Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś jak zaktualizować listę stacji benzynowych?

Nie chodzi mi o opcję cele specjalne, ale o opcję "Wybierz stację benzynową" gdzie są loga tych stacji.

Mam tam same zagraniczne, jedynie Shella można sobie w Polsce znaleźć...

Mam teraz tylko wybór Agip, Aral, Aviva, Campsa, Cepsa, Esso, Markant, OMV, Petronor, Repsol, Shell, Total. Westfalen.

Pytam bo mi się Car-Net kończy a nie zamierzam przedłużać (zwłaszcza jak już brak usług Google Earth / StreetView).

 

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio wariuje zakładka z telefonem. Całe radio normalnie się włącza, natomiast na zakładce z telefonem jest czarny ekran i wyświetla się tylko napis "Uruchamianie telefon..". Miałem już cztery razy taką sytuację i za każdym razem pomaga tylko reset urządzenia, bo inaczej normalnego ekranu z telefonem brak (w normalnej sytuacji nawet jak nie chce się połączyć z bluetoothem, to wyświetla ekran z napisem "Szukam...itd"). Podejrzewam, że tylko serwis mi pozostał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy aktualizacje dla Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dziś chciałem uaktualnić swój system DP .

Pobrałem plik ,karta pamięci fat32 ,wypakowałem plik pobrany ze strony podanej przez kolegę kilka postów wcześniej i przy próbie aktualizacji nie widzi mi plików z karty.

26ab72c6ed365bcamed.jpg

e83bef931c5b5a2bmed.jpg

zapisałem to też na nośniku usb i dalej bez powodzenia .

Co robię źle że mi to nie chce ruszyć ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, sprawdź, czy w głównym katalogu masz katalogi MIB1, MIB2. Być może rozpakowałeś je gdzieś "głębiej" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utworzyłem foldery MIB1 i MIB2

bea1762c1a05e5e0med.png

kilka prób skopiowałem plik aktualizacji do tych folderów ,nic nie pomogło

wypakowałem też całość prosto na kartę i dalej nie widzi mi moje DP tej aktualizacji

Może ktoś pokaże jak powinna wyglądać zawartość karty pamięci ?

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie piszesz w temacie dla DM, a problem dotyczy DP ;)

Karta dla Discover Pro ma być w formacie NTFS, po wrzuceniu plików jak na poniższym screenie, MUSI zostać zablokowana - inaczej nie rozpocznie się aktualizacja.

 

2020-01-05_200723.jpg

 

EDIT:

Stop - spojrzałem na Twoje zdjęcia teraz - to jest Discover Media MIB 2,5

Aktualizacja polega na włożeniu ORYGINALNEJ karty VW z wgraną bazą danych map (około 14 GB).

Na karcie powinien znajdować się jedynie katalog "maps"

 

2020-01-05_201812.jpg

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@saper_wroc w schowku mam na dwie karty SD i sim kartę wejscia ,wyświetlacz wymieniałem na ten szklany bo oryginalny dziwnie się zachowywał przy niskich temperaturach.

na foto jest nr 5G0035044B to chyba jest DP ,czy poprzedni właściciel wymienił wyświetlacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś ekran w DP 2016 na ekran z DM 2017?

No takiej akcji jeszcze chyba nie było na forum ?

Po numerze części wychodzi w rzeczy samej DP xD

 

Czyli procedura z kartą w NTFS Ciebie dotyczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że działa fajnie i nie mam problemu z dotykiem, więcej nawet chyba ładniejszy obraz z kamer jest ? 

Grunt że działa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim, właśnie przesiadłem się z B6 2006 na B8  2016 :)

Mam tu DM i po wczorajszej aktualizacji map ze strony VW mam teraz dziwną wersję: 20/21, to jakaś pomyłka chyba ?

Na karcie mam zestaw map Bundle 1, ktoś może zerknąć na swój ekran i podzielić się jaką wersję mu po ostatniej aktualizacji wyświetla ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "Baza danych nawigacyjnych 19.1" auto odebrane w grudniu, chcę zrobić aktualizację więc mam dwa pytania techniczne:

Czy wersja map DiscoverMedia2_EU_AS_1430_V12, która się ściąga ze strony VW to jest mapa uniwersalna dla każdej DM? Chodzi o to, że ściągnąłem taką miesiąc temu dla Tiguana II (MY2020) też z DM i nie wiem czy ona podejdzie do Passata. W sensie jak wybieram dla Passata, to do ściągnięcia jest ten sam plik, więc stawiam, że tak. Ale chciałbym się upewnić, bo ten sam plik jest także do Passata przed 2014r. Nie chcę tego ściągać 2 razy.

Druga sprawa jest taka, czy korzystając z We Connect Plus (aktualizacja map online) muszę robić ręczną aktualizację przez USB Typ-C (bo w nowym passacie nie ma SD i wejść na kartę SD, choć może jest w schowku - ale na pewno z autem nie dostałem oryginalnej karty SD z mapą (mimo że DM ma mapę wgraną), a w slocie w schowku nie ma żadnej karty SD włożonej. W sumie jeszcze nie aktywowałem WC Plus, więc niby skąd mapa w DM?

edit: Chyba rozumiem, DM w Tiguanie II to MIB2, a w nowym Passacie to już MIB3 (mimo że wyglądają z zewnątrz tak samo, ale oprogramowanie jest inne lekko), no i w Passacie siedzi eSIM, więc to pewnie dlatego mapy ma wgrane w wewnętrzną pamięć, a ręczna aktualizacja tylko przez USB (albo kartę SD, której oryginału nie mam). Co tylko utwierdza mnie w konieczności uzyskania odpowiedzi na pytanie nr 1 (czy mapy ze strony VW są uniwersalne dla każdej DM).

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuttie, ty masz MIB 3 na pokładzie, on sam się aktualizuje przez sieć komórkową, zdaje się że w ogóle nie idzie go zaktualizować mapą ze strony VW.

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2016 o 23:56, piotr_k4 napisał:

Do głównego katalogu karty SD wgraj katalog PersonalPOI ( w tym katalogu są te z twojego zdjęcia) i plik txt a nawigacja sama rozpozna że ma aktualizację, ja wgrywałem kilka razy w ten sposób i działa. Moja nawigacja to Discovery Media

Z pendrive nie poszło w ten sposób.

Czy ja się mylę czy te pliki trzeba wrzucić na kartę SD na której są mapy? 

Jeśli tak to te pliki mają tam pozostać i przy każdym uruchomieniu auta navi w DM będzie się aktualizować ?

 

Sprawdziłem na swoim radiu DM2016 dodanie własnych POI (fotoradarów)

Pliki trzeba wrzucić do głównego katalogu karty na której mamy mapy.

Nic się samo nie aktualizuje, trzeba w menu Zarządzanie pamięcią wybrać Aktualizuj POI.

Aktualizacja trwa kilka chwil, widać pasek postępu na ekranie.

Po resecie radia na samym dole Info o wersji map pojawia się wpis Personal_POI.

Trzeba jeszcze odhaczyć ptaszek że fotoradary mają być pokazywane 

Na mapach mam piękne kolorowe sygnalizatory Przejazdu na czerwonym świetle,

fotoradarów tam nie widać, może dlatego że nie mam żadnego w pobliżu,

jak będę przejeżdżał obok to zwrócę uwagę czy pojawi się na mapie.

Edytowane przez fb3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaktualizował mapy z strony VW na oryginalnej karcie , wyskoczyło że wszystko poprawnie a w nawigacji biały ekran , niby baza danych jest mapy 2020/21 .Mógłby ktos poradzić. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobre mapy pobrałeś?

patrząc na rocznik to trzeba te 2014- zassać, może pobrałeś 2017- ?

Możesz jeszcze ewentualnie zresetować radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem dla rocznika 2014 ,composition media . Jak zresetować radio? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nie mylę to wciskasz "power" - do czasu aż radio się wyłączy i ponownie uruchomi - dopiero wtedy puszczasz. Powinno to chyba być około 10 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jelon napisał:

Pobrałem dla rocznika 2014 ,composition media

To inna bajka, my tu piszemy o DM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności