Skocz do zawartości
Krycho

Leasing a EasyDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Gdzieś ten temat sie przewijał, ale może zaczniemy nowy wątek dla porządku.

Co bardziej się opłaca? Leasing (np. Zewnętrzny lub VW), a może EasyDrive?

Przy ED cena nie podlega rabatowania, czyli ok. 9-10% jesteśmy "w plecy"

Ostatnio sprzedawca liczył na szybko i według niego ED wychodzi taniej niż leasing nawet jak rozbijemy kwotę do spłaty na kolejny leasing. Ktoś wie na jakich warunkach ta kwota wykupu jest oprocentowana przy wzięciu ja w kolejny leasing?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a czemu "cena nie podlega rabatowi"? ja dostałem rabat a będę brał ED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dostałem info, że przy Easy Drive liczymy finansowanie - leasing od ceny nominalnej, a nie od ceny zrabatowanej.

Na początku sprzedawca policzył od ceny z rabatem, a potem powiedział, że przeprasza, że się pomyli i że przy ED nie ma rabatów.

Rozmawialiśmy o ED na okres 3 lat i potem wykup lub "rozbicie" kwoty wykupu na kolejne raty leasingowe, tylko nie był mi w stanie powiedzieć jak to byłoby oprocentowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to albo mnie okłamał, albo Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a co w sytuacji, gdy nie chcę wykupu auta tylko kolejne nowe? Rozumiem że wtedy to jest tak jakby nowa umowa i z tego co do tej pory płaciłem nic nie podlega zaliczeniu na poczet ceny nowego auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, a co w sytuacji, gdy nie chcę wykupu auta tylko kolejne nowe? Rozumiem że wtedy to jest tak jakby nowa umowa i z tego co do tej pory płaciłem nic nie podlega zaliczeniu na poczet ceny nowego auta?

 

Tak, w EasyDrive, finansujesz tylko utratę wartości nowego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, w EasyDrive, finansujesz tylko utratę wartości nowego auta.

 

Oki, tak właśnie patrzyłem na to ED. Tyle, że tam poza finansowaniem utraty wartości nowego auta, finansuje się jeszcze prowizję bankową, ubezpieczenie auta na 1 rok oraz ubezpieczenie spłaty kredytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oki, tak właśnie patrzyłem na to ED. Tyle, że tam poza finansowaniem utraty wartości nowego auta, finansuje się jeszcze prowizję bankową, ubezpieczenie auta na 1 rok oraz ubezpieczenie spłaty kredytu.

 

No za darmo nic nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie muszę usiąść i policzyć czy to się opłaca bardziej niż tradycyjny leasing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to albo mnie okłamał, albo Ciebie ;)

 

niekoniecznie. Zdaje się, że nie ma rabatu flotowego a jedynie zwykły (tyle, ile wynegocjujesz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy skladaniu zamowienia na paska wstepnie ustalalem ze bedzie finansowany leasingiem z VWL. Oczywiscie dostalem rabat 10%. W tym tygodniu odezwal sie ze niestety ale ED nie moze polaczyc z tym rabatem dlatego tez uprzedza aby szukac leasingu poza salonem vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem rabat flotowy skladajac zamiwienie na jedno auto nie posiadajac zadnej floty. Moze cos tam "ponaciagal" aby dac taki rabat dlatego tak wyszlo.

Ja nie wnikam liczy sie rabat a leasing jakis przystepny tez znajde ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% to daleko do flotowego rabatu. Pewnie chodziło o rabat dla firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem takie wyliczenia i podsumowałem :)

VW Leasing:

wartość pojazdu: 109370 zł brutto (po rabacie),

wpłata 10% (10970),

wykup 10% (10970),

okres leasingu 60 miesięcy

10970+99073,39+10970=120974 zł

Koszt leasingu przez 5 lat =11 577,39 zł (w tym jest ubezpieczenie przez 1 rok)

 

Easy Drive:

wartość pojazdu: 109370 (tu nie wiem czy nie jest wyższa, bo tu niby nie powinno być rabatu, więc nie wiem czy nie dodać wysokości rabatu flotowego, który dostałem)

wpłata 10% - 109370

rata miesięczna 1344,86 * 35 rat = 47070,10 zł

Po trzech latach spłacone: 58007,10 zł

 

wykup: 54794,37

Sumaryczny koszt: 58007,10 +54794,37 = 112801,48

Koszt leasingu przez 3 lata: 3431,48

 

Do kosztów trzeba doliczyć ubezpieczenie ok. 3112 zł za rok

Z ubezpieczeniem daje to 6543,48

 

 

Ponoć można rozłożyć kwotę wykupu na 2 lata, oprocentowanie 1,52% w skali roku.

Daje to: 56460,13 (kwota wyjściowa: 54794,38)

Miesięczna rata przez 2 lata 2352,50

 

Koszt: 114467,23 przez 5 lat 5097,23 (nie wliczyłem kosztu ubezpieczenia za 5 lat)

Z ubezpieczeniem to będzie 114467,23 + 3112= 117579,23

 

Sumaryczny koszt ED + z ubezpieczeniem przez 1 rok to 8209,23

 

Różnica między VW Lease a Easy Drive przy 5 latach: 3 368,16 zł na całości

 

Nie wiem czy dobrze policzyłem i czy dodatkowo nie powinienem liczyć od wyższej wartości (wartości nominalnej pojazdu)przy Easy Drive.

Dodatkowo gość nie był pewien czy w przypadku rozbicia w Easy Drive kwoty wykupu na 2 lata oprocentowanie wynosi jedynie 1,52% i są to wyłączne koszty.

 

Może ktoś będzie miał chwilkę i to policzy, bo nie wiem czy nie zrobiłem babola.

Szczerze mówiąc nie wiem zatem czy to się opłaca, zważywszy, że "na mieście" można wyrwać tańszy leasing niż VW Leasing.

 

Co sądzicie? :)

Edytowane przez Krycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pogrzebałem na stronie nie wygląda to na złą opcję. Pytanie tylko czy porównujesz leasing do kredytu easy drive czy leasingu easy drive.

Chodzi o odliczanie Vatu (a przynajmniej połowy) i wrzucaniu raty w koszty prowadzenia działalności.

Jak ja przymierzałem sie do leasingu to VW miał w ofercie leasing z wysoką wartościa wykupu. Ale oferta była słaba. Ten easy drive wychodzi rzeczywiscie niewiele drożej (w twoim ok 3 tysie w mojej konfiguracji ok 5). Z kalkulatora na stornie VW wyglada ze wartosc wykupu mniej wiecej bedzie odpowiadac wartosci rynkowej samochodu. Jak bedzie mniejsza warto wykupic, jak wieksza to sie pozegnac. Dodatkowo widze ze jest mozliwość refinansowania wykupu to tez plus. Wyjdzie pewnie drozej(kolejne koszty leasingu) ale ktoz wie jaka bedzie sytuacja za 4 lata...

Jednym słowem dwe kwiestie do rozwiazania: 1)wysokosc rabatu na auto przy finansowaniu easy drive 2) mozliwosc wrzucenia raty w koszty

Jesli rabat taki sam i bez porblemu wrzucisz raty w koszty to w Twoim przypadku wyglada to tak, że za 3 tysiace wiecej masz :

1)Niższą ratę przez 4 lata = wieksza swoboda finansowa.

2)Jak za 4 lata auto bedzie sie psuc od samego patrzenia oddasz bez żalu finansując w zasadzie tylko utratęe wartosci

3) Wykup to osobna transakcja z punktu widzenia ksiegowego. Jesli przez 4 lata Polska stanie sie cywilizowanym krajem to od kwoty wykupu odliczysz sobie bez porblemu cały VAT = dodatkowa korzyść.

Masz ciężki orzech do zgryzienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad ED ale patrząc na tą różnicę to te 4-6 tys. w skali 4-5 lat to nie tak dużo a po tym czasie auto jest moje, mogę sprzedać po 4-5 latach za ok 50 tys. i mam na pierwszą wpłatę na passata b9 albo auto klasę wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że po tych 5 latach przy sprzedaży trzeba bedzie zapłacić podatek, wiec pytanie czy nie wyjdzie podobnie. Wiec ta wpłata to nie byłoby np. 50 tys. Po 3 latach tylko ta kwota minus podatek.

Sidd oczywiście chodzi o leasing Easy Drive.

Wszystko wrzucasz w koszty!

Niby ta oferta na 3 lata ED z takimi warunkami jest aktualna do końca września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze minus ED to limit kilometrów, wyliczenia za pewne przy limicie 20k rocznie. Czy ktoś wie jakie są kary za przekroczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zł za 1000 chyba.

 

Chyba też jak potem wykupujesz samochód to nikt tego nie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności