Skocz do zawartości
Colin

Regeneracja reflektorów - zrób to sam

Rekomendowane odpowiedzi

Odbłyśniki da się wyjąć bez problemu ale z xenonowych lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zamierza rozkleić lampy/rozpołowić (czy jak tam to zwać) to polecam wrzucić je do zwykłego piekarnika na jakiś kwadrans w temperaturze 50 stopni (może ciut więcej) po tym silikon będzie dość elastyczny aby lampy rozpołowić w rękach :paker Akcję renowacji przeprowadzałem u siebie (zwykłe lampy) zaczynając od papieru 800 kończąc chyba na 3000 i jeszcze polerka pastą - efekt piorunujący :zeco Dodam tylko że u siebie czyściłem również od środka i odrazy ostrzegam aby nie ruszać odbłyśników jeżeli nie planujemy dać nowej powłoki chromowej. Ja u siebie chcąc troszkę podczyścić odbłyśniki starłem delikatnie powłokę i tak już zostało, ale końcowy efekt i tak był niebo a ziemia i w końcu odzyskałem widoczność w deszcz :dance5

 

PS. warto na koniec lampy polakierować aby efekt się utrzymał jak najdłużej. Po trzech latach od renowacji akcję wypadało by powtórzyć bo nie lakierowałem :/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie kolego bo poliftowych tak nie rozkleisz

Ale jakoś się da bo ja wysyłałem całe lampy do kolesia koło poznania i je rozkleił i robił całą regeneracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś w błędzie kolego bo poliftowych tak nie rozkleisz

Ale jakoś się da bo ja wysyłałem całe lampy do kolesia koło poznania i je rozkleił i robił całą regeneracje

 

Jeśli tak to wybaczcie. Myślałem że do FL i przed FL są robione na podobnej zasadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś w błędzie kolego bo poliftowych tak nie rozkleisz

Ale jakoś się da bo ja wysyłałem całe lampy do kolesia koło poznania i je rozkleił i robił całą regeneracje

 

Wszystko się da;) rozklejałem swoje od fl-a. Trochę grzebania to wymaga niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka kolego Skwaru mozesz podzielic sie informacja ile zapłaciłeś za regenerację lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz rozklejałem lampę z 3bg i wolał bym przepłacić za regenerację niż męczyć się z rozklejaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja raz rozklejałem lampę z 3bg i wolał bym przepłacić za regenerację niż męczyć się z rozklejaniem.

Jak wcześniej pisałem swoje lampy rozdzieliłem metodą destrukcji :). Wcześniej grzałem w piekarniku prawie do 100 stopni i niewiele to dało. Nie wiem jak inni to robią, ale jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem. Wygląda jak by stosowali dwa rodzaje klejów bo mi wystarczyła opalarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pisal ktos ze po lifcie jez ciezko rozkleic niz te przed liftem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że ktoś się odezwie :), pisałem wcześniej że rozklejałem brata lampy z B5 FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i opalarka Ci "rozpuszczała" klej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Robił się miękki tylko i się rozrywał łatwiej, a tak to był twardy. Szkoda że fotek nie porobiłem.Przy rozklejaniu delikatnie zdeformowało mi się korytko gdzie wchodzi klosz (od śrubokrętów) ale jak już było wszystko zdemontowane to podgrzałem troszkę i uformowałem jak było na początku. Teraz jest poskładane na sylikon bezbarwny i demontaż to bułka z masłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie były słabo sklejone, że trochę tylko opalarką podgrzalem

a teraz ładnie sklejone ma sylikon oczywiście mowie o b5

i teraz mal ładnie wypolerowane i pomalowane na czarno w środku 20160131_203842.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos ile kosztuje regeneracja odbłyśnika?bo raczej nowych do lamp typu Sonar soczewka to nie ma co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 120zł za 2 szt w Poznaniu. Tylko dałem same odbłyśniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a powiedzcie mi proszę jaki środek zastosować na koniec do zabezpieczenia reflektorów po regeneracji?

Poszukuję czegoś co wyjdzie stosunkowo dobrze jeśli chodzi o cenę i jakość ale raczej coś ze średniej półki cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zapłaciłem 120zł za 2 szt w Poznaniu. Tylko dałem same odbłyśniki

 

Kurde, to niezła cena, bo ja dopiero co dałem 180zł w Turewie, też niedaleko Poznania. Daj tutaj namiar na firmę, przyda się dla potomności bo cena naprawdę zacna.

 

Koledzy a powiedzcie mi proszę jaki środek zastosować na koniec do zabezpieczenia reflektorów po regeneracji?

Poszukuję czegoś co wyjdzie stosunkowo dobrze jeśli chodzi o cenę i jakość ale raczej coś ze średniej półki cenowej.

 

Lakier bezbarwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lakier bezbarwny.

 

Kolego...muszę Cię okrzyczeć...Lakier ma kilka wad:

  • Załamuje strumień światła
  • Ogranicza przepływ światła
  • Matowieje
  • Niszczy klosz reflektora
  • Pojawiają się odpryski
  • Mogą powstać zacieki

 

 

Najlepiej nałożyć dobry twardy wosk i powtarzać co 3-5 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakier niczego nie niszczy, bo co miał by niszczyć, nie mówimy o lakierach 10 lat wstecz, tylko o dzisiejszych, które nie są tak agresywne dla plastiku.

Jak dobrze nałożysz lakier to żadne odpryski się nie pojawią,,tym bardziej zacieki.

Dobrze polerujemy lakier na koniec i niczego nie ogranicza ani nie ma zacieków. Oczywiście trzeba mieć odrobinę wprawy, żeby zacieków nie zrobić.

Owszem odrobinę załamie światło, ale po to jest regulacja żeby to później skorygować. w większości przypadków korekta jest minimalna.

Matowieje - reflektory po regeneracji niezabezpieczone też matowieją. Wolę przepolerować raz na rok lakier na nich, niż same reflektory.

Co do wosku, większość użytkowników po kilku miesiącach z reguły zapomina o powtarzaniu procedury i prędzej czy później musi polerować reflektor jeszcze raz.

 

Cieszę się, że wymieniliśmy opinie, jednakoż osobiście preferuję moją metodę. Znaczy nie moją, tylko pozyskaną i zastosowaną przeze mnie.

Forumowicze mają teraz wybór i argumenty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności