Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam teraz auta wiec nie bardzo mam jak sprawdzić , na opakowaniu po mapie jest oznaczenie 3G0919866H ,  karta napewno 16GB

mib 2 ma mapy na karcie , pro zapisuje sie na dysku ale karta bedzie chyba taka sama

v3 była ori z tego auta, v10 kupiona na alle... , poniewaz v3 i tak była bezużyteczna wolałem 1 raz spróbować własnie na niej czy wogóle pojdzie i bedzie działać, bo niektórzy z tego co czytam, maja własnie z tym problem, u mnie po włożeniu karty wyskoczył komunikat ze odczytuje dane z karty po chwili wyskoczyła mapa i działa bez problemu,  pojeździłem chwile i wszystko ładnie działało tak samo jak na tej v10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Sk_uter napisał:

Czy karta do MIB2 i PRO to jest ta sama czy inna? 

Pro to zupełnie inna bajka możesz plik z mapami mieć na czym chcesz bo i tak instalujesz ją potem na dysk urządzenia,

a nawet możesz ją pobrać przez internet jak masz wykupiony.

Nowa mapa w Media to tak proste jak budowa cepa, MUSI być oryginalna karta SD od tego modelu auta,

MUSI być wetknięta w slot SD2 radia a sama mapa MUSI być w wersji Media/rocznik.

W Media NICZEGO nie instalujemy, wkładasz nowe mapy przyniesione w kieszeni marynarki do slotu SD2 i włączasz urządzenie.

Wszystko samo się zrobi (POI czyli fotoradary jednak trzeba ręcznie zainstalować instalację) ale też umieszczamy na karcie z mapą.,

Nie da rady inaczej jak coś utknęło w slocie, trzeba KONIECZNIE starą wyciągnąć z SD2, nawet nie myśł że zadziała jak włożysz do SD1.

To tyle streszczając te 27 stron mniej lub bardziej owocnej dyskusji.

Szerokości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa mapa cały czas z gniazda SD1 bez problemów, może coś zmieniali potem w kolejnych wersjach navi :P

 

1 godzinę temu, Sk_uter napisał:

A czego dotyczy tutaj ta aktualizacja i pobieranie online, bo nie mogę z tego skorzystać? 

Dogrywanie punktów POI online jak ma się abonament Car-Net wykupiony, ew. aktualizacja bazy danych stacji radiowych z pliku na karcie też tędy szła.

Kiedyś można było też wygodnie dogrywać własne POI z karty SD za pomocą konwertera na stronie VW, ale został już uśmiercony i tak droga jest teraz nieco utrudniona.

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, fb3 napisał:

Pro to zupełnie inna bajka możesz plik z mapami mieć na czym chcesz bo i tak instalujesz ją potem na dysk urządzenia,

a nawet możesz ją pobrać przez internet jak masz wykupiony.

Nowa mapa w Media to tak proste jak budowa cepa, MUSI być oryginalna karta SD od tego modelu auta,

MUSI być wetknięta w slot SD2 radia a sama mapa MUSI być w wersji Media/rocznik.

W Media NICZEGO nie instalujemy, wkładasz nowe mapy przyniesione w kieszeni marynarki do slotu SD2 i włączasz urządzenie.

Wszystko samo się zrobi (POI czyli fotoradary jednak trzeba ręcznie zainstalować instalację) ale też umieszczamy na karcie z mapą.,

Nie da rady inaczej jak coś utknęło w slocie, trzeba KONIECZNIE starą wyciągnąć z SD2, nawet nie myśł że zadziała jak włożysz do SD1.

To tyle streszczając te 27 stron mniej lub bardziej owocnej dyskusji.

Szerokości...

Rozumiem, tylko kupując samochodowych ktoś kartę sobie zachował i teraz chce kupić używaną oryginalną i potem wgrać sobie na nią najnowszą mapkę, tą którą znalazłem działała podobno w Tiguanie 2017, a tam pokazuje, że były MIB2 oraz PRO, więc chce się tylko upewnić czy na moim Passacie ona ruszy. 

 

PS a skąd wziąć fotoradary? Je umiezczamy na tej samej karcie co mapka czy na drugiej i jednorazowo wgrywamy przez opcje, którą wcześniej pokazałem. 

Edytowane przez Sk_uter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte kup sobie jakąkolwiek  one nie maja chyba żadnego znaczenia poza odpowiednim formatem

v10 miałem 5NA 919 866 R

v3 była  3G0 919 866 H

a wg tego co pokazuje teraz system,  mam włożoną karte  5NA 919 866 AR  a w rzeczywistości jest przeciez ta v3 czyli 3G0....  wszystko wskazuje na to że nr który na naklejce bierze sie z wersji mapy  jaka siedzi w karcie ,  na naklejce można cuda napisać

Edytowane przez wiesiok81
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, saper_wroc napisał:

U mnie działa mapa cały czas z gniazda SD1 bez problemów, może coś zmieniali potem w kolejnych wersjach navi :P

Może inne radio, było kilku producentów, ja mam TechniSata i działa tylko ze slotu przy prawych drzwiach.

1 godzinę temu, Sk_uter napisał:

PS a skąd wziąć fotoradary? Je umiezczamy na tej samej karcie co mapka czy na drugiej i jednorazowo wgrywamy przez opcje, którą wcześniej pokazałem.

Szukaj pliku: Meine_POI_Sammlung.zip jest w tym temacie

Kopiujesz do katalogu głównego karty z mapami i wgrywasz 3-krotnie, jak na początku wgrało się samo ale miałem tylko te rdary co na czerwonym świetle ,

potem doszedłem do wniosku że coś nie tak i jeszcze raz ręcznie uruchomiłem aktualizację i pojawiły się stacjonarne, potem jeszcze raz i masz przenośne.

Nie wiem czy to zasada, tak jest w moim radiu 846A HW30.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TechniSat HW24 z softem 0245, działa z obu slotów.

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najnowsza aktualizacja systemu nawigacji dla MIB2? Bo tutaj widzę, że niektórzy maja 0751, a aktualnie mam 0627 i są jakieś problemy z czytaniem znaków gdzieś natknąłem się na to, że update to poprawi, czy taki update można zrobić samemu czy tylko ASO?

 

PS aktualizację udało mi się dokonać, kupiłem starą kartę V3 i wgrałem sobie najnowsze mapki V12 i system normalnie je wykrył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio zaktualuzowalem sobie maly w DM na 2020/2021,gdyby ktos chcial z okolic Gdanska to zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2020 o 20:01, Sk_uter napisał:

Jaka jest najnowsza aktualizacja systemu nawigacji dla MIB2? Bo tutaj widzę, że niektórzy maja 0751, a aktualnie mam 0627 i są jakieś problemy z czytaniem znaków gdzieś natknąłem się na to, że update to poprawi, czy taki update można zrobić samemu czy tylko ASO?

 

PS aktualizację udało mi się dokonać, kupiłem starą kartę V3 i wgrałem sobie najnowsze mapki V12 i system normalnie je wykrył.

Ostatnia aktualizacja dla Twojej jednostki to 633.Tak poprawia czytanie znaków drogowych.Jeżeli gdzieś zdobędziesz soft z aktualizacją to możesz śmiało sam zaktualizować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem POI z radarami (z tąd) ale ostrzeżenie nie dość że dosyć ciche (takie plumknięcie) to pojawia się praktycznie tuż przed radarem.

Czy zna ktoś sposób zmiany momentu wyprzedzenia i siły głosu ostrzeżenia o fotoradarze ?

Edytowane przez pzi1967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już aktualizował mapy. Na stronie VW nadal sa te z 2019 roku, chyba że źle szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla DM 2017 jest z 2019 ale już dla DM 2020 jest wersja z tego roku, planuję podmienić pliki i zobaczyć czy ruszy wersja dla wersji 2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, M77 napisał:

Dla DM 2017 jest z 2019 ale już dla DM 2020 jest wersja z tego roku, planuję podmienić pliki i zobaczyć czy ruszy wersja dla wersji 2020

ale archiwum waży 28GB... a dla DM2017 13GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, shibby napisał:

ale archiwum waży 28GB... a dla DM2017 13GB.

Tak. Może po prostu powyrzucać jakieś kraje. Wiem że to rzeźba bo trzeba pousuwać pliki ale może to jakis sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2020 o 14:01, M77 napisał:

Dla DM 2017 jest z 2019 ale już dla DM 2020 jest wersja z tego roku, planuję podmienić pliki i zobaczyć czy ruszy wersja dla wersji 2020

DM 2019 ma aktualizację z VI.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to dalej ten nowy plik .tar

Swoja drogą dziwny ten brak aktualizacji dla DM MIB 2 - na ich własnej stronie jest info że mapy będą robione przez 5 lat od "uśmiercenia" systemu, choćby w B8 MIB 2.5 (wspólne mapy z MIB 2) był do 2019 roku, więc jeszcze trochę lat przed nami niby...

Może im koronaświrus też przeszkadza i teraz dają najpierw mapy do droższych i nowszych systemów :P

 

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzałem ten .tar z najnowszymi mapami do DM i nie wierzę że pójdą na MIB2.

Problem sugeruje już nazwa katalogu, wszystkie zaczynają się od MIB31,

więc raczej odpada że są kompatybilne wstecz z MIB2 i MIB2.5

Ale spróbować warto, precież to tylko kwestia podmiany katalogu na karcie SD,

jak nie pójdzie to żaden problem przywrócić oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam b8 2016 od paru dni. zauważyłem że mapy są jeszcze z 2016 roku. Chciałbym je zaktualizować do tych najnowszych. Z tego co wygooglałęm to mam Discover Media.

Z tego co wyczytałem na forum powinno się: ściągnięcie map ze strony vw, przegranie wypakowanych map na oryginalną kartę wyjętą ze slotu SD1. uruchomienie aktualizacji w menu navi.

pytanie teraz, czy coś może pójść nie tak?  czy trzeba używać programu discover care vw? bo nie moge tego nigdzie znalezc. Czy mogę coś zepsuć?

 

w info o wersji mam:  3GO919866M 0521 ECE 2016

 

Edytowane przez bobo87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz, rozpakowujesz na kompie i podmieniasz katalogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności