Skocz do zawartości
Krycho

Passat B8 vs Nowy Superb

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tutaj dodać temat braków w wyposażeniu względem superb vs passat

 

To co ja zauważyłem na minus dla passata czyli co mozna zamawiac w szkodzie gdzie w VW juz nie.

 

1. Jasna tapicerka z perforowana skóra ( wentylacja ) w VW tylko czarna i brąz z taka opcja

 

2. Ambient plus, VW tylko ambient

 

3. Tuner TV i DAB, wogole niedostępne

 

Tunerów TV w VW nigdy na Polskę nie dają. Taka polityka - tak nas traktują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym tutaj dodać temat braków w wyposażeniu względem superb vs passat

 

To co ja zauważyłem na minus dla passata czyli co mozna zamawiac w szkodzie gdzie w VW juz nie.

 

1. Jasna tapicerka z perforowana skóra ( wentylacja ) w VW tylko czarna i brąz z taka opcja

 

2. Ambient plus, VW tylko ambient

 

3. Tuner TV i DAB, wogole niedostępne

 

Ambient plus będzie dostępne w B8 od 22 tyg. produkcji czyli MY 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tunerów TV w VW nigdy na Polskę nie dają. Taka polityka - tak nas traktują.

 

Jak patrzyłem w konfiguratorze to mozna domowic tak jak DAB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz mi pokazać ten konfigurator?

http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/RM2016_RP2015/nowy_passat_variant.pdf

 

Rok modelowy 2016 i ja nie widzę.

 

Chodzi mi o to ze w skodzie superb mozesz zamowic tuner tv + DAB a VW nie oferuje tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad nowego superba mogę powiedzieć tyle, że w moim odczuciu jest fatalnie wyciszony.

Jeździłem wersją 4x4 Laurin & Klement 2.0 tdi 190 KM DSG. konfiguracja testowa - za 190 tys. zł.

Auto miało 3000 przebiegu i byłlo dramatycznie głośne. Na niskich obrotoach bardzo i nieprzyjemnie słyszalny był silnik,

no i w czasie jazdy - od ok. 130 km/h gwałtowanie narastał hałas szum w kabinie - do tego stopnia ze podrozowanie z wyzszymi predkosciami było po prostu nieprzyjemne.

 

Przyjzalem sie pozniej uszczelkom i tu było strasznie słabo. strasznie cienkie i strasznie ich mało i jakies takie "liche"

 

generalnie conajmniej 4 osoby ktore jezdziły tą skodą potwierdzily moje spostrzeżenia....

jak oni mogli to spierdzielić.... w porownaniu Superba do Passata to pasek to jest segment premium

 

BTW. w grupie VW w Polsce mają tarcia o sprzedaż... VW wyraźnie by chciał zająć miejsce skody w sprzedazy.

W PL skoda ma dobrą opinie i jest postrzegana jako tanszy VW. Zapewne teraz VW wyraznie chce pokazac - tańszy ale i gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to ze w skodzie superb mozesz zamowic tuner tv + DAB a VW nie oferuje tego

 

Wkrótce będą te opcje będą dostępne w Pasku. Być może nawet DAB+ w postaci aktualizacji softu, bo domyślnie w DP moduł DAB+ powinien być. Taką cichą sugestię usłyszałem od sprzedawcy. Trzeba uzbroić się w cierpliwość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na korzyść Superba przemawiają większe rozmiary radia. Bolero, Amundsen i Columbus mają 8 " ,w Passacie dwa pierwsze odpowiedniki tylko 6,5". Dodatkowo wzmocnienie sygnału GSM i bezprzewodowe ładowanie. Na takie moje obiekcje w salonie powiedziano że w styczniu jest szansa na dodanie tych opcji do paska. Było by super gdyż w styczniu/lutym zmieniam samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie jeszcze zobacz czy telefon Ci się mieści w to miejsce dedykowane telefonowi, bo galaxy s7 się tam na przykład nie mieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passacie miejsce na telefon jest długości dokładnie iPhone 6, ledwo wchodzi na wcisk i z tego powodu tej opcji nie wziąłem. Nawet w Golfie jest więcej miejsca na telefon. Brakuje mi tylko drugiego gniazda USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w superob jeśli chodzi o światła przed. To inna z passat i bedą gorzej świeciły? I nie bedą np. Cześć sie wygłaszała poza terenem zabudowanym? Ogólnie dwa autka piękne....tylko szkoda ze skoda taka smutki LaK. Tylko czarna skóra...nie można alcantary. Dla mnie rewelacyjny materiał a skóra średnio mi pasi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Superbie są biksenony, a w pasku ledy. Ledy niby nowsze i lepsze, chyba są w stanie wyciąć więcej aut w trybie auto ale niektórzy piszą, że ledy przez swoje wyraźne odcięcie mają trochę mniejszy zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Superbie są biksenony, a w pasku ledy. Ledy niby nowsze i lepsze, chyba są w stanie wyciąć więcej aut w trybie auto ale niektórzy piszą, że ledy przez swoje wyraźne odcięcie mają trochę mniejszy zasięg.

 

Dobre xenony też mają bardzo wyraźne odcięcie. Wrażenie mniejszego zasięgu LED może wynikać z tego że oświetlają mocniej to co w zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żadne wrażenie mniejszego zasięgu jasnych LED-ów? Światła mijania w Pasku mają po prostu mega mały zasięg. A raczej zasięg może być OK, gdyby lampy nie były tak do d... ustawione. Fabrycznie są chyba z kątem opadania ze 2% albo i większym. Z tym się nie da bezpiecznie i przewidywalnie jechać 40-50 km/h. Ustawiłem po swojemu, ale zgodnie z tym co podają na lampie (1%) + zrobiłem drobną korektę ustawienia skrajnych soczewek i wreszcie w tym czarnym tunelu wszystko dobrze widać przynajmniej od słupka do słupka drogowego, czyli na luzie ze 100m. Na dodatek świeci to teraz z bardziej przyswajalną dla oka, bo łagodnie i na "miękko" zanikającą granicą światło-cienia bez drastycznego odcięcia typu czarne-białe. Walka z tym zabrała sporo czasu (i paliwa), ale da radę trafić w ten najlepszy punk, aby światła mijania miały zdecydowanie większy zasięg, nie oślepiały również w podniesionym trybie autostradowym, były w zgodzie z miernikiem diagnostycznym i aby skutecznie działało wycinanie cienia w trybie DLA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można ich ustawić w jakiejś stacji kontroli pojazdów? Skoro fabrycznie są trochę za nisko, to pewnie nie ma z tym problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można, ale raczej tylko całe lampy na zasadzie "wyżej/niżej". To daje już znaczną poprawę i większości wystarczy. Trzeba też uwzględnić, że w Pasku są jeszcze dodatkowe tryby pracy lamp (miejskie, autostradowe), w których zmienia się wysokość oraz kształt oświetlanego obszaru (nie tak samo w obu lampach) i jeżeli chce się wycisnąć maxa, to wówczas zaczyna się precyzyjniejsza zabawa pojedynczymi soczewkami. Tego stacja diagnostyczna raczej nie ogarnie. Jest też inny problem. W niektórych stacjach przeważnie działa zasada, że jak na przyrządzie optycznym krótkie świecą poniżej dopuszczalnej kreski, to już wszystko jest OK i nic więcej nie robią. Pewnie wychodzą z założenia, żeby lampy tylko nie oślepiały i skoro świecą niżej, to jest dobrze, pomimo że można jeszcze światło podnieść dla poprawy własnego bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w ASO Opel Kozłowski w Szczecinie na przeglądzie wyraźnie obniżyli mi zwykłe halogenowe światła choć wcześniej (po wyjeździe z salonu) miały odpowiednią wysokość. Gdy im to zgłosiłem to mówią, że niemożliwe bo mechanicy wiedzą jak się ustawia światła a ja nie. Na szczęście metrówka, śrubokręt i 5 minut w garażu wystarczyły by to poprawić (przy przeglądzie "urzędowym" nie mieli zastrzeżeń).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobiłem drobną korektę ustawienia skrajnych soczewek i

 

jak

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawiłem po swojemu, ale zgodnie z tym co podają na lampie (1%) + zrobiłem drobną korektę ustawienia skrajnych soczewek i wreszcie w tym czarnym tunelu wszystko dobrze widać przynajmniej od słupka do słupka drogowego, czyli na luzie ze 100m

 

Jeśli oświetla ci na 100m to znaczy, że źle ustawiłeś światła. 1% spadku oznacza, że światła musiałyby być na wysokości 1m nad ziemią. Nawet jeśli to jest oświetlenie pobocza, ponieważ możesz oślepiać na zakręcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "ze 100m" miałem na myśli widoczność odbieraną "na oko" na podstawie słupków drogowych. Oczywiście, to jest końcówka już zanikającej wyższej części światła typu "Z" oświetlającej pobocze. Tą podniesioną część (Z) można też niezależnie lekko skorygować w granicach dopuszczalnej tolerancji. Umożliwia to lepsze wykorzystanie podstawowej poziomej części światła oświetlającego pas drogowy bezpośrednio przed autem, jednocześnie nie przekraczając dopuszczalnej wysokości światła oświetlającego pobocze. Finalnie, światła były dodatkowo sprawdzone w stacji diagnostycznej i wszystkie granice światło-cienia mieszczą się w dopuszczalnym obszarze.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jak

?

Nasadka M6 przez otwór siłownika do pozycjonowania wysokości lampy (osłonięty gumowym deklem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności