Skocz do zawartości
Krycho

Passat B8 vs Nowy Superb

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jest ktos jezdzacy silnikiem diesla 190 km w jednym i drugim? Czy w Passacie silnik reaguje na gaz szybciej niz w superbie? Tam jest spory lag. 

 

Pytanie tez czy ktos z Was ma doswiadczenie w chipowaniu tego silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem Superbem z tym silnikiem i 4x4. Obecnie mam B8 z tym samym silnikiem ale bez 4x4 i różnica jest duża. Zdecydowanie lepiej jeździ, przyśpiesza VW. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównuje:

Mój jeżdzony prawie rok: Passata B8 1.8 TSI 2016 ComfortLine + Business

Jeżdzony od tygodnia Superb: Liftback 1.8 TSI 2017 Ambition

Na plus Superb-a:
- lepsze nagłośnienie (i to gra a nie wkurza z wysokimi tonami które kują i dołem który wprowadza drzwi w rezonans)
- konsola środkowa, schowki, podłokietnik i duży schowkiem, miękki i jeszcze w skórze
- wspomaganie przy manewrach
- zawieszenie miękkie, tłumi lepiej, wygodniej, nie wydaje dziwnych dźwięków na hopkach
- bagażnik i ilość miejsca to już oczywista oczywistość

Na plus Passata:
- cała reszta, aż szkoda wymieniać bo plusów jest cała masa, myślę że forumowicze w większości wiedzą

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam Passkiem 190KM w DSG i 4motion, a brat ma 190KM i DSG, ale bez 4motion w Superbie. Jak tylko wsiadam do jego auta, to mam wrażenie, że lepiej się zbiera, myślę jednak, że wrażenie to robi napęd na jedną oś. Nie wspomnę już o tym, że chcąc szybko ruszyć jego autem łatwo o pisk opon czyli ich uślizg...w Passacie nie zdarzyło mi się nigdy, a sytuacji oczywiście potencjalnie o wiele więcej..

Ogólnie mimo kilku plusów wynikających z lepszego wyposażenia Superba (jednak w tej samej cenie Skoda ma kilka gadżetów więcej) 2gi raz wybrałbym znów Passata, a nie Superba, choć brat sobie chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo superb to naprawdę świetne auto

Przy wyborze  samochodu żonie superb nie pasował wykończeniem w środku

Niby super Ale czuć  drobnostki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat - w ubiegłym roku pojawiły się liftingi obu samochodów i mam wrażenie, że Superb zmniejszył dystans do Passata pod kątem wyposażenia (AID, LED Matrix). W dostępności systemów/asystentów praktycznie nie widzę teraz różnic (jedynie brak HUD w Superbie, ale tego i tak nie mam w planach zamawiać).

Ma ktoś może jakieś przemyślenia w tym temacie? Mi przy konfigurowaniu obu aut wyszło niecałe 20 tys. różnicy (Passat Elegance vs Superb L&K) i zastanawiam się, czy dopłacanie takiej kwoty ma sens.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności