Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

aktualizowałem wczoraj DM 8 w ASO - duza poprawa i szybsza praca ( teraz szybciej slychac muzyke niz silnik po odpalaniu ;)  ) , cała operacja trwała ponad 3 godziny,

taka jest teraz najnowsza wersja systemu:

 

20180126_085750.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że żeby zaktualizować DM/DP trzeba zgłaszać jakieś usterki, prawda? Nie zaktualizują bez wyraźnej przyczyny?

W sumie to tyle błędów w tym jest, że zawsze coś się znajdzie żeby dostać aktualizację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie 2 razy się zawiesiła ( czarny ekran ) i raz nie działało sterowanie klimatyzacja, możesz spróbować normalnego zgłoszenia, powiesz ze wiesz o nowej wersji systemu i chcesz aktualizacji, serwisy już wiedza ze się wieszają te systemy i nie trzeba nic pokazywać lub walczyć o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, w DM da się ustawić powiadomienia dźwiękowe w przypadku własnych celów specjalnych POI?

W pomocy Car-Net piszą tak:

----------------------------------------------
W przypadku Discover Pro i Discover Media (od roku modelowego 2016) można ustawić dźwięk informujący o zbliżaniu się do celu specjalnego. W tym celu aktywuj funkcję „Informuj o zbliżaniu się do tych celów specjalnych” przy odpowiedniej liście celów specjalnych. W przypadku każdej listy celów specjalnych możesz osobno zdecydować, czy chcesz być informowany o zbliżaniu się do celów specjalnych.
Ponadto w ustawieniach zapowiedzi nawigacyjnych zaznacz pole wyboru „Wskazówki: Moje cele specjalne”. Zwróć uwagę, że funkcja ta korzysta z ustawienia głośności komunikatów nawigacyjnych i dlatego dźwięk informujący może być cichy.
----------------------------------------------

Problem jest taki, że chyba jestem ślepy i nigdzie takich opcji w ustawieniach nie widzę :(
Pewnie jest, może nawet na samym wierzchu w ustawieniach, ale co ślepemu po oczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawanie pełnych nazw ulic głosowo można wyłączyć w opcjach. Tam się ustawia poziom szegółowości komunikatów i na średnim już jest git.

Mnie denerwują 3 rzeczy:

1. Przy jeżdzie po mieście prawie zawszenie ma alternatywnych tras mimo. Wszystkie się pokrywają.

2. Klasyfikacja dróg - czasem we Wrocławiu a ostanio w Poznaniu poprowadził mnie przez jakieś dziurawe polne drogi. We Wrocławiue znam je więc ignoruję ale w Poznaniu się naciąłem. Brakuje mi opcji "unikaj dróg grunotwych"

3. Informacja o znakach nie zawsze jest najonowsza - zakazy skrętów, ślepe uliczki

Edytowane przez keneida
nigdy na zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 z kolei aktualizacja map i nadal ulice 2-pasmowe w środku miasta mają domyślną prędkość 100km/h... Napisałem do nich o tym na [email protected]. Ktoś pisał na ten adres? Odpisują? Jak nie, to na jaki pisać? (formularz kontaktowy z ich strony nie działa, wyrzuca jakiś błąd techniczny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem do polskiego VW i uzyskałem uprzejmą odpowiedź, że dzękują mi bardzo za podzielenie się moimi spostrzeżeniami związanymi z prezentacją ograniczeń prędkości w nawigacji. Dostawca map podobno dokłada wszelkich starań aby dane były jak najlepsze.

Trochę to dziwne, bo w Discover Pro jest duuużo lepiej - producent map jest inny?

Może w DE zareagują - tam nie próbowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moge samemu zaaktualizować mapy w DM? Jest jakiś poradnik do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z majówkowym lenistwem postanowiłem przygotować aktualne POI do DM.  W niniejszym temacie dokładnie dowiedziałem się jak DM zaktualizować (mapy) oraz jak doinstalować fotoradary wobec tego w ramach wdzięczności dołączam paczkę aktualnych (1.05.2018) fotoradarów (stacjonarne, przenośne oraz te na sygnalizaorach świetlnych). Nie trzeba jej przepuszczać przez vw.de - wystarczy wrzucić na kartę i zaimportować. Może komuś się przyda.

Meine_POI_Sammlung.zip

 

 

PS. Mankament jaki z poi (fotoradarami)  w DM dostrzegam to brak możliwości zaimportowania własnego dźwięku przy ostrzeganiu (ten "fabryczny" jest  dość nijaki i słabo do mnie przemawia) oraz ustalenia odległości ostrzegania przed fotoradarem - a może jest rozwiązanie i ktoś się podzieli jak sobie z tym poradzić?

Edytowane przez Tomacio
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wgrac na karte i system sam pobiera, czy trzeba cos ustawiac ? Mam DM 8"

Edytowane przez M77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaimportować. Jest w tym wątku. Łatwa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mozecie mi przypomniec jak importuje sie ikony stacji radiowych z karty SD do DM?

Dziekuje z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła sie aktualizacja map do nawigacji, z datą 3.04.18.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada przed aktualizacja i po niej.

0A082A19-1501-4830-B1C2-5108DD7449E4.jpeg

EA705198-6C4F-485C-B2A4-916D0733E684.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wykrywanie znaków drogowych dalej nie działa. To już prawie rok... Fajna funkcja na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda. Przy kopiowaniu nowej mapy na kartę SD wyskakiwały błędy ale za każdym razem % skopiowanych plików był większy, i tak do 65%. Dalej już był totalny stop. Wystarczyło wyłączyć antywirusa i wszystko poszło za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problemy z przegraniem poprzedniej mapy na karte,  zaczołem rozpakowywac na HDD i kopiowac katalog po katalogu bo zawsze był jakis problem by zrobic to z automatu, ale w koncu przegrałem całosc 

teraz  z tą 5NA  wersją dałem wypakuj na karte i poszło od strzała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez problemów z dokładnością do małego faktu, że w nowym laptopie nie mam już miejsca na dużą kartę SD i trzeba się było posiłkować pożyczonym sprzętem :)

Ale oczywiście w dalszym ciągu nie ma różnych ulic oddanych w zeszłym roku, taki urok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji map mam pewien problem i nie wiem jak to ogarnąć. Na AID zawsze mam widok mapy. I teraz po włączeniu auta na mapie wyświetlają mi się wszystkie kategorie punktów POI, które zaśmiecają mapę. W navi mam włączone jedynie bankomaty. I teraz jeśli włącze navi to na AID znikają wszystkie poza bankomatami (tak jak to mam w ustawieniach), a jak nie włączę navi to są wszystkie. Co zrobić, żeby po uruchomieniu auta wyświetlały się jedynie te co mam zaznaczone w navi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności