rabat na adresy e-mail do wybranych salonów na terenie PL .

Ja tak kupowałem VWB7 i e-maile zwrotne wyglądały jak licytacja po miedzy salonami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie jak będą się rabatowały Superby. Mnie trochę wnętrze nie przekonuje. Ciekawe czy np. za ok. 100 tys. dałoby się kupić 1.4 TSI ACT w Style'u.

Edytowane przez Krycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do rabatów to proponuje zrobić sobie ofertę w konfiguratorze i PDFa rozesłać zapytanie o max rabat na adresy e-mail do wybranych salonów na terenie PL .

Ja tak kupowałem VWB7 i e-maile zwrotne wyglądały jak licytacja po miedzy salonami

 

To miałeś fajnie ... ja owszem mailowo ofertę z konfiga wysłałem, ale licytacja już telefonicznie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda zrobiła tak naprawdę spory postęp względem S2 i już nie ma podstawowych jak dla mnie wad w porównaniu do Passata, jak to było w poprzednim modelu, czyli:

1. mały bak - obecnie S3 jak i B8 mają takie same zbiorniki 66l

2. brak auto-holda i klasyczny ręczny - teraz jest dokładnie to samo co w Passacie.

 

Więc jeśli ktoś się nie upiera na typowo Passatowe dodatki typu area-view czy AID, to S3 jest naprawdę fajną alternatywą. Zostaje tylko kwestia osobistych preferencji co do wyglądu (w mojej ocenie oba auta są jednakowo nijakie - poprawne do bólu, bez kszty polotu) i możliwości finansowych (a raczej chęci wydania większej kasy na mniej więcej to samo).

 

BTW, w ostatnim Auto Moto jest naprawdę fajny test porównawczy B8, S3, Mondeo i Mazdy 6. Gdyby ktoś był zainteresowany mogę cyknąć jakieś skany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może dołożę coś od siebie, jako że moja przygoda z Passatem zakończyła się, zanim się tak naprawdę rozpoczęła.

 

Trochę ponad trzy miesiące temu zamówiłem Passata, kierując się głównie technicznym wizerunkiem firmy, przestrzenią wnętrza i bagażnika i nowoczesnymi technologiami, jak np. lampy LED. Wybrałem wersję HL z kilkoma dodatkami co dało katalogowo niecałe 145 kPLN. Zwracam uwagę, że z racji mojego wieku dopiero wchodzę do motoryzacyjnej klasy średniej i poza jazdami testowymi Mazdą 6, Peugeotem 508, Fordem Mondeo i VW Passatem nie miałem z tymi autami wiele do czynienia. Zakup prywatny, samochodem dojeżdżam do pracy (ale nim nie pracuję) i jeżdżę z rodziną na weekendy/wakacje - średnio 18-20 tysięcy km rocznie. Alternatywą okazał się Superb L&K, którego zamówiłem po rezygnacji z Passata (czarę goryczy przelało nadanie 7. terminu planowanego na Passata).

 

Gdy pojawił się Superb III, od strony estetycznej dał mi wiele do myślenia. To oczywiście kwestia subiektywna, ale w moim odczuciu Superb ma bardziej nowoczesną linię od Passata (zwracam uwagę, że kupuję kombi), choć zdaję sobie sprawę, że nie będzie ona tak ponadczasowa. Spodziewam się, z racji planów używania samochodu ok. 6-8 lat, że Skoda będzie istotnie tańsza w eksploatacji (porównując choćby ceny fabrycznych felg), a dodatkowo przeglądy za pierwsze 4 lata kosztują 1 zł. Nie wiem czy wiecie, ale jedna lampa przednia LED do Passata kosztuje ok. 6.000 zł (gdyby się zepsuła). Jeżeli chodzi o wnętrze, to poza listwą z aluminium/drewna, której nie ma w Superbie nie odczułem istotnych różnic w jakości wykonania. Jeżeli chodzi o fotele, to ich komfort w obydwu samochodach istotnie odbiega od moich dotychczasowych doświadczeń, a Superb oferuje w standardzie fotele z pamięcią, a do wentylacji nie trzeba kupować pakietu za 7.000 zł. Również zawieszenie DCC jest standardem, podobnie jak nawigacja Columbus odpowiadająca Discovery Pro, elektryczna klapa bagażnika, keyless access, 7 poduszek powietrznych (w Passacie siódma poduszka jest wyłącznie w komplecie z bocznymi poduszkami z tyłu, które nie są wskazane przy fotelikach), koła 18-calowe, podgrzewane 4 miejsca, przyciemniane szyby.

 

A czego nie ma? Nie ma AID (którego i tak nie zamawiałem), Area View (którego i tak nie zamawiałem), systemu wykrywającego zmęczenie kierowcy (jest w opcji, ale młody jestem, wiem kiedy się zatrzymać), sytemu identyfikacji znaków (jest w opcji, ale z którym jak można przeczytać na forum jest trochę problemów), asystenta parkowania przyczepą (nie jeżdżę z przyczepą), DYNAUDIO (którego i tak nie zamawiałem), progresywnego układu kierowniczego (którego i tak nie zamawiałem). No i zegarka analogowego, który w Superbie wyświetla się na ekranie wyłączonej nawigacji.

 

Reasumując - jeżeli ktoś odczuwa różnicę w komforcie jazdy, potrzebuje (dyskusyjnego jak się okazuje w niektórych dyskusjach na forum) prestiżu marki pokazując się u klientów i uważa któryś z ww. dodatków jako "musthave", to na pewno wybór Passata jest absolutnie na miejscu. Mi cennik Superba uświadomił, z ilu rzeczy musiałbym zrezygnować, żeby jeździć VW zamiast Skodą, a z punktu widzenia codziennej eksploatacji Superb wydaje się tańszy i równie komfortowy. Absolutnie nie chcę nikogo zniechęcać do Passata, bo to fantastyczny samochód, choć wydaje mi się, że dla Passata w cenie do 140 tysięcy PLN Skoda jest ciekawą alternatywą. Przynajmniej dla mnie.

Edytowane przez k-master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie DYNAUDIO - w Superbie L&K masz Canton. Pewnie jakieś różnice są, ale zarówno jeden jak i drugi system gra całkiem poprawnie.

Rozpoznawanie znaków to wydaje mi się tylko kwestia przekodowania systemu. Kamerka i tak już jest (niezbędna do automatycznych świateł) więc chwila roboty z kabelkiem i będzie. Podobnie z rozpoznawaniem zmęczenia, dlatego oba te systemy są za groszowe dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passacie siódma poduszka jest wyłącznie w komplecie z bocznymi poduszkami z tyłu, które nie są wskazane przy fotelikach

 

Możesz podać proszę jakieś źródło takiej informacji? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW, w ostatnim Auto Moto jest naprawdę fajny test porównawczy B8, S3, Mondeo i Mazdy 6. Gdyby ktoś był zainteresowany mogę cyknąć jakieś skany

 

Cyknij :)

 

k-master - bardzo ładnie opowiedziane :)

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz podać proszę jakieś źródło takiej informacji? dzięki

 

Jeżeli chodzi o Internet:

http://fotelik.info/pl/faq/ - punkt 31.

http://babyland.net.pl/art/czytaj/%28nie%29bezpieczny-fotelik:-10-najczestszych-bledow/216/2 - punkt 2.

 

Podobne stanowisko przedstawił znajomy, który sprzedaje wózki dziecięce, foteliki i akcesoria. O ile przednia poduszka boczna nie ma wpływu na fotelik (bo strzela w bok), o tyle z tylną może być problem (bo strzela w przód). Korzystając z komfortu wyboru w Superbie, zważając na fakt, że moje dziecko będzie jeździło w foteliku prawdopodobnie przez całe "życie" tego auta zrezygnowałem z tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Korzystając z komfortu wyboru w Superbie, zważając na fakt, że moje dziecko będzie jeździło w foteliku prawdopodobnie przez całe "życie" tego auta zrezygnowałem z tej opcji.

Chcesz wozić dziecko przez x lat tyłem do kierunku jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności