Skocz do zawartości
Krycho

Passat B8 vs Nowy Superb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Czy ktoś z Was miał do czynienia z Nowym Superbem? Jak wypada porównanie wersji Ambition z pakietem Fresh z Comfortlinem z pakietem Business. W obu przypadkach byłyby to wersje 1.4 TSI ACT.

 

Ciekaw jestem jak wypada Superb pod względem jakości wykonania, pracy zawieszenia i układu kierowniczego, wyciszenia wnętrza, wygody foteli?

Do tej pory widziałem tylko Superba w wersji Style. Ciekawy jestem jak to wyglada w wersji Ambition.

Wiadomo,ze w Superbie deska rozdzielcza jest bardziej ascetyczna, nie ma chociażby takich niby nie znaczących smaczków jak podświetlanie LEDowe wewnątrz kabiny. Nie ma foteli ergoActive, nie ma 3 strefowej klimy (w standardzie), nie ma Asystenta świateł drogowych (w standardzie).

Plusem Superba jest wielkość i np. Pakiet przeglądów za 1 zł przez 4 lata.

 

Czy ktoś z Was jeździł/widział takiego Superba w takiej wersji wyposażeniowej? Czy to propozycja warta rozważenia?

Wszelkie info miłe widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym linku ponizej masz wersje ambition, jak dla mnie to felgi za male do tak duzego auta, dosc slabo sie prezentuje. Pozatym w pakiecie fresh do ambition masz tylko radio bolero, keyless i czujniki parkowania na przod, natomiast pakiet bisness w comfortline to juz z nawigacja.

 

http://otomoto.pl/oferta/skoda-superb-iii-ambition-1-6-tdi-120-km-fresh-od-reki-tylko-w-gall-icm-wroclaw-ID6y8RN9.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak się tapicerka w style'u prezentowała? Ta wersja mi się najbardziej podoba- jedyne czego brakuje to DCC w standardzie do mocniejszych wersji- trochę bieda moim zdaniem.

Projekt deski rozdzielczej przypomina b7, więc nie jest źle, brakuje zegara na środku, który się przydaje bardziej od przycisku do awaryjnych.

Muszę się wybrać do salonu skody, wiecie czy już mają 280 konne wersje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z długim oczekiwaniem na Passata przeszło mi przez głowę żeby zrezygnować i wziąć Suberba. W cenie mojego Passata byłaby to wersja L&K z paroma dodatkami. Jedyne co mnie odowiodło od tego pomysłu to to że mimo wersji L&K Superb w środku wygląda jak Octavia. Co prawda posilkowalem się zdjęciami ale...

s3vso3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wnętrze to zgadzam sie. Pytanie jak S3 prowadzi sie, jak jest wyciszone w stosunku do B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co mnie odowiodło od tego pomysłu to to że mimo wersji L&K Superb w środku wygląda jak Octavia. Co prawda posilkowalem się zdjęciami ale...

[ATTACH=CONFIG]135288[/ATTACH]

 

Jak dla mnie to ona od zewnątrz też bardzo przypomina Octavię. Dziś idąc chodnikiem na ulicy widziałem 4 auta demo jedno, za drugim z czego dwa superby nowe i dwie octavie. Fakt, superb sie istotnie różni od poprzedniego modelu, ale pchnięcie go wizerunkowo do octavi jest ewidentne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem style do HL cena niższa dokładnie ok 10kk, to co miał passat dokładałem do superba żeby zrównoważyć a i tak wszystkiego nie ma w opcjach, materiały wykończeniowe, felgi, full led, deska rozdzielcza, alkantara ze skórą w/g mnie + dla passata, ładniej to wygląda w przeciwieństwie do tej niby kratki na materiale superba. Plusy dla skody za pakiet serwisowy ok 5 tys. w kieszeni, bardziej przestronna, ledy do jazdy dziennej ciekawie wyglądają, ogólnie auto bardzo poprawne, przód szeroki i nisko osadzany, może się podobać. Z rabatami słabo, sprzedawca mówi że skoda nie ma takich rabatów jak przypadku passata 10%.

Edytowane przez Lukas27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym podejściu na wersje L&K 190km cena 137600 plus dodatki za11351 cena 139200 do odbioru, tak że myslę ze 10% jest spokojnie do ośągnięcia , a pod koniec roku 12% to pewnie bez problemów. Przy mojej konfiguracji różnica w cenie miedzy L&K a Paskiem to 35000 na korzyść skody ,wiadomo że w skodzie nie ma ledowych lamp i AD , mnie to osobiście nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy duża bedzie różnica w prowadzeniu i wyciszeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z rabatami słabo, sprzedawca mówi że skoda nie ma takich rabatów jak przypadku passata 10%.

Ciekawe jak to wygląda realnie, bo wiadomo, że sprzedawca nie będzie skory do dawania na wejściu Bóg wie ile. Jeszcze w tamtym roku od skody można było dużo wyciągnąć i to ratowało tę markę.

 

Pytanie czy duża bedzie różnica w prowadzeniu i wyciszeniu

Też mnie to ciekawi. Tak samo czy trzeba będzie dopłacać do sportowego zawieszenia, żeby prowadzenie było znośne czy nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem wersją TDI 190km L&K - na żywo środek jest bardziej znośny niż na zdjęciach, a od Octavii różni się sporo. Dodatkowo w L&K jest standardowo pakiet ambient (3-kolorowy, z podświetlaną listwą na desce rozdzielczej - czyli odpowiednik Ambient Plus z B8)

Prowadzenie - wiadomo, nie jest to zwinne autko tylko stateczna kanapa. Chociaż DCC sporo pomaga, na trybie sport nawet się trochę usztywnia. Specjalnie też przeciągnąłem go po najbardziej dziurawych drogach jakie znalazłem, w trybie Comfort jest naprawdę dobrze, bez porównania lepiej niż seryjny zawias w B7.

Audio Canton niby gra OK, ale ktoś przede mną albo z obsług włączył dyskotekowe ulepszacze - podbite niskie i wysokie tony. Więc grało tak sobie, dudniło przy jakimkolwiek basie i gwizdki wyły bez potrzeby. Myślę że przy ustawieniu jak powinno być, będzie też fajna muza.

 

Wyciszenia nie sprawdziłem niestety dokładnie, max udało mi się rozpędzić do ok 120km/h więc nie oddaje to jazdy na autostradzie. Może uda mi się wyrwać do testów na weekend, to sprawdzę i to.

 

Wentylacja foteli - LALA, jeśli bym się zdecydował, to na pewno dopłacę te 2000 zł :)

 

I jedna ostatnia, wyjątkowo subiektywna rzecz - w życiu nie zamówiłbym brązowej skóry do środka! Paskudztwo jakich dawno nie widziałem, szpeci całe auto i odstrasza od zakupu. A z tego co zauważyłem, to taka polityka Skody Polska, że wszystkie demówki są z brązową tapicerką.

I jeszcze jeden smaczek - zegary w wersji L&K wołają o pomstę do nieba, nie wiem co za dizajner wymyślił białe obwódki tarcz, ale wygląda to okropnie badziewnie.

 

Rabat już gdzieś pisałem - na dzień dobry dostałem 7.5% bez większego targowania się ze sprzedawcą. Więc myślę że 10% przy zamówieniu będzie realne.

 

EDYCJA:

z ciekawości podesłałem dzisiaj moją specyfikację do salonu, w którym braliśmy już kilka Skodzianek na firmę - rabat nieco ponad 11%, więc nie jest tak źle jak niektórzy pisali ;)

Edytowane przez DżejDżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat Variant vs Superb Combi

 

Obecnie jeżdżę Octavią III, 1.4 140KM Elegance. 80% trasa, 20% miasto (Warszawa).

 

Planuję przesiadkę na Superba/Passata... I tu się zaczyna ogromny dylemat. Różnica w cenie pomiędzy Superbem Style 1.8 180KM a Passatem ComfortLine 1.8 180KM wcale nie jest taka duża - Superb wyszedł mi ~120 000, Passat ~129 000. Co do rabatów, w Skodzie jakieś 3 tys (może uda się coś więcej utargować, bo z salonem znam się już dobrze), w Passacie w dniu premiery mogłem liczyć na 7-8tys (zakup prywatny).

Wiadomo coś jak z większymi rabatami na koniec roku ? W Skodzie wiem,że nic z tego, w VW dalej mam nadzieję.

 

 

 

Wracając do Passata ,mam parę pytań co do CL a HL - czy różnice to tylko :

-Więcej chromów (listwy)

-Tylnie LEDy przyciemniane

- Podgrzewane fotele w standardzie ( i tak bym kupił jako opcja)

- Wykończenie konsoli Piano Black

- LED lampki w środku

- Alcantara ( Nie jest mi koniecznie potrzebna)

- Ogrzewane dysze (Do dokupienia jako opcja)

- Tempomat ACC

- felgi 17' ( Do dokupienia )

 

Pytam, ponieważ takie różnice znalazłem z nosem w cenniku

 

I parę pytań co do wyposażenia:

- Reflektory LED TOP to LEDy mijania i drogowe, czy tylko do jazdy dziennej?

- Czym dokładnie są instalacje telefonu Comfort/Premium ? To po prostu bluetooth, czy najprostsze połączenie (bez wzmacniania sygnału GSM, sam bluetooth) jest w standardzie?

- Czym się różni system radiowy Composition Media od nawigacji Discover Media?

- Czy fotele z CL to te same co z HL?

 

Jechałem nowym Passatem Variantem w 2.0 TDI 150KM DSG i brakowało mi mocy.

Poza tym nie robię rocznie dużych przebiegów (max 25 tys) i diesel nie jest mi potrzebny.

Myślę,że 1.8 180KM byłby optymalnym wyborem, ale nie miałem okazji jeszcze nim jechać.

Co do skrzyni myślę nad manualną i tu kolejne pytanie.

 

Czy ktoś z Was jechał Passatem i Superbem w manualu i może te skrzynie porównać?

Jechałem Skodą i skrzynia bardzo mi się spodobała - przyjemne, krótkie skoki, inna bajka niż Octavia. Czy w Passacie charakterystyka skrzyni jest podobna?

 

Co do różnic między tymi autami - w VW siedziałem/jechałem zaraz po premierze, w Skodzie dopiero niedawno i ciężko mi jest dokładnie porównać poziom wykończenia. Jakie są wasze wrażenia? Czy Passat nawet w CL sprawia wrażenie solidniejszego/lepiej wykonanego?

 

Początkowo priorytetem była ilość miejsca z tyłu, ale w Octavii też jest go ogrom. Superb z tyłu ma go więcej niż Passat, ale i w VW jest go wystarczająco. Oba auta mają wyraźny tunel środkowy (MQB) , więcej ważniejsza jest dla mnie teraz raczej szerokość i miejsce dla 3 osób na tylniej kanapie. Co do bagażnika - w Skodzie ma być ogromny, ale i Passsat ma wystarczający.

 

Passat wydaje się mieć więcej asystentów w standardzie, podobno ma wygodniejsze fotele od Skody. Superb za to ma elektryczne fotele/klapę bagażnika i parę drobiazgów w standardzie.

 

Autem jak pisałem jeżdżę w 80% trasa, raczej drogi krajowe, 20% miasto, Warszawa ale rzadko centrum i stanie w korkach, a raczej wypady do sklepu lub przejażdżka po mieście poza godzinami szczytu.

Od auta oczekuję, aby było ciche, komfortowe, i dobrze się prowadziło. Nie wymagam szczególnie wielu bajerów/skóry/idealnego wykończenia, ma jednak być wygodne, i służyć długie lata.

Nie jeżdżę sportowo lub szybko - raczej jest to jazda przepisowa (no, może nie wiele więcej ) , ale jak wspomniałem w większości drogi krajowe, więc potrzebuje mocy aby sprawnie wyprzedzić TIRa/traktor/cokolwiek. W Octavii te 140KM jest dla mnie nie wystarczające. Jechałem Superbem 1.4 150KM i tam też mocy brakowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Skodzie jakieś 3 tys (może uda się coś więcej utargować, bo z salonem znam się już dobrze), w Passacie w dniu premiery mogłem liczyć na 7-8tys (zakup prywatny).

Jesteś pewien tych rabatów? Spróbuj podzwonić lub pomailować z innymi salonami, przy tej cenie auta 3 tysiące to kpina. Dziwne, żeby cena auta wzrosła względem s2 fl i do tego zniżki tak mocno spadły.

 

Wracając do Passata ,mam parę pytań co do CL a HL - czy różnice to tylko :

-Więcej chromów (listwy)

-Tylnie LEDy przyciemniane

- Podgrzewane fotele w standardzie ( i tak bym kupił jako opcja)

- Wykończenie konsoli Piano Black

- LED lampki w środku

- Alcantara ( Nie jest mi koniecznie potrzebna)

- Ogrzewane dysze (Do dokupienia jako opcja)

- Tempomat ACC

- felgi 17' ( Do dokupienia )

 

Pytam, ponieważ takie różnice znalazłem z nosem w cenniku

 

I parę pytań co do wyposażenia:

- Reflektory LED TOP to LEDy mijania i drogowe, czy tylko do jazdy dziennej?

- Czym dokładnie są instalacje telefonu Comfort/Premium ? To po prostu bluetooth, czy najprostsze połączenie (bez wzmacniania sygnału GSM, sam bluetooth) jest w standardzie?

- Czym się różni system radiowy Composition Media od nawigacji Discover Media?

- Czy fotele z CL to te same co z HL?

Wrzuć to proszę na temat związany z passatem, bo nie są to różnice passata względem superba, a różnice pomiędzy CL a HL.

 

Co do skrzyni myślę nad manualną i tu kolejne pytanie.

Polecam dsg, serio. Gdyby miał do wyboru passata z automatem a np. a6 z manualem to wybrałbym VW.

Naprawdę sporo daje do komfortu jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym Auto Moto jest porównanie Passata z Superbem (TDI 190 km DSG) dodatkowo w porównaniu biorą udział Mazda 6 i Mondeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wygrał porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto wygrał porównanie?

 

Passat wspólnie z Superbem

 

IMG_20150821_155450.jpg

 

IMG_20150821_155500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat wspólnie z Superbem

 

[ATTACH=CONFIG]135448[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]135449[/ATTACH]

 

A co to za gazeta? Auto moto i sport? Czy auto świat czy co? :) bo nie mogę znaleźć tego artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat wspólnie z Superbem

 

[ATTACH=CONFIG]135448[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]135449[/ATTACH]

 

Taa, superb był gorszy we wszystkich kategoriach, w nadrobił kosztami/ceną. Lubie te porównania - punto lepsze od golfa bo tanie w eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto wygrał porównanie?

Jak zawsze passat, ale to uwzględniając drogie wersje. W tańszych jest większa konkurencja i zupełnie inny rynek moim zdaniem.

 

Taa, superb był gorszy we wszystkich kategoriach, w nadrobił kosztami/ceną. Lubie te porównania - punto lepsze od golfa bo tanie w eksploatacji.

Jeśli weźmiesz pod uwagę niższą cenę i o wiele korzystniejszą politykę rabatową w skodzie to jest to na pewno spory plus.

Dla mnie minusem dla VW a plusem dla skody jest to, że większość silników mogę wziąć w dowolnej wersji wyposażenia.

Głównie chodzi mi o tapicerkę, nie rozumiem po co ludziom na siłę wpychać skórę, skoro są osoby, które wolą materiał. Wiem, że to pewnie dla typowego wąsatego kupującego passata nie w smak, ale przecież nie tylko tacy kupują to auto.

Dlatego powoli przekonuje się do marek premium, które względem VW kosztują coraz mniej, a w których mogę wziąć nawet najlepszą wersję silnikową i totalny brak wyposażenia, jeśli tak mi się podoba, albo na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności